Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone jako mało wytrzymały telefon ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ptryk

Ptryk
  • 126 postów

Napisano 23 lutego 2011 - 14:54

Jak to jest z jego wytrzymałością ? Wiele opinii zaznacza ze jest w tej sprawie słaby i jeden upadek może go całkowicie zniszczyć. Jak to jest w praktyce ?:roll:

#2 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 lutego 2011 - 14:57

Jak nie będzie miał bumpera lub jakiś plecków i upadnie Ci z dużej wysokości na coś twardego plus jak upadnie jakoś szczególnie niefortunnie to raczej niewiele z niego zostanie...

#3 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2011 - 14:57

Jednemu pęknie, drugiemu nie. To kwestia tego JAK upadnie, a nie z jakiej wysokości.

#4 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 lutego 2011 - 14:59

Jednemu pęknie, drugiemu nie. To kwestia tego JAK upadnie, a nie z jakiej wysokości.


Taaa.. kwestia wysokości nie ma znaczenia, jak upadnie z metra czy 30 na beton...

#5 4d37a28502

4d37a28502
  • 32 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 lutego 2011 - 15:01

Tu jest ciekawy (i momentami wręcz ekstremalny) test wytrzymałości iPhone'a: Stress test of Apple iPhone 4 (16 Gb)
Ogólnie w tym teście wypadł naprawdę dobrze. Choć nie chciałbym sprawdzać w praktyce czy faktycznie jest tak wytrzymały ;-)

#6 Ptryk

Ptryk
  • 126 postów

Napisano 23 lutego 2011 - 15:04

Czyli w tym przypadku jedynym wyjściem jest niestety jakiś bumper

#7 Sunmile

Sunmile
  • 241 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2011 - 15:11

Taaa.. kwestia wysokości nie ma znaczenia, jak upadnie z metra czy 30 na beton...


Jak upadnie na róg to siła skupia się w tym jednym punkcie, natomiast jeśli spadnie idealnie prosto na plecy siła upadku rozkłada się na cały telefon. Widziałem już filmiki jak puszczali czwórki z 1,5m i prawie nic im nie było, a widziałem też gości, którzy płakali, że im z 30 cm cały się posypał.

#8 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 23 lutego 2011 - 15:14

Mój 3Gs spadł z wysokości jakiś 3m na tył (na małe kamyczki) i przeżył. Jedyny ślad po upadku to rysy na obudowie S3 Elago. Gdyby upadł na szybkę, byłoby już po nim:)

#9 Ptryk

Ptryk
  • 126 postów

Napisano 23 lutego 2011 - 15:23

Trzeba '' troszkę '' uważać wychodzi na to ;P Test jest świetny. iPek poddawany na prawdę rygorystycznym próbą.

#10 ixion

ixion
  • 347 postów
  • SkądGdynia

Napisano 23 lutego 2011 - 15:51

Najlepiej będzie jak sprawdzisz to sam, bo jak widzisz zdania są podzielone, rzuć go na ziemię i podziel się wynikami testu, jak chcesz wytrzymały telefon to polecam samsunga solid, odrazu ci powiem bez spekulowania że jest wytrzymały. iPhone jest normalnie wytrzymałym telefonem.

#11 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2011 - 21:06

rygorystycznym próbą.


Kłania się słownik. Na pewno w szkolnej bibliotece go dostaniesz ;) Próbom, nie próbą.

Co do wytrzymałości - w zeszły czwartek pojechałem z kolegą i tatą pograć w squasha. Wszystko elegancko, porobiłem parę zdjęć i nakręciłem parę filmów nową "czwóreczką". Po grze udałem się do szatni, położyłem iPhone'a w górnej części szafki przed butami (około 1,9 - 2m nad ziemią). Zapomniałem o nim (tutaj po raz pierwszy jego grubość okazała się wadą ;)) i wyciągając buty zahaczyłem o telefon. W zwolnionym tempie widziałem jak telefon spada na kafelki z około 2 metrów. Leżał twarzą do ziemi. Myślałem, że 4 dni po tym jak go dostałem pójdzie do serwisu ze zbitą szybką. O dziwo, nic jej nie było! Obejrzałem telefon dokładnie dookoła, w poszukiwaniu miejsca, na które spadł i znalazłem. Lewy górny róg, na ukos od kamery Facetime. Wgnieciona metalowa ramka, oraz ten materiał (plastik?) między ramką, a ekranem. Odetchnąłem i pojechałem stamtąd. Od tamtego czasu obiecałem sobie, że nigdy nie zapomnę gdzie leży i go nigdy znikąd nie zrzucę (strącę).

Jak widać iPhone 4 jest wytrzymały, a opowieść ze skupieniem się się siły w rogu i rozbiciu szybki to bzdura ;)

#12 krychabay

krychabay
  • 1 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 lutego 2011 - 15:58

Ja mam 3g od czasu premiery w polsce (kupilem pare dni po premierze), do pewnego czasu (niecaly rok) bardzo o niego dbalem. Niestety nadszedl czas gdy na wykladzie polozylem telefon na lawce nie zwracajac uwagi na to ze jest lekko pochyla. iPhonik spadl ekranem do dolu i oczywiscie pojawil sie wielki pajaczek. Jako ze mialem zamiar wymienic telefon w najblizszym czasie nie naprawialem tego i przestalem o niego zbytnio dbac. Wyszlo na to, ze dopiero 2 miesiace temu kupilem iP4 lecz dalej mam moja stara trójke jako drugi telefon. Przez cale te 2.5(?) roku moja trojka musiala wytrzymywac takie rzeczy jak: - upadki z 1 metra - przypadkowe wrzucenie do Egipskiego basenu na glebokosc 1.5 m (telefon wystawilem na 1 dzien na parapet, oczywiscie w cieniu - przy 40 stopniach sam sie naprawil) - telefon zostal pozostawiony w tego sylwestra na cala noc na mrozie (stół w ogrodzie, zadaszony) Usterki (trwale) jakie powstały po tych zabiegach: - wspomniany juz pajaczek na ekranie - okolo 50 martwych pikseli w okolicach godziny na zablokowanym iPhonku - niedzialajace Wi-Fi - Niewielkie pęknięcie przy wejsciu na ladowarke Uwazam, ze jest to bardzo wytrzymaly sprzet biorac pod uwage to, co przeszedl w moich dloniach. Teraz czas pokaze jak jest z 4-ką :>

#13 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 lutego 2011 - 19:46

Mi w środę 3gs upadł idealnie płasko, przodem z wysokości 1,5 m na chodnik i nic... nawet najmniejszej ryski :D aż wierzyć się nie chce ;)

#14 lia

lia
  • 304 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 01 marca 2011 - 16:14

No mi spadł mój iPhone ze stołu w knajpie na kamienną podłogę (po prostu powolutku się ześliznął ze stołu - jako że knajpa była w stylu wiejskiej chaty, więc domyślacie się jakie były stoły - nierówne ławy jakby ciosane z drewna). Zapanowała konsternacja, podnoszę go i ma taką hm...odpryśniętą plastikową drzazgę...hm...kawałek plastiku z boku po prostu odstaje od obudowy. Nie wiedziałam co z tym zrobić (czy urwać na chama, czy jakoś spiłować, uciąć), ale jakoś w nocy jak iPhone gdzieś tam się zaplątał w kołdrę, to samo się to usunęło :) Nie widać tego zbytnio, ale stwierdzam, że upadków iP nie lubi :) Jedyna wada jak na razie (po prawie miesięcznym użytkowaniu) to właśnie fakt, że łatwo się może wyśliznąć...

#15 iPhone HAL

iPhone HAL
  • 640 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 marca 2011 - 16:37

.....Jedyna wada jak na razie (po prawie miesięcznym użytkowaniu) to właśnie fakt, że łatwo się może wyśliznąć...


wada telefonu??? to raczej wada użytkownika--NIEUWAGA!!! Jak miałem 3GSa tez mi z kieszeni wypadł i "glebnol" na beton--na szczęście nic się nie stało bo był w plastikowym futerale. Ale wypadł przez MOJA nieuwagę a nie przez to ze się łatwo wyślizguje:-)

#16 lia

lia
  • 304 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 01 marca 2011 - 16:39

Nie wiem, generalnie pomijając tamten incydent, to i tak uważam, że jest śliski :) a co za tym idzie może wypaść :)

#17 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 marca 2011 - 22:07

Nie wiem, generalnie pomijając tamten incydent, to i tak uważam, że jest śliski :) a co za tym idzie może wypaść :)


Uwierz mi, że 3G i 3GS były dużo bardziej śliskie. iPhone 4 dobrze trzyma się w ręce - trudniej go upuścić niż poprzednie modele (moje spostrzeżenie :)).

#18 lia

lia
  • 304 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 01 marca 2011 - 22:27

Z 3GS mam na codzień do czynienia i masz rację, jest bardziej śliski niż 4. W sumie 4 jest takim kawałkiem metalu w ręce. Być może na początku jego użytkowania byłam bardziej wyczulona, że mi zaraz wypadnie, stąd taki wniosek...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych