Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 3G paprochy pod dotykiem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 AlienMichal

AlienMichal
  • 237 postów

Napisano 15 grudnia 2010 - 22:33

Witam. Kupiłem na allegro iphon'ea 3G 8GB z komplecikiem za 400zł z wysyłką. Fakt faktem, że jego stan cudowny może nie jest, ale za 400zł nawet mi to nie przeszkadza. Przeszkadza mi natomiast inna rzecz. Dotyk był wymieniany i jakiś baran nawet nie umiał go założyć, bo pod dotyk a LCD dostały się jakieś paprochy... Teraz pytanie do was. Da radę coś z tym zrobić? Odkleić dotyk i wyczyścić po czym ponownie przykleić? Czy dać sobie spokój? ;p Czekam na porady, z góry dzięki

#2 pkobierecki

pkobierecki
  • 1 239 postów

Napisano 15 grudnia 2010 - 23:02

Paprochy potrafią się dostawać pod "dotyk" czyli digitizer, jest to niezależne od tego czy iPhone był rozbierany, czy nie, chyba, że ktoś go ewidentnie uszkodził i jest bardzo nieszczelny :). W moim 3g też się powoli pojawiają, na szczęście na gwarancji to uznają. Już kiedyś toucha 3g odsyłałem na gwarancję ze względu na paprochy i uznali bez gadania, dostałem nowy model.

iPhone 3G Teardown - iFixit
z tego wynika, że ekran da się oddzielić od digitizera :) jednak na Twoim miejscu znalazł bym jakąś instrukcję, bo podobno jest łatwo uszkodzić jakieś taśmy...

#3 AlienMichal

AlienMichal
  • 237 postów

Napisano 15 grudnia 2010 - 23:25

O tym nie wiedziałem, że pod digitizer może się coś dostać nawet jeśli nie był on wymieniany. Miałem już trzy 3Gsy i nigdy czegoś takiego nie widziałem. Jakiś bardzo nieczytelny to on nie jest, ale mnie to np. wkurza. Na szczęście na gwarancji uznają - niestety gwarancji to ja nie mam . ;( Zastanowię się jeszcze czy brać się za to czy dać sobie spokój. Dzieki za odpowiedź!

#4 zihlmann

zihlmann
  • 408 postów
  • SkądCK/WWA

Napisano 15 grudnia 2010 - 23:51

Nic nie musisz odklejać. Odkręcasz lcd od ramki z szybą i czyścisz.

#5 AlienMichal

AlienMichal
  • 237 postów

Napisano 28 stycznia 2011 - 17:24

Witam ponownie. Mam kolejnego 3G którego przydałoby się przeczyścić. ;) Czy waszym zdaniem da radę zrobić to w ten sposób, aby odkręcić dotyk razem z lcd i spróbować przeczyścić go sprężonym powietrzem dmuchając przez jakąś szczelinę? Jeśli odkręcę LCD od dotyku to w jaki sposób usunąć kurz aby nie zostawić po sobie śladów? Przedmuchać sprężonym powietrzem? Nawet po ściereczce antystatycznej pozostają smugi, chciałbym aby nie było żadnych śladów, odcisków palców, kurzu, smug. Macie jakieś doświadczenie w tej sprawie?

#6 iBook

iBook
  • 580 postów

Napisano 28 stycznia 2011 - 20:07

Jeśli odkręcę LCD od dotyku to w jaki sposób usunąć kurz aby nie zostawić po sobie śladów? Przedmuchać sprężonym powietrzem? Nawet po ściereczce antystatycznej pozostają smugi, chciałbym aby nie było żadnych śladów, odcisków palców, kurzu, smug.
Macie jakieś doświadczenie w tej sprawie?


Najlepsza metoda to taśma klejąca, zabiera wszystko, kurz, brud, odciski palców.
Naklejasz taśmę i odrywasz z całym brudem.

#7 AlienMichal

AlienMichal
  • 237 postów

Napisano 28 stycznia 2011 - 20:13

Serio?! A nie zostanie klej?

#8 iBook

iBook
  • 580 postów

Napisano 28 stycznia 2011 - 20:57

Jak kupisz taśmę z Biedronki to różnie może być. Jeszce się nie spotkałem z przypadkiem żeby coś zostało.

#9 AlienMichal

AlienMichal
  • 237 postów

Napisano 28 stycznia 2011 - 21:02

Przetestowałem na innym pobitym wyświetlaczu taką taśmę szarą do pakowania paczek i klej nie został.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych