Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Drukarka dla Maca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#76 Dominik Szczurek

Dominik Szczurek
  • 1 postów

Napisano 07 grudnia 2016 - 16:17

Witam, nie wiem czy to dobre miejsce do mojego pytania. Mam problem z drukarką RICOH sp112 , mam ona tylko i wyłącznie sterowniki windows. Czy jest możliwość aby zainstalować ją za pomocą sterownika uniwersalnego, lub przerobić sterownik dla windowsa pod system os sierra ?



#77 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 09 grudnia 2016 - 10:50

Witam!
Canon Pixima MG 5550.tydzień temu minęła gwarancja...icon_twisted.gif Nowe tusze(zamienniki, wymieniane na te same,od tego samego dostawcy już kilkakrotnie). Wczoraj puszczony druk b/w 8 stron,4 strony normalnie, od 5 strony puste kartki... I na tym koniec, wszystko chodzi normalnie tak jak by drukowała, żadnego błędu, a kartki wychodzą "czyste". Tak sam przy bezpośrednim druku z drukarki strony testowej. Robione wszelkie czynności serwisowe ,czyszczenie pełne, głowicy kalibracje i co tylko było możliwe.Może ktoś coś poradzić?! Jeśli nie da się nic poradzić , to co polecacie do zakupu? Bo chyba z canona się "wyleczyłem"...Co dwa lata wymieniać sprzet , prawie nie używany?!?!??! Druk bardzo rzadko w kolorze ale jeśli to dobrej jakości , w b/w , tez nie wiele, musi być WiFi, wielofunkcyjne, chyba ze ten złom sobie zostawić jako skaner a dokupić jakąś tańszą samą drukarkę?

Wszelki kontakt z canonem, serwisami autoryzowanymi kończy się na tekście" tusze zamienniki..." Czyli czas zakończyć współprace z canonem. Czy są jakieś drukarki które nie zużywają tusz kiedy ich się nie używa, tak jak canon? Co w ogóle mogli byście polecić do zastosowań domowych, wydruk głównie B/W , czasem kolor z rzadka zdjęcie? Priorytet - koszty eksploatacji rozłożone w czasie, nie wymiana całego sprzętu co dwa lata...  



#78 mrradek

mrradek
  • 5 postów

Napisano 25 grudnia 2016 - 20:45

Ja moge polecic samsunga m2026w laserowka z wifi ladnie wspolpracuje z moim macbookiem a toner zamiennik od 50 zl

#79 Aireve

Aireve
  • 2 postów

Napisano 11 lutego 2017 - 15:44

Niestety mój budżet zimą nie jest zbyt duży, ale drukarkę potrzebuję dosłownie na wczoraj, maks za 600 zł. :(

 

Zależy mi na ładnych wydrukach w kolorze, będę drukować ok. 10-15 kartek tygodniowo.

Proszę o uwzględnienie ceny za wymienne tusze itp. 

Z góry dziękuję.



#80 Machd

Machd
  • 35 postów

Napisano 12 lutego 2017 - 10:23

Jeżeli szuka ktoś bardzo taniej drukarki czarno białej to polecam HP LaserJet 1320. Pomimo wieku drukarki są nie do zajechania a toner wyjątkowo tani. Oczywiście bez problemu współpracują z macOS.



#81 niemiec93

niemiec93
  • 22 postów

Napisano 12 marca 2017 - 12:46

Witam, potrzebuję kupić nową drukarkę ze względu na awarię starej - wypluwa kartki, wiesza się, generalnie mam jej dość no i panel odpadł  :D

Mam już 2-3 modele nad którymi się zastanawiam, natomiast wolałbym się spytać przed kupnem drukarki, osób o większym doświadczeniu. Może najwygodniej będzie jeżeli wypunktuje swoje potrzeby:

 

1.Będę drukował kilkanaście kartek tygodniowo - kolor nie jest mi potrzebny, stąd skłaniam się bardziej ku drukarce laserowej - dobrze myślę?

2.Tanie zamienniki, czy to tuszu czy toneru - nie specjalnie wiem jak dobrać zamiennik do drukarki by się na tym nie przejechać : (

3.Drukowanie po WiFi - air print byłby miłym dodatkiem acz konieczny nie jest

4.Sporadycznie potrzebuje coś zeskanować stąd wygodna by była wbudowana funkcja skanowania, aczkolwiek nie jest to muss.

5.Budżet do 500, no max 600 zł : (

 

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Myślałem nad: 

 

http://www.ceneo.pl/14798145#tab=click

http://www.ceneo.pl/30687885

http://www.ceneo.pl/23562287

http://www.ceneo.pl/34953634#tab=spec

http://www.ceneo.pl/32798756#tab=click

 

 

Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam.



#82 skie00

skie00
  • 171 postów
  • Skądz bardzo daleka

Napisano 14 sierpnia 2017 - 13:58

Podpinam sie pod pytanie kolegi wyzej (aczkolwiek jak widze odpowiedzi za wiele nie ma...). Mam podobne oczekiwania po smierci mojego epsona.

Laser, czarno-bialy (no chyba ze kolor jakis bardzo przystepny), skaner, wifi, ma byc dla maca I windowsa ale chetnie tez zeby drukowal z komorki (iphone).


pozdrawiam Skie


#83 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 14 sierpnia 2017 - 15:52

Rok temu mój wysłużony Phaser 3010 odszedł na tęczową stronę świata IT, tak więc miałem podobny dylemat. Czyli tradycyjnie laser A4 B&W, ale tym razem z wbudowanym skanerem. Znajomi polecali Brothery (nie pamiętam konkretnych modeli), ale przyzwyczajenie wzięło górę i wybór padł na WorkCentre 3225. Wbudowany dupleks, AirPrint i faks (chociaż z tego akurat nie korzystam). Miesięcznie drukuję jakieś 500-1,2 tys. stron, więc jak na jej możliwości niewiele. Działa, tyle mogę powiedzieć. Oryginalny toner na 3k stron to ok. 200 zł (w dwupaku nieco taniej), co 10k stron nowy bęben za podobną cenę. Korzystają z niej dwa Maki, jeden PC i sporadycznie dwa iPhone'y.


Użytkownik pedros edytował ten post 14 sierpnia 2017 - 15:54


#84 skie00

skie00
  • 171 postów
  • Skądz bardzo daleka

Napisano 15 sierpnia 2017 - 08:06

Dzieki pedros, mam w pracy podobny model, rzeczywiscie jest dobry (do tego skanuje bezposrednio do pdf'a ktorego moze automatycznie mailowac gdzies!) ale takiego megakombajnu ja (chyba....) nie potrzebuje.


pozdrawiam Skie


#85 skie00

skie00
  • 171 postów
  • Skądz bardzo daleka

Napisano 29 sierpnia 2017 - 21:41

Którą byście wybrali ? Bo sam nie wiem.....

 

Urządzenie wielofunkcyjne Xerox WorkCentre 3225 (3225V_DNI)

Urządzenie wielofunkcyjne Hewlett-Packard Color LaserJet Pro M277dw (B3Q11A)

Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-L2560DW


pozdrawiam Skie


#86 John Sherridan

John Sherridan
  • 249 postów
  • Płeć:

Napisano 30 sierpnia 2017 - 08:07

Kiedyś najbardziej macolubne to były Brothery, ale jak jest obecnie to niewiem, używam Brothera model 235.


Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra, MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-El Capitan, iPhone 6 Plus-iOS 11


#87 ja_sam

ja_sam
  • 117 postów
  • SkądToruń/Bobolin

Napisano 10 października 2017 - 10:12

Mam Brothera DCP_c330 i z Mac chodzi idealnie.



#88 wiljasz

wiljasz
  • 14 postów

Napisano 03 marca 2018 - 13:58

Ja serdecznie polecam HP Photosmart Ink Advantage K510a. Troszkę droższa, ale potem zwróci się w tuszach - nie dość, że są wydajne, to kosztują po 30 zł nówka, oryginalny kartridż. Nie jestem pewien czy ma AirPrint, na pewno ma ePrint, czyli drukowanie z maila. Do tego jest bezprzewodowa, więc wygoda działania również. I jakościowo bardzo fajna, także polecam, sam mam i jestem zadowolony bardzo :)

A czy działa skaner w tym kombajnie? Mój Mac mini (Late 2014). Mam zainstalowany system macOS High Sierra wersja 10.13.3 Apple zapewnia źe wspiera HP Photosmart k510. Wgrałem zalecane sterowniki - drukarka działa bez problemów po USB i po Wi-Fi. Natomiast skaner nie działa (skaner jest sprawny i działa tylko pod płatnym programem VueScan.Próbowałem na wszystkie sposoby zmusić skaner do działania - bez powodzenia.



#89 Piotr Matejko

Piotr Matejko
  • 28 postów
  • SkądPolska

Napisano 03 marca 2018 - 21:24

polecam canona g3400 cena ok 600-700zł  ma dolewane tusze ( tanie oryginały są do niej ok.23 zł za jeden kolor, poj. 70 ml,) wifii , skaner, drukuje ładne zdjęcia,współpracuje z Mac bez problemow, mam tą drukarkę prawie dwa lata i tuszy jeszcze nie dolewałem od nowości..polecam


MacBook Pro 2017 , IPhone 8 (Silver 64)


#90 Inka

Inka
  • 142 postów

Napisano 12 marca 2018 - 12:40

drukarka dla macbooka. ze skanerem. potrzebuje drukarki, do miasta w ktorym prawie nie przebywam. bede skanowac moze raz na miesiac,. drukuje "porazajaca" ilosc stron, bo przewaznie kilkanascie czarno-bialych stron miesiecznie, raz na kilka miesiecy cos kolorowego tez wydrukuje. polecicie cos przede wszystkim bezawaryjnego, ktore dobrze chodzi przez wi-fi z macbookiem, jest latwe w obsludze? i raczej tanie, bo to nie do mojego docelowego miasta, a kupno nowego bezproblmowe. z gory dziekuje.



#91 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 12 marca 2018 - 14:59

drukarka dla macbooka. ze skanerem. potrzebuje drukarki, do miasta w ktorym prawie nie przebywam. bede skanowac moze raz na miesiac,. drukuje "porazajaca" ilosc stron, bo przewaznie kilkanascie czarno-bialych stron miesiecznie, raz na kilka miesiecy cos kolorowego tez wydrukuje. polecicie cos przede wszystkim bezawaryjnego, ktore dobrze chodzi przez wi-fi z macbookiem, jest latwe w obsludze? i raczej tanie, bo to nie do mojego docelowego miasta, a kupno nowego bezproblmowe. z gory dziekuje.

 

Ostatnio kupiłem Canona MG3650. Zaleta numer 1 - cena 200PLN za nową. Pozostałe zalety - skaner, automatyczny duplex, airprint (czyli druk z osx i iOS), wifi. Wady - mało ekonomiczne atramenty (ale je taż drukuję 3 strony na miesiąc, więc prędzej mi zaschnie, niż się skończy) oraz brak wyświetlacza - konfiguracja nie jest super prosta, ale da się. Jeśli się liczą pieniądze to warto. Jeśli wygoda - znajdź coś z wyświetlaczem. Ja swoją kupiłem w pewną niedzielę, 15 minut przed zamknięciem marketu, bo musiałem mieć wydruk na rano, a po wielu latach mój kombajn HP padł. 



#92 Inka

Inka
  • 142 postów

Napisano 14 marca 2018 - 15:47

Ostatnio kupiłem Canona MG3650. Zaleta numer 1 - cena 200PLN za nową. Pozostałe zalety - skaner, automatyczny duplex, airprint (czyli druk z osx i iOS), wifi. Wady - mało ekonomiczne atramenty (ale je taż drukuję 3 strony na miesiąc, więc prędzej mi zaschnie, niż się skończy) oraz brak wyświetlacza - konfiguracja nie jest super prosta, ale da się. Jeśli się liczą pieniądze to warto. Jeśli wygoda - znajdź coś z wyświetlaczem. Ja swoją kupiłem w pewną niedzielę, 15 minut przed zamknięciem marketu, bo musiałem mieć wydruk na rano, a po wielu latach mój kombajn HP padł. 

Niby skąd móglbys wiedziec, ale 'cos z wyswietlaczem', jakas sugestia? Bo jego brak i instalacja to jednak sprawa na tyle wazna, ze wole dac wiecej, ale to miec, zwlaszcza, ze nie jest to pilne



#93 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 12 maja 2018 - 17:14

Ja mam obecnie Xeroxa MC3025 v_ni (urz. wielofunkcyjne, laserowe) i dla zainteresowanych polecam, w sumie nie kosztuje zbyt dużo a jest kompatybilne z Mac i ma airprinta. Jestem zadowolona...

 

natomiast  chciałam zapytać przy okazji czy ktoś korzyta z tej drukarki i ma może załażony filtr antypyłkowy? Ostatnio zetknęłam się z rzekomym (zaczytanym) problemem wywiewu jakichś lotnych substancji podczas drukowania i ponoć są na to filtry... Co Wy na to?


Użytkownik a.s edytował ten post 12 maja 2018 - 17:51

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#94 DIEDRA

DIEDRA
  • 43 postów

Napisano 16 maja 2018 - 12:06

A czy działa skaner w tym kombajnie? Mój Mac mini (Late 2014). Mam zainstalowany system macOS High Sierra wersja 10.13.3 Apple zapewnia źe wspiera HP Photosmart k510. Wgrałem zalecane sterowniki - drukarka działa bez problemów po USB i po Wi-Fi. Natomiast skaner nie działa (skaner jest sprawny i działa tylko pod płatnym programem VueScan.Próbowałem na wszystkie sposoby zmusić skaner do działania - bez powodzenia.

 

Wiljasz, miałam podobny problem ze staruszkiem Photosmart serii B. Darmowo działa tylko po wejściu bezpośrednio na IP urządzenia - próbowałeś w ten sposób?



#95 wiljasz

wiljasz
  • 14 postów

Napisano 22 czerwca 2018 - 10:32

Wiljasz, miałam podobny problem ze staruszkiem Photosmart serii B. Darmowo działa tylko po wejściu bezpośrednio na IP urządzenia - próbowałeś w ten sposób?

Szukałem pomocy na HP Support Forum    https://h30434.www3.hp.com/t5/Scanning-Faxing-and-Copying/HP-Photosmart-Ink-Adv-K510-scanner-not-working/m-p/6463363#M181444  



#96 Wojciech Stanisław Kamiński

Wojciech Stanisław Kamiński
  • 32 postów

Napisano 28 lipca 2018 - 21:24

Konfigurował ktoś już może Epsona P800 na Macu?



#97 franson

franson
  • 1 postów

Napisano 26 grudnia 2018 - 14:18

mam problem mam maca mini z systemem 10.6.8 i drukarkę hp deskjet 2600. komputer po podłączeniu drukarki widzi ja i wysyła plik do druku ale nic się nie dzieję.

wiem ze na aplikacje HP smart nie mam co liczyć na tym systemie ale czy chociaż normalne drukowanie wchodzi w rachubę?



#98 konrad white

konrad white
  • 224 postów

Napisano 08 stycznia 2020 - 12:03

Podbijam temat. Szukam drukarki do użytku domowego, koniecznie z funkcją AirPrint. Powinna mieć skaner i druk obustronny. Zależy mi na dość zgrabnych gabarytach i cichej pracy.



#99 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 08 stycznia 2020 - 14:44

Mam taką - canon md3600. Byle jej. Od kupuj. Konfiguracja to koszmar. Jak działa to działa ale zmiana hasła WiFi to wymysł szatana. Nie ma wyświetlacza, klawiszologia jest pokręcona a instrukcje nieaktualne. Wcześniejszy HP był znacznie wygodniejszy.

#100 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 stycznia 2020 - 00:44

Brother DCP-9015CDW. Ma skaner, duplex, wi-fi, kolor. Bezproblemowa współpraca z OSX. Koszt tonerów w zamiennikach - ok 100 zł (3kolory + 2 czarne). Praktycznie bezobsługowa - mam ją 3 lata i najdroższa cześć jaką wymieniłem to zbiornik na zużyty toner (a drukuję sporo). Po trzech latach używania, śmiało mogę ją polecić.

 

https://www.brother....ser/dcp-9015cdw

 

Dostępny model to DCP-L3510CDW (następca mojej). Te same materiały eksploatacyjne - czytaj tanie utrzymanie. Koszt zakupu od 1100 do 1200 zł.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych