Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Po raz kolejny stwierdzam, że iOS to wyjątkowe g... jakiego próżno szukać u konkurencji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#51 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 12 października 2011 - 14:50

Szczerze to bym tak chciał, siedzieć na dopracowanym Win95, nic mu z funkcjonalności nie brakowało w porównaniu z Win7 albo OS X. Kompletnie nic.

Dokładnie, nie brakowało nic co by się nie dało zasąpić nowymi programami. Niestety trzeba zarabiać ;-)

#52 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 12 października 2011 - 15:03

Zgodzę się, że nowe funkcje nie mogą byc wymówką dla spadku optymalizacji i tu jest spore pole do popisu dla Apple'a. Jednak bądźmy realistami, pierwszy iOS miał kilka funckji na krzyż, a obecny? Biorąc pod uwagę stosunek optymalizacji systemu do jego możliwości nadal nie widzę dla siebie innych możliwości, być może to się kiedyś zmieni jednak nie dzisiaj. Sposobów na rozwiązywanie problemów z baterią jest sporo, ja osobiście rozważam kupno wydajnej przenośnej baterii w formie case'u, aby w miarę potrzeby mieć zapas mocy.

#53 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 października 2011 - 16:05

Zgodzę się, że nowe funkcje nie mogą byc wymówką dla spadku optymalizacji i tu jest spore pole do popisu dla Apple'a. Jednak bądźmy realistami, pierwszy iOS miał kilka funckji na krzyż, a obecny? Biorąc pod uwagę stosunek optymalizacji systemu do jego możliwości nadal nie widzę dla siebie innych możliwości, być może to się kiedyś zmieni jednak nie dzisiaj. Sposobów na rozwiązywanie problemów z baterią jest sporo, ja osobiście rozważam kupno wydajnej przenośnej baterii w formie case'u, aby w miarę potrzeby mieć zapas mocy.

Ale to, że system się rozwija, to nie jest wytłumaczenie. Nosić dodatkowy akumulator, żeby telefon działał? Autokorekta, która z każdą aktualizacją staje się gorsza? To nie jest rozwój, tylko uwstecznianie.

#54 iKrawiec

iKrawiec
  • 1 152 postów
  • Skąd/root

Napisano 12 października 2011 - 17:00

krakers doświadczyłem podobnych problemów jak ty. Praktycznie wiem od czego to zależało. Po wygaszeniu ekranu, gdy nic na iphonie nie robimy wifi powinno przejść w stan uśpienia. Nikiedy działo się tak, że pracowało ciągle. Dodatkowo miałem wrażenie, że próbuje ciągle łaczyć się z siecią. Sprawdź też, jakie programy pracują u Ciebie w tle. Niektóre są niedopracowane pod względem multitaskingu i zamiast zostać zamrożone, nadal wykonują swoją pracę. Co do budzika to niekiedy mnie budził, niekiedy nie. Problem wynikał z tego, że plik odpowiedzialny za sterowanie budzikiem utracił swoje priorytety. W chmod'ach trzebabyło zaznaczyć opcję sticky oraz zapis. Dodatkowo przestawiłem jeszcze ustawienia na root. Od tej pory jest wszystko ok z budzikiem, żadnych problemów. I niech ktoś napisze, że jailbreak to zło.(komentarzy użytkownika lestek nie biorę pod uwagę.)

#55 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 października 2011 - 17:15

Fajnie, ale czy krakers wygląda na kogoś kto w firmowym telefonie będzie JB robił i się chmodami bawił? Raczej nie ;)

#56 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 12 października 2011 - 17:20

Ja byś przeczytał forum to byś widział, że vipa dostaje czlowiek zasluzony ten ,ktory pomaga forum.
Nie wiem czy pamiętacie ale krakers był tez Moderatorem i nie nawalajcie na niego jak porąban#.
Ma taki telefon jaki chce i ma takze prawo go w jakims stopniu skrytykować


Ministrami też zostają podobno Ci co specami są. Z tonu wypowiedzi i sposobu traktowania innych widać wyraźnie, że dobrze, że nie jest już Moderatorem a szacunku do ludzi także powinien się nauczyć.

Wracając do meritum:
Czasami problem może być dość banalny, np. często ustawione sprawdzanie poczty + awaria pobliskiej stacji bazowej, która powoduje, że aparat musi odpalić większą moc nadajnika.

#57 iKrawiec

iKrawiec
  • 1 152 postów
  • Skąd/root

Napisano 12 października 2011 - 17:22

Fajnie, ale czy krakers wygląda na kogoś kto w firmowym telefonie będzie JB robił i się chmodami bawił? Raczej nie ;)

Z tego co pamiętam to krakers był zwolennikiem jb i miał swojego poprzedniego iphone wprowadzonego w ten tryb. Przecież jb to banalna sprawa. No ale każdy robi to co uważa. Np. ja wolałbym zrobić jb ,poprawić to co spierniczone przez apple i cieszyć się poprawionym oprogramowaniem iOS a w szczególności sprawnym budzikiem.

#58 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 października 2011 - 17:25

Może polityka w jego firmie zabrania takich zabiegów, jakby nie patrzeć JB powoduje potencjalną dziurę w zabezpieczeniach. A tak w ogóle to wydaje mi się, że on tego nie chce w ogóle naprawiać. Nie wygląda mi to na wątek z pytaniem "jak to naprawić", a raczej "Apple postaraj się bardziej i nie wciskać kitu".

#59 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 października 2011 - 17:51

A tak w ogóle to wydaje mi się, że on tego nie chce w ogóle naprawiać. Nie wygląda mi to na wątek z pytaniem "jak to naprawić", a raczej "Apple postaraj się bardziej i nie wciskać kitu".

Dokładnie, dlatego założył temat w dziale rozmów ogólnych, a nie problemach i pytaniach. Tu nie chodzi o naprawienie usterki, tylko o sam fakt jej pojawienia się. To irytujące, że za rozwojem systemu i ilości jego funkcji idzie niedopracowanie i proste, ewidentne błędy.

Tutaj tematem jest rozładowywanie się baterii, ale równie dobrze mogłaby to być sprawa rozwodowa, spowodowana błędem autokorekty Podstępna autokorekta w iPhonie, czyli przeczytaj zanim wyślesz - Joe Monster

#60 lobotommy

lobotommy
  • 553 postów
  • SkądGliwice

Napisano 13 października 2011 - 08:02

już mamy 6 stron na temat paskudnego iOSa? ojojojo Ot dzisiejszy poranek w pracy, przychodzi znajomy, właściciel SGSa i powiada że miał 65% wieczorem a rankiem telefon rozładowany. Ot tak. Zatem co? Pisać na forach, że android to g....o? bo się jakiś program uwziął i zeżarł baterię? To się zdaża, bez względu na OS.

#61 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 października 2011 - 08:18

mi to sie tylko raz zdazylo cos takiego(używam ip od czasu premiery 3gs) w wersji 5b3 na ip4.

#62 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 13 października 2011 - 08:20

ale jak będą wszyscy klepać po ramieniu Apple Googla i Samsunga to przecież tego nikt nie poprawi prawda? Ani nie jest to powód by opowiadać "zamknij się jak się nie podoba to kup Samsunga" ani też "to przecież normalne, a w Samsungu jest gorzej".

#63 zirk

zirk
  • 598 postów

Napisano 13 października 2011 - 09:06

Pecha masz gościu, albo, jak już wcześniej ktoś zauważył - ******** telefon.
Też mam obecnie czwartego iPhona (3G, 2x3GS, 4) i nigdy mi się taka sytuacja nie zdarzyła, a budzika używam codziennie.

Na forum nie przeklinamy! Następnym razem będzie odpowiednia nagroda.

#64 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 13 października 2011 - 09:11

wygląda na to że jesteś wybrany ja też nie ma problemów z iphonem 4 ani z wcześniejszym 3g

#65 CeBeeR

CeBeeR
  • 1 362 postów
  • SkądUK

Napisano 13 października 2011 - 09:49

Ot dzisiejszy poranek w pracy (...) To się zdaża, bez względu na OS.


mi to sie tylko raz zdazylo cos takiego(używam ip od czasu premiery 3gs) w wersji 5b3 na ip4.


Czy zdarzyło się Wam kiedyś skorzystać ze słownika? Mam nadzieję, że pisanie "zdarza", zdarza się Wam rzadko przez "Ż".

#66 Mercz

Mercz
  • 2 783 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 13 października 2011 - 11:09

Dość szybko odpiszę, że czasami np. nie mogę przesunąć Locka jak ktoś dzwoni itp. Ale mi budzik działa i to nawet 3 co 10 minut :D


Jeżeli chodzi o Locka to nie jesteś z tym problemem sam.

#67 straubus

straubus
  • 390 postów
  • SkądOpole/ Prudnik

Napisano 13 października 2011 - 16:38

śledząc te 6 stron rozmów nasuneło mi sie proste porównanie. Kupiłbyś sobie budzik elektryczny, ale w nocy by brakło prądu i za cholere by Cie nie obudził no bo jak. I co? potem do energetyki że co to za prąd i już go nie chcesz? a może wylewanie żali na forum. Trzeba być odpowiedzialnym i w razie ważnego eventu zabezpieczyć sie. Ot złośliwośc rzeczy martwych a szczególnie komputerów. Coś sie wiesza, zapętla, zacina itp Ja korzystam z iphonów od prawie 4 lat i ani razu nie zaspałem gdy nastawiłem budzik. Dlatego pozdrawiam i spokoju życze

#68 senshiro

senshiro
  • 163 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 października 2011 - 01:48

A jak programiści z Apple reagują na maile z takimi problemami? Na forum Apple też chyba przewijają się tematy o wyłączającym się budziku, czy zacinającym się suwaku.
A jeszcze co do problemów z budzikiem, to przypomniało mi się: iPhone nie budzi w Nowy Rok - TELEPOLIS.PL . I tu już problem dotknął większej ilości użytkowników...

#69 Majkpe

Majkpe
  • 394 postów

Napisano 22 października 2011 - 10:13

o. temat z gorzkimi żalami! szukałem go!:P zasrany ajoes 5. nie ta się ta kupa normalnie zaktualizować, tylko po 5 razy ściągać 700 mb, aby się uwalić przy 99%? potem instalować, i wyczyścić cały telefon, bo wystąpił błąd? ten kto tworzył aktualizacje poszedł myślą apple, że ma być prosto. czyli albo się instaluje, albo nie. jak ktoś ma drugi problem, bo jest w ciemnej...

#70 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 października 2011 - 10:18

Nie trzeba ściągać po 5 razy, wystarczy raz. Niestety błędy o których wspominasz występują, sam zainstalowałem za xx razem. Nawet nie umiem policzyć, od 19 do 2 w nocy próbowałem w końcu załapał.

#71 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 października 2011 - 10:19

Tak, niestety w tym aspekcie Apple się nie popisuje. Mam nowego iPhone 4s i jak podpinam kablem do iTunes to wyskakuje ten sam błąd co przy aktualizacji do iOS5.

#72 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 października 2011 - 12:42

Tak, niestety w tym aspekcie Apple się nie popisuje. Mam nowego iPhone 4s i jak podpinam kablem do iTunes to wyskakuje ten sam błąd co przy aktualizacji do iOS5.


Gadasz głupoty, bo z tego co wiem, to 4S ma fabrycznie wgrany iOS 5.

#73 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 października 2011 - 12:49

Ale jemu chodzi chyba o coś innego. @effe nie możesz się z nim połączyć przez iTunes ?

#74 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 października 2011 - 13:21

Gadasz głupoty, bo z tego co wiem, to 4S ma fabrycznie wgrany iOS 5.


Nie gadam głupot!
Podłączam iPhone 4s do iTunes poprzez kabel USB. Wchodzę w iPhone i klikam "Sprawdź uaktualnienia" Wyskakuje błąd:
"iTunes nie może sprawdzić uaktualnienia ustawień operatora dla tego iPhone'a. Wystąpił nieznany błąd "1630"

Upewnij się, że ustawienia sieci są prawidłowe, a połączenie sieciowe jest aktywne, lub spróbuj ponownie później.

Myślę, że tak raczej nie powinno być.

#75 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 października 2011 - 13:25

W jakiej sieci masz telefon? To ustawienia sieci, a nie iOS.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych