Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy warto kupić Ipod Touch 4gen?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Makaveli94

Makaveli94
  • 5 postów

Napisano 07 stycznia 2011 - 12:20

Witam! Ostatnio nabrałem ochoty na zakup Ipoda Touch 4gen. Nie ukrywam że jestem gadżeciarzem, lubię nowinki techniczne, rozgryzanie softów i obsługi telefonów i innych urządzeń. Nigdy nie miałem żadnego produktu Apple, ponieważ dość krucho u mnie z kasą. Półtora roku temu jako kompromis zakupiłem sobie telefon LG Arena (chciałem coś dotykowego). Niestety trochę się rozczarowałem. Owszem, ten telefon ma 3 calowy ekran z ładnymi kolorami, dobrą ostrością i multitouch jednak jest bardzo niedopracowany. Akcelerometr działa praktycznie tylko przy pisaniu smsów i często źle się obraca, telefon często sam się resetuje, domyślna przeglądarka internetowa strasznie się zacina i co chwilę wywala komunikaty o braku pamięci i wyłącza się. Na dodatek soft LG Arena jest zamknięty i można na nim instalować tylko programy Java, a gry Java często się tną (procesor tylko 200MHz). Jest to dla mnie najbardziej bolesne, ponieważ lubię wgrywać, "obczajać" i szukać nowe, ciekawe programiki, gry. Z tego co się orientowałem Ipod Touch 4g jest dobrze dopracowany, wszystko działa jak żyleta, nic się nie tnie, wszystko się szybko ładuje. Czy mam rację? Nie stać mnie na Iphone, powiedzmy że te 1000zł na Ipod Touch 4g jakoś bym znalazł, ale dość uszczupli to moje oszczędności, dlatego pytam posiadaczy tego sprzętu: 1. Czy naprawdę warto wydawać kasę na Ipod Touch 4g? 2. Czy ta zabawka szybko się nudzi, czy programy i gry z AppleStore to uniemożliwiają? 3. Jakie są te gry i pogramy z AppleStore? Tylko pierdołki czy też ciekawe, użyteczne aplikacje i gry które dają dużo radości? 4. Czy są na Ipoda Touch jakieś piękne i dopracowane słowniki języków obcych, kalkulatory graficzne, ebooki do nauki matematyki, fizyki, języków, jakieś programy edukacyjne? 5. Czy na Ipod Touch można tworzyć i otwierać dokumenty Word, Power Point, Excel? 6. Czy przeglądarka umożliwia swobodne i w pełni funkcjonalne przeglądanie internetu przez Wifi? Ogólnie chodzi mi o to, czy Ipod Touch wart jest wydania tego 1000zł. Czy jest to urządzenie, które towarzyszy człowiekowi przez długie lata i pozwala na rozrywkę, naukę i odczuwanie przyjemności z obsługi, czy to tylko gadżet do szpanowania, na który można wgrać pare głupich gierek i zbędnych programów i po pół roku służy tylko do słuchania muzyki? Proszę o poważne i szczere odpowiedzi, ponieważ jest to drogi sprzęt i nie chcę wyrzucić kasy w błoto. Dodam jeszcze, że jestem perfekcjonistą i nie lubię jak coś się tnie, źle działa, ma błędy i nie działa płynnie lub odmawia otwarcia jakiegoś popularnego formatu plików. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

#2 iPhone 25

iPhone 25
  • 1 030 postów
  • SkądKielce

Napisano 07 stycznia 2011 - 12:38

Witam!

Ostatnio nabrałem ochoty na zakup Ipoda Touch 4gen. Nie ukrywam że jestem gadżeciarzem, lubię nowinki techniczne, rozgryzanie softów i obsługi telefonów i innych urządzeń. Nigdy nie miałem żadnego produktu Apple, ponieważ dość krucho u mnie z kasą. Półtora roku temu jako kompromis zakupiłem sobie telefon LG Arena (chciałem coś dotykowego). Niestety trochę się rozczarowałem. Owszem, ten telefon ma 3 calowy ekran z ładnymi kolorami, dobrą ostrością i multitouch jednak jest bardzo niedopracowany. Akcelerometr działa praktycznie tylko przy pisaniu smsów i często źle się obraca, telefon często sam się resetuje, domyślna przeglądarka internetowa strasznie się zacina i co chwilę wywala komunikaty o braku pamięci i wyłącza się. Na dodatek soft LG Arena jest zamknięty i można na nim instalować tylko programy Java, a gry Java często się tną (procesor tylko 200MHz). Jest to dla mnie najbardziej bolesne, ponieważ lubię wgrywać, "obczajać" i szukać nowe, ciekawe programiki, gry. Z tego co się orientowałem Ipod Touch 4g jest dobrze dopracowany, wszystko działa jak żyleta, nic się nie tnie, wszystko się szybko ładuje. Czy mam rację?

Nie stać mnie na Iphone, powiedzmy że te 1000zł na Ipod Touch 4g jakoś bym znalazł, ale dość uszczupli to moje oszczędności, dlatego pytam posiadaczy tego sprzętu:

1. Czy naprawdę warto wydawać kasę na Ipod Touch 4g?
2. Czy ta zabawka szybko się nudzi, czy programy i gry z AppleStore to uniemożliwiają?
3. Jakie są te gry i pogramy z AppleStore? Tylko pierdołki czy też ciekawe, użyteczne aplikacje i gry które dają dużo radości?
4. Czy są na Ipoda Touch jakieś piękne i dopracowane słowniki języków obcych, kalkulatory graficzne, ebooki do nauki matematyki, fizyki, języków, jakieś programy edukacyjne?
5. Czy na Ipod Touch można tworzyć i otwierać dokumenty Word, Power Point, Excel?
6. Czy przeglądarka umożliwia swobodne i w pełni funkcjonalne przeglądanie internetu przez Wifi?

Ogólnie chodzi mi o to, czy Ipod Touch wart jest wydania tego 1000zł. Czy jest to urządzenie, które towarzyszy człowiekowi przez długie lata i pozwala na rozrywkę, naukę i odczuwanie przyjemności z obsługi, czy to tylko gadżet do szpanowania, na który można wgrać pare głupich gierek i zbędnych programów i po pół roku służy tylko do słuchania muzyki?

Proszę o poważne i szczere odpowiedzi, ponieważ jest to drogi sprzęt i nie chcę wyrzucić kasy w błoto.

Dodam jeszcze, że jestem perfekcjonistą i nie lubię jak coś się tnie, źle działa, ma błędy i nie działa płynnie lub odmawia otwarcia jakiegoś popularnego formatu plików.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.


1. Czy warto? To już zależy co oczekujesz od tego sprzętu jeżeli chcesz centrum multimedii przenośnej to naprawdę polecam wszystko tutaj ładnie chodzi nic się nie zacina i bardzo dobrej jakości ekran. Masz pełen dostęp do Mnóstwa programów i gier dzięki którym spersonalizujesz iPoda pod swój gust i oczekiwania.
2. Powiem szczerze z tym iPodem nigdy nie będziesz się nudził jak wcześniej napisałem masz mnóstwo aplikacji i gier. Na pewno znajdziesz coś co przykuję cię na dłuższy czas.!
3.Są miliony mniej lub więcej pożytecznych programów i gier. Niektóre tytuły są naprawdę boskie które przykują cię na dłuższy czas do ekranu!. Są już pełno prawne wersję programów z komputera. Na pewno przydatne!
4. Tak są jest specjalny dział w AppStore więc na pewno znajdziesz tam coś dla siebie.
5.Tak można także w AppStore znajdziesz odpowiednie programy do tego.
6.Przeglądarka jest naprawdę świetna i przeglądanie internetu to po prostu bajka.

Więc naprawdę według mnie warto wydać te kilkaset złotych aby otrzymać dobrze wykonane urządzenie z szybkim procesorem.
A oprogramowanie jest ciągle rozwijane i wychodzą więcej lub mniej pożyteczne Update.

#3 Makaveli94

Makaveli94
  • 5 postów

Napisano 07 stycznia 2011 - 12:50

Ok. Dziękuję za Twoją odpowiedź. Mam jeszcze pytanie. Czy z tego internetowego sklepu Apple, można zamówić Ipoda Touch 4g w tej cenie 299$ za 32GB do Polski?

#4 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 08 stycznia 2011 - 00:54

Tu masz odpowiedź
http://myapple.pl/of...-apple_com.html

#5 jabuka

jabuka
  • 155 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 stycznia 2011 - 22:58

używam ipod toucha od roku i uważam, że to najfaniejszy gadżet na świecie, absolutnie warto!! Okej jest drogi, ale na rynku nie ma innego odtwarzacza z takim potencjałem. No chyba, że ktoś używa go tylko do słuchania muzyki... to raczej odpada;)

#6 bartekkw

bartekkw
  • 110 postów

Napisano 09 stycznia 2011 - 22:07

Ja mam wersję sprzed 3 lat i do dzisiaj śmiga mi jak szalona - warto kupić do muzy i szybkiego przeglądania netu

#7 Makaveli94

Makaveli94
  • 5 postów

Napisano 10 stycznia 2011 - 08:42

Czy są już jakieś plotki odnośnie iPod Touch 5 gen? Może warto mi poczekać te pół roku i kupić 5?

#8 tymmej

tymmej
  • 176 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 stycznia 2011 - 09:57

A nie lepiej 1.5 roku do 6? Albo 2.5 do 7? Albo n.5 do 5+n?

#9 radek96

radek96
  • 758 postów

Napisano 10 stycznia 2011 - 10:10

Hehe, nad iMac'iem się zastanawiam, ale iPoda bierz, dołożą drugi głośniczek i to będzie "najlepszy dźwięk stereofoniczny w odtwarzaczu przenośnym"

#10 mandybenet

mandybenet
  • 30 postów
  • SkądCPH

Napisano 10 stycznia 2011 - 10:12

Ja ostatnio zdecydowałem się wymienić mojego już trochę zużytego IpodaNano właśnie na Toucha 4, głównie ze względu na dużą pojemność (64 gb) co pozwala zmieścić całą moją bibliotekę muzyczną ale również na możliwości jakie daje App Store z ogromną ilością różnych ciekawych programów. Co prawda nie wszystkie aplikacje, które nadają się na iphona dobrze działają na ipodzie (choćby ze względu na słabszej jakości aparat foto) to i tak jest mnóstwo rozrywki. Dzięki dodatkowej kamerze z przodu można korzystać ze Skype (ostatnio pojawiła się wersja z video) czy jego applowskiego odpowiednika - Facetime.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych