Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

DVB-T-na urzadzeniach przenosnych iOS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
202 odpowiedzi w tym temacie

#26 Januszek112

Januszek112
  • 1 postów

Napisano 21 kwietnia 2012 - 20:54

Hej, mam nowego ipada i mieszkam w Warszawie. Zależy mi na odbiorze Polsat sport news z Dvb-t. Czy to urządzenie, o którym piszecie pozwoli mi odbierać ten kanał? Czy poruszając sie po Warszawie będę miał zakłócenia?

#27 guest

guest
  • 268 postów

Napisano 30 kwietnia 2012 - 21:20

Testuje EyeTV mobile z angielskim freeview i na iphonie 4s nie da sie ogladac. Pixeloza i klatkowanie przy bardzo dobrym sygnale! Napisalem do supportu, czekam na odp.

#28 compuserv

compuserv
  • 1 postów

Napisano 24 maja 2012 - 16:24

Witam,
Jestem nowym forumowiczem z 3 letnim doświadczeniem z iPad. Aktualnie mam "trójkę" i dokupiłem do niego Legato EyeTV Mobile. Testuję to ustrojstwo w rejonie Żagania. Do nadajnika w Wichowie mam 10 km w linii prostej. na obu antenkach obraz jest poprawny z małymi usterkami (prosimy nie regulować odbiorników). Dobry odbiór jest na zewnętrznej antenie pokojowej ze wzmacniaczem (4 piętro). odbieram tylko 10 kanałów na 15 dostępnych. TVP1 i TVP2 TTV i Polo nie jest nawet wykrywany, a ATM Rozrywka kolorowe piksele z dźwiękiem. Siła sygnału na 15 cm antence z magnesem w granicach 5-6 kresek. Brak kanałów TVP1 i 2 wynika pewno z tego, że będą na nich nadawane TVP1 HD i TVP2 HD a tego EyeTV nie odbiera.
Testowałem tunerek w samochodzie jeżdżąc po okolicy. Oczywiście w czasie jazdy nie ma szans na odbiór mimo iż jeżdżę w strefie sygnału tzw. mobilnego. Na postojach jest OK. Ciekawostką jest to, że będąc około czterdzieści kilometrów od granicy odbieram 8 kanałów niemieckich (mpeg2) w doskonałej jakości. Przy okazji tunerek w czasie skanowania wykrył 8 kanałów o nazwie "Test xx TV Mobilna" pewno Polsat - ale bez obrazu i dźwięku.
Wcześnie testowałem Pinacle Nano USB na laptopie oczywiście i muszę powiedzieć jakość działania obu urządzeń jest porównywalna czyli dobra.
Tyle moich doświadczeń z telewizją mobilną.
Pozdrawiam

---------- Wpis dodano o 17:14 ---------- Poprzedni wpis dodano o 17:01 ----------



---------- Wpis dodano o 17:24 ---------- Poprzedni wpis dodano o 17:14 ----------

Duzo w tym niejasnosci. Producent slowem nie wspomina o tym, ze dziala ignorujac potencjalnie ogromny rynek zbytu.
Dystrybutor informuje, ze dziala, narazajac sie na lincz ze strony userow:)
A ja czekam, az ktos to w koncu przetestuje!


Witam,
Też miałem wątpliwości ale kupiłem po zapewnieniach obsługi sklepu i sprawdziłem jak to działa.[URL="http://myapple.pl/ipad/191448-dvb-t-na-urzadzeniach-przenosnych-ios.html"]
Tutaj jest moja opinia[/URL]
Pozdrawiam

#29 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 27 maja 2012 - 10:44

Witam,

@compuserv,

teraz widzisz ile jeszcze musi sie w Polsce zmienic / jakosc - sila sygnalu / skoro odbierasz zagraniczny sygnal, ktory jest bardzo mocno nadawany.

Za pare dni bede mial pelny raport urzadzenia z TV-Mobilna Cyfrowego Polsatu.

Jedno co mnie martwi, iz mimo ze kazdy user moze miec dostep do takiego urzadzenia.
To jedynym problemem moze byc slaby zasieg nadajnika...

Pozdrawiam

GAMA007

#30 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 01 czerwca 2012 - 13:28

Witam,

koledzy, koleżanki:)

Jak wygląda sprawa z odbiorem TVP1 HD & TVP2 HD.
Od dziś oba te kanały są dostępne.

Czy może ktoś sprawdzić i zdać relację.

Dziękuję

Pozdrawiam

GAMA007

#31 marcus02

marcus02
  • 171 postów

Napisano 02 czerwca 2012 - 17:42

w Katowicach, wogóle nie można odebrać kanałów z TVP, natomaist TVN, Polsat oraz inne kanały działają bezproblemowo, podobnie jest ok. 30km od Katowic, choć w tym przypadu czasami transmisja potrafi się przyciąć

#32 kosa666

kosa666
  • 322 postów

Napisano 02 czerwca 2012 - 18:13

w Katowicach, wogóle nie można odebrać kanałów z TVP, natomaist TVN, Polsat oraz inne kanały działają bezproblemowo, podobnie jest ok. 30km od Katowic, choć w tym przypadu czasami transmisja potrafi się przyciąć


Mam dokładnie tak samo w Chorzowie na antenie stacjonarnej i dużym TV

#33 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 04 czerwca 2012 - 21:30

TV Mobila Cyfrowego Polsatu

Witam,

od dzis co niektorzy moga cieszyc sie odbiorem TV Mobilnej Cyfrowego Polsatu.

Zawartosc opakowania:

Dołączona grafika

Instalacja M-T 5000 jest dziecinnie prosta:

-rozpakowujemy
-ladujemy aplikacje na smartfon lub tablet
-laczymy sie z M-T 5000
-ladujemy oprogramowanie
-ustawiamy kraj
-skanujemy kanaly
-ogladamy


W tym przypadku wersja Prepaid 329zl w tym 6 miesiecy opalcony pakiet.
Po 6 miesiacach oplata wynosi 21zl

-przetestowane na urzadzeniu iPad3 & iPhone4
-odbior mozliwy do 20m od urzadzenia M-T 5000
-okolice Krakowa

-Przy zakupie podajemy pesel, wiec dzwoniac potem na ifolinie podajemy pesel i juz prawa leca do M-T 5000 / tutaj zapewne przy zakupie skanowany jest numer urzadzenia /

Pod spodem pare fotek z instalacji, opcji, oraz kanalow TV.

INSTALACJA:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

OPCJE:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

TV:

http://bild-upload.s...02,41751,42.png

http://bild-upload.s...4,46613,235.png

http://bild-upload.s...651,49710,8.png

http://bild-upload.s...74,68777,89.png

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LfXTxeD_ttQ
__________________________________________________ ________________________


Brakuje mi tylko 2 rzeczy:

-integracja urzadzenia w sieci domowa Wi-Fi
-opcja nagrywania na urzadzeniu mobilnym



Milego odbioru:)

Pozdrawiam

GAMA007

#34 pioorkis

pioorkis
  • 48 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 czerwca 2012 - 09:20

Wow - dzięki za relację :) Jak oceniasz wrażliwość odbiornika na siłę sygnału - w porównaniu do telewizora z dvbt ? Z tego co widzę to jest HD ? tvp1 HD i tvp 2 HD też ? Można oglądać za pomocą m-t 5000 i jednocześnie ładować go ? No fakt - brak opcji nagrywania to spory minus ...

#35 arecky69

arecky69
  • 3 postów

Napisano 05 czerwca 2012 - 09:28

Hey orientujecie sie czy bedzie to dzialalo rowniez za granica ?? Czy za granica bede mogl odbierac np. w Niemczech bede mogl odbierac tylko niemieckie kanaly... A moze ten dekoder ma tylko czestotliwosc MPEG-4 tylko Polska,Wegry i jeszcze jakies kraje...ja Niemcy, Holandia musi byc chyba MPEG-2... Z gory dzieki za odp

#36 Kyniol_73

Kyniol_73
  • 24 postów
  • SkądKatowice

Napisano 05 czerwca 2012 - 09:30

W Katowicach i okolicach ciężko odebrać z powodu mocy nadajnika:

TVN, polsat jest na MUX-2 moc nadajnika 63 kW
TV1 HD, TV2 jest na MUX-1 moc nadajnika 25 kW
TV2 HD, TV1 jest na MUX-3 moc nadajnika 2,5 KW

Czyli mux 1 jest prawie 3 krotne słabszy od mux 2 czyli aby odbierać trzeba raczej z zewnętrznej anteny korzystać skierowanej na Katowicach-Kosztowy. Mux-3 to jakiś śmiech na sali, wypierdek a nie nadajnik chyba ludzi z kosztowy mogą go odbierać tylko.

Szczegóły innych nadajników Dane nadajników TV naziemnej w Polsce

#37 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 05 czerwca 2012 - 09:48

Hey orientujecie sie czy bedzie to dzialalo rowniez za granica ??
Czy za granica bede mogl odbierac np. w Niemczech bede mogl odbierac tylko niemieckie kanaly...
A moze ten dekoder ma tylko czestotliwosc MPEG-4 tylko Polska,Wegry i jeszcze jakies kraje...ja Niemcy, Holandia musi byc chyba MPEG-2...
Z gory dzieki za odp



Witam,

@arecky69,

tak jak piszesz, bedzie dzialac odbierzesz tylko kanaly FTA.
Musisz miec ale zainstalowana aplikacje Tv-Mobilna.

Urzadzenie to jest kopia Tizi TV opisywanego wczesniej.

Kupujac urzadzenie w Polsce / wersja Prepaid / bedziesz musial podac pesel, adres zamieszkania itd.
W tym przyoadku / rodzina jest mile widziana /

Pozdrawiam

GAMA007

---------- Wpis dodano o 10:48 ---------- Poprzedni wpis dodano o 10:42 ----------

Wow - dzięki za relację :)
Jak oceniasz wrażliwość odbiornika na siłę sygnału - w porównaniu do telewizora z dvbt ?
Z tego co widzę to jest HD ? tvp1 HD i tvp 2 HD też ?
Można oglądać za pomocą m-t 5000 i jednocześnie ładować go ?
No fakt - brak opcji nagrywania to spory minus ...



Witam,

@pioorkis,

-mozesz ladowac go poprzez USB i w tym czasie ogladac TV
-w zestawie nie ma ladowarki, lecz mozesz uzyc do tego celu ladowarki od iPhone & iPad
-opcji nagrywania narazie brak, tak samo jak integracji w siec wifi / tzn. bedac w domu nie mozesz korzystac z internetu Wi-Fi
majac podlaczonego do iPada do MT 5000.Jesli masz dodatkowo w iPadzie 3G wowczas masz internet.
-to urzadzonko odbiera wszystkie FTA kanaly, pod warunkiem iz jest sie w zasiegu nadajnika
-jakosc do tunera DVB-T wdbudowanego w Tv... hm nie da sie tego porownac odbiornik TV ma 55", a ipad 9,7"
na mniejszym ekranie jakosc jest lepsza w porownaniu do odbiornika TV.

Pozdrawiam

GAMA007

#38 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 05 czerwca 2012 - 09:57

totalnie nie na temat ale czym zrobiłeś te piękne print screeny? ;)

#39 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 05 czerwca 2012 - 10:05

Witam,

@dredziarz,

Odplatna aplikacja "Screentaker" dostepna w Appstore.

Pozdrawiam

GAMA007

#40 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 05 czerwca 2012 - 10:09

eee jesteś pewien? bo nie znalazłem...

#41 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 05 czerwca 2012 - 10:18

eee jesteś pewien? bo nie znalazłem...


Witam,

w niemieckim appstore jest, bardzo bym sie zdziwil, by tej aplikacji nie bylo na inne kraje.

LINK

Pozdrawiam

GAMA007

#42 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 05 czerwca 2012 - 10:30

aa bo ja szukalem na ajpadzie ;) dzięki!

#43 kris1992

kris1992
  • 663 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 05 czerwca 2012 - 11:57

Jedno mnie zastanawia... jak kupię sobie ten dekoderek mt-5000 do iPada to tam w regulaminie pisze że 21,90 kosztuje pakiet extra ale nic nie pisze odnośnie kanałów ogólnodostępnych... czy jak wykupie dekoder na własność to 6 miechów mam za free te dwa pakiety (extra i ogólnodostępny) a potem mam zablokowane kanały z pakietu extra a mam dostępne z pakietu ogólnodostępne? Bo jeśli tak to jest to superowa oferta :)

#44 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 05 czerwca 2012 - 12:19

Witam,

@kris1992,

dokladnie jak napisales:)
Oferta przypomina Telewizje na Karte:)

Dokladniej powiem ci za 6 miesiecy liczac od wczoraj:)

Pozdrawiam

GAMA007

#45 a-l-e-x

a-l-e-x
  • 514 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwca 2012 - 14:49

edit

#46 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 05 czerwca 2012 - 15:10

Witam,

@a-l-e-x,

tutaj nie chodzi o to czy warto czy nie, traktuje to urządzenie jako gadżet.

Patrząc na twoja wypowiedz można także wyciągnąć parę negatywnych rzeczy, ale nie o to chodzi:)

-nie każdy musi mieć JB na swym urządzeniu
-nie każdy ma wystarczający pakiet danych / dodatkowe koszta /
-nie każdy jest w zasięgu Wi-Fi / dodatkowe urządzenie w kieszeni lub poprzez telefon, także dodatkowe koszta

Temat dotyczy Telewizja na iPada, i tutaj chodzi głównie o odbiór i zasięg DVB-T, nie ma to nic wspólnego z Telewizja online,
a taka ty preferujesz:)

TUTAJ

Tutaj wszystko odbywa się offline bez użycia internetu:)

W tym jest ta mala / wielka różnica:)

Pozdrawiam

GAMA007

#47 a-l-e-x

a-l-e-x
  • 514 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwca 2012 - 15:36

juz przenioslem. -bez jailbreka nie da sie nic robic, wiec do mnie to malo przemawia :) - z pakietem to racja, ale kto normalny jadac na wakacje skupia sie na tym czy ma TV? - jest bardzoooo duzo darmowych WiFi, ale powtarzam, ze ja tego uzywam tylko w domu bo ogladanie telewizji poza domem jest dla mnie bez sensu, juz lepiej poczytac gazete.

#48 kris1992

kris1992
  • 663 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 05 czerwca 2012 - 17:46

@GAMA007

A gdzie mieszkasz? Bo ja koło Katowic i jak coś to może bym popatrzał jak to działa itd :)
Jest w ogóle możliwość przetestowania tego ustrojstwa w polsacie? Bo jak jest to bym wziął na próbę.

#49 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 05 czerwca 2012 - 19:19

Witam,

@kris1992,

Osoba ktora dla mnie testowala ten odbiornik mieszka kolo krakowa:)
Dzieki uprzejmosci tej osoby mamy na forum informacje z pierwszej reki:) Ja tylko zlozylem wszystko w calosc:)

Na dniach poprosze mego znajomego by pojedzil po "rewirach" Katowice-okolice i sprawdzil ten odbiornik i zasieg.

Na probe wydaje mi sie ze nie bedzie to mozliwe, chyba ze w miejscu sprzedazy Katowice to urzadzonko jest na chodzie:)

Zasieg Tv Mobilnej:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam

GAMA007

#50 DRIZTEST

DRIZTEST
  • 36 postów
  • SkądWodzisław Slaski, Katowice, Poland, Poland

Napisano 06 czerwca 2012 - 07:22

W opisie pisze ze ma byc dostepne oprogramowanie rowniez na laptopach (ciekawe czy jakies ograniczenia systemowe) Wtedy internet po Ethernecie a obraz po WIFI (swoja droga ciekawe czy bedzie mozliwosc w "skalowanym oknie" I jak wyglada temat paru urzadzen. NP ipad, iphone, galaxy s2 (w 1 czasie?) czyli 3 pokoje 3 urzadzenia 3 rozne kanaly? Jakies straty? Czy w ogole wiecej niz 1 w 1 czasie?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych