Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

OSZUST z tablica.pl - Chyba padłem ofiarą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 karooluss

karooluss
  • 108 postów

Napisano 05 października 2011 - 20:36

Aż wstyd mi się przyznać, ale może ktoś pomoże. Wstyd nawet przed samym sobą, jaką głupotę popełniłem będąc przekonany że wszystko co robię , robię w sposób kontrolowany, ale ..... trochę się rozpiszę bo to zamotana historia:

Feralnego dnia (chyba niedziela 2.X.2011), przeglądając jak co dzień internet w poszukiwaniu okazji, w tym wypadku HTC Sensation (allegro, tablice itp) natrafiłem na ciekawe ogłoszenie na serwisie tablica.pl >>> LINK <<<< . Cena wydawała mi się niska, lecz nie na tyle niska abym podejrzewał cokolwiek złego. Napisałem SMS z pytaniem o odbiór osobisty w moich okolicach, no ale koleś powiedział że nie wybiera się. Zadałem pytanie :facepalm: czy możliwa byłaby wysyłka kurierem, do mnie i jaka cena. Koleś odpisał (po dość długim czasie) 1300 i wysyłka gratis. Odpisałem mu że będę zainteresowany, ale pod warunkiem że podpisze mi umowę, którą sam sporządze, i odeśle mi jej skan. Koleś zgodził się, ale powiedział że obecnie jest na wyjeździe i nie ma drukarki pod ręką i że będzie w domu około czwartku (6.X.2011) w domu i wtedy się odezwie.
Wczoraj rano dostałem smsa, że wieczorem koleś będzie przejazdem w domu i że wtedy będzie mógł wydrukować podpisać i odesłać skan, ja mu odpisałem że ok, żeby się odzywał. PS chcąc poznać szczegóły dzowniłem do niego w międzyczasie lecz nie odbierał. Napisałem mu jeszcze żeby wysłał zdjęcie swojego dowodu tożsamości - powiedział że ma problemu. Wieczorem zgodnie z umową odezwał sie i napisał, że ma problemy z drukarką i czy mógłby to przepisać wszystko ręcznie tak jak ja to napisałem , podpisać się i mi odesłać. Odpowiedziałem że nie ma problemu i że jak wrócę do domu będę sprawdzał maila. Będąc już w domu dostałem SMS że wysłał mi maila. Pobiegłem go odebrać, umowa przepisana ręcznie okazała się mimo kilku literówek i błędów ortograficznych zgodna z orginałem, który napisałem na komputerze, jak również zdjęcie dokumentu wyglądało wiarygodnie - czytaj robione tym samym aparatem co umowy:


LINK do zdjęcia umowy >> TUTAJ
LINK do zdjęcia dowodu >> TUTAJ

Przeczytałem obecniłem i... zrobiłem najgłupszą rzecz na jaką mogła targnąć się moja naiwność. przelałem kolesiowi 1300 zł i dopiero wtedy kapłem się :facepalm: że koleś wystawia też inne podchwytliwe tlefony :facepalm::facepalm: w tym iphona 4 za 1500 i wówczas zoriętowałem się że trafiłem na wała - tak też się stało. Od momentu zrobienia przelewu koleś nie odzywa się, mimo włączonego tel nie odbiera połączeń - nie mówiąc już o tym żeby wysłał mi potwierdenie nadania przesyłki :mad:

cały dzisiejszy dzien staram się z nim skontaktować. Z innego nr zadałem też pytanie że jestem zainteresowany iphone, dzwoniłem lecz w tym wypadku również nie odbiera...

Suma sumarum: najprawdopodobniej naciąłem się na 1300 zł.. nie wiem co robić. Dlatego bardzo proszę osoby, które mogłyby pomóc mi coś w tej sprawie o kontakt priv. Jutro chyba zgłoszę sprawę na Policję, chyba że można bezpośrednio do prokuratora? Dodam że typek ma cały czas włączony telefon.

Jakby co numer OSZUSTA to 535 358 007
mail: mateuszXmateusz@wp.pl

#2 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 05 października 2011 - 20:45

Nie chyba a na pewno zgłosisz sprawe na policje a iP4 za 1500 zł można już wyrwać ;) Kiedy przelałeś a kiedy się zorientowałeś ?

#3 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 05 października 2011 - 20:46

Czekaj, minął jeden dzień a ty nazywasz go już oszustem? I publikujesz zdjęcie jego dowodu? Nie uważasz że to trochę za szybko?:)

#4 karooluss

karooluss
  • 108 postów

Napisano 05 października 2011 - 20:49

Na prawdę , nie wygląda to dobrze. od momentu zrobienia przelewu i powiadomienia go o tym nic nie odezwał się i nie odbiera telefonu - tak nie postępują uczciwi ludzie.

#5 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 05 października 2011 - 20:49

Mógł przelew jeszcze nie dojść:P Ale nie napisał daty.

#6 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 05 października 2011 - 20:52

Masz rację, jest to niepokojące. Ale jednocześnie napisałeś że wcześniej również miał problemy z szybkim odpowiadaniem:) Poczekaj spokojnie jeszcze, może jutro się np. odezwie. Jak nie to Policja. W przelewie mam nadzieję że napisałeś że to za telefon HTC (często ludzie piszą samo "przelew"). Nic już nie poradzisz jak zostałeś faktycznie oszukany. Nie ma się też co denerwować na siebie. Stało się (jeżeli faktycznie tak będzie), trudno.

#7 karooluss

karooluss
  • 108 postów

Napisano 05 października 2011 - 20:56

jest data na górze

---------- Wpis dodano o 21:56 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:52 ----------

Masz rację, jest to niepokojące. Ale jednocześnie napisałeś że wcześniej również miał problemy z szybkim odpowiadaniem:) Poczekaj spokojnie jeszcze, może jutro się np. odezwie. Jak nie to Policja. W przelewie mam nadzieję że napisałeś że to za telefon HTC (często ludzie piszą samo "przelew"). Nic już nie poradzisz jak zostałeś faktycznie oszukany. Nie ma się też co denerwować na siebie. Stało się (jeżeli faktycznie tak będzie), trudno.

Oczywiście, napisałem za co przelew poszedł. Prawdę mówiąc spanikowałem gdy wstukałem tuż po zrobieniu przelewu w google jego numer telefonu i ukazały mi się linki do ogłoszeń na tablicy z okazyjnie tanimi telefonami ... nie wiem czemu nie sprawdziłem tego wcześniej... albo po prostu nie zjechałem na stronie ogłoszenia na dół - tam też były odnośniki do innych ogłoszeń tego typa. Gdybym je widział na pewno bym się nie pakował.

#8 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 października 2011 - 20:57

Jeżeli przelew robiłeś wczoraj, to Bank ma 48 na realizacje przelewu, a zatem może facet jeszcze nie mieć Twojej kasy zaksięgowanej na swoim Koncie.

#9 karooluss

karooluss
  • 108 postów

Napisano 05 października 2011 - 20:59

dostał na maila potwierdzenie przelewu, a na wszelkie pytania np o to żeby wysłał mi jeszcze foto faktury za tel już nie odpisał... napisałem mu dziś z 5 sms: czy kasa doszła itp, czemu nie odbiera, czemu kontakt się urwał - cisza

#10 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 października 2011 - 21:02

Co masz na mysli mowiac potwierdzenie przelewu? Czy to czasem nie jest potwierdzenie wysłania przelewu a nie jego realizacji? Niektóre Banku od razu po wykonaniu przelewu dają możliwość wygenerowania pdf z informacja od kogo i do kogo na jaki rachunek przelew zostal wykonany, to nie jest rownoznacze z tym ze odbiorca otrzymal przelew na rachunek.

#11 karooluss

karooluss
  • 108 postów

Napisano 05 października 2011 - 21:04

Co masz na mysli mowiac potwierdzenie przelewu? Czy to czasem nie jest potwierdzenie wysłania przelewu a nie jego realizacji?
niktóre Banku od razu po wykonaniu przelewu dają możliwość wygenerowania pdf z informacja od kogo i do kogo na jaki rachunek przelew zostal wykonany, to ni jest rownoznacze z tym ze odbiorca otrzymal przelew na rachunek


właśnie o takim PDF mowa

#12 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 05 października 2011 - 21:06

Autorowi chodziła chyba o potwierdzeniu nadania ;)

#13 kubaamm

kubaamm
  • 252 postów
  • SkądPL|USA

Napisano 05 października 2011 - 21:06

ujawnianie kogoś danych osobistych oraz nazywanie oszustwem to przestępstwo!

#14 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 października 2011 - 21:06

Zatem facet mogł jeszcze nie dostać kasy, wysłałeś mu jedynie pdf z informacją że pieniadze wyszly z Twojego konta, a to jak napisałam wcześniej nie jest równoznaczne z tym że są one zaksięgowane na rachunku odbiorcy, na to jest 48h od dnia wysłania przez Ciebie przelewu.

#15 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 05 października 2011 - 21:08

Usuń linki albo zamaż Nazwisko,zdjęcie,adres zamieszkania itp.

#16 karooluss

karooluss
  • 108 postów

Napisano 05 października 2011 - 21:36

Usuń linki albo zamaż Nazwisko,zdjęcie,adres zamieszkania itp.

Były zamazane... widocznie zamazanie się nie wczytało

#17 karooluss

karooluss
  • 108 postów

Napisano 06 października 2011 - 07:05

Zauważcie, że jeżeli faktycznie to oszust, a wszystko na to wskazuje, chciał dorobić się większej kasy na tych wałach. Na tablicy ma jeszcze SGS II, HTC DHD, SE "ARC", no i Iphona 4 ŚP Jobsa :(

#18 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 06 października 2011 - 21:10

I jak odezwał się ?

#19 KacperWWA

KacperWWA
  • 1 252 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 października 2011 - 22:51

Pamiętam ten numer , dzwoniłem do niego lub gadałem na gadu bodajże , oczywiście odbiór osobisty na krańcu Polski , mam nauczkę straciłem kiedyś trochę kasy przez takich cwaniaków i nie kupuje nic powyżej 200 zł wysyłkowo

#20 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 października 2011 - 23:29

Zaczerpniete z sasiedniego tematu. Moze sie przyda i tu:


Gdy widze kolejny post na moj temat normalnie rece opadaja... i to z mojej wlasnej glupoty. kiedys na stronie betclic.com aby korzystac z bukow trzeba.bylo potwierdzic swoja tozsamosc przesylajac adminom strony kopie obu stro. dowodu. wykonaldm zdjecia moja nokia 6500 i wrzucilem na imageshack. zdjec usunac zapomnialem i widze ze ktos je znalazl i teraz osukuje ludzi i to na moje konto... prosze wszystkich o uwage i nie robienie interesow z lidzmi ktorzy wysylaja zdjecia mojego dowodu... obecnie mieszkam w bielsku a na stary adres co chwile przychodza jakies wezwania... mam juz tego serdecznie dosc. Sluze wszelka pomoca, wystarczy napisac mi pw. ludzie ostrzegam was jesli nie chcecie.miec w przyszlosci takich problemow jak ja nigdy nie umieszczajcie zdjec swojego dowodu w sieci... nigdy bo przez to sa ogromne problemy... pozdrawiam i prosze miec sie na bacznosci...



#21 karooluss

karooluss
  • 108 postów

Napisano 07 października 2011 - 08:07

Zaczerpniete z sasiedniego tematu. Moze sie przyda i tu:


W tym wypadku, zauważcie że tło dowodu i tło napisanej przez niego umowy jest takie same (jakaś wersalka chyba) tak więc zdjęcia robił chyba on i tym samym aparatem, tak pisze w szczegłółach jpg. Póki co nic się nie odezwał, żaen kurier nie dzwonił.. ide z tym na policje dzisiaj. Wydrukuje wszystko - smsy, maile, ten dowód umowę, i potwierdzenie wpłaty

---------- Wpis dodano o 09:07 ---------- Poprzedni wpis dodano o 08:59 ----------

Co jeszcze oferował: (już kopie stron ponieważ gość usunął ogłoszenia)
"mój" HTC :
Iphone 32 GB
SGS II
Desire HD

#22 wsciekly

wsciekly
  • 335 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 07 października 2011 - 08:20

Jeżeli nie dostaniesz pieniędzy zgłoś sprawę na policje i udaj się do banku powiedz jaka jest sytuacja i poproś żeby cofnęli przelew który zrobiłeś.

#23 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 października 2011 - 08:23

Jeżeli nie dostaniesz pieniędzy zgłoś sprawę na policje i udaj się do banku powiedz jaka jest sytuacja i poproś żeby cofnęli przelew który zrobiłeś.


Bank nie cofnie przelewu, który jest już na rachunku odbiorcy a zatem w innym Banku. Bank zadziałał prawidłowo zrealizował polecenie swojego Klienta, który wskazała rachunek odbiorcę i za co płaci. Nie rób koledze nadziei i nie wprowadzaj w błąd. Nie ma szans aby Bank przelew cofnął. Byłaby taka szansa gdyby przelew nie wyszedł jeszcze z Banku poszkodowanego, a taka sytuacja nie ma tutaj miejsca.

#24 wsciekly

wsciekly
  • 335 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 07 października 2011 - 08:33

Była kiedyś taka sytuacja ze koleś zgłosił sprawę na policje i w banku złożył reklamacje żeby cofnięto pieniądze które przelał na konto za przedmiot którego do tej pory nie dostał i udało się ! Było to opisywane tutaj na forum nie pozostaje Ci nic innego jak udać sie jak najszybciej do banku i dowiedzieć się czy jest taka możliwość ! wiem ze jeżeli nie został stworzony plik w systemie ELIXIR, to wycofać przelew można w placówce

#25 karooluss

karooluss
  • 108 postów

Napisano 07 października 2011 - 09:34

Była kiedyś taka sytuacja ze koleś zgłosił sprawę na policje i w banku złożył reklamacje żeby cofnięto pieniądze które przelał na konto za przedmiot którego do tej pory nie dostał i udało się ! Było to opisywane tutaj na forum nie pozostaje Ci nic innego jak udać sie jak najszybciej do banku i dowiedzieć się czy jest taka możliwość ! wiem ze jeżeli nie został stworzony plik w systemie ELIXIR, to wycofać przelew można w placówce


Od razu zadzwonłem do mojego banku PEAKO SA i tam powiedzieli mi że nie ma najmniejszej możliwości na zrobienie tego typu akcji, tak więc zwątpiłem :/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych