Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPod touch jako sterownik w inteligentnym domu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lipca 2011 - 15:30

Mam pewne pytanie do ludzi, którzy lubią "grzebać" w bebechach iOS. W ciągu roku-dwóch chciałbym kupić mieszkanie. Oczywiście jak na zboczeńca informatycznego przystało, chciałbym, aby było w nim dużo gadżetów, głównie związanych z dziedziną określaną na dzień dzisiejszy trendy nazwą "inteligentny dom". Ponieważ firmy specjalizujące się w tej dziedzinie żądają jakichś chorych stawek za przygotowanie systemu (potrzebne mi podzespoły można kupić za <10k pln, podczas gdy oni liczą sobie za przygotowanie ~20-30k pln), a ja mogę powiedzieć, że kilka już rzeczy w życiu napisałem, chciałbym sobie sam takowy system stworzyć i zaprogramować. Chciałbym, aby sterowanie światłem i roletami odbywało się z poziomu wbudowanego w ścianę iPoda touch w każdym pokoju, który to by się komunikował przez wifi z serwerem, który to z kolei byłby odpowiedzialny za właściwe czynności systemu. Fajnie by było, gdyby działanie tego telefonu było ograniczone tylko do jednej aplikacji, która uruchamiałaby się bezpośrednio po naciśnięciu przycisku "home" (bo trzymanie ekranu w ciągłym działaniu to przecież samobójstwo będzie) z pominięciem blokady. Czyli - podchodzę do ściany, naciskam home, iPod sam się odblokowuje i przełącza na moją aplikację. Co trzeba zepsuć w iOS4/iOS5 aby takie coś osiągnąć? Wiem, że jest to osiągalne, ponieważ kiedyś, jak jeszcze sprzedawałem maki, koleżanka z działu z iPodami miała takie touche ze spreparowanym softem (odpalało się samoczynnie w kółko jakieś demo)

#2 herm4n

herm4n
  • 33 postów

Napisano 19 lipca 2011 - 14:44

Witam, Do sterowania automatyką domu/mieszkania polecam system Fibaro. System ten jest całkowicie bezprzewodowy oparty o amerykańską technologię Z-wave, ponadto jest natywna aplikacja na iPhone iPoda dostępna w App Store. Koszt takiego systemu nie powinien przekroczyć 5 tys. zł na mieszkanie. Pozdrawiam

#3 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2011 - 14:48

Genialne! Aż szkoda, że takie firmy się lepiej nie promują (spędziłem chyba pół dnia na wyszukiwaniu ale tej akurat nie znalazłem...) Bardzo dziękuję! :)

#4 DonCorleone666

DonCorleone666
  • 365 postów
  • SkądKalisz

Napisano 19 lipca 2011 - 19:45

Za kilkanaście tysi otwierać rolety z iPoda xD W d sie poprzewracalo :D Zrobisz, poka filmik ^^

#5 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2011 - 21:04

Nie tylko rolety. Okna, klimatyzacja, światło, podlewanie roślin... wszystko po to, zeby i się lepiej żyło i oszczędzało pieniądze ( bo taki system wbrew pozorom się po jakimś czasie zwraca)

#6 julietta

julietta
  • 4 postów

Napisano 20 lipca 2011 - 08:16

wejdz na you tube i znajdziesz filmik z inteligentnym domem
[url=http://www.youtube.com/watch?v=yEI5J3tumso]‪Inteligentny Dom - zastosowania w różnych budynkach‬‏ - YouTube[/url]

---------- Wpis dodano o 09:16 ---------- Poprzedni wpis dodano o 09:15 ----------

powodzenia to jest możliwe więc trzymam kciuki :)

#7 DonCorleone666

DonCorleone666
  • 365 postów
  • SkądKalisz

Napisano 20 lipca 2011 - 11:35

Z filmiku przekonała mnie tylko biblioteka i ta sala wykładowcza. Dla domu imo to bezsens. Oszczędności tez nie widzę, a te urządzenia energię tez musza pobierać, nawet gdybym spał na pieniądzach nie założył bym tego.

#8 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lipca 2011 - 11:50

Nie widzisz? A ile razy nie zgasiłeś światła w łazience? Ja u siebie widzę to tak - siadam na kanapie, żeby obejrzeć film. Mam problemy z oczami (astygmatyzm i plusy), przez co nie czuję się komfortowo oglądając film/korzystając z laptopa przy zgaszonym świetle. Jednocześnie przy zapalonym świetle traci się klimat filmu, a do tego prąd leci. Mając ustawione w pokoju sceny świetlne mogę siadając na kanapie jednym przyciskiem w telefonie spowodować, że wyłączą się wszystkie światła sufitowe i narożne, a zapalą się np zamontowane u podstawy szafki, na której stoi telewizor, skierowane w ścianę energooszczędne diody. Nie widzisz tutaj oszczędności? Scenariusz drugi - lubię gotować. Wiele osób buduje sobie kuchnię w ten sposób, że nad blatami ma jeszcze zawieszone szafki. W tych szafkach często montuje się jeszcze lampki neonowe/halogenowe aby te oświetlały blat. W wielu domach w praktyce wygląda to tak, że przygotowując posiłek zapala się wszystkie lampki w szafkach, żeby ich co chwila nie gasić i zapalać zabrudzonymi od jedzenia rękoma. Ja podczas przygotowywania jedzenia chciałbym, aby lampki same zapalały się w miejscu, do którego podejdę, a gasiły zaraz po odejściu, aby można było oszczędzić prąd. Podobnie chciałbym zrobić z oświetleniem w nocy. Gdy w nocy wstaje się do toalety, albo trafia się do łazienku po omacku, albo zapala światło w całym korytarzu. Ja chciałbym żeby po wejściu do korytarza w środku nocy zapalały się tylko przypodłogowe diody, żeby było widać drogę a jednocześnie nie być porażonym nadmierną ilością światła ;) Zamykane automatycznie okna, ogrzewanie i klimatyzacja - te trzy rzeczy integrują się w jeden system. Czujniki temperatury i światła mówią systemowi, kiedy np w dane okno nie pada światło słoneczne i może je otworzyć, aby skorzystać z dostępnego chłodniejszego powietrza na zewnątrz, zamiast załączać klimatyzację. To samo też działa w drugą stronę, czyli ogrzewania. Jak wiadomo i ogrzewanie i chłodzenie (czy to wiatrakiem czy to klimatyzacją) tanią rzeczą nie jest i tutaj mamy kolejną oszczędność. Przykładów są setki ;)

#9 DonCorleone666

DonCorleone666
  • 365 postów
  • SkądKalisz

Napisano 20 lipca 2011 - 15:13

Zalezy od czlowieka tak to powiem. Ile razy nie zgasilem swiatla w lazience? Ani razu :D Jestem tak przyzwyczajony ze nawet jak z pokoju wychodze do kibla to swiatlo zgaszam, taki odruch. Tak samo woda podczas mycia zebow, zawsze leci tylko jak je plucze. Ogrzewanie mamy centralne na opal i wegiel i nie mamy regulacji temp przy grzejniakach, ma byc na maxa cieplo (okno w zimie uchylam czasem ^^). W kuchni jedzenia nie robie, ale zwykla zarowka wystarczy. Wiec dla mnie to zwykly bajer, a dla Ciebie bedzie pomocne w zyciu i tyle na koniec ;)

#10 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lipca 2011 - 15:41

No to masz luz, ja stety/niestety jestem skazany na nowe budownictwo i tutaj np ogrzewanie się inaczej rozlicza (a czasami potrafi po zimie przyjść wyrównanie na 1000 zł na przykład). Podobnie kuchnia - lubię gotować i to nie jajka, ale coś co czasami zabiera te 2-3 godziny czasu ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych