Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Autoryzacja komputera w programie iTunes.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#1 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 12 grudnia 2008 - 09:06

UWAGA: Zanim zadasz pytanie sprawdź:
1. http://www.apple.com.../authorization/
2. http://support.apple...iewlocale=pl_PL.

Posted Image

#2 PeterNKD

PeterNKD
  • 4 postów

Napisano 01 grudnia 2009 - 17:33

Autoryzacja komputera w programie iTunes. Mam problem, ponieważ nie posiadam komputera wcześniej autoryzowanego z itunes store, i wykorzystałem już liczbę komputerów do autoryzacji. Przez to nie mogę nic instalować na ipodzie z nowego komputera... Czy jest jakaś możliwość pozbycia się autoryzacji komputera, którego już nie posiadam?

#3 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 01 grudnia 2009 - 17:41

Sam tego nigdy nie robiłem więc zacytuję:


Postprzez FiTzu 14 lut 2009, o 10:55
Jak wycofać autoryzację komputerów, do których nie mamy już dostępu?

Jak dobrze wiemy telefon możemy mieć z synchronizowany z 5 komputerami autoryzowanymi. Autoryzację włączamy w Sklep -> Autoryzuj komputer, lecz powiedzmy, że musimy zrobić reinstalke systemu operacyjnego, albo komputer autoryzowany sprzedaliśmy nie cofając autoryzacji. Liczba zaczyna nam drastycznie maleć.

Jeśli osiągniemy limit pięciu komputerów to mamy dwa wyjścia:
- albo iść do któregoś z autoryzowanych wcześniej kompów i Sklep -> Wycofaj autoryzację,

- albo wchodzimy do iTunes Store, klikamy nasz login w prawym górnym rogu iTunes podajemy hasło i "Pokaż konto" . W informacjach o koncie mamy "Apple ID", "Billind Adress" itd. oraz "Liczbę autoryzowanych komputerów" (Computer authorizations). Jeśli liczba autoryzowanych komputerów będzie równa 5, to obok liczby autoryzowanych komputerów pojawi się nowy guziczek "Wycofaj autoryzację wszystkich" (Deauthorize All). Po naciśnięciu tego guzika i potwierdzeniu operacji liczba autoryzowanych komputerów wyniesie zero. Więc trzeba pamiętać o ponownej autoryzacji tego na którym przeprowadzaliśmy "Deautoryzację", oraz innych komputerów których używaliśmy wraz z naszym iPhone'm, iPod'em.



#4 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 grudnia 2009 - 17:43

raz w roku możesz wszystkie 'zdezautoryzować'

Informacje o autoryzacji i cofaniu autoryzacji na koncie iTunes Store

naprawdę od czegoś ten support jest... i często tam znajdziesz odp. na swoje pytania

#5 PeterNKD

PeterNKD
  • 4 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 22:50

Dzięki Wielkie! ;)

#6 Rakso

Rakso
  • 23 postów

Napisano 26 sierpnia 2010 - 12:40

Kłopoty z autoryzacją komputera w iTunes Witam, Mam mały problem z iTunes, chodzi mi dokłądnie o autoryzacjię, ponieważ mam jeden stały komputer na którym zawsze użuwam iTunes i iPoda Touch ale przez jakis okres miałem do dyspozycji 3 laptopy i na nich zrobiłem autoryzację, niestety laptopy musiałem oddać i nie usunołem autoryzacji komputerów. Teraz została mi jedna autorycjia. Jak mozna usunąć, albo zresetować autoryzacjię komputerów których juz nie mam, tak bym w iTunesie miał pozostałą liczbę autoryzacji na rózne wypadki losowe.

#7 bacaaa

bacaaa
  • 392 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 sierpnia 2010 - 13:18

W ustawieniach konta masz opcję odwołania wszystkich autoryzacji. Będziesz miał znowu 5. Można tak zrobić raz w roku.

#8 seula

seula
  • 105 postów

Napisano 26 sierpnia 2010 - 13:50

Warto dodać, że ta opcja pojawia się dopiero wtedy, kiedy nie będziesz już miał żadnej dostępnej autoryzacji, czyli wykorzystasz wszystkie 5. I tak jak to zostało powiedziane, możesz tę opcję wykorzystać raz w roku.

#9 Maku

Maku
  • 322 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 sierpnia 2010 - 14:02

Apple — Wsparcie — iTunes (4 pozycja od dołu) wysyłasz email po angielsku z prośbą o wycofanie autoryzacji i podając powód, później odbierasz maila, potwierdzasz i gotowe ;)

#10 bad15

bad15
  • 2 postów

Napisano 30 września 2010 - 20:18

Bląd z autoryzacją Witam założyłem konto (nowe) na nowych PC, autoryzacja się powiodła, pobrałem program (FREE) z iTunes Store i klikam w synchronizuj podczas instalowania wyskakuje mi błąd: "Nie można zainstalować programu ..., komputer nie jest autoryzowany (przejdź w Sklep->Autoryzacja)" czy jakoś tak podobnie. Oczywiście posłusznie przechodzę w Sklep->Autoryzuj i wbijam dane konta. Pisze, że autoryzacja jest ok, komputer już jest (is already) zautoryzowany. Przechodzę znów w synchronizuj i znów wracamy do punkty wyjścia (błąd). I tak w kółko. Z jednej strony autoryzacji nie ma (niemożliwość instalowania programu) a z drugiej już jest i mogę jeszcze zautoryzować konto na 5 PC. Co robić proszę o pomoc!

#11 Lingerine

Lingerine
  • 166 postów

Napisano 27 października 2010 - 08:50

iTunes- problem z autoryzacją / uwierzytelnianiem

Opiszę po krótce swój problem:
W dniu wczorajszym dokonałem aktualizacji systemu Windows7 + kilka update'ów programów z serii VAIO (w związku z faktem posiadania laptopa wiadomej firmy) w tym, co może być istotne, aktualizacji BIOSu.
Po ponownym włączeniu laptopa, odpaleniu iTunes(10), poprosił mnie o uwierzytelnienie konta, konto uwierzytelniłem, nastąpiła autoryzacja drugiego komputera na 5 możliwych (oczywiście można je później wyczyścić, ale nie jest to tematem problemu).
Wszsytko Ok, wgrałem sobie jakiś nowy programik i muzyczkę.
Odpiąłem iPhone'a od lapka.
Aleeee po jakimś czasie postanowiłem dorzucić jakieś PDFy do iBooka.
Po podpięciu iPhone'a i odpaleniu iTunes znowu poprosił mnie o uwierzytelnienie i nastąpiła autoryzacja i tak za każdym razem ponownego uruchamiania iTunes (lecz za każdym razem informaca, że dwie maszyny są autoryzaowane).
Mam również drugie konto użytkownika- w pomocy apple (via www) wyczytałem, że na drugim koncie użytkownika Windows również należy dokonać autoryzacji, również to zrobiłem. Wyłączyłem komputer, nic nie pomogło.
Czy jest jakieś rozwiązanie pozwalające wyeliminować pokazującą się za każdym razem prośbę o autoryzację?
Czy jest możliwość przywrócenia poprzedniej wersji biosu w laptopie SONY?- bo sądzę, że przed operacją aktualizacji powinienem zdeautoryzować komputer, żeby po wgraniu nowego BIOSu mieć nadal jedną maszynę zautoryzowaną.
Bardzo proszę o sugestie.
Pozdrawiam,
Jarek

---------- Wpis dodano o 09:50 ---------- Poprzedni wpis dodano o 09:34 ----------

Program iTunes wielokrotnie monituje o autoryzowanie komputera do odtwarzania zawartości zakupionej w sklepie iTunes Store - sprawdzę jeszcze dokładnie "Wyłączanie kontroli konta użytkownika (tylko w systemach Windows Vista i Windows 7)", ale teraz jestem w pracy i nie bardzo mam możliwość :)
W każdym razie proszę o sugestie,
Pozdrawiam

#12 Misi06

Misi06
  • 202 postów

Napisano 12 stycznia 2011 - 09:36

Autoryzacja komputera w programie iTunes. Witam, Mam pewien problem, ponieważ ostatnio się dowiedziałem, że jedynie 5 razy można przypisać komputer do itunes/iphone'a. Wcześniej o tym nie wiedziałem i wykonywałem formaty dysku itd. bez wycofania autoryzacji przez co teraz mam 4/5 autoryzacji komputerów. Czy da się je jakoś usunąć ?(nie mam dostępu do wcześniejszych danych)

#13 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 stycznia 2011 - 09:38

Raz w roku możesz wycofać wszystkie autoryzacje (dopiero jak będziesz miał już pięć autoryzowanych), i na nowo autoryzować.

#14 Misi06

Misi06
  • 202 postów

Napisano 12 stycznia 2011 - 09:41

A w którym miejscu to mogę zrobić?

#15 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 stycznia 2011 - 09:46

W informacjach o koncie w itunes.

---------- Wpis dodano o 09:46 ---------- Poprzedni wpis dodano o 09:46 ----------

sklep - pokaż moje konto

#16 clarnet

clarnet
  • 291 postów
  • SkądŻory

Napisano 27 czerwca 2011 - 16:15

Autoryzacja w itunes store a zmiana dysku Nie bardzo mogę znaleźć do czego przypisana jest autoryzacja w itunes store. Do dysku, płyty głównej, numeru seryjnego? Jeśli wymieniam dysk, na inny większy, to instaluje system na czysto, a potem za pomocą asystenta migracji przenoszę dane. Czy powinienem wtedy przed instalacją wycofać autoryzację dla komputera? Skoro po przeniesieniu danych będzie ten sam mak, tylko z innym dyskiem i to samo konto?

#17 just.tomasz

just.tomasz
  • 82 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 27 czerwca 2011 - 16:27

Nie do końca to odpowiedź na Twoje pytanie ale częściowo może rozwiązać to problem. Nie musisz wycofywać autoryzacji przed tym zabiegiem. Jeśli po reinstalce okaże się, że nie jest autoryzowany to logując się przez iTunes'a, żeby wyświetlić szczegóły swojego konta jest tam opcja wycofania autoryzacji dla wszystkich komputerów podpiętych dotychczas. I na nowo można autoryzować tą konkretną maszynę

#18 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 czerwca 2011 - 16:52

Autoryzacja jest do iTunsa, nie samego komputera.

#19 clarnet

clarnet
  • 291 postów
  • SkądŻory

Napisano 27 czerwca 2011 - 19:13

Dzięki za odpowiedź. Ale wycofać można autoryzację jeśli jest już autoryzowanych 5 kom. mam teraz autoryzowane 4. I nie potrzebuje więcej. Chodzi mi o to, że nie chce autoryzować 5-go, a potem np. wycofywać autoryzację ze wszystkich. Bo i po co. Po prostu nie wiem czy teraz przed zmianą dysku wycofać, a potem zrobić na nowo. Bo potem nie będę już miał dostępu do tego dysku. Jeśli autoryzacja jest do itunesa, a nie komputera, to przed zmiana wycofam i rozumiem, że stracę wtedy dostęp do zakupionych na tym itunes programów, a potem autoryzuje jeszcze raz i tylko je ściągnę.

#20 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 czerwca 2011 - 07:56

Możesz je sobie po prostu przekopiować. No i jako że wycofanie autoryzacji to 2 kliknięcia to naprawdę nie widzę problemu.

#21 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 16 lipca 2011 - 18:41

Autoryzacja komputera w programie iTunes. Nie znalezłem nic na ten temat więc założyłem własny. Otóż iTunes co jakiś czas nakazuje mi autoryzacje komputera mimo że w przeszłości już to robiłem. Nie jest to jednak wielki problem bo za każdym razem kiedy tej autoryzacji dokonam jest on 1 z 5 możliwych. Nie wiem czy może to wynikać np. z nowej wersji iTunes czy poprostu taki miały błąd.

#22 enter6

enter6
  • 57 postów
  • SkądPolska

Napisano 27 lipca 2011 - 01:56

Pewnie posiadasz Windows 7. Też miałem ten problem, rozwiązałem go następująco - uruchomiłem iTunes "jako administrator" (prawo-klik na ikonce programu) i gdy trzeba było autoryzować, autoryzowałem i od tamtej chwili nie mam już z tym problemu.

#23 rafek93

rafek93
  • 41 postów

Napisano 15 sierpnia 2011 - 14:37

Autoryzacja komputera. Witam, mam taki problem, zmieniłem komputer na nowy i nie mogę wykonać autoryzacji komputera, ponieważ osiągnąłem maksymalny limit. Na pewno dwa komputery na których dokonałem autoryzacji poszły do reklamacji i dostałem za nie pieniądze z powrotem, także autoryzacjo nie wycofam, co teraz? Co z pieniędzmi wydanymi na aplikacje?

#24 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 sierpnia 2011 - 14:51

Wejdź na swoje konto w iTunes Store i kliknij na "Deauthorize All"

#25 rafek93

rafek93
  • 41 postów

Napisano 15 sierpnia 2011 - 15:11

Dziękuję bardzo :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych