Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Navigon Traffic Live


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotrmi

piotrmi
  • 227 postów

Napisano 04 grudnia 2010 - 08:47

Czy korzystacie z tego dodatku? czy warto i czy to działa w PL?

#2 Stivo

Stivo
  • 1 232 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 04 grudnia 2010 - 12:03

ja w ogóle nie wiem do czego on służy :P Chodź miałem chęć zakupienia go. I wydaje mi się że w naszym kraju zapewne nie zadziała tak jak powinno.

#3 bobix

bobix
  • 493 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 grudnia 2010 - 16:26

Nie działa w PL

#4 piotrmi

piotrmi
  • 227 postów

Napisano 04 grudnia 2010 - 18:48

no wlasnie w opisie opcji jest napisane ze dziala. w necie znalazlem info ze toto wykorzystuje info z TMC ktore od maja dziala. Bobix a Ty próbowałeś używać tej opcji?

#5 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 04 grudnia 2010 - 19:09

Też jestem ciekaw czy ta opcja działa w Polsce. Na stronie navigona (nawigacja dla użytkowników ERY) podają, że działa.. ale nie chcę ryzykować zakupu i rozczarowania. Ktoś próbował w praktyce jak to jest z tym Live Traffic?

#6 Gość_blues55_*

Gość_blues55_*

Napisano 04 grudnia 2010 - 19:52

Navigon piszę iż działa w PL. Osobiście tego nie wykupywałem.

#7 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 05 grudnia 2010 - 00:28

mi w De sprawdza sie lepiej niz TMC firmowe w BMW- ale chodzi tu o korki na autostradach spowodowane przez wypadki, zdarzenia losowe czy korki same z siebie... Sa to komunikaty podawane w radiu co pol godz. Nie wiem jak w PL moze to byc przydatne- autostrad na lekarstwo, chyba ze uwzglednia nieprzejezdnosc innych drog.

#8 xrey

xrey
  • 190 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 grudnia 2010 - 19:53

To chyba działa na tych samych danych co to: Mapa Polski Targeo wiec powinno wyglądać podobnie.

#9 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 05 grudnia 2010 - 23:47

Zakupiłem dzisiaj Traffic Live. Od jutra potestuję i dam znać jak to działa we Wrocławiu :)

#10 piotrmi

piotrmi
  • 227 postów

Napisano 06 grudnia 2010 - 09:31

No wiec ja tez kupilem i kicha. Ani razu nie dostalem żadnej informacji drogowej - za każdym razem kiedy sprawdzałem (stojąc w korku dzisiaj rano) było 'brak komunikatów drogowych'. Phone na 100% łaczył się i sprawdzał ponieważ w momeńcie kiedy dla próby wyłaczyłem dane pojawiła się informacja że jest offline. Tka więc napisałem do iTunes Stora że serdecznie dziękuje i chcę zwrócić

#11 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 06 grudnia 2010 - 11:46

Dla odmiany ja przed zakupem wszedłem na stronę Navigona i poszukałem informacji u źródła:

NAVIGON MobileNavigator | NAVIGON. And the world is yours

Oczom mym zdumionym ukazała się następująca informacja:

Thanks to traffic information in real time, NAVIGON users can find out where the roads are clear with Traffic Live*. You will be recommended the best route for you at all times – taking the current traffic situation into consideration.

* available in: Germany, Austria, Belgium, Danmark, Finland, France, Norway, the Netherlands and Sweden, United Kingdom


Czyli, tłumacząc na język polski część zasadniczą:

Dostępne w następujących krajach: Niemcy, Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Norwegia, Holandia, Szwecja, Wielka Brytania.

Wiem, że to niesportowo sprawdzać informacje o usłudze lub produkcie przed zakupem. Ale ja już tak mam. Nawet ukradkiem instrukcje obsługi czytam.

#12 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 06 grudnia 2010 - 12:00

W programie Navigon na iP (dodatki) było podane, że usługa jest dostępna w następujących krajach: A, H, PL, SLO Dlatego zakupiłem, niebawem potestuję i dam znać

#13 xrey

xrey
  • 190 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudnia 2010 - 12:34

No to Navigon tak czy inaczej wprowadza klienta w błąd. Bo na stronie nie ma info o Polsce za to w programie jest jak najbardziej, wiec jedna z tych informacji prawdziwa nie jest i myślę, że w przypadku braku działania tej usługi w PL można śmiało reklamować.


Dołączona grafika

#14 piotrmi

piotrmi
  • 227 postów

Napisano 06 grudnia 2010 - 12:40

Dokladnie jak koledzy powyzej tez przed zakupem zapoznalem sie z opisem u zrodla czyli wewnatrz aplikacji w miejscu gdzie opcje sie kupuje. BTW dzwonilem dzisiaj do supportu Navigona. Na poczatku jest komunikat ze jesli pytanie dotyczy wersji na iP prosze wybrac 1. Wybralem i zglosil sie mily czlowiek ktory jak sam stwierdzil o wersji na iP nie ma pojecia. Zebral dane na temat wersji iP i softu i obiecal odpisac na mial'a. Co do info ze Trafic Life obsluguje PL - pojawilo sie ono niedawno w czasie ostatniej aktualizacji. Prawdopodobnie dlatego ze Navigon zaczal w PL obslugiwac TMC

#15 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 06 grudnia 2010 - 13:08

O, a jak ja sprawdzałem, to tego PL nie było. Zadzwoniłem na numer ze strony, miły pan z infolinii poszedł się spytać i po chwili wrócił z informacją, że obecnie funkcja ta jeszcze nie działa, ale będzie dostępna już za kilka dni (czwartek/piątek) w wersji 1.7. Zobaczymy.

#16 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudnia 2010 - 13:30

Świetnie! Jak tylko to udostępnią, to zakupię ten dodatek :)

#17 piotrmi

piotrmi
  • 227 postów

Napisano 06 grudnia 2010 - 14:54

@Gregory to dobra wiadomość. Czyli tylko pospieszyli się z opisem.

#18 xrey

xrey
  • 190 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 grudnia 2010 - 07:45

O, a jak ja sprawdzałem, to tego PL nie było.

Zadzwoniłem na numer ze strony, miły pan z infolinii poszedł się spytać i po chwili wrócił z informacją, że obecnie funkcja ta jeszcze nie działa, ale będzie dostępna już za kilka dni (czwartek/piątek) w wersji 1.7. Zobaczymy.


I Jak tam, pojawiło się coś ??

#19 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 10 grudnia 2010 - 09:33

nic nie ma żadnych ostrzeżeń nie ma w traficu

#20 WitekVR4

WitekVR4
  • 50 postów

Napisano 13 grudnia 2010 - 11:55

a z pozostalych dodatkow cos jest godne uwagi ?

#21 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 grudnia 2010 - 12:04

Teren 3D polecam :) Fajne jak się jedzie w górach :D

#22 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 13 grudnia 2010 - 12:11

ten teren 3d to jakiś na pałę jest jadę z góry a na mapie ma pod górę

#23 xrey

xrey
  • 190 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 grudnia 2010 - 01:12

U mnie teren 3D działa jak trzeba ale jeździłem tylko po Bieszczadach więc to raczej mały teren... Tak BTW to wyszła nowa aktualizacja Navigona może ktoś sprawdzi czy zaczął działać Traffic Live ??

#24 piotrmi

piotrmi
  • 227 postów

Napisano 16 grudnia 2010 - 07:04

Traffic W wersji 1.7 trafficu nie zauważyłem ale widać przynajmniej remonty

#25 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 16 grudnia 2010 - 12:31

zaktualizowałem i jest traffic :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych