Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wymiana przedniej szybki w iPhone 4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#51 serwus

serwus
  • 10 postów

Napisano 26 lipca 2013 - 17:33

ODRADZAM SERWIS MAC DOKTOR!!!! Iphone 4S około 6 miesięcy po wymianie wyświetlacza. Po odebraniu telefonu z serwisu głośnik górny chodzi tak jak nie powinien, a konkretnie zniekształca dźwięk poprzez brzęczenie. Więc jak to, oddaje telefon ze zbitą szybką i całą resztą sprawną a otrzymuje z zepsutym głośnikiem? Serwisant tłumaczy się że są to zupełnie oddzielne podzespoły i jeżeli chce wymienić głośnik to w granicach 100 zł.... Dałem sobie więc spokój bo poczułem się naciągany. Telefon od jakiś 3 miesięcy sporadycznie wariuje. Bateria w jednej chwili ma 30% a za sekundę 10% i jeśli nie podłącze do prądu zaraz padnie, po podłączeniu ładowarki wraca momentalnie do 30%. Następny problem, łapie dotyk kilka cm od miejsca gdzie powinien. Wszystkie opisane wyżej problemy występują SPORADYCZNIE!!!! Kolejnym problem jest źle spasowany prawy górny róg przodu, można go lekko docisnąć i widać jak powoli odbija z powrotem. Ostatnim problemem choć cały czas mam nadzieje że tylko mi się wydaje to jakby zamienili mi telefon na jakiś inny ponieważ uważam razem z moją dziewczyną że miałem bardziej zajechany telefon(tył i boki). Zauważyłem jeszcze jedno że w notatkach w których coś zmieniałem nie miałem czasu ostatniej zmiany tylko czas utworzenia notatki. O co tu chodzi? Nie mogę jednak tego potwierdzić ponieważ nie miałem zdjęć telefonu przed oddaniem. Imei się zgadza i tu mam jedno pytanie, CZY MOŻNA ZAMIENIĆ IMEI TELEFONU?

#52 swiatek94

swiatek94
  • 450 postów

Napisano 26 lipca 2013 - 18:01

Z tego co Ja wiem, to numeru IMEI zmienić nie można, aczkolwiek da się przełożyć płytę główną z jednego iphone do drugiego(wraz z szufladką) i tym magicznym sposobem, masz swój numer imei i dane w innej obudowie wraz z pasującym numerem imei na szufladce, więc nie zdziwiłbym się, gdyby pozamieniali ci po prostu obudowy, tzn. przełożyli płytę główną z jednego iphone'a do drugiego, skoro piszesz, że miałeś "bardziej zajechany telefon". Oczywiście to tylko moje zdanie i domysły, nie musi tak w ogóle być. Pozdrawiam ps. W przypadku iPhone 5 już tak łatwo nie da się zrobić takiej operacji, bo z tyłu na obudowie masz swój numer IMEI, a na 4/4s owego numeru nie ma.

#53 serwus

serwus
  • 10 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 09:56

istnieje jakaś możliwość dojścia do tego czy reszta podzespołów jest od mojego telefonu?(numeru imei) reszta tzn wszystko poza płytą głowną

#54 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 11:27

Ostatecznie wymieniłem w smartserwis.net w Poznaniu i nie mam zastrzeżeń.

#55 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 lipca 2013 - 11:43

istnieje jakaś możliwość dojścia do tego czy reszta podzespołów jest od mojego telefonu?(numeru imei)


W przypadku iPhone 4S nie ma takiej możliwości.

#56 jerzyn

jerzyn
  • 22 postów

Napisano 05 sierpnia 2013 - 19:05

Dostanę gdzieś w Poznaniu wyświetlacz do iPhona 4S od ręki?

#57 pmgc92

pmgc92
  • 65 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 06 sierpnia 2013 - 09:19

Tak w smartserwis.net są wymieniane. Ale jeżeli chcesz wymienić iPhone 1:1 to będziesz czekał miesiąc tak jak ja, i zaraz dostane zawału bo jeszcze nie wiem ile mam czekać , a miały być 2-3 tygodnie...

#58 Tyson98

Tyson98
  • 56 postów

Napisano 07 sierpnia 2013 - 18:54

Wyświetlacz LCD DOTYK IPHONE 4 4S -ORYGINAL/Krakow (3404254475) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Co sądzicie o tej firmie ? Naprawiałem u nich home'a i kilka razy telefony starsze (czytaj Android SE WT19i) i nie było problemu, ale już wyświetlacz to się zastanawiam. I czy myślicie, że można od nich brać też tył ? Zapewniają mnie, że szklany(jak mogę to sprawdzić?). Potrzebuję szybkiej odpowiedzi do jutra bo będę, akurat nie daleko nich. Aha i zapomniałem powiedzieć, że będę dawał im żeby to oni naprawili. (tył w późniejszym czasie bo narazie funduszy brak, ale tył to sam już sobie zrobię[ten kochany zamiennik, który mam teraz i się w nim szkiełko od aparatu zrysowało, a o dziwo rozpraszacz światła na lampie błyskowej ma ;p ]).
Edit: tak wiem, że to nie oryginał uprzedzając niektórych .

#59 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 07 sierpnia 2013 - 18:59

to jest właśnie problem z zamiennikami - w oryginalnym to szkiełko aparatu jest szafirowe i ciężko do zarysować, a w zamiennikach jest z byle czego. jak nie potłuczony ten tył, to lepiej zostawić porysowany oryginał. co do ekranu - słowo "oryginalny" zdaje się mieć bardzo różne znaczenia na allegro. ale jeśli chodzi o części Apple - zasada jest prosta - Apple nie prowadzi żadnej dystrybucji oryginalnych części, wszystko co można kupić w sieci to lepsze/gorsze zamienniki i trzeba mieć świadomość że u nas polaczki cebulaczki z serwisów, z tego co widać po komentarzach - kupują najtańsze...

#60 Tyson98

Tyson98
  • 56 postów

Napisano 07 sierpnia 2013 - 19:07

Wiesz gdybym miał teraz pieniądze to wymieniłbym na używany oryginał, ale niestety nie mam. Za jakieś pół roku i tak sprzedam i się przejdę po nowego iPhone 5/ lub jakąś nową wersję co ma wyjść tej jesieni. Czy myślisz, że może być on spoko ? Jeżeli nie to czy ma ktoś do polecenia dobre zamienniki ?

#61 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 07 sierpnia 2013 - 20:39

Trudno powiedzieć nie widząc tego na oczy, Apple miewa problemy z jakością swoich oryginalnych ekranów, a co dopiero mówić o zamiennikach firm trzecich... Raczej lepiej być przygotowanym że szału nie będzie jeśli chodzi o jakość.

#62 Tyson98

Tyson98
  • 56 postów

Napisano 07 sierpnia 2013 - 20:54

Ok dzięki. Jutro wymienie i napisze jak z jakością .

#63 Tyson98

Tyson98
  • 56 postów

Napisano 12 sierpnia 2013 - 17:27

Jako iż nie mogę edytować postu (czemu nie wiem) Pisze o nowym wyświetlaczu. Jest bardzo dobry. Nie ma z nim żadnych problemów przy mocniejszym przyciskaniu kolory są takie jak być powinny. Czujnik światła i zbliżeniowy śmiga. Obraz ostry. Jedynym minusem jest palcujący się ekran, lecz tą sprawę załatwiłem odpowiednią folią. Pan z tele-mobile nie dość, że policzył taniej niż było mówione to jeszcze dodał folijkę i na moje wszystkie pytania odpowiadał cierpliwie i (o dziwo) dobrze. Mogę ich jak najbardziej polecić . (PS. Nie przychodźcie naprawiać telefonów w soboty bo wtedy jest prowadzona tylko sprzedaż/skup i nie ma 2 osoby wtedy, która by się zajmowała naprawami. Pozdro

#64 pawelangol

pawelangol
  • 9 postów

Napisano 28 sierpnia 2013 - 05:49

Witam serdecznie, podajcie namiary na kogoś kogo możecie polecić w sprawie wymiany wyświetlacza do iphone 4 na terenie Warszawy, z góry dziękuję

#65 pilot-84

pilot-84
  • 9 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 września 2013 - 14:32

Zainteresowanym wymianą wyświetlacza w iP 4 w Łodzi -> polecam serwis na Piotrkowskiej 122. Byłem tam w celu ściągnięcia simlocka z innego telefonu, przy okazji widziałem jak jakaś dziewczyna odbierała czwórkę po wymianie wyświetlacza. Koszt usługi wraz z wyświetlaczem to bodajże 190zł. Poprosiłem ją aby mi pokazała telefon do porównania. Wyświetlacz wymieniony w tym serwisie był lepszej jakości od tego który samodzielnie wymieniłem.

#66 Peczus

Peczus
  • 17 postów
  • SkądOkolice Jawora

Napisano 25 września 2013 - 16:44

Może ktoś polecić kogoś w okolicach Legnicy, Lubina czy Strzegomia kto dobrze wymieni mi zbity LCD nie psując przy okazji czegoś innego...? Mowa o 4S.

#67 jerzyn

jerzyn
  • 22 postów

Napisano 29 października 2013 - 23:48

Czy orientuje się ktoś ile kosztuje wymiana iPhona 4S 64 GB z pękniętą przednią szybką w Apple Store w Berlinie?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych