Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

MacBook Air czy MacBook Pro?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3061 odpowiedzi w tym temacie

#2351 luksus

luksus
  • 39 postów

Napisano 06 maja 2017 - 10:32

 

Z jednej strony czytam, że Air będzie wystarczający do podstaw pracy w każdym z programów (z Premiere, Illustrator i Photoshopem z przeciągu ostatniego półrocza pracowałem zaledwie kilka razy), ale z drugiej czytam, że Pro będzie o wiele lepszym sprzętem do pracy ze zdjęciami i grafiką. 

 

Pro będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem do pracy ze zdjęciami ze względu na matrycę i rozdzielczość. Przesiadłem się z Air na Pro i różnica w wyświetlanym obrazie jest bardzo duża.



#2352 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 10 maja 2017 - 12:55

Pro będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem do pracy ze zdjęciami ze względu na matrycę i rozdzielczość. Przesiadłem się z Air na Pro i różnica w wyświetlanym obrazie jest bardzo duża.

 

Retinę da się nawet w miarę skalibrować - pewnie nie tak jak eizo czy neca, ale do podstawowych działań nie dostaniemy przynajmniej fioletowego nieba w wyniku :) Nie będzie płynnych przejść w gradientach, ale pomijając pracę w detalach ustawimy w miarę przyzwoicie temperaturę barw zdjęć.
TFT z Air niestety przekłamuje kolory w zależności od kąta widzenia - więc :D


Użytkownik elita edytował ten post 10 maja 2017 - 12:57

pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#2353 kamilos103

kamilos103
  • 1 postów

Napisano 17 maja 2017 - 10:44

Widzę ze temat ciągnie się od 2011r więc może zacznę od początku. Planuje kupić sobie pierwszego w życiu Maca. Zastanawiałem się nad Macbook Air 13" i teraz przykładowo rzucił mi się w oczy ten model:MJVE2ZE/A/R1 Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na jego temat? nie umiem rozszyfrowywać Applowych modeli :) Komputer będzie używany przede wszystkim do użytku codziennego Internet, youtube, czasami jakieś pliki office 

Dziękuje za odpowiedź



#2354 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 18 maja 2017 - 16:03

Widzę ze temat ciągnie się od 2011r więc może zacznę od początku. Planuje kupić sobie pierwszego w życiu Maca. Zastanawiałem się nad Macbook Air 13" i teraz przykładowo rzucił mi się w oczy ten model:MJVE2ZE/A/R1 Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na jego temat? nie umiem rozszyfrowywać Applowych modeli :) Komputer będzie używany przede wszystkim do użytku codziennego Internet, youtube, czasami jakieś pliki office 

Dziękuje za odpowiedź

Do takich zadań Air spokojnie wystarczy. Wiele osób wciąż używa Air-ów i bardzo je sobie chwali. W sumie jakby tak spojrzeć to chyba najlepszy komputer Apple patrząc na stosunek jakość/cena. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#2355 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 19 maja 2017 - 14:26

tylko dziś na ibood.pl jest dobra oferta na macbooka 12" refurbished by apple 1.2/8/512 za niecałe 4200 + przesyłka, znacznie lepszy wybór niż bazowy air.


Użytkownik qb4hkm edytował ten post 19 maja 2017 - 14:26


#2356 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 19 maja 2017 - 15:45

tylko dziś na ibood.pl jest dobra oferta na macbooka 12" refurbished by apple 1.2/8/512 za niecałe 4200 + przesyłka, znacznie lepszy wybór niż bazowy air.

 

Zależy co kto lubi. Oczywiście brak Retiny to wada ale z drugiej jeśli komuś nie zależy. W Airach mamy trochę więcej portów niż w Macbookach ;) Jak rozumiem usb-c to przyszłość itd ale jeden jedyny port może być kłopotliwy. No i procesor. m3 czy m5 to wciąż nie i5. Oczywiście że do tak podstawowych zadań procesor nie będzie miał aż takiego znaczenia. Gdyby jednak chcieć otrzeć się o granicę to sądzę że ta i5 jest dalej aniżeli ta od m-ek. Jest jeszcze motylkowa klawiatura w MB 12. Przyjemna i w moim odczuciu lepsza niż ta w nowych Macbookach Pro która podobno miała być lepsza a nie dość że są z nią problemy to wydaje mi się głośniejsza. No ale to już trochę poza tematem.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#2357 spimar

spimar
  • 3 postów

Napisano 14 czerwca 2017 - 09:45

Witam,
Po przewinięciu kilkunastu postów na ten temat postanowiłem dodać własny. :D
Szukam macbooka ktr umożliwi mi komfortowe tworzenie aplikacji w Xcode i odpalenie maszyny wirtualnej z windowsem oraz Linuksem. Wczesniej do Xcode używałem macbooka pro 2010 lecz on crashuje mi Xcode i nie wyrabia juz przy otwieraniu większej ilości okien.
Z tego powodu zacząłem rozglądać sie za nowym sprzętem i moim dylematem stało sie MBP vs MBA. Interesują mnie wersje z i7 8gb ram i 13".
Moje pytanie to czy MacBook Air z taką specyfikacją uciągnie mi te maszyny i swobodnie pozwoli programować w Xcode? Mój budżet to 4000. Laptop moze byc używany.
Pozdrawiam



#2358 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 14 czerwca 2017 - 12:12

 czy MacBook Air z taką specyfikacją uciągnie mi te maszyny i swobodnie pozwoli programować w Xcode? Mój budżet to 4000. Laptop moze byc używany.

 

A nie myślałeś o jakimś dedyku na potrzeby VM win i linux? A maka zachować tylko do xcode + rdp + ssh na zdalne maszyny? Wg mnie wychodzi dużo korzystniej, bo mac może być tańszy oraz dłużej działający na acu. A sam dedyk wiszący na jakimś 100mbit/s/xeon/pełne i7 - też zapewnia inną kulturę pracy.


pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#2359 Delano90

Delano90
  • 434 postów
  • SkądW-wa

Napisano 14 czerwca 2017 - 12:59

Witam,
Po przewinięciu kilkunastu postów na ten temat postanowiłem dodać własny. :D
Szukam macbooka ktr umożliwi mi komfortowe tworzenie aplikacji w Xcode i odpalenie maszyny wirtualnej z windowsem oraz Linuksem. Wczesniej do Xcode używałem macbooka pro 2010 lecz on crashuje mi Xcode i nie wyrabia juz przy otwieraniu większej ilości okien.
Z tego powodu zacząłem rozglądać sie za nowym sprzętem i moim dylematem stało sie MBP vs MBA. Interesują mnie wersje z i7 8gb ram i 13".
Moje pytanie to czy MacBook Air z taką specyfikacją uciągnie mi te maszyny i swobodnie pozwoli programować w Xcode? Mój budżet to 4000. Laptop moze byc używany.
Pozdrawiam

A 8GB to nie będzie trochę przymało na dwie równolegle otwarte VMki i do tego jeszcze XCode? Ja bym raczej stawiał na MBP mimo wszystko.


  • seb235-8731863dbe lubi to

MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2


#2360 jakobj2b

jakobj2b
  • 5 postów

Napisano 02 sierpnia 2017 - 10:26

Cześć,

Szukam i czytam, ale nie potrafię trafić na odpowiedź, albo sam siebie oszukuję :)

Miotam się pomiędzy Air i Pro.

Zakupiony sprzęt będę używał głownie do domowego przeglądania + HTML, CSS, JavaScript etc. + proste grafiki w Illustratorze i minimalnie Photoshop.

Budżet to 5k i nie wiem czy lepiej kupić nowego Air 13 czy używkę Pro 13.

Gdzie nie zajrzę to jest jedno: "Jak grafika to Pro", ale czy w takim zakresie Air nie da sobie rady?

Mogę prosić o radę?

Pozdrawiam



#2361 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 sierpnia 2017 - 11:07

Air da sobie radę jednak większy komfort pracy zapewni Ci Pro.


iPhone 12 mini 


#2362 jakobj2b

jakobj2b
  • 5 postów

Napisano 02 sierpnia 2017 - 11:20

MacBook Pro 13 RETINA / 2.7GHz / 8GB / 128GB SSD Model A1502 - jest sens? 

vs nowy Air



#2363 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 02 sierpnia 2017 - 12:22

Jak grafika to tylko Pro.

Niestety matrycy Air nie skalibrujesz. Z Pro też nie jest lepiej, wiadomo - nie będziesz miał płynnych gradientów itd, ale z racji tego że retina jest ips to przynajmniej da obraz barw taki sam niezależnie od kąta patrzenia, co pozwoli na kalibrację wystarczającą do amatorskiej i półprofesjonalnej pracy.

Na Air z jego TN możesz się zdziwić na wydrukach. Chyba że do pracy z kolorami używać będziesz zewnętrznego monitora.


pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#2364 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 02 sierpnia 2017 - 14:01

Niestety matrycy Air nie skalibrujesz. Z Pro też nie jest lepiej, wiadomo - nie będziesz miał płynnych gradientów itd, ale z racji tego że retina jest ips to przynajmniej da obraz barw taki sam niezależnie od kąta patrzenia, co pozwoli na kalibrację wystarczającą do amatorskiej i półprofesjonalnej pracy.

Ani jednej ani drugiej nie skalibrujesz. Co najwyżej oprofilujesz. Jeśli chodzi o zdziwienie na wydrukach to należałoby też oprofilować drukarkę z konkretnym zestawem tuszy i papierów, a także zadbać o właściwe oświetlenie stanowiska. Mało który photo lab to robi ;-)

 

Do poważniejszej pracy z barwą i tak trzeba używać zewnętrznego monitora, którego cena oscyluje w okolicy ceny MacBooka Pro, więc chyba nie ma co się za bardzo skupiać na jakości wyświetlacza. Swoją drogą, 99% ludzi ogląda te wszystkie wycyckane graficznie zdjęcia, na monitorach marketowych za 500 zł, w których barwy są kompletnie przypadkowe, dlatego nie ma co się tym tak bardzo przejmować.


  • imrik i qb4hkm lubią to

#2365 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 02 sierpnia 2017 - 23:22

Ani jednej ani drugiej nie skalibrujesz.

 

Mając profil kolorów zestawu karta+matryca masz większe szanse uzyskać barwy bliższe rzeczywistości niż brak profilu w ogóle. Np matryca mojego pro się ładnie ustawia kolorymetrem - oczywiście w trybie programowym, kosztem gradientów, ale niebo jak ma być niebieskie to niebieskie jest jak ten plik otworzę na eizo, a nie fioletowe itp.
Na air nawet uzyskanie profilu karta+matryca jest niemożliwe bo zmienia on paletę wraz z kątem obserwacji.

 

Do poważniejszej pracy z barwą i tak trzeba używać zewnętrznego monitora, którego cena oscyluje w okolicy ceny MacBooka Pro, więc chyba nie ma co się za bardzo skupiać na jakości wyświetlacza. Swoją drogą, 99% ludzi ogląda te wszystkie wycyckane graficznie zdjęcia, na monitorach marketowych za 500 zł, w których barwy są kompletnie przypadkowe, dlatego nie ma co się tym tak bardzo przejmować.

 

Barwy są może przypadkowe, ale tych monitorów nie szłoby sprzedać gdyby były aż za nadto przypadkowe. Są rozjechane, ale ich uśredniona barwa (średnia z wielu przypadkowych monitorów) będzie dążyć do właściwej, pewnie zgodnie z rozkładem normalnym gausa.

Teraz jak na Air wywołasz zdjęcie patrząc na matrycę pod złym kątem i zrobisz niebo fioletowe, to na większości z tych przypadkowych ono fioletowe będzie (na niektórych tylko niebieskie w których dokładnie odwrotnie będzie odchylona temperatura bieli, a na niektórych max fiolet, na których jeszcze dalej odchylona będzie biel). Więc dobrze jest mieć w miarę nieprzypadkowy profil, nawet na laptopie do webdev-u, czy amatorskiej pracy ze zdjęciami/grafiką. Takich "grubych" błędów nie zrobisz na ips z profilem z kolorymetru. Oczywiście bez monitora graficznego nie popracujesz w detalach bo retina je po prostu pogubi, ale w większości przypadków da wynik zadowalający.


pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#2366 Dani3lson

Dani3lson
  • 31 postów

Napisano 17 sierpnia 2017 - 12:20

Witam postanowiłem założyć nowy temat (jeżeli niepotrzebnie proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu). Jakiś czas temu postanowiłem, że spróbuje liznąć tego fenomenu marki tytułowej. Zakupiłem iphona 7 plus przesiadając się z sony z1 i powiem szczerze, że jakość pracy systemu jego nieawaryjność zaskarbiła sobie moje największe uznanie, oczywiście pomijam fakt rewelacyjnego wykonania sprzętu, no ale do rzeczy. Mając na uwadze fakt, iż sam telefon działa tak rewelacyjnie, a mój laptop szczerze mówiąc już mnie denerwuje ponieważ ciągle sie zamula zawiesza i sam aktualizuje mimo licznych przeinstalowań systemu przez znajomego który się zna ( ponieważ ja jestem laikiem w tym temacie).

 

Piszę z prośbą do Was jako doświadczonych użytkowników którego macbooka możecie polecić czytałem sporo nt. air i pro i zdecydowanie wybiore jednego z tych dwóch. jednak prosiłbym również o pomoc w kwestii tego 

 

- jak faktycznie wygląda jego użytkowanie? Laptop będzie mi służył do podstawowych czynności nic związanego z programowaniem czy bawieniem się grafiką. 

 

- sporadycznie chciałbym również zagrać w jakąś grę na nim dla zabicia czasu (nic mega wymagającego) czy można normalnie instalować gry na nich? 

 

- mam pytanie również portów nie chcę brać laptopa który ich nie ma a  tego co czytałem macbook pro chyba z 17 roku (o ile się nie myle) ich nie posiada i trzeba jakieś dodatkowe przejścia zakupić czego nie chcę robić. 

 

Proszę o pomoc w kwestii wyboru macbooka oczywiście nie musi być najnowszy ponieważ wyczytałem że air z 15 również są bardzo dobre. Jedyne co nie przemawia dla mnie za airem to fakt że mają 13 cali, a ja jestem przyzwyczajony do standardowych 15. Mając na uwadze wasze spostrzeżenia wnioski i wypowiedzi, nawet bez konkretnie podanych laptopów, będę planował zakup biorąc pod uwagę wszystkie wypowiedzi. Pozdrawiam



#2367 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 17 sierpnia 2017 - 13:09

 a ja jestem przyzwyczajony do standardowych 15.

No to możesz mieć problem. MacBooki Pro 15-calowe są dobre, wydajne ale horrendalnie drogie. Szczególnie jeżeli, jak piszesz, planujesz komputera używać do zupełnie podstawowych rzeczy, zakup takiej maszyny nie wydaje się optymalnym rozwiązaniem. Raczej spróbowałbym się oswoić z myślą o wersji 13-calowej. W domu zawsze można podłączyć zewnętrzny monitor, co nie jest jakąś mega inwestycją. Piszę tego maila z 13-calowego MacBooka, do którego są podłączone 2 zewnętrzne monitory. To właściwie moja standardowa konfiguracja.

 

Odnośnie portów - jeżeli zależy Ci na klasycznych USB, HDMI itp., to najlepszym wyborem będzie model MacBook Pro z 2015 roku. Te nowsze, jak zauważyłeś mają tylko USB-C. To przyszłościowe rozwiązanie, z czasem zapewne będzie coraz bardziej popularne, ale na chwile obecną trzeba liczyć się z koniecznością stosowania przejściówek.

 

Air też nie jest złym komputerem. Ekran wprawdzie jest gorszy ale to nie jest jakiś straszny dramat. Oczywiście także można podłączyć zewnętrzny monitor. To, co mnie odstręcza od Aira to nie ekran, tylko bardzo mały dysk, 128GB. Dopłata do 256GB jest tak nieproporcjonalnie duża, że praktycznie można ją uznać za zaporową. Ja Aira kupiłem w prezencie swojej matce, ale wiem na 100%, że ona używa go wyłącznie do internetu i nie ma szans w najbliższej 10-latce zapchać nawet tych 128GB. Do takich zastosowań to idealny komputer.

 

Nic Ci nie powiem na temat gier, bo nie mam ani jednej.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 17 sierpnia 2017 - 13:34


#2368 jsk

jsk
  • 21 postów

Napisano 17 sierpnia 2017 - 16:50

W domu zawsze można podłączyć zewnętrzny monitor, co nie jest jakąś mega inwestycją. Piszę tego maila z 13-calowego MacBooka, do którego są podłączone 2 zewnętrzne monitory. To właściwie moja standardowa konfiguracja.

 

Bardzo mnie zaciekawiłeś tym wątkiem. Tej kwestii dotyczy mój wątek rozpaczy w innym dziale. Pytanie moje jakiego Macbooka używasz z tymi dwoma monitorami? Air czy Pro? Jesli Pro to jaki? Bo o ile Air sobie dawał radę i nie przegrzewał, to Pro to totalna klapa po podpięciu do monitora i minimum obciążenia. Ciepły (na tyle by czuć dyskomfort po obu stronach gładzika gdy leżą na nim nadgarstki) - a przy ładowaniu już gorący. Przy odpaleniu z ciekawości Statcrafta (1) też mam furię Celsjusza. I tak się właśnię głowię czy kupić znowu Air'a czy może jednak ten 13 Pro się do czegoś nadaje.

 

Także z mojej perspektywy Air 2013 bije na głowę nowego Pro pod kątem wygody, ergonomii pracy (bo przegrzewanie nadgarstków sprawia, że ta ergonomia po prostu nie istnieje). O głosnej klawiaturze nie wspominając. No chyba, że ktoś nie ma z nim kontaktu fizycznego, wtedy byłoby w porzadku. Napisała do mnie na priv jedna osoba mająca ten sam model, komputer dostaje gorączki przy jakiejkolwiek grafice, grach. A nieprzyjemnie ciepły jest przy byle jakim obciążeniu. Jutro dostanę od Apple już trzeci egzemplarz po wymianie... nie wierzę, że historia się nie powtórzy. Apple według mnie po prostu dało tyłka z tymi nowymi pro. to laptop do internetu na kanapie. Praca na nim nie wychodzi.



#2369 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 17 sierpnia 2017 - 17:05

Pytanie moje jakiego Macbooka używasz z tymi dwoma monitorami? Air czy Pro? 

rMBP early 2015. Nie mam problemu z przegrzewaniem. Wiatraki się z tego powodu nie uruchamiają, a komputer jest tylko lekko ciepły. Dopiero, jak dociążę jakąś cięższą pracą ale to nie ma związku z monitorami. To zresztą w moim przypadku też by nie było jakoś bardzo uciążliwe, bo, jeśli pracuję stacjonarnie, to używam także zewnętrznej klawiatury i myszy, a komputer sobie leży obok na półce i nie zajmuje miejsca.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 17 sierpnia 2017 - 17:06


#2370 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 17 sierpnia 2017 - 17:46

Ja jeżeli będę zmieniał swojego powoli już wysłużonego Air'a to moim typem też jest Pro Retina z 2015. Niby do moich zastosowań (uczelnia, eventy) czyli lekka praca wystarczyłby MacBook 12" i nawet bym go wolał to niestety, ale brak chociaż jednego pełnowymiarowego USB go dyskwalifikuje. Może chociaż jakby miał USB C x2 to bym pomyślał. Tak naprawdę alternatywy dla mojego Air'a 11" na razie nie ma, więc mam nadzieję że będzie sobie dawał radę jak najdłużej.


iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#2371 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 18 sierpnia 2017 - 08:42

Też polecę rmbp 2015, a nawet 2014. Ale o grach zapomnij, on ma integrę co nawet do prostych gier może być problemem.

Nie jest rozwiązaniem - nawet sporadycznie - niestety osobówką nawet sporadycznie europalety nie przewieziesz, potrzebujesz co najmniej miniwana,


pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#2372 jsk

jsk
  • 21 postów

Napisano 18 sierpnia 2017 - 09:25

Ja jeżeli będę zmieniał swojego powoli już wysłużonego Air'a to moim typem też jest Pro Retina z 2015. Niby do moich zastosowań (uczelnia, eventy) czyli lekka praca wystarczyłby MacBook 12" i nawet bym go wolał to niestety, ale brak chociaż jednego pełnowymiarowego USB go dyskwalifikuje. Może chociaż jakby miał USB C x2 to bym pomyślał. Tak naprawdę alternatywy dla mojego Air'a 11" na razie nie ma, więc mam nadzieję że będzie sobie dawał radę jak najdłużej.

 

No właśnie mam podobne odczucia, po prostu nie ma następny Air'a. Co do braku USB, te po kilku dniach używania HUB'a Satechi potwierdzam, że naprawdę daje radę. Monitor wpięty do niego i myszka (preferuje kabel bo mam starego niezawodnego Logitecha MX518). Zostaje jedno klasyczne USB na pendrive. Tylko czemu ten prodziad się tak grzeje...

Może faktycznie powinienem spróbować szczęścia z MBP ze starszej generacji, już któraś osoba o nim mówi. Chyba góruja nad tymi nowymi padakami. I klawiaura będzie normalna jak w Airze :) 



#2373 cfcrobbie

cfcrobbie
  • 225 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 sierpnia 2017 - 11:52

Pro 2015 jest grubszy wiec sposób odprowadzenia ciepła jest inny. 2016 i 2017 to nowa i przede wszystkim odchudzona konstrukcja. Wszystko jest bardziej upchnięte wiec najprawdopodobniej dlatego jest to bardziej odczuwane względem pro z 2015 i starszego lub aira, który ma słabsze podzespoły.

Użytkownik cfcrobbie edytował ten post 18 sierpnia 2017 - 11:53

  MBP13'' 2020  M1/16GB/256GB Space Grey ,   IPHONE 12 Pro 128 GB Space Grey,    APPLE WATCH Series 5 44mm + LTE Space Grey


#2374 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 18 sierpnia 2017 - 12:29

Ja niestety na co dzień hdmi z projektorem i 'zastane' pendrive. No i niestety nie najlepsze opinie o acu zaraz po premierze mnie odstraszyły od zmiany modelu 2013 na 2016. Ale jak na razie nie żałuję.


pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#2375 Dani3lson

Dani3lson
  • 31 postów

Napisano 18 sierpnia 2017 - 14:58

Czy możecie podać numer seryjny tego zachwalanego przez wszystkich macbooka pro z 2015 chyba erly o ile się nie mylę. Chyba po numerze seryjnym będzie łatwiej go ustrzelić i nie popełnić błędu w wyborze.
Chyba że macie jakieś inne spostrzeżenia co do wyboru i radzicie aira. Tak naprawdę będzie mi służył do podstawowych zadań. Chciałbym kupić coś od Apple ponieważ sam iphone i jego system przypadł bardzo mi do gustu dlatego chciałbym mieć coś innego co będzie z nim wspolgralo nie będzie trzeba przesyłać noc tylko sam będzie się łączył i aktualizowal z laptopem. Chociaż powiem.szczerze że myślałem też o ipadzie ale nie miałem nigdy tabletu i nie wiem czy będę z niego korzystać a laptop zawsze znajdzie zastosowanie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych