Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

MacBook Air czy MacBook Pro?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3061 odpowiedzi w tym temacie

#26 kisielkamil

kisielkamil
  • 137 postów
  • SkądŚwinoujście Wrocław

Napisano 31 lipca 2011 - 15:36

A wie ktoś jak jest z awaryjnością dysków SSD montowanych przez Apple w Airach? I jeszcze pytanko przy okazji. Czy w nowym MBA 11 i5 można przesyłać dzwięk przez mini-DisplayPort do HDMI?

#27 Ter

Ter
  • 33 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 02 sierpnia 2011 - 07:19

Orientuje się ktoś czy w Polsce można już kupić aira w stacjonarnym sklepie?

#28 maxld

maxld
  • 636 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 sierpnia 2011 - 07:32

W Łodzi są od tygodnia w iSpotach

#29 vokus

vokus
  • 46 postów

Napisano 02 sierpnia 2011 - 21:43

Ja również biorę 13,3' air'a. Akurat decyzja nie jest zbyt trudna bo obecnie dostępny mac pro ma już pół roku, a cena jest taka sama jak na początku. W tym momencie kupowanie pro to głupota. Różnica to jedyne 100 $, czyli generalnie grosze. Specyfikacja techniczna obu komputerów jest bardzo zbliżona. Pro jest sensowne jeśli komuś potrzeba większej mocy obliczeniowej procesora, bo jednak to 1,7 czasem może być za mało. Do gier takich jak SC II i Diablo 3 spokojnie wystarczy. Ktoś się orientuje jak wygląda kupowanie w USA ze zniżką studencką? Tzn. trzeba pokazać legitymacje i już czy to jest jakieś bardziej skomplikowane ( rejestracja na stronie czy coś w tym stylu ) ? Rozumiem, że trzeba być studentem szkoły amerykańskiej? @sali128 po co stawiasz win7 na wirtualnej maszynie? nie lepiej przez boot camp? Są jakieś przejściówki z tego thunderbold'a na hdmi? albo ma się coś takiego niedługo pojawić? bo bez tego to ciężko trochę... A no i jeszcze jak jest z przewożeniem przez granicę? Amerykańców też przeszukują i nakładają na nich cło?

#30 NouNejm

NouNejm
  • 717 postów
  • SkądToruń

Napisano 02 sierpnia 2011 - 22:14

Ja również biorę 13,3' air'a. Akurat decyzja nie jest zbyt trudna bo obecnie dostępny mac pro ma już pół roku, a cena jest taka sama jak na początku. W tym momencie kupowanie pro to głupota. Różnica to jedyne 100 $, czyli generalnie grosze. Specyfikacja techniczna obu komputerów jest bardzo zbliżona. Pro jest sensowne jeśli komuś potrzeba większej mocy obliczeniowej procesora, bo jednak to 1,7 czasem może być za mało. Do gier takich jak SC II i Diablo 3 spokojnie wystarczy. Ktoś się orientuje jak wygląda kupowanie w USA ze zniżką studencką? Tzn. trzeba pokazać legitymacje i już czy to jest jakieś bardziej skomplikowane ( rejestracja na stronie czy coś w tym stylu ) ? Rozumiem, że trzeba być studentem szkoły amerykańskiej?

@sali128 po co stawiasz win7 na wirtualnej maszynie? nie lepiej przez boot camp?

Są jakieś przejściówki z tego thunderbold'a na hdmi? albo ma się coś takiego niedługo pojawić? bo bez tego to ciężko trochę...

A no i jeszcze jak jest z przewożeniem przez granicę? Amerykańców też przeszukują i nakładają na nich cło?


Gdzieś widziałem na MacRumors ktoś pisał, że MacBooki Pro 13 nowe są gdzieś po 999$, możesz zobaczyć o co chodzi. Przejściówki TB-HDMI nie wiem czy istnieją, na pewno są mDP-HDMI, one pasują do gniazda Thunderbolt. Co do cła, to najlepiej wyrzuć pudełko i przewieź komputer jako bagaż podręczny, wtedy na milion procent cła nie będzie.

#31 vokus

vokus
  • 46 postów

Napisano 03 sierpnia 2011 - 00:03

dzięki. Gdyby pro kosztował 1k $ to byłoby się nad czym zastanawiać. Niestety to nie ja będę kupował tylko znajomy, a jak znam życie to wpadnie do apple store złapie pro za 1199 i tyle w temacie. Zresztą już się ustawiłem psychicznie na air'a :D Jak dobrze pójdzie to będę za miesiąc jego posiadaczem

#32 montrose

montrose
  • 1 postów

Napisano 13 sierpnia 2011 - 05:29

Jesli masz kogoś w USA - to na amazon.com jest niezla okazja na maki. Trzeba mieć tylko kupon (do kupna na ebayu po około 40$) na 20% rabatu. Sam kupilem (na razie zamowilem - bo realizacja ma zająć do 1 miesiąca...) 13" air (podstawowa wersja) za 980$. Ale już ich nie można zamówić na chwilę obecną.
Ale 13" MBP można kupić za $1135 - kupon 20% - czyli całościowo około 910$.
Inne droższe modele też są na tej samej zasadzie (MBP 15 i 17") - to oszczędność jeszcze większa. Ale to dla tych co mają kogoś w usa.
wszystkie laptopy z poniższej listy kwalifikują się na te zniżkę (od cen na amazonie 20% zniżki): tu link >>> [url=http://www.amazon.com/s/?emi=ATVPDKIKX0DER&node=565108]Laptops, Notebooks, Laptop Computers :Amazon.com[/url]

#33 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 13 sierpnia 2011 - 08:18

Jak bym miał trochę niepotrzebnej gotówki to bym brał MBA13 i5 2011 albo MBP17 (tyle że one mają podobno problemy z dyskami)

#34 boryss

boryss
  • 8 postów

Napisano 15 sierpnia 2011 - 16:54

Witam serdecznie. Czytam, śledzę wątki o tym co kupić i przyznam, że mam mętlik w głowie. Zastanawiam się także między Pro 13 2011 a Air 13 2011. Generalnie nie bylem fanem kompów do czasu zakupu Mini 2010 i sprzęt ten przekonał mnie do kompów apple, jednak nie wiem co wybrać. Komputer mam mieć głównie do podstawowych czynności plus obróbka muzyki (amatorska). Naped dvd może dla mnie nie istniec, jak juz kupie cos na usb za 150 zl. Wielkość dysku... Tutaj sobie wymyslilem, nie wiem czy prawidlowo, ze moge dokupic sobie karte SD 64gb na jakies tam najwazniejsze rzeczy (filmy, muzyka). Czy takie rowiazanie ma sens? czy xzapewni mi to komfort pracy czy jednak odczuje róznicę pracy miedzy dyskiem ssd a praca z plikami na karcie? Sprzet jej na allegro w praktycznie tej samej cenie (air + 300 zl)... I jak jest z tymi dyskami, czy apple wydalo jakies oswiadczenie w tej sprawie, czy bedzie jakas zmiana na tylko samsungi..?? Ratujcie mnie bo jestem bez kompa, a taki detox nie jest dobry :)

#35 bartek001b

bartek001b
  • 1 104 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 15 sierpnia 2011 - 17:34

kup macbook'a pro bo jest wydajniejszy w wersji podstawowej masz 320gb i 4gb ramu karte sd 64 gb ci się nie opłaca kupować bo pamięć uwierz mi szybko schodzi lepiej kupić dysk 500gb przenośny i git majonez;)

#36 boryss

boryss
  • 8 postów

Napisano 15 sierpnia 2011 - 17:38

ok, wiec dysk zewnetrzny plus air 13, czy pro z wersja podstawowa? zakladam, ze sprzet ma byc moja podstawowym kompem przez 3 lata (+/- rok)... Naprawde jest to trudna decyzja. Najchetniej bym kupil nowego mini, ale musze postawic na mobilnosc i ewentualny wyjazd za granice naszego kraju. a targanie mini, moniotra, klawiatury, myszy... to lekka przesada...

#37 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 15 sierpnia 2011 - 17:44

zdecydowanie Air - ma SSD w standardzie. Poza tym jak wejdą dyski z thunderbolt to możesz sobie go podpiąć i będzie wszystko szybko śmigać

#38 bartek001b

bartek001b
  • 1 104 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 15 sierpnia 2011 - 17:49

zdecydowanie Air - ma SSD w standardzie. Poza tym jak wejdą dyski z thunderbolt to możesz sobie go podpiąć i będzie wszystko szybko śmigać

no ssd ma :) ale pod względem wydajności macbook pro góruje nad nim

#39 boryss

boryss
  • 8 postów

Napisano 15 sierpnia 2011 - 17:55

a czy ta wydajnosc jest az tak duza? A wybiegajac troszke do przodu, kiedy mozna spodziewac sie premiery nowych pro? Styczen - luty? Pytam o to, bo wydanie okolo 5 tysi na sprzet to jest dla mnie naprawde sporo, wiec nie wiem, czy moze nie poczekac... na chwile obecna nie mam swojego kompa... a i air i pro 2011 kusza... jestem w kropce jak cholera.

#40 bartek001b

bartek001b
  • 1 104 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 15 sierpnia 2011 - 17:59

macbook pro 13" ma szybszy procesor 2,3 ghz a air 13" ma 1,7ghz a jeśli nie chcesz dużo kasy wydawać to popytaj w vobisie czy maja jeszcze 13" z 2010 roku bo jak patrzałem na ich stronie to 13"+500gb dysk przenosny kosztował 4599zł a sam macbook 4199

#41 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 15 sierpnia 2011 - 18:11

no ssd ma :) ale pod względem wydajności macbook pro góruje nad nim

No nie bardzo, bo Pro uruchamia się z 40 sekund, a Air w 15.


macbook pro 13" ma szybszy procesor 2,3 ghz a air 13" ma 1,7ghz

Co z tego, że ma szybszy procesor kiedy i tak muli przez HDD.

#42 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 15 sierpnia 2011 - 18:34

Co z tego, że ma szybszy procesor kiedy i tak muli przez HDD.


właśnie o tym mówię. Do takiej zwykłej pracy lepiej mieć szybki dysk niż lepszy procesor.

#43 boryss

boryss
  • 8 postów

Napisano 15 sierpnia 2011 - 18:41

czytajac ostatnie komety wychodzi na to, ze lepiej kupic Aira i za jakis czas dokupic do tego zewnetrzny dysk z blyskawica na kablu...

#44 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 15 sierpnia 2011 - 22:18

czytajac ostatnie komety wychodzi na to, ze lepiej kupic Aira i za jakis czas dokupic do tego zewnetrzny dysk z blyskawica na kablu...

Albo Pro i wymienić HDD na SSD, bo jego fabryczne konfiguracje z SSD są drogie.

Generalnie za Pro przemawia możliwość łatwej i względnie taniej wymiany dysku i pamięci RAM, no i jeszcze SDXC, FireWire oraz SuperDrive.

Choć dla wielu to wady, bo czynią go rozsądnym jak pecetowe notebooki.

#45 Yasu Kanzawa

Yasu Kanzawa
  • 7 postów
  • SkądWrocław-Karłowice, Wroclaw, Poland, Poland

Napisano 18 sierpnia 2011 - 10:38

macbook pro 13" ma szybszy procesor 2,3 ghz a air 13" ma 1,7ghz
a jeśli nie chcesz dużo kasy wydawać to popytaj w vobisie czy maja jeszcze 13" z 2010 roku bo jak patrzałem na ich stronie to 13"+500gb dysk przenosny kosztował 4599zł
a sam macbook 4199


Owszem, procesor może mięć WYŻEJ TAKTOWANY, co nie przekłada się na wydajność, proszę sobie sprawdzić we wszelakich testach porównujących obie maszyny (wykresy, filmiki na youtube pokazujące różnice szybkości w obróbce choćby zdjęć w PS czy filmów w Imovie ). Suma sumarum NIE MA PRAKTYCZNIE ŻADNEJ RÓŻNICY WYDAJNOŚCIOWEJ pomiędzy AIR-em 13' a PRO 13' z i5

#46 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 18 sierpnia 2011 - 10:56

Albo Pro i wymienić HDD na SSD, bo jego fabryczne konfiguracje z SSD są drogie.

Generalnie za Pro przemawia możliwość łatwej i względnie taniej wymiany dysku i pamięci RAM, no i jeszcze SDXC, FireWire oraz SuperDrive.

Choć dla wielu to wady, bo czynią go rozsądnym jak pecetowe notebooki.


Ale do Pro da się podłączyć przez Sata równie szybki SSD? Ma ale przez to jest spasiony i mniej wygodny/poręczny. Oraz ma moim zdaniem gorszy ekran :/

#47 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 18 sierpnia 2011 - 11:07

jak 13'' to tylko Air powyżej Pro. Ten 13'' pro to taki aluminiowy białas

#48 Yasu Kanzawa

Yasu Kanzawa
  • 7 postów
  • SkądWrocław-Karłowice, Wroclaw, Poland, Poland

Napisano 18 sierpnia 2011 - 11:12

jak 13'' to tylko Air powyżej Pro. Ten 13'' pro to taki aluminiowy białas


Dokładnie, poza tym były już macbooki w aluminium, innymi słowy dodali końcówkę "PRO" i tyle, taki chwyt marketingowy. Te 13' pro nawet nie mają dedykowanej karty graficznej

#49 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 18 sierpnia 2011 - 12:01

Ale do Pro da się podłączyć przez Sata równie szybki SSD?

Da się, można nawet w miejsce SuperDrive.

http://www.ifixit.co...rive-enclosure/

#50 Shunkan

Shunkan
  • 85 postów

Napisano 20 sierpnia 2011 - 12:17

Jestem zainteresowany kupnem Macbook'a Air w ciągu najbliższych dni a z uwagi na to, że w iSpotach ani Cortlandzie nie ma poszperałem po Allegro i znalazłem taką oto aukcję:

NOWY MACBOOK AIR 13" 1.7GHZ I5/4GB/128GB/FVAT (1765895913) - Aukcje internetowe Allegro

Pytanie do forumowiczów, czy miał ktoś doświadczenia już z tym sprzedawcą i potrafi powiedzieć o jego solidności? Widzę, że ma dość dużo komentarzy, ale wolałbym się upewnić.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych