Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PrintScreen w Windowsie na Mac-u


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 kirki

kirki
  • 21 postów

Napisano 20 maja 2007 - 10:44

Z góry mówię, źe przejrzałam przez szukaj mnóstwo rzeczy. To co znalazłam dotyczyło tego jak robić zrzuty ekranowe na macach przy braku klawisza printscreen. mam windowsa na mac-u i automatycznie mam i mac-wą klawiaturę. Próbowałam robić zrzuty systemem makowym ale mi nie wychodzi. Moźe któs mógłby mi powiedzieć, jak to zrobić na windosie? Albo moźe żle to robię?

#2 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 20 maja 2007 - 14:41

Z góry mówię, źe przejrzałam przez szukaj mnóstwo rzeczy. To co znalazłam dotyczyło tego jak robić zrzuty ekranowe na macach przy braku klawisza printscreen. mam windowsa na mac-u i automatycznie mam i mac-wą klawiaturę. Próbowałam robić zrzuty systemem makowym ale mi nie wychodzi. Moźe któs mógłby mi powiedzieć, jak to zrobić na windosie? Albo moźe żle to robię?


Jesli robisz to pod Parallels/VMWARE to wez kursor z okienka windowsowego i wtedy juz skroty macosowe dzialaja.

pozdrawiam
jaceK

#3 Nymite

Nymite
  • 228 postów

Napisano 20 maja 2007 - 19:39

A pod BootCamp nalezy uruchomic Klawiature Ekranowa - tam znajduje sie przycisk PrintScreen.

#4 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 20 maja 2007 - 19:44

Ewentualnie któryś z programów zewnętrznych z tej listy. Nie pamiętam już czego kiedyś używałem, gdyż było to strasznie dawno ale dało się tam ustawić dowolną kombinację klawiszy.


http://www.programy....zuty_ekranu.php

#5 kirki

kirki
  • 21 postów

Napisano 20 maja 2007 - 21:51

Wilekie dzięki - ja mam pod boot campem, zaraz wypróbuję

#6 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 21 maja 2007 - 16:35

HyperSnap był świetny i darmowy na PC.

#7 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 21 maja 2007 - 17:46

HyperSnap był świetny i darmowy na PC.


O właśnie coś o podobnej nazwie chyba kiedyś używałem. Chyba mi przypomniałeś Były bodaj dwie wersje. Hyper Snap do zdjęć i Hyper Cam do robienia zrzutów w postaci filmów AVI.

Coś mi tak świta właśnie. Dobrze kojarzę ? Strasznie to dawno temu było, jeszcze, gdy używałem ME ale program był na prawdę robudowany

#8 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 27 maja 2007 - 21:55

Najprościej takie zrzuty robić darmowym IrfanView. Są wszystkie potrzebne opcje. Zainstaluj to się przekonasz. Ja w pracy robie dużo Print Screen' ów i tylko z tego korzystam. W podręczniku do Boot Campa znalazłem, że na zewnętrznej Mac' owej klawiaturze przycisk Print Screen zastępuje F14. Moim zdaniem powinno działać. Jak ktoś nie lubi zewnętrzych programów to warto sprawdzić.

#9 kirki

kirki
  • 21 postów

Napisano 29 maja 2007 - 19:39

F14 też działa - no i nie muszę mówić, że wygodniejsze niż klawiatura ekranowa Dzięki

#10 gizmo3800

gizmo3800
  • 1 906 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maja 2007 - 19:42

a pod maczkiem grab

#11 Nymite

Nymite
  • 228 postów

Napisano 29 maja 2007 - 21:27

Albo "Jablko"+"Shift"+"3" :)

#12 piotrek2x

piotrek2x
  • 60 postów
  • SkądLodz

Napisano 16 stycznia 2009 - 18:15

a skoro jablko+shift+3 to gdzie sie screen zapisze?

#13 signor_parwano

signor_parwano
  • 19 postów
  • SkądW-ek

Napisano 05 czerwca 2009 - 22:19

na pulpicie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych