Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie używacie swoich iPadów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#26 ceglaty

ceglaty
  • 146 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 01 stycznia 2011 - 09:45

Ja wyczailem ze w zaglowek można umocowac i puścić dziecku bajkę w czasie jazdy samochodem :)))

#27 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 stycznia 2011 - 10:56

Ja wyczailem ze w zaglowek można umocowac i puścić dziecku bajkę w czasie jazdy samochodem :)))


Jak? ;)

#28 manaj

manaj
  • 77 postów

Napisano 01 stycznia 2011 - 12:43

taśma klejąca i jedziemy.

#29 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 05 stycznia 2011 - 00:36

iPada używam: : metro = komiksy, gry, gazety : bus/pociąg = filmy, gry, facebook, IM+, idealna maszyna do zabijania czasu podczas kilkugodzinnej podróży : dom = internet, zdjęcia, mail, gry, gazety, komponowanie muzyki, kalendarz, notatki, itp., itd. : praca = brainstormy, radio, sesje zdjęciowe : studio/próby = komponowanie, granie na wirtualnych instrumentach, odsłuchiwanie nagrań itp. - iPad jest sprzężony z naszym bezprzewodowym systemem odsłuchowym i podłączony do mixera jako samodzielny instrument - jest czad :D

#30 crash5

crash5
  • 404 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 stycznia 2011 - 15:28

iPad w końcu zakupiony. W domu głownie przed telewizorem czyli coś se leci a ja smigam w sieci ;-) Oczywiście poto mam 3G abym mógł go spokojnie używać poza domem. Niewiem jak długo to potrwa ale narazie laptopa nie używam. Jednym słowem świetny gadżet , albo inaczej - urządzenie do internetu. Sorka za znaki ale pisze z iPada.

#31 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 stycznia 2011 - 17:07

Sorka za znaki ale pisze z iPada.


Nie przepraszaj, tylko pisz polskie znaki. iPad wraz z iOS 4.2 dostał pełną polską obsługę.

#32 demandred

demandred
  • 305 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 stycznia 2011 - 15:20

A jak ja wykorzystuje iPada: - Internet zawsze i wszedzie, dopiero teraz doceniam wygode takiego rozwiazania. Sprzet jest maly i zabieram go prawie wszedzie, w kazdej chwili moge sprawdzic maila, znalezc potrzebna informacje itd. Dodatkowo mam zainstalowana "chmure" Dropboxa i staly dostep do najwazniejszych dokumentow, z stala synchronizacja wszelkich ich aktualizacji pomiedzy moim iPadem, iPhone, laptopem sluzbowym i kompem stacjonarnym w domu. Ma to zastosowanie nie tylko w zyciu prywatnym, ale takze sluzbowo. Ktos moze powiedziec, ze takie funkcjonalnosci daje tez iPhone, ale tutaj jednak wygoda surfowania, pisania i czytania jest moim zdaniem nieporownywalna. Plusem w stosunku do laptopow sa z kolei gabaryty, czas dzialania baterii, no i fakt ze wlaczasz i juz dziala, bez czekania na start systemu. Uwazam, ze warto kupic iPada juz ze wzgledu na same wyzej wymienione cechy. - ze wzgledu na duza pojemnosc mojego modelu wrzucilem w niego cale swoje archiwum mp3 - fajny sposob na prezentowanie zdjec w gronie znajomych czy rodziny, - nie ma to jak lezac w lozku zapuscic sobie film streamowany na zywo z kompa stacjonarnego ustawionego w drugim kacie domu (Air Video), - nawigacja GPS dziala jak dla mnie wzorcowo, nawet w oparciu o defaultowo zainstalowane mapy. Dodatkowo mozna zainstalowac MotionX GPS, ktory daje fajne mozliwosci wyznaczania tras, waypointow itd. Czaje sie na Automape, ale mimo ze juz gotowa, zdaje sie nie ma jej jeszcze w App Store. Z nia moj dotychczas stosowany w aucie gps idzie w smietnik. - na zakupach;) na iPadzie wygodny programik z lista zakupow ShopShop i oczywiscie gdy szykuje sie wieksza wyprawa do marketu wysylam te liste do tego samego programu na iPhone i jechane. W trakcie zakupow odhaczam sobie tylko to co mam juz w koszyku i jest Ordnung. - gry na zabicie chwil, gdy nie ma nic ciekawszego do roboty - przeczytalem juz dobrych kilka ksiazek i gazet, z reguly w pociagu - w pracy jako dodatkowy monitor za pomoca programu Air Display - calkiem wygodnie, przeciagam mysza z PC jakis program na ekran iPada i raz ze jest on caly czas widoczny, to mozna go obslugiwac dotykowo Moglbym tak wyliczac i wyliczac;)

#33 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 stycznia 2011 - 15:27

A ja już od paru miesięcy nie noszę ze sobą laptopa, tylko iPada :) mój macbook pro stał sie maszyną stacjonarną ;)

#34 fpuchalski

fpuchalski
  • 129 postów

Napisano 15 stycznia 2011 - 17:50

U mnie podobnie. Laptop to dysk twardy i komputer stacjonarny. Poza domem, ale też bardzo często w domu, korzystam z iPada.

#35 Topek

Topek
  • 755 postów

Napisano 18 stycznia 2011 - 16:20

Ja ostatni raz z iPada korzystałem z dwa-trzy tygodnie temu. Posiadanie MacBooka + iPada po prostu się nie sprawdza. Chyba rozważę sprzedaż tabletu. :)

#36 GacolekPL

GacolekPL
  • 257 postów
  • SkądTarnów

Napisano 18 stycznia 2011 - 17:03

Niewątpliwą zaletą iPada jest jego możliwość używania na kibelku bez zmartwienia że wpadnie do wody (jak mógłby to zrobić iPhone). A więc iPad ftw ! A teraz dawać mi dwu rdzeniowca z lepszą rozdziałką :)!

#37 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 stycznia 2011 - 20:31

@GacolekPL - ale iPad na kibelku potrafi być niebezpieczny (wiem z doświadczenia, bo czasami siedzę i po pół godziny ;)).

#38 armani

armani
  • 182 postów

Napisano 18 stycznia 2011 - 20:41

- w pracy jako dodatkowy monitor za pomoca programu Air Display - calkiem wygodnie, przeciagam mysza z PC jakis program na ekran iPada i raz ze jest on caly czas widoczny, to mozna go obslugiwac dotykowo

Moglbym tak wyliczac i wyliczac;)


Proszę mógłby mi ktoś powiedziec jak to zrobić z macbookiem ? Byłbym wdzięczny jak nie wiem co:)

Chyba znalazłem, trzeba miec ten program air display?
Jest może jakas tańsza lub darmowa alternatywa?

#39 fpuchalski

fpuchalski
  • 129 postów

Napisano 18 stycznia 2011 - 21:54

Jest iTeleport, który jest darmowy - na iPhone napewno. Polecam. Poza zainstalowaniem aplikacji na urządzeniu trzeba zainstalować program na komputerze.

#40 zul646

zul646
  • 46 postów

Napisano 18 stycznia 2011 - 23:49

Swojego iPada nie używam ostatnio prawie wcale. W domu mam dużego iMaca, więc z reguły pracuję na nim. Gdy wychodzę na uczelnię, bądź do pracy zabieram MBP. Próbowałem zabierać czasami iPada (w sumie nawet wygodny do nauki "last minute" z PDFów), niestety kilka razy nadziałem się na ograniczenia (np. brak możliwości wyszukiwania w tekście, nie czyta pendrive'ów itp.). Generalnie więc nawet jak już odstawiam "ciężkiego" MacBooka, to i tak tego żałuję, bo okazuje się że był mi do czegoś potrzebny. Z resztą wszystko co mogę zrobić na iPadzie mogę zrobić na iPhone 4. iPada nie sprzedaję, bo druga połówka go używa prawie caly czas (surfowanie po necie, filmy przez AirVideo itp.). Generalnie u nas w domu jest to takie urządzenie kanapowe. Fajne do zdjęć, filmów, gier. No i przydaje się podczas podroży pociągiem (ze względu na baterię i poręczność). Jest to raczej takie uzupełnienie, na pewno w pełni nie zastępuje smartphone'a, laptopa, ani stacjonarki. Dlatego też nie bardzo rozumiem osoby, które kupują wersję 3G. Jak jestem w tramwaju, używam smartphone'a. W pociągu i tak zasięg jest z reguły kiepski, a gdy wyjeżdżam gdzieś na dłużej to i tak z reguły muszę zabierać laptopa. Moim zdaniem iPad nadaje się tylko do domu. Z resztą jak wyciągam iPada publicznie to dodatkowo narażam się na złośliwe komentarze ;) Thank you, fanboys :) A - i jest naprawdę fajny jak chcesz komuś coś pokazać, np. prezentację, film na YouTube itp. No a oprócz tego naprawdę porządne urządzenie. Z czasem będzie fajniejsze, gdy jeszcze trochę rozbudują iOS, ulepszą polską klawiaturę, a więcej osób będzie przenosiło pliki używając np. dropboxa, a nie cholernych pendrive'ów.

#41 Damian.De

Damian.De
  • 317 postów
  • SkądWielkopolska, UK

Napisano 19 stycznia 2011 - 00:26

@maucinek:
Jest kilka wkurzających ograniczeń. Podam kilka sytuacji z jakimi miałem do czynienia.
1. Dokumenty, które tworzę w Numbers czy Pages na iPadzie nie dają się skopiować do aplikacji takiej jak Dropbox czy GoodReader więc tworzenie naprzemian na kompie i iPadzie kończy się na dziesiątkach e-maili wysyłanych do samego siebie.


Polecam MobileMe nie (tak) drogie, a synchronizuję wszystko (konta E-Mail, notatki, kalendarz, adresy i ZAKŁADKI SAFARI) Do tego masz swój serwer iDisk i aplikacje na iOS'a 'iDisk' i 'Gallery'

Ps. nie mam iPad'a , ale znalazłem to:

To export a document from the iPad, first open Pages on the iPad, go to the “My Documents” area and select the document you want to transfer to your Mac. You’ll see three icons at the bottom of the screen. Tap the one on the left that looks like a piece of paper with an arrow shooting out of it. Select “Export,” and choose the format you want to export the document in. Wait for the export to finish.

Now connect your iPad with the sync cable. In iTunes on the Mac, click on the iPad in the left column, under “Devices.” Click the “Apps” tab. Scroll down to “File Sharing.” Click on “Pages.” Click the document you want to import, and click the “Save to…” button. Select the folder you want to save the document to.

#42 armani

armani
  • 182 postów

Napisano 19 stycznia 2011 - 17:17

Jest iTeleport, który jest darmowy - na iPhone napewno.
Polecam.

Poza zainstalowaniem aplikacji na urządzeniu trzeba zainstalować program na komputerze.



No o to mi chodziło, tylko chciałbym żeby to nie było "klonowanie" obrazu tylko zeby traktował to jako 2 monitor:)

#43 Cekin

Cekin
  • 16 postów

Napisano 30 stycznia 2011 - 20:50

Gdzie używam? W pracy, ale poza biurem, na spotkaniach, w delegacji:-), w domu, w miejscach publicznych, np. W knajpach z wifi, gdzie ludzie wyjmuja bardziej wypasione laptopy. Za co cenię ipada? Koniec wychodzenia/wyjezdzania z obrywajacą ramiona aktowką. Readlledocs moim przyjacielem jest. Folder na podstawowe dokumenty, często po kilkaset stron, obookmarkowane i popodkreslane jak papierowe wydania. Folder na bieżące spotkanie ze wszystkimi potrzebnymi papierami. Bieżący dostęp do kalendarza mojego i kilku innych osób. Do poszczególnych terminów podpięte programy i składy uczestników. Znowu parę kartek mniej. Ściąganie poczty, gdy jestem poza biurem. Połowa maili wymaga krótkiej odp lub przesłania dalej. Na to klawiatura ipada jest wystarczająca. Dostęp do bieżącej prasy. Nawet gdy w hotelu darmowe wifi jest tylko w lobby, wystarczy minuta na ściągnięcie np. Rzepy i spokojne przejrzenie off-line. Koniec z wymiętymi papierami w torbie noszonymi do przeczytania " w wolnej chwili". Przeglądanie slajdów przed egzaminem lub do własnej prezetacji. Zapisywanie zdjęć z sieci. Pacyfikowanie klientów stajacych nad głową i domagających sie natychmiast dokumentu. Po włączeniu angry birds zwykle ma sie dodatkowy kwadrans. Zapewnienie dziecku kilku kilku godzin rozrywki w samolocie czy samochodzie.

#44 GacolekPL

GacolekPL
  • 257 postów
  • SkądTarnów

Napisano 01 lutego 2011 - 21:03

No cekin świetnie to opisałeś, po twoim poście Apple może troche zarobić :) iPad ogólnie jest świetny, jeśli 2g będzie miał JESZCZE lepszą baterie, kamery + pare udogodnien to dla nowych klientów będzie to urządzenie idealne :P

#45 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 lutego 2011 - 15:22

Hmmm, przez pierwszy tydzień był dla mnie kalendarzem, książką adresową, ipodem i mapą dojazdu. Potem odebrałem ajfona z naprawy, więc odpadła książka adresowa, ipod i kalendarz. Używałem czasem jako dużej przeglądarki maila na mieście. Teraz dałem go swojej babci żeby mogła sobie sprawdzić pogodę, czy pooglądać moje zdjęcia. Może w lato będzie bardziej użyteczny?

#46 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 03 lutego 2011 - 15:30

1. Dokumenty, które tworzę w Numbers czy Pages na iPadzie nie dają się skopiować do aplikacji takiej jak Dropbox czy GoodReader więc tworzenie naprzemian na kompie i iPadzie kończy się na dziesiątkach e-maili wysyłanych do samego siebie. Niestety dokument stworzony w Numbers czy Pages na maku i wrzucony na iPada nie wygląda na nim identycznie... Wniosek: najlepiej od początku do końca robić to na iPadzie. Z kolei pliki wrzucone z Officea wyglądają tragicznie i nie nadają się do dalszej "obróbki".


Więc nie warto jest wydać około 8 dych na iPad'owy pakiet iWork?

#47 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lutego 2011 - 16:34

Teraz dałem go swojej babci żeby mogła sobie sprawdzić pogodę, czy pooglądać moje zdjęcia.


Babcia to ma fajnie :).

#48 iArek

iArek
  • 127 postów
  • Skądinąd

Napisano 04 lutego 2011 - 11:56

Notowanie na wykładach, prezentacje na uczelni ( uczelnia posiada projektory laserowe ), do notowania róznych spotkań - odpada mój wysłuzony klaendarz, do oglądania filmów- zdarzaja mi sie trzy, cztery wizyty w miesiący w Wawie i dla dzieciaka, uwielbia oglądac na nim gumisie :) oraz jako kontroler do bazy mp3 przez itunes. Jest tyle zastosowań co forumowiczów:)

#49 herm4n

herm4n
  • 33 postów

Napisano 20 lipca 2011 - 16:54

Ja wykorzystuje iPada do - szybkie przeglądania Internetu - szybki przegląd poczty(odpisuje z laptopa bo wygodniej) - facebook i GG - sterowanie domem(System Fibaro) - gry ale sporadycznie Z iPada korzystam gdy potrzebuję szybko coś wykonać i nie chce mi się rozkładać lub podchodzić do Macbook'a.

#50 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 lipca 2011 - 12:39

Rano na kiblu jest niezastąpiony... no chyba, ze iPhonem :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych