Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Płatności w iTunes Store — karty debetowe/kredytowe/Pre-Paid


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2172 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 12 grudnia 2008 - 09:06

Nie wiem, czy już o tym było, ale w polskim iTunes Store (App Store) można już używać „zwykłych”, płaskich kart, np. VISA Electron czy eKarta z mBanku. Czyli czas porzucić fałszywe konta założone na fikcyjne adresy w USA, ponieważ od teraz wszyscy chętni, a nie posiadający „wypukłej” karty kredytowej, mogą legalnie kupować programy na iPhone'a i iPoda touch w Polsce.

#2 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 12 grudnia 2008 - 09:06

Płatności w iTunes Store — karty debetowe/kredytowe/Pre-Paid

UWAGA: Zanim zadasz pytanie sprawdź:
1. Limity transakcji internetowych na karcie.
2. iTunes Store i Mac App Store: informacje o blokadach autoryzacyjnych kart kredytowych /na koncie przy pierszym zakupie warto mieć więcej niż 19,99zł/. Kiedy znów będziesz mógł korzystać ze środków zablokowanych? Są dostępne do Twojej dyspozycji w czasie od kilku do kilkunastu dni /np. w mBanku do 14dni/.

Odrzucają kartę, gdy:
- termin ważności skończył się, lub za chwilę się kończy
- brak środków na koncie
- są środki, ale jest przekroczony limit dla transakcji (bank odrzuca).



#3 Niekto666

Niekto666
  • 5 postów
  • SkądRadzymin

Napisano 12 grudnia 2008 - 09:56

Że niby jak? mi karta z embanku nie działa nadal?

#4 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 grudnia 2008 - 10:11

sprawdzę:)

#5 efreet

efreet
  • 45 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 12 grudnia 2008 - 14:06

Zgadza się, działa.

#6 oley_20

oley_20
  • 616 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 grudnia 2008 - 14:10

zalozylem konto z karta (visa buissnes) multibanku... wczesniej mialem konto w us i zakupione w nim appsy i muzyke. muzyka i plikacje dzialaja na nowym koncie (te z us), dziala nawet shazam:) niestety nie mam juz dostepu do itms z iphonea, takze do podcastow... moze ktos to potwierdzic nim zaczne robic zakupy w pl? czy bede mogl skakac miedzy storami by kupowac w us to czego w polsce nie ma?

#7 Niekto666

Niekto666
  • 5 postów
  • SkądRadzymin

Napisano 12 grudnia 2008 - 14:17

A moja Visa Electron z mBanku (ekonto) nie działa. Łaj, jak myślicie, skoro Wam działa?

#8 oley_20

oley_20
  • 616 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 grudnia 2008 - 14:24

ja swoja karte aktywowalem jakis czas temu przez teleserwis tak by moc robic nia zakupy jak zwykla kredytowa. teraz kazda plaska karta (napewno w" bre") moze sluzyc do zakupow. zadzwn na mlinie i zapytaj, zrobia to od reki, pozniej tylko na stronie konta ustalisz limit tranzakcji jesli chodzi o ich liczbe, kwote dzienna i kwate na pojedyncza operacje z tego co pamietam.

A moja Visa Electron z mBanku (ekonto) nie działa. Łaj, jak myślicie, skoro Wam działa?



#9 igorkrupa

igorkrupa
  • 5 postów

Napisano 12 grudnia 2008 - 15:05

Na jakiej zasadzie dziala rejestracja za pomoca karty? przy pierwszej rejestracji apple pobiera od nas jakas kase z konta czy poprostu prosi o nr karty a gdy bedziemy brali cos za kase to pobierze nam pieniazki z konta?

#10 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 12 grudnia 2008 - 15:46

A moja Visa Electron nie działa :/

#11 KrzysiekG

KrzysiekG
  • 38 postów
  • SkądTarnów

Napisano 12 grudnia 2008 - 16:16

A moja Visa Electron z mBanku (ekonto) nie działa. Łaj, jak myślicie, skoro Wam działa?


Na eKarcie muszą być dostępne środki ponieważ przy rejestracji system pobiera z konta kilka złotych (środki te są zwracane później)

#12 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 12 grudnia 2008 - 16:16

Nie wiem, czy już o tym było, ale w polskim iTunes Store (App Store) można już używać „zwykłych”,
płaskich kart
, np. VISA Electron czy eKarta z mBanku.

Czyli czas porzucić fałszywe konta założone na fikcyjne adresy w USA, ponieważ od teraz wszyscy
chętni, a nie posiadający „wypukłej” karty kredytowej, mogą legalnie kupować programy na iPhone'a
i iPoda touch w Polsce.


Tylko po co?? Skoro taniej jest poprzez Gift Karty na Allegro?

#13 koniu

koniu
  • 362 postów
  • SkądSe

Napisano 12 grudnia 2008 - 16:32

potwierdzam działa , zeby płacić karta plaska musicie w swoim banku aktywować możliwość płacenia nia ( tak jest w multibanku)

#14 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 12 grudnia 2008 - 16:38

potwierdzam działa , zeby płacić karta plaska musicie w swoim banku aktywować możliwość płacenia nia ( tak jest w multibanku)


Że co aktywować? Mam od kilku lat aktywną...

#15 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 12 grudnia 2008 - 16:46

Aktywowac limity na karcie, które są potrzebne do zakupów online. Robiłem tak jak rejestrowałem karte w PayPal.

#16 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 12 grudnia 2008 - 16:50

Nie mogę znaleźć takiej opcji w internetowym koncie banku BPH. Zadzwonię na infolinię w poniedziałek...

#17 nasiek

nasiek
  • 18 postów

Napisano 12 grudnia 2008 - 17:18

potwierdzam, Ekarta z Mbanku dziala prawidlowo :D

#18 Ksiry

Ksiry
  • 177 postów

Napisano 12 grudnia 2008 - 19:46

Jak miałem polskie konto w iTunes to nie ładowały mi się okładki automatycznie... wróciłem do hakowanego...

#19 iStarsky

iStarsky
  • 27 postów
  • SkądWołczyn

Napisano 12 grudnia 2008 - 19:51

Mam takie pytanie. Czy z kartą Maestro mogę kupować? Jeśli tak, to jak. Bo jedynie widziałem, że mogą być karty Visa lub MasterCard. Mam polskie konto. Co zrobić, żeby coś zakupić na iPhone? Jest jakiś inny sposób? Jakieś kody zdrapki czy coś...? Z góry dzięki za odpowiedz!

#20 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 grudnia 2008 - 20:42

jak rozumiem dziala tylko appstore... muzyki dalej nie mozna kupowac ?

#21 clarnet

clarnet
  • 291 postów
  • SkądŻory

Napisano 12 grudnia 2008 - 20:51

No proszę, proszę Jeszcze nie tak dawno jak pisałem ( i nie tylko ja), że to granda i nie szanowanie klienta, że appstore nie respektuje visy, to co niektórzy na tym forum tłumaczyli, że jak cię nie stać na kartę kredytową, tylko masz badziewiastą vise, to nie powinieneś dupy zawracać. Argumentowali jakie to sposoby transakcji, weryfikacji, że cały świat tak ma, tylko na polskim zadupiu są visy. A tu proszę jak japco się przeprosiło z polskim klientem visy. Widać kaska im już nie śmierdzi. Czyżby kryzys walutowy nam pomógł ???????

#22 ademiu

ademiu
  • 984 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 grudnia 2008 - 21:22

Właśnie, jakie właściwie daje nam to możliwości oprócz appstore ? Muze już też można kupować ?

#23 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 12 grudnia 2008 - 23:34

Mam takie pytanie. Czy z kartą Maestro mogę kupować? Jeśli tak, to jak. Bo jedynie widziałem, że mogą być karty Visa lub MasterCard. Mam polskie konto. Co zrobić, żeby coś zakupić na iPhone? Jest jakiś inny sposób? Jakieś kody zdrapki czy coś...? Z góry dzięki za odpowiedz!


Maestro też mi nie działa... Nie ma nawet takiej opcji wyboru :|

#24 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 13 grudnia 2008 - 09:18

Właśnie, jakie właściwie daje nam to możliwości oprócz appstore ? Muze już też można kupować ?


Marzenia.
I nawet jeśli w końcu wprowadzą tę opcję, to jakoś nie widzę rekordowej sprzedaży, jeśli ceny będą w euro powiedzmy po .99 za utwór.

Jeśli ktoś chce wyników sprzedaży, zysków, rewolucji ... .99 pln.
Że co, że nie zadziała? Hehe, zdziwilibyście się.

#25 iStarsky

iStarsky
  • 27 postów
  • SkądWołczyn

Napisano 13 grudnia 2008 - 13:32

W jaki inny sposób oprócz karty kredytowej można kupować na polskim iTunes Store ? Proszę o pomoc. Z góry dziękuje. Pozdro!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych