Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zasięg internety Play


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 gregi1

gregi1
  • 352 postów

Napisano 26 lutego 2011 - 11:42

Możecie powiedzieć jak to jest w Play'u z zasiegiem internetu. Chodzi przynajmniej o edge, czy jest w większości miejsc tam gdzie Ery i Orange?

#2 Kazzzek

Kazzzek
  • 38 postów
  • SkądEindhoven / Poznań

Napisano 26 lutego 2011 - 11:46

Play Online - Zasięg
i zaznacz u góry Play online - internet mobilny. Wtedy pokaże zasięg nadajników sieci macierzystej Play a nie Plusa [gdzie co prawda działa internet Play ale nie zaliczają sie do tego pakiety Play online

#3 gregi1

gregi1
  • 352 postów

Napisano 26 lutego 2011 - 11:49

Play Online - Zasięg
i zaznacz u góry Play online - internet mobilny. Wtedy pokaże zasięg nadajników sieci macierzystej Play a nie Plusa [gdzie co prawda działa internet Play ale nie zaliczają sie do tego pakiety Play online


Dzieki,
Ale mi wlasnie chodzi o ich najnowszą ofertę abonamentową. Bo chce przejsc z Orange do Play, i podobno teraz mają net ze nie ma podzialu na te jakies strefy taniego internetu czy cos tam. No i nie kaza sobie placic kasy jak sie przekroczy limit.

#4 bobix

bobix
  • 493 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lutego 2011 - 19:09

W All Inclusive nie musisz trzymać się sztywno Playa możesz zalogować się do roamingu krajowego. Sam przeszedłem ostatnio z Fresha na abo.

#5 SebaQQ

SebaQQ
  • 452 postów
  • SkądLeszno

Napisano 26 lutego 2011 - 19:21

Jezeli chodzi o Play to niepolacam miedzy innymi: -kiebski zasieg (oczywiscie mozna laczyc sie a antenami Plusa ale oczywiscie nie jest to wygodne zabardzo) -kiedys byly strefy "tanie" i "tansze" czyli np. miales pakiet neta tylko w pewnych strefach w pakiecie a poza nimi placiles kasa dlatego u mnie Play nie zyskala sympati Polecam Ere poniewaz: - wszedzie gdzie bylem na dworze mialem siec 3g doslownie wszedzie nie spodkalaem sie z czyms takim ze jestem na dworze i nie ma sieci 3g natomiast w wiekszych budynkach niestety juz tej 3g nie ma

#6 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lutego 2011 - 19:24

Ze słownikiem chyba też się nie spotkałeś :) Play jest w porządku w dużych miastach. Poza miastem zdecydowanie nie warto. Mówię tutaj o Play Online, bo zwykły pakiet internetowy (co prawda droższy, bo 500 MB kosztuje wtedy 35 zł, co jest dla mnie kpiną) działa również na zasięgu Plusa.

#7 SebaQQ

SebaQQ
  • 452 postów
  • SkądLeszno

Napisano 26 lutego 2011 - 19:27

Play jest w porządku w dużych miastach.

kolega ma racje w duzych miastach a co jezeli jedziesz gdzies autem/pociagiem lub innym transportem to masz wtedy lipe i przelanczasz si z anten Play na Plus lub odwrotnie bo szukasz 3g i niepoczebnie tracisz czas tylko zeby zaoszczedzic 5zl miesiecznie.

#8 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 postów

Napisano 26 lutego 2011 - 19:34

Ja mam kartę Playa. Jest to zwykły pre-paid do telefonu. 500 MB to koszt 15 złotych. Do wykorzystania przez miesiąc. Oczywiście w strefie taniego internetu (czytaj: tylko z nadajników Playa, no ale u mnie Play jest i nie muszę się posiłkować nadajnikami Plusa). W przypadku internetu z nadajników Playa i Plusa - cena tego pakietu wynosi 35 złotych. Bez zobowiązań, abonamentów etc. Ot, kupiłem starter Playa tak na przetestowanie za 5 złotych i doładowałem jakąś tam kwotą. Doładowanie przedłuża ważność na rok. Nie jest prawdą że Play jest tylko w dużych miastach. W 5-tysięcznych tez jest :)

#9 radko93

radko93
  • 949 postów
  • SkądWrocLove

Napisano 26 lutego 2011 - 21:08

Ze słownikiem chyba też się nie spotkałeś :) Play jest w porządku w dużych miastach. Poza miastem zdecydowanie nie warto. Mówię tutaj o Play Online, bo zwykły pakiet internetowy (co prawda droższy, bo 500 MB kosztuje wtedy 35 zł, co jest dla mnie kpiną) działa również na zasięgu Plusa.

Niby kpina a to są ceny z oferty Simplusa ;) 100Mb - 10 zł, 500 - 35zł ;) Orange ma jak dla mnie dobrą w ofercie Orange Free na kartę, w starterze za 20 zł jest bonus 1GB i 20 zł na wygadanie lub internet. Potem bonusy do każdego doładowania, za 25 zł jest 1,01 GB ;) a za 100 zł 6 GB ;) + oczywiście kwota jaką doładowaliśmy ;)

#10 porter_1983

porter_1983
  • 362 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 28 lutego 2011 - 19:45

zasięg jest taki jak na stronce playa ;-) najlepiej kupic jakis starter za 5zl i sobie przetestowac. Jak jest 3G to jest spoko 1Mbps ciagnie a jak EDGE 3 kreski porażka 0,02Mbps ping 1330

#11 bobix

bobix
  • 493 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 marca 2011 - 16:05

Ale przecież telefonu nie używasz w jednym miejscu... To zależy od tak wielu czynników... Ważne, że zmienia się na lepiej. Może to nie są jeszcze powalające prędkości, ale na YT i Skype wystarczą. Dla przykładu dziś:
Dołączona grafika
i
Dołączona grafika oba pomiary do tego samego nodeB z rozpiętością czasową kilku minut.

#12 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 marca 2011 - 17:06

Prędkości są wyższe niż w Orange (również w centrum W-wy).

Test Date: mar 4, 2011 17:00
Connection Type: Cellular
Server: Warsaw
Download: 4.28 Mbps
Upload: 1.17 Mbps
Ping: 132 ms






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych