Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro, warto? Potrzebuję ciekawych argumentów ZA i PRZECIW :)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
94 odpowiedzi w tym temacie

#26 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 21:55

dokładnie a na dodatek [url=http://osxdaily.com/2010/11/25/stupid-windows-error/]Reason #918 I’m thankful to be a Mac user: no more stupid Windows Errors[/url]

#27 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 21:56

Nie - przypatrzcie się uważnie jeszcze raz na spokojnie z detalami (może w powiększeniu).



A mi wygląda jakby ten PC przeszedł wiele i wiele jeszcze zniesie, a ten MAC jakby na pierwszej lepszej dziurze miał się rozlecieć. :D

Każdy po swojemu to odbiera widzisz madmax, nie tak jakbyś chciał ;)

#28 cyrylski

cyrylski
  • 5 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 21:57

Nikt Ci w niczym nie pomoże. Ty po prostu chcesz maca.
Mam wrażenie, że jesteś kolejną osobą która chce aby ją utwierdzić w podjęciu nie koniecznie racjonalnej decyzji.

Piszesz, że chcesz 15" a nie lubisz 13".
No to po co ta dyskusja?

To jakbyś potrzebował kombi ale szukał potwierdzenia, że może warto kupić ładniejszego sedana. Tak to widzę:-)

Całe szczęście, że wiesz iż oba systemy operacyjne są równie funkcjonalne.

Pozdrawiam,
Tomek


Masz rację, oczywiście że chcę Maca :) ale nie kupię produktu który ma gorszy parametr X jeśli nie będę miał 100% pewności że ma inny parametr, np. Z, który zrekompensuje brak X.

A że sporo wypowiedzi tutaj wnosi wiele nowych dla mnie rzeczy, to owszem, jest to cenna pomoc :)

Ja wiem bardzo dokładnie czego chce, ale taki produkt nie istnieje jeszcze w tym zasięgu cenowym na który mogę sobie pozwolić ;D

==

Przy okazji, staram się nie ulec marketingowej psychozie. Gdybym uległ, kupiłbym 13" bez zastanawiania, bo wszyscy wokół mówią że mi styknie te 13" i w ogóle nie odczuję tego problemu. A ja wiem, że odczuję. Obecnie mam tą samą rozdzielczość i jest mi ciasno :)

#29 Heniutek

Heniutek
  • 423 postów
  • Płeć:

Napisano 25 listopada 2010 - 21:59

dokładnie a na dodatek Reason #918 I’m thankful to be a Mac user: no more stupid Windows Errors


Czy Ty aby nie jesteś... neofitą?

Pozdrawiam,
Tomek

#30 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 22:02

Wydaje mi się że tak, a na ścianie wisi to.

#31 CEHM

CEHM
  • 639 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 listopada 2010 - 22:03

500 userow w sieci rozległej z windowsami i bieganie po to by usuwac 100 wirusów dziennie,


Jak sie nie szweda po stronac z trzema iksami albo oprogramowaniem, to i wirusow nie ma....

#32 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 22:08

@all: dzieki wielkie za rzeczowy wklad! to pomoze mi podjac decyzje!

oczywiscie ze Windows ma swoje wady i trzeba umiec z niego korzystac (byc dobrym kierowcą ;)). Z XP przez ostatnie dwa lata korzystalem bez najmniejszych problemow, a nawet bez wirusow, kwestia higieny. Uwazam, ze Windows moze byc dobrym systemem jesli sie z niego korzysta z rozumem i zna sie go od podszewki.

Przekonuje mnie temat 32/64 bity, jesli ktos moglby to rozwinac bede wdzieczny. Faktycznie tak jest problematycznie z Windą?
O ile wiem, nie wykorzystam 4GB pamieci bez 64bit systemu. Jesli mozna w Macu zmieniac to w locie, to jest to faktycznie sporo na plus...

@iro: Vostro 3700 odpada. Nie chce wiecej niz 15" bo nie wloze tego do plecaka, a noszenie tego w walizce na kolkach mi sie nie podoba :D sprawdzilem wymiary, komp ktory ma 40x35 cm to o wiele za duzo. Musi miesci sie do plecaka. Znowu model 3500 ma te badziewna rozdzielczosc 768 w pionie i to go dyskwalifikuje. Jedna za cos place w Lenovo (display) :)

offtop: po co wszedzie pakuja te durne anti-glare? Jedyne co slysze od profesjonalnych uzytkownikow to ze bardzo duzo odblaskow to powoduje i nieraz utrudnia prace. Prawda?

a tak ogolnie: tragiczny system forum, pol godziny pisalem odpowiedz i mi ja wcielo, a kazdemu praktycznie cos odpisalem :/ niby sie wyslala, ale po odswiezeniu nie widze jej w watku...

Dziekuje za wklad, bede sledzil watek!
Pozdrawiam,
Cyrylski


[url=http://osxdaily.com/2009/09/10/force-snow-leopard-to-use-64-bit-kernel/]Force Snow Leopard to Use 64 Bit Kernel[/url]
Z przełączaniem aplikacji jest jeszcze prościej (na przykłądzie przegladarki Safari, która pracuje w modzie 64 bitowym)

[URL="https://sites.google.com/site/leszekimielski/poradniki/system/zmiana-trybu-aplikacji-32-64-bity"]https://sites.google.com/site/leszekimielski/poradniki/system/zmiana-trybu-aplikacji-32-64-bity[/URL]

#33 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 22:11

Powiedz mi tylko na kij mam włączać kernel 64-bitowy i na kij przełączać aplikacje 64 bitową na 32 bity? Tylko nie pisz o pluginach 32 bitowych do 64 bitowy programów. To jest takie wyszukiwanie na siłę niby ciekawych cech systemu, tylko że kompletnie nikomu niepotrzebnych.

#34 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 22:14

powiedz to biurwom i vip-om, poza tym dostają dość bogata korespondencję, jest system antyspamwy, ale ilośc korespondencji to 100-tys dziennie, nie ma mozliwosci by automat poprawnie odseparował spam, a tam dostaja maile w stylu powiekszania penisa i tym podobne. i do tego windows i gdzie niegdzie outlook (nie slyszalem, by macowy mail był przyczyną zalegania sie wirusów, a niestety outlook i jego ksiaka adresowa jest powodem duzej liczby problemów) nie upilnujesz, do tego trojany rozsylajace spam i zapychajace siec - przy 500 stacjach znaleznienie takiego g...a bez specjalnego softu to jak szukanie dziury w stogu siana

#35 Heniutek

Heniutek
  • 423 postów
  • Płeć:

Napisano 25 listopada 2010 - 22:15

Masz rację, oczywiście że chcę Maca :)


To szczerość którą nieczęsto można spotkać na myApple:-)

To go bierz.
Nie będziesz zawiedziony.Te komputery naprawdę można lubić - zwłaszcza przy umiłowaniu do estetyki.
Nie patrz na parametry bo tu niestety serce przegrywa z rozumem.
Jest kilka fajnych, praktycznych rozwiązań w macu - np. magnetyczna wtyczka, podświetlona klawiatura, cudowny gładzik czy estetyczne peryferia.
Jest parę powodów do wstydu - np. AppleCare, ceny w naszym kraju, ilość i rodzaj interfejsów w MB. To tak subiektywnie, oczywiście.

No i gigantyczna przewaga maca nad pc to to, że instalacja OSX jest o wiele łatwiejsza:-)

Pozdrawiam,
Tomek

#36 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 22:16

Każdy po swojemu to odbiera widzisz madmax, nie tak jakbyś chciał ;)


Z tego wynika iż to Wy widzicie to co chcecie zobaczyć. Ja tylko wrzuciłem ten obrazek - nic więcej. He, he - dobrze wiecie o co chodzi tylko robicie sobie jaja ;).

#37 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 22:17

To go bierz.
Nie będziesz zawiedziony.Te komputery naprawdę można lubić - zwłaszcza przy umiłowaniu do estetyki.


Lubić można i to bardzo, fakt.

Tylko jak już kupisz to nie stań się takim nawiedzonym jak paru tutaj.


He, he - dobrze wiecie o co chodzi tylko robicie sobie jaja ;).


Troszeczkę :D

#38 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 22:25

Dobra. Masz racje:-)
Ten od jabłka ma tak umieszczony włącznik, że zamknięcie maski unieruchamia całość!

Coś wygrałem?

Tomek


Zła odpowiedź - dlatego nie wygrałeś nic :wink:, a szansa była tylko i wyłącznie jedna.

#39 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 22:27

To szczerość którą nieczęsto można spotkać na myApple:-)


No i gigantyczna przewaga maca nad pc to to, że instalacja OSX jest o wiele łatwiejsza:-)

Pozdrawiam,


Tomek


Nie tylko łatwiejsza (np. strefa czasowa ustawia sie automatem -geoloklizacja - jesli jestes wpiety w internet poprzez wi-fi)
ale i tansza 127 zł za nowa wersje systemu) - a propos ile kosztuje 64 bitowy windows 7 najbardzie zaawansowana wersja ?

#40 CEHM

CEHM
  • 639 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 listopada 2010 - 22:28

Mozesz to napisac i czcionka 10000 oraz na blyszczaco. Problemem jest uzytkownik. Kiedy mialem jeszcze PCta i go uzytkowalem, nie zlapalem zadnego wirusa. To, co jakos sie wkradlo, skutecznie wywalil Kasperski. Moja dziewczyna ma XP na komputerze i system nigdy sie nie wysypal. Moj starszy pan kupil sobie w 69(!) roku zycia pierwszy komputer i wciaz, po prawie roku, zyje pierwsza instalacja Win7...

#41 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 22:30

[ATTACH]7242[/ATTACH]

#42 ontoid

ontoid
  • 251 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 listopada 2010 - 22:35

Moim ciekawym argumentem za, jest ... obudowa :) na prawde, mam starą 15 ... jest w tzw wiecznej poniewierce i jest i nie do zdarcia. Dziala na łące w lesie, samochodzie, hotelach, jezdzi rowerem, przebywa w pubach i restauracjach, jak wierny psiak. Natomiast sam system systemem, to tylko system, kazdy ma swoje wady i zalety, ktore dzis moze nawet bardziej zalezą od nawyków uzytkownika. Osobiscie tak samo mi sie pracuje na windwosie i macosie (na linuxie pakietu adobe nie ma wiec sie nie wypowiem) Jednak po kilku latach, upadkach i wzlotach, macbook pro z kilkoma rysami i wgnieceniami, dalej dziala jak dzialał. Kolejnym laptopem bedzie ... macbook pro 15" i chyba juz tak zostanie. Jedyna rzeczą ktora mnie odpycha od nowego MBP to moj modem 3g na express card ... swoja droga szkoda ze Apple, tak bardzo nastawione na mobilnosc i sieciowosc, do tej pory nie zaczęło montowac takowych pod maska w swoich laptopach. Ubytek miejsca to zaden a jednak spore udogodnienie. No i standard chyba juz na tyle mocny ze nie ma ryzyka. No jeszcze dodam ze moj laptop to leciwa 15" z core duo (bez 2) MBP1,1 teraz to juz chyba vintage, jednak ciagle sie sprawdza jako komputer zapasowo-wypadowo-magazynujacy, od dnia nabycia dostal nowa baterie oraz wiekszy dysk... przez te lata to nie za wiele. Ciagle dziala tak jak dzialal ... przeszedl kilka update'ow od 10.4 przez 10.5 do 10.6, bez zadnego czyszczenia dyskow, formatowania i innych egzorcyzmow i w sumie o to mi chodzilo. Zadnej enigmy, rozwiazywania "problemow" :) hmm jesli komputer sprawia problemy, spedza sen z powiek to cos juz chyba nie tak, fluktacje w porzadku pan - podwladny :) Pozdrawiam.

#43 janek220

janek220
  • 268 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 22:35

@imielski, No i co w związku z tym? Nawet jeśli ten screen jest autentyczny, a nie edytowany w jakimś paincie, to wcale nie oznacza, że Windows jest do kitu. Na Mac OS X też są błędy i problemy... Idealny software nie istnieje.

#44 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 22:55

ja też problemów z tym nie mam - widziałem jednego wirusa i to akurat wtedy, gdy była histeria zwiazana z michalem Aniolem taki wirus sprzed 10 lat który wywołal ogolnoswiatowa histerie - udzielalem wtedy wywiadu o wirusach polskiemu radiu informacjia poszła w swiat, ze tu a tu znaleziono wirusa -
co najsmieszniejsze inforamcja dotarla do usa, gdzie media usa skwitowały to stwierdzeniem, ze w Polsce na JEDYNYM komputerze wykryto wirusa - al powrcajac do userów
, wyobraz sobie 500 blondynek w biurze - nie dasz rady

---------- Wpis dodano o 22:49 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:47 ----------

@imielski, No i co w związku z tym? Nawet jeśli ten screen jest autentyczny, a nie edytowany w jakimś paincie, to wcale nie oznacza, że Windows jest do kitu. Na Mac OS X też są błędy i problemy... Idealny software nie istnieje.


oczywiscie, ze tak[COLOR="Silver"]

---------- Wpis dodano o 22:55 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:49 ----------

Powiedz mi tylko na kij mam włączać kernel 64-bitowy i na kij przełączać aplikacje 64 bitową na 32 bity? Tylko nie pisz o pluginach 32 bitowych do 64 bitowy programów.

To jest takie wyszukiwanie na siłę niby ciekawych cech systemu, tylko że kompletnie nikomu niepotrzebnych.


Plugin jest tez aplikacją.
Morał z tego taki, że jesli masz wiekszosc aplikacji 64 bitowych i chcesz ich uzywać, a kilka wyjatkowo bardzo ci potrzebne sa tylko w wrsji 32-bitowej - I NIE DZIAŁAJA w srodowisku 64 bity - zdarza sie np. drivery (stare) do watcoma - to nie pozostaje nnic innego
niż przełączac sie miedzy srodowiskiem 32 i 64 bitowym podcas bootowania
czego winow nie zrobi - bo istnnieja dwie odzielne wersje 32 i 64 btowa, i musisz zdecydowac sie podczas instalacji na wersję

To samo dotyczy wersji jezykowej - w windzie musisz zdecydowac se na jezyk podczas instalacji w macu mozesz to zmienic w trakcie pracy (wystarcy prelogowanie)

Mi to było potrzebne, bo uzywałem photoshopa + Fluid Mask (fluid mask nie działał w wersji 64 bit)
Podobnie było z driverami do wacoma 32-bitowa wersja zawieszała czaem system w modzie 64-bit

sorry za drobne błędy literowe

#45 cyrylski

cyrylski
  • 5 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 23:01

@imielski: ja zdaje sobie sprawe z wad Windy. Uzywam wind od 10 roku zycia, a ze lubie wiedziec co jest "za szybką", to i wiem dokladnie czym pachnie Winda. Ale nie rozważam tutaj wad Windowsa, możesz założyć, że je wszystkie znam i umiem sobie z nimi radzić/omijać je :)

#46 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 23:03

ależ oczywiscie, ze jestem

#47 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 23:05

To samo dotyczy wersji jezykowej - w windzie musisz zdecydowac se na jezyk podczas instalacji w macu mozesz to zmienic w trakcie pracy (wystarcy prelogowanie)


Widzisz, a ja głupek się męczę z jednym, kurcze od dzisiaj sobie będę przełączał codziennie na inny. Super feature. :D

Odnośnie tych bitów to nic nowego nie napisałeś, problem w tym że dla mnie to taki sam super feature jak te języki.

#48 ontoid

ontoid
  • 251 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 listopada 2010 - 23:07

Re: imielski i pluginy. To juz chyba demonizowanie problemu, w pracy uzywam windowsa 7, 64 bit i pomimo ze microsoft obral inna sciezke rozwoju w temacie 32 i 64 bit to ... To jednak wszystko dziala (szczescie) ... uzywam 2 Wacomow, Intuosa oraz bamboo touch (do rysowania i nawigacji) Rynek windowsowy jest tak obszerny ze niektorzy producenci wciaz sie spozniaja z nowymi wersjami. Ale ale ... rynek macowy nie lepszy ... przyklad: oprogramowanie do kalibratora Eye1 wciaz jest na powerPC (sic) a ostatnio po zainstalowaniu 10.6. costam, program dziala, nie widzi jednak urzadzenia podlaczonego do usb. System niby ok jednak indolencja tworcow oprogramowania na obydwu poletkach pozostawia jakies niesmaczne i zatechle ogryzki :) Kwestia tylko trafienia na obydwa poletka jednoczesnie i w te same uprawy.

#49 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 23:09

Tobie sie wydaje, że jak tbie niepotrzebne bo nie uzywasz , to nikomu nie jest potrzebne i wszyscy dla ciebie to głupki, za wyjatkiem Twojego geniuszu

ja akurat musze przełąćać sie miedzy wersja polską i angielską i uzywac aplikacji 32 bitowych w srodowisku 32 bitowym, a tam gdzie moge aplikacji w srodowisku 64 bit
i mac os x daje mi ta mozliwosc a windows NIE !

ale oczywiscie dlatego, ze jestem glupek , jak napisałeś uzytkowniku Maciek72 - przez co sam z siebie robisz glupka - o wiele wiekszego

Jest wiecej rzeczy, które mac daje mi natywnie, a windows nie jest wrecz w stanie

#50 ontoid

ontoid
  • 251 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 listopada 2010 - 23:28

Prawde mowiac nie zwrocilem uwagi na problem jezykow jestem zupelnie nieswiadmom jak to wyglada (tu i tu wybralem angielski bo takie juz nawyki od nastu lat), a to, tylko taka luzna dyskusja :) Kazdy chyba we wlasnym srodowisku pracy ma jakies za i przeciw i mozemy opowiedziec o doswiadczeniach oraz tym co, boli lub irytuje lub tym co zachwyca i omamia. To nie jest zadne narzucanie punktu widzenia, sam pracuje na 2 systemach, jak dla mnie jest to do pogodzenia... sprzet natomiast wybiore apple (bo o tym watek). To ze istnieje mozliwosc wyboru systemu jaki hula na dyskach i w procesorach to juz tylko blogoslawienstwo... a problemy ... zawsze jakies beda bo juz chyba norma jest ze nic nie jest idealne. Wiec spokojnie, nikogo nie uwazam za glupka a polemika tez mi nie w smak (cos jak dyskusja o tym ktore swieta fajniejsze)...chocby dlatego ze szanuje odmienne zdania, tak jak juz wczesniej pisalem, to tylko uwaga z wlasnego pola dzialania. Przelana tutaj. pozdr. edit Hahaha ... zamieszanie w tych postach.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych