Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Program do wirtualnych wycieczek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 rEaLaPpLeFaN

rEaLaPpLeFaN
  • 708 postów

Napisano 28 stycznia 2011 - 22:36

Siemka forumowicze! Jaki polecacie program do tworzenia wirtualnych wycieczek? Może być pod Windę albo OSX, płatny jak i darmowy. Wiem, że na Googlach można znaleźć ich mnóstwo, jednak to co mnie interesuje to wasze opinie. Program musi zamykać projekty przynajmniej we Flash'u.

#2 waskiphoto

waskiphoto
  • 11 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 maja 2011 - 02:34

Tourweaver Pro polecam

#3 rEaLaPpLeFaN

rEaLaPpLeFaN
  • 708 postów

Napisano 17 maja 2011 - 06:11

Tourweaver Pro polecam

Używałem, nie najgorszy, jednak do user friendly to mu daleko.. Teraz mam inne pytanie. Czy da się wykonać taki projekt w 3ds max? Wiem, że jego przeznaczeniem jest co innego, ale czy w jakikolwiek sposób się da?

#4 kubaamm

kubaamm
  • 252 postów
  • SkądPL|USA

Napisano 17 maja 2011 - 06:54

wszystko się da, tylko moje pytanie po co utrudniać sobie życie? możesz także poskładać w photoshop'ie a później zaimportować do AE ;) a 3ds'a widziałem gdzieś virtual tour'a na internecie ostatnim czasem-wyszło na pewno ciekawiej, ale z tego co wiem -co autor napisał chwilę pracy zajęło mu poskładanie wszystkiego;)

#5 rEaLaPpLeFaN

rEaLaPpLeFaN
  • 708 postów

Napisano 17 maja 2011 - 17:28

Jeżeli chodzi o wykonanie tego w 3dsie to jest to ode mnie niezależne, muszę się dostosować. Pytanie moje brzmi, czy 3ds może wyeksportować moją pracę do "klikalnego" flasha (tzn chcę żeby mój virtual tour był interaktywny- rzecz jasna- a nie był zwykłym flashowym filmikiem/animacją). Mam gotowe panoramy z wnętrza budynku (poskładane w PSie), chodzi tylko o przekształcenie ich w materiał interaktywny.

#6 xdcam

xdcam
  • 51 postów

Napisano 17 maja 2011 - 18:35

Jaki polecacie program do tworzenia wirtualnych wycieczek? Może być pod Windę albo OSX, płatny jak i darmowy. Wiem, że na Googlach można znaleźć ich mnóstwo, jednak to co mnie interesuje to wasze opinie.


Do składania panoram sferycznych używam Autopano. Program trywialny w obsłudze, a o dużych możliwościach. Po złożeniu panoramę wrzucam do Panotour - w sposób dziecinnie prosty generuje interaktywną projekcję panoramy, a plik wyjściowy tworzy we flashu. Jest na Maca i Windows.

#7 rEaLaPpLeFaN

rEaLaPpLeFaN
  • 708 postów

Napisano 17 maja 2011 - 18:55

Do składania panoram sferycznych używam Autopano. Program trywialny w obsłudze, a o dużych możliwościach. Po złożeniu panoramę wrzucam do Panotour - w sposób dziecinnie prosty generuje interaktywną projekcję panoramy, a plik wyjściowy tworzy we flashu. Jest na Maca i Windows.


Dzięki xdcam! Programy wyglądają ciekawie i nie są kosmicznie drogie. W najbliższym czasie z pewnością o nich poczytam.

#8 xdcam

xdcam
  • 51 postów

Napisano 17 maja 2011 - 21:14

Powiem więcej: tu masz nawet dokładny tutorial
Tworzenie panoram sferycznych - Wprowadzenie - Optyczne.pl

#9 rEaLaPpLeFaN

rEaLaPpLeFaN
  • 708 postów

Napisano 17 maja 2011 - 22:17

Powiem więcej: tu masz nawet dokładny tutorial
Tworzenie panoram sferycznych - Wprowadzenie - Optyczne.pl

Dzięki Ci dobry człowieku.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych