Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Second Life


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 marca 2007 - 20:00

Witam,
Pare dni temu zacząłem grać, poniekąd pod wpływem mediów ;), w grę pt. Second Life. Ku mojemu zdziwieniu gra jest dostępna również na Mac'a.

Gra jest symulacją prawdziwego życia:
Możemy kupować*ubrania, żywność, samochody, domy, zawierać śluby, poznawać*znajomych, wstąpić*do fanatycznej organizacji terrorystycznej ;), założyć*firmę, handlować*ziemią, być maklerem lub politykiem, zostać*operatorem szambowozu i wiele wiele innych. Na początku byłem bardzo zaskoczony możliwościami gry i nie ukrywam, że nadal jestem.
Aktualnie Second Life liczy sobie 4 mln. mieszkańców, z czego każdy odgrywa jakąś role w społeczeństwie. W grze ma swoje siedziby wiele firm, które zarabiają prawdziwe pieniądze, jak Reebok, Nike, Mc Donald's, Newsweek, CNN, a nawet Przekrój i TVN . Firmy te mają w grze swoje placówki i trzeba przyznać, że całkiem przyzwoicie zarabiają - w realu rzecz jasna.
Warto wspomnieć, że w grze płacimy i żyjemy za pieniądze zwane Linden dollarami. 250 Linden dollarów jest wartych obecnie 1 USD.
Ostatnio wybudowano nawet ambasade Norwegii o ile dobrze pamiętam, a Hillary Clinton otworzyła tam biuro i kandyduje na prezydenta Second Life
Więcej informacji tu:
http://nt.interia.pl...wistosci,879739
i tutaj:
http://nt.interia.pl...uklearny,876913


Gra jest bezpłatna, jednak płacimy jeżeli chcemy wykupić*Linden Dollary.
Zalogować się*i ściągnąć*gre można tutaj:
http://www.secondlife.com/

#2 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 07 marca 2007 - 20:35

az sprawdze :)

#3 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 07 marca 2007 - 21:10

Jeden Linden dollar jest warty obecnie 250 $ amerykańskich. <-- co to za bzdura ? aktualny kurs: za jednego USD możemy mieć 186 Linden dolarów jednego USD możemy mieć za 286 Linden dolarów Toszak: może daj mi namiar na ten twój kantor. chętnie sprzedam tam swoje 5600 Linden $

#4 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 07 marca 2007 - 21:17

Przejęzyczył się, pewnie chodziło o to że 1USD = 250 tych całych L$. Z tego co sprawdzałem na stronce z ciekawości to tak właśnie jest.

#5 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 07 marca 2007 - 21:23

nie polecam grania w SecondLife osobom z łączem poniżej 1mbit. do komfortowej gry przydaje sie 2-4mbit.

#6 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 07 marca 2007 - 21:43

nie polecam grania w SecondLife osobom z łączem poniżej 1mbit. do komfortowej gry przydaje sie 2-4mbit.


własnie odczułem do na własnym przykładzie przy łączu 512 Kb/sek :-(

#7 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 marca 2007 - 23:54

Jeden Linden dollar jest warty obecnie 250 $ amerykańskich. <-- co to za bzdura ?

aktualny kurs:

za jednego USD możemy mieć 186 Linden dolarów
jednego USD możemy mieć za 286 Linden dolarów


Toszak: może daj mi namiar na ten twój kantor. chętnie sprzedam tam swoje 5600 Linden $


Ups... sorry... miało być*odwrotnie 1USD = 250 Linden dollar ;) ..
A co do łącza... wg. mnie to największa wada tej gry... poniżej 1,5 mbps nie pograsz... no cóż.. przeciętnie na serwerze jest ponad 1mln osób online, a świat jest dość duży. Sam jestem nowicjuszem w tej grze ale powoli zaczynam łapać o co kaman ;)

#8 Monk

Monk
  • 354 postów
  • SkądWrocław / Gliwice / Przemyśl

Napisano 07 marca 2007 - 23:55

Po co grać w imitację życia???

#9 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 marca 2007 - 23:59

Też nie wiem. Niektórzy poprostu chcą się oderwać od szarej rzeczywistości i się odprężyć, a takie coś może pomóc.

#10 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 08 marca 2007 - 13:14

przeciętnie na serwerze jest ponad 1mln osób online,


i znów poprawki:
przeciętnie na serwerze znajduje sie ok 25.000 osób online
w ciągu dnia jest to ok 15-20 tyś wieczorem 28-35

#11 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marca 2007 - 13:25

Zgadnijcie co mam w top 5 najczęściej pobieranych plików?
To: http://tinyurl.com/3duxll

#12 kwieto

kwieto
  • 640 postów

Napisano 08 marca 2007 - 13:28

Niektórzy na tym nieźle zarabiają (pono). Był pare miesięcy temu reportaż na ten temat w GW (Duży Format), zrobiony przez L. Talkę.

#13 Olek4

Olek4
  • 592 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 marca 2007 - 20:10

Wersja Macowa jest potwornie wolna w porównaniu z Second Life na PC, przekonałem się o tym osobiście. Animacja postaci jest na PC płynna, na Macu (iMac G5 2.1 oraz MacBook C2D 2GHZ) te same figurki osiągają może 4-5 ruchów na sekundę, zaś obrót wokół własnej osi potrafi zablokować komputer na parę sekund. Kompletne dno, w dodatku wywraca się co kilkanaście minut.

#14 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 marca 2007 - 14:02

Może na Intelomac'ach szybciej chodzi... Mnie osobiście też się potwornie zacina... to powód dla którego przestałem grać :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych