Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MAcBook Pro - jeden slot nie widzi dodanej pamięci RAM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 palkidesign

palkidesign
  • 15 postów

Napisano 13 stycznia 2011 - 16:30

Witam. Przeszukałem forum i google, ale nie znalazłem takiego samego problemu jaki mam :) Mianowicie, posiadam MacBooka 3.1 z 2GB RAM 667Mhz Kingstona. Zakupiłem dzisiaj w sklepie Cortland, dwie takie same kości czyli 2x2GB Kingston 667Mhz. Po zainstalowaniu dwóch kości komputer się nie uruchamia, miga dioda od włącznika i komp wydaje dzwięki (trzy sygnały które się powtarzają co jakiś czas) do tego szary ekran i tak cały czas. Zmartwiła mnie sytuacja gdy włożyłem kość do jednego slotu, do tego drugiego niż był oryginalnie włożony i dzieję się to samo. Próbowałem różne kości wkładać i na jednym slocie komputer się nie odpala. To oznacza że skopany jest slot ? Proszę o informację.

#2 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 stycznia 2011 - 16:35

niż był 'oryginalnie włożony'? oryginalnie to 2 sloty są zajęte. używka? no i jeżeli wkładałeś różne kości w różne sloty i niezależnie od kości, a zależnie od tego w który slot wkładałeś to raczej jednoznacznie wskazuje na problem ze slotem.

#3 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 stycznia 2011 - 16:39

Mam jedno słowo na ten temat. Kingston.

#4 jawe83

jawe83
  • 630 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 stycznia 2011 - 16:44

A przedmuchałeś ten slot porządnie? Może coś tam "siedzi" i przez to kość nie daje się w pełni włożyć, albo jeden z pinów nie styka...

#5 palkidesign

palkidesign
  • 15 postów

Napisano 13 stycznia 2011 - 16:50

Włożona była jedna taka sama kość jakie kupiłem. Była wsadzona do tego sklotu niżej, czyli bliżej płyty głównej.

Mam jedno słowo na ten temat. Kingston.

także słyszałem dziwne opinie o Kingstonie, ale skoro wkładam do tego drugiego slotu 3 różne kości i jest to samo, a każda z nich działa poprawnie na drugim slocie to dlaczego Kingston ?
Dobrze zaglądałem paprochu nie widzę żadnego ? Przedmuchać sprężonym powietrzem ten slot ? Bo z tego co wdzię RAM wchodzi równo i dobrze, więc większego paprocha nie ma...

#6 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 stycznia 2011 - 17:12

To, że się slot zepsuł, to jest jasne. Nie jest jasne tylko, dlaczego. Pisałeś, że miałeś 2gb wcześniej, domyślam się, że także rozłożone na 2 sloty. Wsadziłeś nowe kości i coś strzeliło. Moim zdaniem właśnie przez te pamięci, w różnych miejscach czytałem już o większych i mniejszych problemach z Kingstonem w makach i takie coś zdaje się że też parę razy doczytałem. Cóż, możesz napisać do kingstona, że ich pamięci rozwaliły Tobie laptopa, ale to nic nie da, ponieważ oni nie dają gwarancji na sprzęt, do którego ją wsadzasz... możesz co najwyżej iść do serwisu i zapytać się, ile będzie kosztować naprawa, ponieważ na pewno nie będzie ona darmowa :/ Możesz też oddać te 2x2gb, kupić za nie 1x4gb i żyć z jednym slotem zepsutym (o ile Twoja płyta główna obsłuży jedną kość 4gb).

#7 palkidesign

palkidesign
  • 15 postów

Napisano 13 stycznia 2011 - 17:36

oryginalnie była jedna kosc 2gb włożona, drugi slot był pusty, laptop był używany to może ktoś wcześniej próbował rozbudować ram i uszkodził slot. Czyli nie ma co kombinować z pamięcią ? slot na pewno jest uszkodzony ?

#8 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 stycznia 2011 - 17:41

Nie działa? nie działa. Proste. edit: pewnie to nic nie da i zaraz zostanę wyśmiany, ale zrób reset pramu i nvramu ;) (google that)

#9 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 stycznia 2011 - 17:50

mam wrażenie że poprzedni właściciel doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że drugi slot ma problem. btw. widać go w ogóle w system profiler?

#10 palkidesign

palkidesign
  • 15 postów

Napisano 13 stycznia 2011 - 18:00

robiłem reset PRAM i NVRAM, nic nie dało. Roberto widać poprawnie slot, porównałem do IMaca z pustymi slotami i jest tak samo (puste, puste, puste...). Dziwią mnie te dzwięki trzy jak sie odpala kompa...

#11 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 stycznia 2011 - 18:16

ale nie za bardzo rozumiem co cię dziwi:
Komputer Mac z procesorem Intel: Sekwencja uruchamiania, kody błędów i symbole
Komputery iMac (połowa 2007 r.) i nowsze modele: informacje o nowych dźwiękach startowych

#12 zzachm

zzachm
  • 347 postów
  • SkądW-w

Napisano 13 stycznia 2011 - 18:20

Te dźwięki informują właśnie o problemie z RAMem. Taki sygnał błędu. Nie przejmuj się. Jak pisze kolega ex3v ten model obsługuje 6GB (4+2). Pożycz 4GB kość, wsadź w działający slot i sprawdź. Ten model był sprzedawany z 2GB RAMu (2*1GB) więc poprzedni właściciel musiał mieć ten problem skoro kupiłeś z jedną kością 2GB.

#13 palkidesign

palkidesign
  • 15 postów

Napisano 13 stycznia 2011 - 19:10

a jest możliwość wymiany samego slotu ? czy wymienia się całą płytę główną ?

#14 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 13 stycznia 2011 - 19:38

a z tym modelem nie było czasami tak, że obsługuje max 4GB ramu? sam mam macbooka o rok starszego i mogę wstawić max 3GB (2+1) więc niemożliwością wydaje mi się układ 6GB (4+2) - nawet na szybko wklepałem w google i wyrzuciło mi, że 4 GB max...

#15 zzachm

zzachm
  • 347 postów
  • SkądW-w

Napisano 13 stycznia 2011 - 19:46

MacBook Pro - Wikipedia, the free encyclopedia
MBP 3.1 "2 GB (two 1 GB)Expandable to 6 GB"
Tylko dlaczego palkidesign ma RAMy 667 gdy 3.1 ma FSB 800MHz?

Apple pisze 4GB max ale...
http://support.apple.com/kb/SP13
http://support.apple.com/kb/SP17
u mnie też mówią 4GB max a działa 2*4GB ;)


#16 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 13 stycznia 2011 - 20:15

ok - oczywiście bardzo inteligentnie nie zauważyłem trzech literek (pro) i myślałem, że mowa tu o zwykłym macbook-u - przepraszam za zamieszanie

#17 palkidesign

palkidesign
  • 15 postów

Napisano 13 stycznia 2011 - 20:29

sory Panowie że wprowadziłem was w błąd, macbook to wersja 4,1. Wkradła się literówka, dopiero po waszych wątkach zobaczyłem pomyłkę. Ale co do slotu to chyba nic nie zmienia ? :)

#18 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 13 stycznia 2011 - 20:31

nie zmienia - tak i tak możesz do działającego wsadzić te 4GB

#19 palkidesign

palkidesign
  • 15 postów

Napisano 13 stycznia 2011 - 20:34

tylko gdzie znajdę 4gb ddr2 667 mhz ?... no w sumie to nie ma problemu :)

[url]http://sklep.maclife.pl/product-pol-147-SO-DIMM-4GB-DDR2-667-MHz-CL5.html[/url]

np taki ? i to jest pewne że pociągnie te 4gb ma jednym slocie ?

#20 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 13 stycznia 2011 - 20:41

ja za to nie ręczę (na własne oczy nie widziałem, więc gwarancji nie dam), ale zgodnie z tym co ludzie wypisują to tak (no chyba, że masz model early 2008, gdzie można zrobić układ 2+4 i przykładowo te 4GB trzeba wstawić do konkretnego portu, a ten masz zepsuty - ale to moje gdybanie z radą - dowiedz się, albo niech wypowie się ktoś kto sam to robił...)

#21 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 stycznia 2011 - 11:08

NIE KUPUJ KINGSTONÓW. Wolałbym żyć z 1gb ramu, niż z 4gb kingstona. Kup samsunga (one przez długi czas były standardowo montowane we wszystkich makach) albo OCZ. Dużo jest opinii makowców w Komputroniku - przynajmniej jak szukałem ddr3, to połowa komentarzy była "działa z mbp". Sprawdź, czy nie ma takich opinii o ddr2 :)

#22 skaMan

skaMan
  • 14 postów

Napisano 23 marca 2011 - 11:25

Cześć, czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu? Kupiłem ostatnio dwie kości po 1 GB do mojego MB (2008) i niestety jeden slot nie widzi nowej kości:/ Po włożeniu nowych kości MB nie chce się uruchomić, diora się świeci, dysk szumi i nic więcej. Dopiero gdy włożę jedną starą kość i jedną nową MB odpala i działa bez zarzutów, znajduje też obie kości i wyświetla, że mam 1,5 GB ramu. Po zmianie kości miejscami problem jest podobny - MB się nie uruchamia. Co może być przyczyną tego, że jeden slot nie widzi nowej kości? Czy ktoś miał podobny problem i znalazł rozwiązanie? Szukałem w internecie odpowiedzi, ale znalazłem tylko i wyłącznie skargi użytkowników na tai problem, chciałem tym samym odświeżyć ten post, może ktoś poznał odpowiedź jak poradzić sobie z tym problemem.

#23 slash

slash
  • 400 postów

Napisano 23 marca 2011 - 11:58

NIE KUPUJ KINGSTONÓW. Wolałbym żyć z 1gb ramu, niż z 4gb kingstona. Kup samsunga (one przez długi czas były standardowo montowane we wszystkich makach) albo OCZ. Dużo jest opinii makowców w Komputroniku - przynajmniej jak szukałem ddr3, to połowa komentarzy była "działa z mbp". Sprawdź, czy nie ma takich opinii o ddr2 :)


No to ja mam Kingston od zawsze, to znaczy od 1998 roku (gdy zacząłem korzystać z komputerów świadomie) i jakoś nigdy nie miałem problemów .... ciekawe dlaczego?

Nie pisz kategorycznie opinii, których nie doświadczyłeś. Ile miałeś Kingston nie działających? Mam MBPro (Early 2008) z pamięciami Kingston i działają bez zarzutu od ponad 2 lat.
Zatem pomyśl co piszesz.

#24 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 23 marca 2011 - 12:37

Mam pamięci Kingston u siebie w MBP, znajomy też w MBP i MB i NIGDY nie mieliśmy problemów, wcześniej w PC też miałem...

#25 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 23 marca 2011 - 12:54

bo to jakas bzdura, ze kingstony sa kiepskie. Uwazam, ze mozna je spokojnie polecac wszedzie tam, gdzie nie ma potrzeb OC, a z tego co wiem ;) to zaden Mac nie nadaje sie do OC. W swoich Mac-ach uzywam "Korsarze" i tez nie ma problemów.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych