Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac OS X 10.7 Lion - rozmowy przed premierą.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
202 odpowiedzi w tym temacie

#51 niula

niula
  • 662 postów
  • SkądPoznań / Dublin

Napisano 09 czerwca 2011 - 09:50

Wyjaśnię Ci to łopatologicznie:

- to co kupujesz za stówę, to jest Upgrade do systemu 10.5 (Mac OS X 10.6 Snow Leopard)
- to co kupujesz za kilka stów, czyli nie upgrade do 10.5 a wersje normalną (której możesz użyć do instalacji na Tigerz'e czy Leopardzie) ma w pakiecie iLife i iWork (Mac Box Set)
- Family Pack to jest to samo co wyżej tylko dla kilku userów

Czego tu nie rozumiesz?

W upgrade do 10.5 nie ma iLife, bo Apple wyszło z założenia, że i tak użytkownik go ma, a jak nie, to kupi sobie Mac Box Set

To wszystko napisałem w poście wyżej, zgadza się? Więc czemu mi piszesz że nie, i wymyślasz jakąś dodatkową wersję Single User której ni ma?

Dziękuję, pozdrawiam. :D


Nie zgadzam się. Ktoś kto kupił sobie Pudelkowego 10.5 a potem upgrade do 10.6 teraz jak kupi przez AppStore Lwa nie dostanie iLife za free. Czyż nie? Ponieważ iLife NIGDY nie był dystrybuowany za free z systemem (oczywiście nie mówię tu o zakupie nowego kompa.)

#52 Quuba777

Quuba777
  • 979 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 czerwca 2011 - 10:44

Ciekawostki, które mnie zainteresowały, a o których chyba nie wspomniano:
-możliwość zmiany rozmiaru okna niekoniecznie z prawego dolnego rogu, czyli tak jak w windwosie było od dawna

Resize from any edge
You can now resize a window from any side or corner.

-nowy kalendarz jest piękny, co więcej, posiada opcję wyświetlania liczby zdarzeń na dzień dzisiejszy w rogu ikonki, i chyba przestanę korzystać z wyświetlania zdarzeń kalendarza na biurku.

#53 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 09 czerwca 2011 - 10:56

było od pierwszego dev. Taki sam widok jest w iPadzie w iOS5 ;)

#54 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 09 czerwca 2011 - 11:18

a jak ma wygladać? Tak samo.
Nie będzie dystrybucji DVD

często pojawiaja sie obawy co do

1. Wymagań:
[url=http://osxdaily.com/2011/06/07/mac-os-x-10-7-lion-system-requirements/]Mac OS X 10.7 Lion System Requirements[/url]
2. Wypalenia płytki
[url=http://osxdaily.com/2011/06/08/create-burn-bootable-mac-os-x-lion-install-disc/]How to Create & Burn a Bootable Mac OS X Lion Install DVD[/url]

#55 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 09 czerwca 2011 - 11:37

Po dwoch dniach uzytkowania system wydaje sie byc stabilny, tylko oczywiscie flash, a dokladnie filmik na yt zcrashowal mi dwa razy safari razem z calym kompem :D

#56 PrzemoPro

PrzemoPro
  • 134 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 czerwca 2011 - 12:18

niula, tego nie wiesz, może też zrobią bundl'e jak ze snow, tak że jak ktoś ma starszego kompa i nie dostał iLife'a to będzie mógł w bundl'u kupić taniej (tak jak to jest teraz z box set'em).

#57 niula

niula
  • 662 postów
  • SkądPoznań / Dublin

Napisano 09 czerwca 2011 - 12:45

niula, tego nie wiesz, może też zrobią bundl'e jak ze snow, tak że jak ktoś ma starszego kompa i nie dostał iLife'a to będzie mógł w bundl'u kupić taniej (tak jak to jest teraz z box set'em).


Nie wiem aczkolwiek chętnie przyjme darmowe iPhoto i iMovie. Musza zrobić nowe pelnoekranowe iMovie, wyrzucić z iPhoto MobileMe i może dodać coś z iCloud. Oby za darmo.

#58 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 czerwca 2011 - 14:55

Tutaj tak zachwalacie ukrytą partycję recovery, a co jak nam walnie dysk i zmienimy na nowy? W nowym komputerze, który miał od początku Liona?

#59 niula

niula
  • 662 postów
  • SkądPoznań / Dublin

Napisano 09 czerwca 2011 - 15:59

Tutaj tak zachwalacie ukrytą partycję recovery, a co jak nam walnie dysk i zmienimy na nowy? W nowym komputerze, który miał od początku Liona?


Równie dobrze możesz zgubić nośnik :) kopie, kopie, kopie... róbcie kopie mówię wam :)

#60 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 czerwca 2011 - 18:56

@virgin71

How to Create & Burn a Bootable Mac OS X Lion Install DVD

#61 shanhaevel

shanhaevel
  • 679 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 09 czerwca 2011 - 19:09

@virgin71

How to Create & Burn a Bootable Mac OS X Lion Install DVD


Wszystko OK ale to się tyczy Liona w wersji DEV co jest napisane na samym początku tutoriala i może nie być już możliwe w pełnej wersji tego systemu. Sam się zastanawiam a co jak wymienimy dysk w macu albo po prostu ten co w nim jest się spali co wtedy bez płyty? Trzeba by sobie pierw postawić Snowa a później przez Mac App Store pobrać Liona?

Równie dobrze możesz zgubić nośnik :) kopie, kopie, kopie... róbcie kopie mówię wam :)


Kilka osób się znajdzie co będzie wiedzieć, że można sklonować dysk i jak to zrobić ale większość tego nie wie i co wtedy jak dysk się spali? Jakie rozwiązanie by nie było bez płyty nie będzie to user friendly jak wszystko od Apple'a. Poza tym jak zgubisz nośnik zawsze możesz pożyczyć od znajomego albo po prostu ściągnąć na innym komputerze z sieci obraz systemu a tutaj nie zrobisz nic

#62 .adamac

.adamac
  • 26 postów

Napisano 09 czerwca 2011 - 21:39

Właśnie zwołali sztab kryzysowy

#63 PrzemoPro

PrzemoPro
  • 134 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 czerwca 2011 - 22:04

Nowy Air dostaje system na pendrajwie wielkośc karty sim do telefonu, to czemu by nie miało tak być z nowymi kompami? ;)

#64 shanhaevel

shanhaevel
  • 679 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 09 czerwca 2011 - 22:26

A tak poza sprawą przywracania systemu wie ktoś co z obsługą TRIM? Będzie dla każdego dysku czy tylko tych "wybranych" przez Apple'a?

#65 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 09 czerwca 2011 - 22:31

btw na imagazine podali, że ci, ktorzy kupili nowe komputery po 6.06, dostaną Liona za darmo. Miodzio.

#66 TomekB

TomekB
  • 310 postów

Napisano 10 czerwca 2011 - 08:44

Czy ktoś bardziej obeznanany orientuje się czy w Lionie dodano normalną obsługę wielu ekranów? Czy można już wyłączyć jeden z dostępnych ekranów czy nadal aby to zrobić trzeba fizycznie wyciągnąć wtyczkę?

#67 grrzesiek

grrzesiek
  • 65 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 czerwca 2011 - 10:06

Witam Ja mam trochę pytanie z innej beczki, ponieważ to będzie moja pierwsza aktualizacja systemu proszę o informację jak to przebiegało do tej pory, głównie chodzi mi tutaj o dane jakie mam na w tym momencie na imacu, zdjęcia w aperture i inne dokumenty. Czy musze to wszystko zgrywać gdzieś na bok tak jak na pc czy system poradzi sobie z podniesieniem systemu nie modyfikująć danych user-a. Dodam że posiadam time capsule i on robi sobie sam kopie ale szczerze informuję że nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób tc robi te kopie i czy zrzuca cały system czy tylko dane usera.

#68 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 10 czerwca 2011 - 11:21

Witam

Ja mam trochę pytanie z innej beczki, ponieważ to będzie moja pierwsza aktualizacja systemu proszę o informację jak to przebiegało do tej pory, głównie chodzi mi tutaj o dane jakie mam na w tym momencie na imacu, zdjęcia w aperture i inne dokumenty.
Czy musze to wszystko zgrywać gdzieś na bok tak jak na pc czy system poradzi sobie z podniesieniem systemu nie modyfikująć danych user-a.


Nic nie trzeba nigdzie zgrywać jak masz kopie tc, przy instalacji zapyta czy przenieść dane z tc, odpowiadasz "tak" i gotowe :)

Z zasady lepiej jest stawiać nowy system od zera, a swoje konto przenieść z TC/TM.



Dodam że posiadam time capsule i on robi sobie sam kopie ale szczerze informuję że nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób tc robi te kopie i czy zrzuca cały system czy tylko dane usera.



TC robi pierwszą kopię całego sytemu, następne to kopie przyrostowe, kopiuje tylko nowe rzeczy.

#69 lukaszp1818

lukaszp1818
  • 13 postów
  • SkądKraków okolice :)

Napisano 10 czerwca 2011 - 14:25

czy warto ? i czy zadziala? mam macbooka intel core 2 duo 2ghz 3gb ram i wersje 10.6.7 czy jak sciagne deweloperska wersje liona to bedzie mi to dzialac? oraz jak sie intstaluje? nigdy nie instalowalem tego systemu pzd i czekam na odp

#70 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 10 czerwca 2011 - 14:43

mam macbooka intel core 2 duo 2ghz 3gb ram i wersje 10.6.7 czy jak sciagne deweloperska wersje liona to bedzie mi to dzialac? oraz jak sie intstaluje? nigdy nie instalowalem tego systemu pzd i czekam na odp


Bez dyskusji o legalności "ściągnięcia" Lwa to powinno ci działać dobrze. Instaluje się tak jak nowszą wersję os x, opisów jest masa na forum.

#71 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 10 czerwca 2011 - 15:25

Kupiłem Magic Mouse i lepiej to działa na Lionie. Preferencje myszy mają więcej ustawień, jest fajne powiadomienie o podłączeniu itp. Za pomocą 2 palców poruszam się po pulpitach i programach.

#72 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 czerwca 2011 - 21:26

mam macbooka intel core 2 duo 2ghz 3gb ram i wersje 10.6.7 czy jak sciagne deweloperska wersje liona to bedzie mi to dzialac? oraz jak sie intstaluje? nigdy nie instalowalem tego systemu pzd i czekam na odp

Jak nie wiesz takich rzeczy to odpuść sobie wersję deweloperską, bo jak sama nazwa wskazuje, jest ona skierowana do deweloperów, a nie do Ciebie

A tak poza sprawą przywracania systemu wie ktoś co z obsługą TRIM? Będzie dla każdego dysku czy tylko tych "wybranych" przez Apple'a?

OS X nie potrzebuje TRIM (można o tym szerzej poczytać na necie - TRIM powstał z myślą o windows), aczkolwiek dioda "tak" się będzie świecić w przypadku wszystkich dysków z TRIM

#73 hudy123

hudy123
  • 85 postów

Napisano 11 czerwca 2011 - 09:13

Komputery po premierze będą miały wgranego Lwa? Jak ma przebiegać rejestracja up-to-date?

#74 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 11 czerwca 2011 - 09:28

Jak nie wiesz takich rzeczy to odpuść sobie wersję deweloperską, bo jak sama nazwa wskazuje, jest ona skierowana do deweloperów, a nie do Ciebie
OS X nie potrzebuje TRIM (można o tym szerzej poczytać na necie - TRIM powstał z myślą o windows), aczkolwiek dioda "tak" się będzie świecić w przypadku wszystkich dysków z TRIM


W wersji Lion Developer Preview 4 TRIM dla SSD Intel X-25 jest wyłączony. Trzeba zaczekać do upublicznienia pełnej wersji albo chociaż bety ale nie sądzę by w tym temacie coś się zmieniło. DP4 zainstalowałem jako upgrade ze Snow Leo, wszystko w sumie działa, jakiś tydzień intensywnie używam i jest bardzo dobrze. Drobne błędy się jednak zdarzają. Najbardziej dziwi mnie kompatybilność starego softu bo nie zanotowałem oprogramowania które mi przestało działać. Pamiętam jak przy przejściu z Tiger na Leo były koszmarne problemy z działaniem starszego oprogramowania. Ogólnie świadczy to dosyć dobrze o dopracowaniu systemu jakim będzie w przyszlości Lion. Coraz lepsze bety iOS i OS X nam Apple serwuje :)

#75 revanmj

revanmj
  • 687 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 czerwca 2011 - 13:01

Pamiętam jak przy przejściu z Tiger na Leo były koszmarne problemy z działaniem starszego oprogramowania. Ogólnie świadczy to dosyć dobrze o dopracowaniu systemu jakim będzie w przyszlości Lion.

Albo raczej o tym, że w Lionie nie ma aż tylu zmian pod maską, które mogłyby wywołać jakieś poważne problemy z kompatybilnością aplikacji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych