Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

TVN Player problem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 dembsky

dembsky
  • 80 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 11 września 2011 - 11:10

Witam

Mam pewien problem - otóż od momentu kiedy TVN Player zaczął nadawać reklamy przed serialami/programami nie mogę oglądać żadnych z w/w.

Pisałem w tej kwestii do działu obsługi ale przekazali mojego maila do 'technicznych' a Ci najwidoczniej olali sprawę.

No ale o co chodzi? - Generalnie sprawa wygląda tak że nie mogę oglądać żadnych programów/seriali. Co próbowałem już?
- reinstalacja silverlight
- instalacja silverlight 5 (beta)
- powrót do silverlight 4
- 4 różne przeglądarki (opera, chrome, ff, safari)
- opróżnianie pamięci podręcznej w w/w
- całkowite czyszczenie w/w
- aktualizacje w/w
- resetowanie ustawień routera

... i po prawdzie brak mi już pomysłów ponieważ jest jeszcze jeden - format systemu i instalka na nowo no ale jakoś czasu na ten krok niestety nie posiadam.

Co ciekawe na wszystkich przeglądarkach (oprócz safari) reklamy się wyświetlają ale gdy przychodzi do przeładowania na konkretny serial/program no to loader ciągle się kręci i nic poza tym.

Jest jeszcze inna strona medalu - otóż - wchodząc na stronę tvn player na dole mamy możliwość przetestowania usługi (jakiś tam serial czy program bez reklam) - o dziwo to też mi nie działa. Cały czas się kręci ten loader i tak na dobrą sprawę nic poza tym (tak czekałem dobre 10 minut zanim dałem sobie spokój i przełączyłem na inną przeglądarkę). Nie muszę chyba nadmieniać że na samej górze danej strony mamy 4 "punkty" które należy spełnić aby dana usługa działała. Wszystkie spełniłem ale nadal nie działa.

W tym momencie prośba do osób które mogą mieć jakąkolwiek propozycje - co mogę zrobić żeby to działało? :)

Z góry dziękuję za pomoc.

Uprzedzając pytania: system na którym urzęduję - Mac OS Lion, internet z upc 25Mb/s

btw. mam cichą nadzieje że wybrałem dobry dział ;)
  • 0

#2 cobytuwpisać

cobytuwpisać
  • 180 postów

Napisano 12 września 2011 - 22:21

u mnie na snow działa, może to wina liona?
  • 0

#3 LukaS92

LukaS92
  • 318 postów
  • SkądCzersk, Warszawa

Napisano 12 września 2011 - 22:43

u mnie na Lionie bez problemu, więc na pewno nie.
  • 0

#4 kugi

kugi
  • 315 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 12 września 2011 - 23:04

napraw uprawnienia na dysku
  • 0

#5 dembsky

dembsky
  • 80 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 14 września 2011 - 13:09

napraw uprawnienia na dysku

Hmm ciekawa sprawa. Przed naprawieniem uprawnień dysku na safari nawet reklamy się nie wyświetlały na początku. Po naprawieniu pojawiają się tyko reklamy a tuż po nich nic się nie dzieje (loader stale się kręci). Wychodzi na to że naprawa coś dała tylko nie wiem za bardzo co ;) mimo wszystko dzięki za pomoc - no chyba że masz jeszcze jakieś asy w rękawie :D
  • 0

#6 jawe83

jawe83
  • 629 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 września 2011 - 13:19

To ma sens, może uprawnienia dalej są "zwalone" i przez to TVN player nie może poprawnie buforować... Spróbuj jeszcze raz naprawić uprawnienia dysku, ale najpierw odinstaluj wszelkie programy związane z TVN player i zainstaluj je po naprawie ponownie.
  • 0

#7 dembsky

dembsky
  • 80 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 14 września 2011 - 14:09

To ma sens, może uprawnienia dalej są "zwalone" i przez to TVN player nie może poprawnie buforować... Spróbuj jeszcze raz naprawić uprawnienia dysku, ale najpierw odinstaluj wszelkie programy związane z TVN player i zainstaluj je po naprawie ponownie.

Taki mam plan (jak tylko wrócę z pracy).

Poza tym support od tvn playera odpisał mi na maila:

Witamy,

Proponujemy w takim razie prosimy spróbować usunąć plik mspr.hds (z katalogu playready) zgodnie z podana ścieżką i ponowne uruchomienie komputera.
HD (dysk, w zasadzie partycja gdzie zainstalowany jest system MacOS X) > Library > Application Support > Microsoft > PlayReady > mspr.hds
Jednocześnie informujemy, że jest to ingerencja w system operacyjny i jeśli posiada Pan w na swoim komputerze licencje do innych materiałów wideo zabezpieczonych technologią PlayReady wyczyszczenie katalogu PlayReady będzie skutkowało utratą tych licencji.

Także jak tego - jestem dobrej myśli. Wieczorem dam update ;)
  • 0

#8 womanizer

womanizer
  • 425 postów
  • SkądLublin

Napisano 14 września 2011 - 14:13

Hmm... Masz zainstalowany AdBlock? On właśnie mi robił takie problemy :)
  • 0

#9 dembsky

dembsky
  • 80 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 14 września 2011 - 14:49

Mam ale tylko na Safari... poza tym próbowałem już usuwać adblocka ale to nic nie daje :P
  • 0

#10 womanizer

womanizer
  • 425 postów
  • SkądLublin

Napisano 14 września 2011 - 15:10

Usuwałeś pamięć podręczną ?
  • 0

#11 dembsky

dembsky
  • 80 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 14 września 2011 - 16:45

Gdybyś dokładnie przeczytał pierwszy mój post to byś wiedział że tak ;)
  • 0

#12 dembsky

dembsky
  • 80 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 15 września 2011 - 09:09

Mały update:

Zrobiłem tak jak napisałeś - a więc najpierw odinstalowałem silverlight, następnie znowu naprawiłem uprawnienia dysku, zainstalowałem na czysto silverlight i nadal kiszka. Szukałem nawet tego pliku co podpowiedzieli mi z supportu tvnplayer ale u mnie go po prostu nie ma. No i teraz to już nie wiem co dalej...

Jakieś opcje coś?
  • 0

#13 mir1717

mir1717
  • 1 postów

Napisano 21 września 2011 - 22:47

Miałem ten sam problem z tvn player.W antywirusie wyłączyłem opcje blokowania banerów no i pomogło.
  • 0

#14 dembsky

dembsky
  • 80 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 22 września 2011 - 09:47

Miałem ten sam problem z tvn player.W antywirusie wyłączyłem opcje blokowania banerów no i pomogło.

Szkoda że nie używam żadnego antywirusa :P

Poza tym wydaje mi się że przeinstalowanie leona to jedyna opcja bo już do prawdy nie mam pojęcia co jeszcze mógłbym zrobić :/
  • 0

#15 maziboss

maziboss
  • 523 postów
  • SkądTychy

Napisano 07 października 2011 - 17:13

Musisz mieć zainstalowanego SL w wersji 4. Wersja 5 nie dziala (kocham Microsoft...). proszę usunąć plik o nazwie mspr.hds z lokalizacji: Macintosh HD/Biblioteki/Aplication Support/Microsoft/Silverlight/Play Ready/ Restart komputera.
  • 0

#16 acab90

acab90
  • 1 postów

Napisano 12 stycznia 2012 - 17:58

Wiecie co u mnie było powodem tego ze po reklamie w tvn player buforowało i nie chciały sie filmiki odpalac :) Poprostu miałem zle ustawiona date :) w prawym rogu na dole paska :) , wpadłem na to bo tam kolo tego dzwoneczka jak zawcze miałem ogladaj jeszcze np 4 dni miałem nagle np 45609 dni i cos mi sie niepodobało zmieniełem date z 2002 na 2012 i jest super . a tyle sie meczyłem juz chciałem robic formata hehe pozdrawiam
  • 0

#17 Pretorianin

Pretorianin
  • 18 postów

Napisano 25 marca 2012 - 20:22

Też miałem z tym problem, niestety dopiero po formacie się zorientowałem ;s
  • 0

#18 zuziiakkk

zuziiakkk
  • 1 postów

Napisano 27 maja 2012 - 14:18

mam taki sam problem ;/ może ktoś mi powiedzieć dokładnie co trzeba zrobić?
  • 0

#19 hubi84

hubi84
  • 217 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 03 listopada 2012 - 20:33

Mam podobny problem, tyle że u mnie reklamy i żaden loader się nie pojawia.. Mam leoparda, naprawiałem uprawnienia, wyczyściłem pamięć podręczną, usunąlem, żadnego pliku w folderze PlayReady nie mam, także nie mam co usuwać? adblock'a i antywirusa nie posiadam.
  • 0

#20 hubi84

hubi84
  • 217 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 16 listopada 2012 - 15:47

Na dodatek mogę obejrzeć zwiastun, ale całego odcinka już nie. Wie może o co w tym wszystkim chodzi?
  • 0

#21 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 433 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 16 listopada 2012 - 15:54

Ja na przykład nie mogłem nic obejrzeć jak miałem włączonego AdBlock'a w Chromie, po jego wyłączeniu normalnie mogłem oglądać. Natomiast teraz mogę też oglądać z włączonym AdBlockiem, wiec nie wiem o co chodziło.
  • 0

#22 karski1

karski1
  • 10 postów

Napisano 07 stycznia 2013 - 19:22

Zgadza się. Niektóre [url=http://www.pliki.pl]programy[/url] do blokowania reklam/treści blokują czasami niektóre inne, potrzebne zasoby systemowe. Antywirus i firewall również mogą czasem blokować.
  • 0

#23 mmoniczkaa1

mmoniczkaa1
  • 1 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marca 2013 - 21:21

Mi pomogło usunięcie pamięci podręcznej.
  • 0

#24 Patrycja78

Patrycja78
  • 91 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 marca 2013 - 22:16

Od paru dni nie chce mi wyswietlac filmow na ipadzie - tylko reklamy poczatkowe a potem nic:roll: co moze byc przyczyna?
  • 0

#25 pontonix

pontonix
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marca 2013 - 02:13

Znajomy ma to samo. Cos popsuli przy ostatniej aktualizacji pewnie.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych