Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Po raz kolejny stwierdzam, że iOS to wyjątkowe g... jakiego próżno szukać u konkurencji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#26 Gość_blues55_*

Gość_blues55_*

Napisano 12 października 2011 - 10:34

PMS ?

#27 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 października 2011 - 10:37

Naucz się czytać, a póki tego nie opanujesz nie zabieraj głosu, ok? Dla Twojej wiadomości napisałem wcześniej, że to telefon służbowy. Nie wiem jakie macie tam u siebie reguły na dziale mięsnym w biedronce, ale u nas nie sprzedaje się telefonów firmowych.



nie denerwuj się, wszystko się jakoś ułoży :)

#28 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 12 października 2011 - 10:40

PMS ?

To nie forum medyczne. Szukaj sobie porad gdzie indziej...

#29 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 12 października 2011 - 10:40

Najpierw nauczy się kultury. U mnie w firmie nie ma problemu ze zmianą telefonu jak się nie podoba. Płaczesz jak jakaś baba. Jaki sens ma taki temat? Ludzie mają Ci współczuć? Przytulić i pogłaskać? A może utworzyć kółko wsparcia? Miliony ludzi na świecie kupują iPhone, ma najwyższy współczynnik wierności klientów? Dlaczego? Bo jest taki kiepski? Pomimo Twojego mniemania nie jesteś bardziej pokrzywdzony przez los i nie zrobili Tobie innego telefonu niż pozostałym. Skoro Ty problem masz a inni go nie mają to znaczy, że albo masz uszkodzony telefon albo jest inny myk. Atakując ludzi nic nie uzyskasz wyjdziesz tylko na prostaka.

#30 konole

konole
  • 412 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 października 2011 - 10:41

Najpierw nauczy się kultury. U mnie w firmie nie ma problemu ze zmianą telefonu jak się nie podoba. Płaczesz jak jakaś baba. Jaki sens ma taki temat? Ludzie mają Ci współczuć? Przytulić i pogłaskać? A może utworzyć kółko wsparcia? Miliony ludzi na świecie kupują iPhone, ma najwyższy współczynnik wierności klientów? Dlaczego? Bo jest taki kiepski?

Pomimo Twojego mniemania nie jesteś bardziej pokrzywdzony przez los i nie zrobili Tobie innego telefonu niż pozostałym. Skoro Ty problem masz a inni go nie mają to znaczy, że albo masz uszkodzony telefon albo jest inny myk.

Atakując ludzi nic nie uzyskasz wyjdziesz tylko na prostaka.


Jest VIPem na forum, myśli, że może.

#31 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 12 października 2011 - 10:42

nie denerwuj się, wszystko się jakoś ułoży :)

Ja się nie denerwuję :) Spodziewałem się takiego komentarza i dziwie się, że do tej pory jest tak mało takich ;-) Jest to niezbędna formułka dla każdej osoby, która nie ma absolutnie nic do powiedzenia.

#32 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 12 października 2011 - 10:47

Po prostu nie zrozumiałeś przekazu... Dodaj sobie do tego post z pytaniem "PMS?" to może Ci się rozjaśni (zakładając, że wiesz co to PMS)

#33 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 października 2011 - 10:53

OK koleś już się wypłakał, myślę, że można zamknąć temat, bo raczej nikt mu więcej nie pomoże :)

#34 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 12 października 2011 - 10:56

krakers: jesteś w mniejszości, to pewne. Skoro masz znajomych/znasz ludzi, u których ten problem występuje to poszukaj wspólnego mianownika np. jakaś aplikacja, którą wszyscy mają, lub rodzaj/sposób konfiguracji, którejś z usług. Jest cała spora ilość osób nie odczuwająca takowych problemów, więc generalizowanie jest nie na miejscu :) I niestety inne telefony po rozładowaniu nie będą budziły. Być może ktoś miał szczęście z jakąś Nokią bo tzw. 'backup battery' jeszcze trzymała (aczkolwiek nie jest to długi okres).

#35 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 października 2011 - 11:04

Panowie i Panie! Bardzo proszę o wyluzowanie i zachowanie poziomu. Pomimo, że jest to dział "rozmowy..." i pewien margines tolerancji jest pozostawiony, jednak w granicach dobrego smaku i kultury. Nie chcę zamykać tematu, bo myślę, że problem niedopracowanego oprogramowania iOS jest ciekawy i wart porozmawiania, ale nie mieszajmy do niego Biedronki i Zespołów Lecznictwa Otwartego.

---------- Wpis dodano o 12:04 ---------- Poprzedni wpis dodano o 12:01 ----------

@reader, problem jest, nawet na forum jest temat o tym http://myapple.pl/ip...baterii-31.html Sam kiedyś go doświadczyłem i... kupiłem sobie budzik ;)
Wygląda na to, że problem wisi gdzieś w transmisji danych GSM, ponieważ wyłączenie WIFI i pozwolenie na pobranie danych via GSM rozwiązuje na jakiś czas problem.

#36 lobotommy

lobotommy
  • 553 postów
  • SkądGliwice

Napisano 12 października 2011 - 11:13

Wyłączenie w ogóle transmisji danych na noc rozwiązuje większość problemów z baterią. Prosze spróbować własnie takiego działania. Ktos napisał że to może jakaś aplikacja - możliwe. VoIPy generalnie ładują się od razu jakby były systemowymi (skype lub fring sa aktywne w tle jakims procesem ciągle) i może to ich wina. Co do wad iOS - to wadami są decyzje Apple'a aby użytkownik słabszych modeli nie mógł nawet opcjonalnie uruchomić jakąś funkcję, choćby i działała ciulato i haczyła zamiast płynnie śmigać. (gesty na iPadzie 1 WTF!!!)

#37 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 12 października 2011 - 11:22

renqien: nie zaprzeczam, piszę tylko, że jest to problem mniejszości a nie 'darmowe' One More Thing od Apple :-)

Jeśli problem dot. transmisji danych, niekoniecznie musi się to tyczyć bezpośrednio iOS (chociażby jakiś proces działający
w modemie może się wieszać). Ale w tym wypadku nie mogę wyrokować bo nie znam wew. architektury iPhone i modemu.

Całkowicie rozumiejąc zawód użytkowników dotkniętych problemem mogę jedynie wyrażać zdziwienie formą wypowiedzi
i samym faktem dzielenia się frustracją na forum :-) Mi takowa forma terapii jest obca (chociaż może wylałbym trochę
pomyj na forum androidowym dzieląc się opinią nt. Motoroli Atrix?)

EDIT: A... i może to też być problem sieci i jej konfiguracji (WCDMA/GSM) - chociażby durne Fast Dormancy.

#38 CeBeeR

CeBeeR
  • 1 362 postów
  • SkądUK

Napisano 12 października 2011 - 12:01

iPhone'a z iOS(wcześniej iPhoneOS) mam 3 lata i po raz kolejne okazuje się, że to nieprzeciętny crap. Ogólnie trzyma 3-4 dni na 3G(czyli zupełnie odwrotnie do tego co pisze się na forum) a mimo to, po raz kolejny zjadł całą baterię w kilka godzin, wyłączył się i oczywiście nie uruchomił budzika.


Zacznę od końca - iPhone, który wyłączył się z powodu zupełnego braku prądu - nie włączał nigdy budzika i nie zrobi tego w chwili obecnej - chyba, że ktoś ma w tej materii inne doświadczenia.
Są telefony, które mogą o określonej porze włączać i wyłączać telefon, jak również uruchamiają budzik, przy wyłączonym telefonie - nie przeczę - również takowe telefony są z najniższej półki cenowej. Jednak, wrócę znów do nieszczęsnej, rozładowanej baterii - być może telefon z najniższej półki, który wyłączy się z powodu braku prądu, będzie miał go na tyle, że będzie dał radę włączyć budzik - nie przeczę - jednak, iPhone przy określonym rozładowaniu się nie włączy się i tyle - mówi o tym instrukcja, nie powinno być to zaskoczeniem.
Czy podoba się to Tobie jako klientowi - to inna sprawa.

Co do trzymania - nigdy nie oczekiwałem trzymania przez iPhone więcej niż do 36-48. Oczywiście, kiedyś z ciekawości uparłem się i zrobiłem idiotyczny test - wyłączając 3G, WiFi i praktycznie wcale nie korzystając z telefonu poza sporadycznymi minutowymi sytuacjami - wytrzymał wtedy tydzień i nie zdziwiłbym się, jakby dał radę wytrzymać więcej.
Z racji na posiadanie więcej niż jednego iUrządzenia, mam więcej ładowarek, z czego jedną trzymam w miejscu pracy (pominę już ładowarkę samochodową) - a jeżeli widzę, że mam mało prądu - po prostu ładuję iPhone / iPada. Jeżeli okaże się, że nadszedł wieczór, a mam np. 12% - podłączam do ładowania i przed pójściem spać odłączam... lub nie - a robię to wtedy po przebudzeniu.
Moje egzemplarze urządzeń posiadam z reguły dość długo - około 18-24 miesięcy - więc nie jest to krótki okres przechowywania - nie mam Jailbreak'a - nie mam też jednak specjalistycznego oprogramowania, które mogłoby od telefonu wymagać więcej niż w typowych sytuacjach.
Jako, że padła już taka sugestia - że jakiś soft może powodować takie a nie inne zachowania telefonu - podpisuję się pod tym.

Z WiFi osobiście korzystam sporadycznie - jednak 3G mam stale włączone, a przy limicie internetu w wysokości 80 GB miesięcznie (to nie pomyłka, powinno być osiemdziesiąt) - nie czuję potrzeby przełączania się na WiFi, mimo iż mam taką możliwość.

Nie jest to więc ewidentnie wina baterii czy softu - bo sytuacja zdarza się drugi raz w ciągu ponad 3 msc od instalacji softu. Czy można na takim nieprzeciętnym chłamie(telefon służbowy) polegać? Nie jest to żal, a koniec cierpliwości do tego chińsko/hinduskiego programistycznego gówna i ciekawość opinii innych.


Czy można polegać w ogóle na jakimkolwiek telefonie? Czy jest jakieś urządzenie, które na 100% Cię nie zawiedzie? Wątpię. Zaznaczyłeś, że jest to służbowy telefon - więc jak dobrze rozumiem, nie bardzo masz możliwość rezygnacji z niego... czy mylę się?
Obecnie na rynku masz spory wybór - jeżeli koniecznie musi być smartfon - do dyspozycji masz WP, MeeGo, Androida, wyroby symbiano-podobne... zapomniałem o czymś?
Może któryś z dostępnych modeli wpadnie Ci w oko? Może to czas na zmianę - dlaczego się męczyć?

Wyłączenie w ogóle transmisji danych na noc rozwiązuje większość problemów z baterią.


Mówimy tu o transmisji w ogóle? Czy tylko o wyłączeniu WiFi? Przy włączonym 3G - przeważnie spadek poziomu naładowania baterii wyrażonego w procentach - przez noc - nie spada powyżej 1-3% co jest wynikiem jak najbardziej mnie zadowalającym.

#39 borkus13

borkus13
  • 72 postów
  • SkądLubin, PL

Napisano 12 października 2011 - 13:26

A co wy na to, że powodem opisanych przez krakersa problemów może być SIM - wiem, że go wymieniłeś od czasów iP4 na microSIM... ale czy to tak na prawdę wyklucza ponowne pojawienie się problemów? Chyba, że go nie wymieniałeś tylko przyciąłeś co mogłoby jeszcze bardziej potwierdzić moją teorię.

#40 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 12 października 2011 - 13:46

Na problemy z baterią przy 4.3.5 czytałem, że pomaga hard reboot, a w ostateczności restore. Ostatnie wersje iOSa mają faktycznie tendencje do dziwnych, nieprzewidywalnych zachowań (freeze na lockscreenie, czas w użyciu=czas w gotowości, dren baterii, itd). Ja osobiście na noc włączam samolotowy i nie zdarzyło mi się nigdy od tego czasu, żeby bateria padła do rana.

#41 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 października 2011 - 13:49

Takie rzeczy powinny działać, a nie hard resety, wyłączanie tego i tamtego i inne dziwadła. I dlatego krakers się zirytował. Rozumiem, że jakaś nowa funkcjonalność może być niedopracowana, ale nie budzik czy zżeranie baterii ni stąd ni zowąd. Też by mnie szlag jasny trafił.

#42 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 12 października 2011 - 13:56

A więc króko:
iPhone'a z iOS(wcześniej iPhoneOS) mam 3 lata i po raz kolejne okazuje się, że to nieprzeciętny crap..


@krakers-Łosiu.

iPhone ci się nie podoba? To kup se Scheissunga!
Kogo obchodzą te twoje żale? Prawidłowa odpowiedz: NIKOGO!
To tyle w temacie.

#43 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 12 października 2011 - 14:11

@maciek, takie rzeczy czyli jakie? Jesteś programistą, zdajesz sobie sprawę, że każde urządzenie i każdy system może zawieść. Nie ma cudownych, magicznych, kompletnie bezawaryjnych rozwiązań. Z drugiej strony iOS ma niektóre funckje po to, aby z nich korzystać. Jeżeli zdarzyło się, że przy włączonej transmisji danych pada bateria, to logiczne jest, że na noc ją wyłączam, aby się przed tym ustrzec. Natomiast problemy, które u nas zdarzają się sporadycznie, u konkurencji są normą a do tego dochodzi milion innych.

#44 jawe83

jawe83
  • 630 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 października 2011 - 14:29

Nie wiem, nie rozumiem problemu - skoro bateria potrafi "paść" przez noc, to najprościej będzie zostawiać go podłączonego do ładowarki przez ten czas :) U mnie jest to już nawyk i czasem nawet nie zwracam na to uwagi. Oczywiście sama kwestia z baterią jest problemem, ale w nocy aparat leży spokojnie na blacie, to może być wpięty pod zasialnie.

#45 kukus11

kukus11
  • 143 postów

Napisano 12 października 2011 - 14:34

Ja codziennie podłączam iphone 4 do ładowarki na noc. To obowiązek ponieważ do wieczora mam około 20-30%. Bardzo dużo siedzę na telefonie i korzystam z internetu.

#46 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 października 2011 - 14:36

@maciek, takie rzeczy czyli jakie? Jesteś programistą, zdajesz sobie sprawę, że każde urządzenie i każdy system może zawieść. .


Skupił bym się na tym co ważne i to dopracował, a potem bawił się w iCloudy, iOS5, Liony itd. Zresztą mają zasoby i wszystko mogło by iść razem w parze. Testował tyle ile trzeba, a nie bo termin. Niestety dzisiaj nie tworzy się dopracowanego softu, tworzy się na szybko i jest jak jest. W lionie są takie kwiatki (przynajmniej jeden) że aż głowa boli, pewnie nikt z nich tego nie widział bo by to poprawili w 5s., ale na kij, opcja mało istotna bo piszemy icloud, jesteśmy biedni iPhonów sprzedajemy mało, nie mamy pieniędzy na 100 dodatkowych programistów, 200 testerów. Albo mamy, ale po co, potem się dopracuje. I jest jak jest. A mnie szlag trafia bo lubię mieć to co jest dopracowane, albo w ogóle tego nie mieć.

#47 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 12 października 2011 - 14:39

Skupił bym się na tym co ważne i to dopracował, a potem bawił się w iCloudy, iOS5, Liony itd.


Gdyby tak programiści robili to do tej pory poprawialiby Windowsa 95;)

#48 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 12 października 2011 - 14:42

Jest VIPem na forum, myśli, że może.


Ja byś przeczytał forum to byś widział, że vipa dostaje czlowiek zasluzony ten ,ktory pomaga forum.

Nie wiem czy pamiętacie ale krakers był tez Moderatorem i nie nawalajcie na niego jak porąban#.
Ma taki telefon jaki chce i ma takze prawo go w jakims stopniu skrytykować

#49 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 12 października 2011 - 14:44

Ja byś przeczytał forum to byś widział, że vipa dostaje czlowiek zasluzony ten ,ktory pomaga forum.

Nie wiem czy pamiętacie ale krakers był tez Moderatorem i nie nawalajcie na niego jak porąban#.
Ma taki telefon jaki chce i ma takze prawo go w jakims stopniu skrytykować

Co z tego że był moderatorem? ;-)

#50 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 października 2011 - 14:46

Gdyby tak programiści robili to do tej pory poprawialiby Windowsa 95;)


Szczerze to bym tak chciał, siedzieć na dopracowanym Win95, nic mu z funkcjonalności nie brakowało w porównaniu z Win7 albo OS X. Kompletnie nic.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych