Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro, warto? Potrzebuję ciekawych argumentów ZA i PRZECIW :)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
94 odpowiedzi w tym temacie

#1 cyrylski

cyrylski
  • 5 postów

Napisano 24 listopada 2010 - 18:24

Witam, Przymierzam się do zakupu nowego laptopa. Nie chcę wtopić pieniędzy i chcę mieć świadomość że dokonałem dobrego wyboru. Rozważam zakup MacBooka Pro 13" (na 15" mnie nie stać :( ) lub Lenovo T510 15". Komputera potrzebuję do pracy. Jeśli chodzi o soft to będzie to szeroka gama programów graficznych, mockupowych, koderskich, ale zależy mi też na Office 2010. Wiem, że potrzebuję 4GB ramu bo to wykorzystam i wiem, że karta graficzna jest dla mnie ważna. Zależy mi na dużym wyświetlaczu (stąd Lenovo 15" FHD) bo nie cierpię gdy zbędne menu i palety zajmują mi obszar roboczy. Mój tryb pracy wygląda tak że 60% czynności wykonuję w Linuksie, 40% w Windows XP w Virtualboksie (Pakiet Adobe), ale to się może zmienić jeśli uznam, że Windows 7 jest wygodniejsze niż Linux. Tak czy inaczej obydwa systemy będą zainstalowane. Cenię sobie elastyczność i konfigurowalność Linuksa, nie wiem czy MacOS jest równie wygodny pod tym wzlędem. Jest? Sporo czasu pracuję w miejscu pracy, jednak bardzo zależy mi na tym, żeby móc zabrać kompa gdziekolwiek. Lubię mieć duży wyświetlacz i wydaje mi się, że kupowanie kompa z 13" to pomyłka. Obecnie mam 15" 1280 x 800 i uważam że to za mała rozdzielczość dla mnie. Praca na dwóch monitorach z grafiką jest średnio wygodna. Z kodem owszem i to bardzo. Mówią mi że powinienem kupić dodatkowy monitor, tylko że takiego monitora nie wezmę ze sobą pod pachę w razie potrzeby. Nie jestem przywiązany do żadnej z opcji, wiem że w każdym wypadku będę zadowolony i że w każdym wypadku kiedyś, choćby raz, przeklnę swój wybór :D Chciałbym poprosić was o przekonujące argumenty zZA i PRZECIW zakupowi Macbooka 13". Może jest coś o czym nie pomyślałem, a co zrekompensuje mi mały wyświetlacz. Jest to dla mnie poważna niedogodność. Zalety Macbooka jakie znam to: - wygodny system, warstwa graficzna systemu przeniesiona na GPU, system typu *nix - małe wymiary, unibody, czas pracy na baterii, ergonomia - Pakiet Adobe działa natywnie Wady Macbooka jakie znam: - mały wyświetlacz (13") - wysoka cena, wysoka cena gadżetów (głupia przejściówka do monitora kosztuje $30) - ograniczony sofware - Windows tylko w Virtualboksie, - nie wiem jak jest z odpalaniem Linuxa Zalety Lenovo jakie znam to: - duży wyświetlacz, dobra karta graficzna NVS 3100, rozbudowywalność (wymienić cokolwiek to nie problem, a spróbujcie kupić +4GB ramu do Maca) - zamiast CD mogę włożyć drugi dysk SATA (przydatne) - Windows natywnie, Linux bez problemu Wady Lenovo jakie znam: - gorsze wykończenie (ohydny plastik) - waga / rozmiar? Będę wdzięczny za wszystkie merytoryczne wnioski i sugestie :) :) Pozdrawiam, Cyrylski

#2 adimg19

adimg19
  • 301 postów
  • SkądWładysławowo, PL

Napisano 24 listopada 2010 - 18:52

Windows dziala natywnie takze na macbooku, bo sprzetowo jest to wlasciwie taki sam laptop jak inne. Przy pomocy Boot Campa robisz tylko partycje i masz OSX i Windows. Przy starcie komputera wybierasz, ktory system chcesz uruchomic.

#3 guru22

guru22
  • 205 postów
  • SkądLondon, United Kingdom, United Kingdom

Napisano 24 listopada 2010 - 20:18

, a spróbujcie kupić +4GB ramu do Maca)


zakup ramu do maca nie stanowi większego problemu ...

- zamiast CD mogę włożyć drugi dysk SATA (przydatne)


w MBP też sie da przy zastosowaniu odpowiedniej kieszeni w miejscu Superdrive

- ograniczony sofware


"to już przeszłość do praktycznie każdego programu bezproblemowo da się znaleźć MACowy odpowiednik wystarczy wpisać w google"

- Windows tylko w Virtualboksie,


Masz nieaktualne informacje, poczytaj na temat Bootcamp

- nie wiem jak jest z odpalaniem Linuxa


ja używam ubuntu 10.10 w parallels ale natywnie też się da ale nie miałem potrzeby instalacji

Rozważam zakup MacBooka Pro 13" (na 15" mnie nie stać )


Rozważ zakup starszego MBP 15" w cenie MBP 13" bo do tych celów o których Piszesz 13" to zdecydowanie za mało

- mały wyświetlacz (13")

Z tym się zgadzam w zupełności...

#4 adimg19

adimg19
  • 301 postów
  • SkądWładysławowo, PL

Napisano 24 listopada 2010 - 20:44

zakup ramu do maca nie stanowi większego problemu ...


Dokladnie.. 4 GB modul kosztuje ok 250 zł... chocby tutaj sa Pamięć Kingston 4GB Module KTA-MB1066/4G demod-pclweb.systemb2b.com

#5 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 24 listopada 2010 - 21:31

Do wad MBP 13 dopisał bym jeszcze: 1. Krótki żywot płyt głównych zbudowanych na Chipsecie NVidia (mam w serwisie 6 macbooków unibody które popsuły się kilka miesięcy po gwarancji). 2. Fatalny produkt pod nazwą SuperDrive. 2. Jak na razie kiepska praca pod Windowsem 7 64bit. 3. Brak gniazda ExpressCard (przydaje się przy różnych rozszerzeniach) 4. Brak klawiatury numerycznej (ja to bardzo cenię w laptopach, a nie mam jej nawet w MBP 17") 5. Tylko rok gwarancji, za więcej trzeba dopłacać (przy obecnej awaryjności tego sprzętu rozsądnym jest albo sprzedanie go przed końcem gwarancji, albo dokupienie dodatkowej) 6. Bardzo drogie naprawy pogwarancyjne, trudno dostępne części. 7. Bardzo wysoka temperatura pracy dochodząca do 100 stopni przy maksymalnym obciążeniu. Do zalet: 1. Multitouch (u innych są tylko podobne funkcje, ale na pewno nie tak dopracowane). 2. Bardzo wygodna klawiatura. Do zalet Lenovo: 1. Procesor nowej generacji o wiele bardziej wydajny od C2D. 2. Po gwarancji zawsze dokupi się w rozsądnej cenie części typu napęd, matryca, klawiatura. 3. Możliwość instalacji każdego systemu, nawet OSX. Do wad: 1. Słaba bateria. Pamiętaj! Na tym forum, mało kto będzie wskazywał ci zalety PeCetów. Na twoim miejscu rozważył bym oferte Della Volstro 3700 Podobna konfiguracja, waga taka sama przy większej, matowej matrycy 17.3" Niższa cena od Lenovo. 36 miesięcy gwarancji "dor to dor". Jakość wykonania podobna.

#6 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 24 listopada 2010 - 22:46

Nie jest prawdą, że windows tyko w virtualbox.
Windows mozesz odpalic na kika sposobow
1. paralel desktop (maszyna wirtualna a'la virtualboxx, ale lepsza)
2. Coś ala wine for mac (płatne)
3. cos a la wine beplatne
4, Bootcomp - osobna partycja dla win - decydujesz podczas startu maca miedzy win a mac

Kto Ci powiedziaał, że masz mniej softu ? z całą pewnością znajdziesz za kazdym razem zamiennik win -> mac

Mam macbook pro 17" rozdzielczosc 1920x1200 dwie karty graficzne
Mac os x wykorzystuje GPU do obliczeń (czego windows nie potrafi) wyobraź sobie, że mając soft nie masz 2 czy 4 rdzeni tylko 38 rdzeni procesira graficznego - to jest mac


Jaki masz problez z zakupem 4GB RAM do Maca ?
proszę - 8GB (2×4GB) [URL="http://www.amazon.com/gp/product/B001PS9UKW?ie=UTF8&tag=oxd-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B001PS9UKW"]Kingston Apple Kit from Amazon.com[/URL], w posce w cortalndzie, iSpotcie ...

Nic nie wspomniales o sofcie na macu - bije na glowe winde, np pod kątem multimediów
Mac na dzien dobry potrafi wieecj niz win do windy musisz dozucic KILKA tysiecy zł by miec podobna funkcjonalnosc
8-9 godzin pracy na bateriach, który leonovo ci tyak dlugo zadziala ?

Wady lenovo ?? WINDOWS
Na macu skupiasz sie na pracy w windowsach na rozwiazywaniu problemow i usuwaniu wirusów
Pracowałem w win 15 lat (support w dużej firmie) od kiedy czesc biur przesiadła sie na maca wszystko dziala jak w zegarku - wczzesniej nigdy.

Przesiadlem sie na maca i wiecej do windy juz nie wroce.
Komputer to nie tylko sprzet to w 99% system operacjny.
Co z teo, ze bedziesz miał ferrari jak nie bedzies umiał nim jezdzic /
Bedzie stal w garażu i nic poza tym
Tym ferrari jest macbook , a za umiejetność jazdy odpowiada mac os x - liczy sie duet sprzet+ system
NIkt mnie nie przekona, ze wiindows to dobry "kierowca".
Jeszcze jedna cecha Apple
Co nowa wersja systemu win, to wydatek kilkuset zł na sprzet (konieczny upgrade) i drugie tyle na system.
Pod tym wzgledem apple jest stabilniejsze. Wymiana sprzetu nie jest tak czesta jak w przypadku win
Nie łudź się, że lenovo jest tansze, wyjdziesz na tym jak zblocki na mydle.
Wyjdzie nowa wersja systemu win i lenovo bedzie chodzil jak mucha w smole (nie mowiac o tym, ze po pol roku pracy win, bedzie chodzil jak mucha w smole - i to bez niczyjej pomocy - taka uroda windy)
Upgrade mac os to 130 zł bez podzialu na wersje 32/64 home bussines i jakies microsoftowe duperele tego rodzaju
WIndows nie jest kompatybilny sam z sobą, progrmy na xp nie chodzą na win7 , chyba, że kupisz wersje premium, professional czy jakos tam - przeciez to paranoja

Apple nie prowadzi takiej paranoidalnej polityki - to duuża oszczednośc kasy

Jesli jestes grafikiem - zarzadzanie kolorem - mac ma to natywnie od urodzenia,
win do dzis nie ma rozwiazania zgodnego ze standardami - wprowadza swoje, które są do chrzanu i nikt ich nie uzywa. rece mnie juz bolą. owiem krótko.
Chcesz to właź w klopoty z windą, ja ci radze maca. mam prawo ci radzic 15 lat pracy jako informatyk w windzie i praca na macu upoważniaja mnie do taiego stwierdzenia - wybierz maca, daj sobie spokój z windą - bedziesz mial spokoj z problemami
Po co ci mozliwosc wyboru miedzy setka kart graficznych - mi wystarcza moj mac , który chodzi doskonale z tą z którą został zaprojektowany - Wole sprzet dedykowany od składanego.

jeden z postów mówiło awaryjnosci maców - statystyki mówią co innego mac nie jest co prawda na pierwszym miejscu ale od pierwszego rdzieli gi 2-3 dziesiąte procenta ok. 11% awaryjnosci w ciagu 2 lat dla porównania HP ok 25% a bodajże asusy 10,7% wiec nie jesttak zle -
poza tym kto powiedział, że w macbooku masz co najwyzej c2d mozesz miec i5,i7

#7 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 24 listopada 2010 - 22:52

Etam, takie pierdu pierdu odnośnie tych problemów z windows, 15 letni informatyku. Mówi Ci to 20 paro letni informatyk (ale to jest nie istotne ile kto lat w zawodzie). Ja aż takiej różnicy między OSX a Windows nie widzę, lubię obydwa tak samo i są tak samo dobre jak dla mnie.

#8 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 24 listopada 2010 - 22:57

Etam, takie pierdu pierdu odnośnie tych problemów z windows, 15 letni informatyku. Mówi Ci to 20 paro letni informatyk (ale to jest nie istotne ile kto lat w zawodzie). Ja aż takiej różnicy między OSX a Windows nie widzę, lubię obydwa tak samo i są tak samo dobre jak dla mnie.


Potwierdzam
Ostatnio na stałe przesiadłem się na Windows 7 64 bit, po kilku latach pracy na OSX.

#9 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 13:36

Iro napisał, że wadą macBooka jest "niemanie" expresscard - myli sie istnieje mozliwosc zakupu nowego macbooka z express card

#10 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 13:57

500 userow w sieci rozległej z windowsami i bieganie po to by usuwac 100 wirusów dziennie, nawet jesli jest sstem zarzadzający, który w pewnych konfiguracjach sieci, sieci rozseparowane, itp itd firewalle nie zaje egzaminu.
W przypaku gd biura zaczely przechodzic na maca, siedzimy i piejmy kawke. O czasu przejscia na maki support odpoczywa skonczyly sie telefony to działa to nie dziala, dlaczego nie działa, mam wirusa, przestał działac program.
Dopuki masz swoj sprzet i sie na nim znasz to takie roznice nie wychodzą.
Zarządzaj tysiacem koputerow z windows to zobaczysz jakie to gówno

---------- Wpis dodano o 13:57 ---------- Poprzedni wpis dodano o 13:43 ----------

Etam, takie pierdu pierdu odnośnie tych problemów z windows, 15 letni informatyku. Mówi Ci to 20 paro letni informatyk (ale to jest nie istotne ile kto lat w zawodzie). Ja aż takiej różnicy między OSX a Windows nie widzę, lubię obydwa tak samo i są tak samo dobre jak dla mnie.


Nie jest to kwestia lubienia, nie lubienia, ja lubie wódke co nnie ozacza, że nalezy ja pić :-)
oże nie wizisz róznicy, ale wszystko z czym miałes do czynienia to Twój komputer na biurku. Popracój sobe w sieciach heterogenicznych, rozległych, rozseparowanych. Mac to UNIX - standard ogólnie przyjęty zero problemow w takich przypadkach. Windows + oprogramowanie wymagające pracy w sieciach rozległych to jeden wielki szajs, do teo wirusy, gówniane zarzadzanie - windows to standard billa gatesa, a ne standard ogolnie istniejacy na śiwecie.
Windows to sianie po sieci gównianymi protokołami MS, rozsiewanie wirusów po sieci Microsoft Windows, oszty zarzadzania 3 razy wieksze niz unixa, a usługi katalogowe active directory sprawdzaja sie do 1000 userów, a potem to g. sie rozwala.
Może ty nie wizisz problemów bo nigdy nie znalazles sie w takiej systuacji, w której te problemy sie uwidczniły.
Uzywasz swoich windowsow do grania w picipolo w win7 i to ci wystarcza

#11 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 listopada 2010 - 14:01

Do autora tematu: Bierz jakikolwiek PC byle nie MAC. Kupować Mac'a po to aby instalować windowsa i linucha i siedzieć w tych systemach głównie to jak pójść do salonu mercedesa - kupić najbardziej wypasiony model ale wstawić tam silnik 1,2l...... Mac to system....to nie są tylko bebechy, które są niemal identyczne jak w innych lapach....

#12 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 14:58

komputer to nie procesor to przede wszystkim system
Mac ma mniejsze wymagania sprzetowe niz windows. Mac to jedna wersja systemu 32/64 bit bez podzialu na wersje podwersje i zwiazne z tym ceny.

Windows - System operacyjny bez systemu bakuapowania - to zaden system mac ? zero problemów Time machine i time capsule

Mac to wspaniale multimedia, to przede wszystkim wygoda pracy, system dla uzytkownika, a nie uzytownik dla systemu. Mac to skupienie sie na pracy, a nie na wiecnym rozwiazywaniu problemow.

windows to wieczne spowolnianie systemu, to g. rejestry wiecznie sie rozwalajace.
Mac to praca przez lata bez problemow, reinstalacji, bez spowalniana pracy.

Chcesz co 1,5 roku wywalac kase na hardware bo nowa wersja windows nie działa a softawre dla poprzednich wersji win nie działa ? KUP Windows

Chcesz reintalowac sobie system co 1,5 roku albo czesciej ?
KUP WINDOWS

Ccesz przez połowe czasu spedzac na szukaniu przyczyny niedziałania systemu win kup windows - ja wole skupiac sie na pracy

Chcesz wywalic kupe szmalu na narzedzia do obróbki zdjec, filmow, authoringu, pdf-ów ? Kup wndows
Jestes programista chesz wwalic kupe kasy na narzedzia deweloperskie w stylu Microsoft Studio (pare tysiecy) - kup windws
W macu jest za friko

Chcesz miec problemy z kmpatybilnoscia z poprzednimi wersjami systemu ? Kup windows
Problemy z rejestrmi - kup win (w maku ich nie ma)

Chcesz spowalniania pracy systemu wraz z ulywem czasu ? kup windows

Chcesz reistalowac sobie system po zmianie jezyka?

---------- Wpis dodano o 14:58 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:56 ----------

jeden dodatkowy argument pozornie niewazny.

Windows ma dwie ODDZIELNE wersje 32 bity i 64 bity i podział na wersje jezykowe
Mac NIE MA PODZIAŁU na wersje

Jest to cecha, która w niektórych przypadkach ELIMINUJE Windows

mianowicie


Maca można przełączyc miedzy wersja 32 i 64 bitowa podczas startu systemu. A aplikacje mozna przełączac w locie miedzy 32 i 64 bity (n. Photoshop)
jest to o tyle istotne, ze niektóre oprogamowanie wymaga koniecznie trybu 32 bitowego,n iektóre wymaga koniecznie 64 bity


- wtyczki do Photoshopa - niektóre - wymagaja trybu 32 bitowego ie pójdą w trybie 64 bitowego systemu.
Inne z kolei oprogramowanie wymaga tylko trybu 64 bitowego np Adobe Premiere

Mając windows nie masz wyboru musisz reinstalowac system raz 32 bity raz 64 bity - ale wieś -)

Windows nie potrafi tego rozwiazać.
jesli zainstalujesz wersje 32 bitowa to nie skorzystasz z softu 64 bitowego - a nie ma innej wersji tylko 64 bity np Adobe premiere
Jesli zainstalujesz wersje 64 bitowa windows to du..pa nie uruchomisz iektórych wtyczek dla photoshopa

Podobie jest z wersjami jezykowymi chcesz miec windows w wersji niemieckiej - reinstaluj system - ale szajs

A na macu spoko. Wciskasz 64 podczas startu i gotowe system 64 bity
wciskasz 32 podczas statu - masz system 32 bity.
Chcesz przełączyc Photoshopa w tryb 32 bity ? Get info i zaznaczasz checkbox tryb 32 bity - i pluginy działają

MAC to UNIX - najbardziej zaawansowany i sprawdzony system operacyjny istniejący odniemal 40 lat - windws wieczne papugowanie i sciaganie od Apple - tyle , ze nieudolnie
Ciągle nie moge doczekac sie w windows na foldery wirtualne, które w macu sa mozna powiwedziec od urodzenia - bill obiecał i nic czekam już 7 lat, Czekam tez na gesty w windowsach i nie moge sie doczekac,
czekam na system backupowy, na multimedia w takiej klasie jak na macu, czekam na system video konferencyjny jak na macu...

Nawet aero spapugował dopiero po 5 latach

NIe rozumiem, dlaczego w windozie nie mam podgladu raw? kiedy w kncu bedzie ?
Daczego nie moge w windozie zapisywac plikow w formacie pdf ? musze sciagac jaakies badziewia z sieci i dopiero wtedy.
Dlaczego nie ma zadnej aplikacji do tworzeni muzyki tak jak GaradgeBand ? jak iWeb do tworzenia stron www ?


i jeszcze jedno - mac = bezprzewodowe multimedia
Mac, iPod, iPad, iPhone, apple tv, iTunes = bezprzewodowy przesył filmow, muzyki, prezentacji, zarzadzania, miedzy tymi urządzeniami oraz TV.

Z poziomu iPoda zarządzasz pulpitem windows - to jest najlepsze.

a teraz najlepsze:

Wiecie komu Microsoft zlecil reklamę windows ?
Odp: firmie multimedialnej, która zrobiła ja na MAC OS X

#13 Heniutek

Heniutek
  • 423 postów
  • Płeć:

Napisano 25 listopada 2010 - 20:21

windows to wieczne spowolnianie systemu, to g. rejestry wiecznie sie rozwalajace.
Mac to praca przez lata bez problemow, reinstalacji, bez spowalniana pracy.

Chcesz co 1,5 roku wywalac kase na hardware bo nowa wersja windows nie działa a softawre dla poprzednich wersji win nie działa ? KUP Windows

Chcesz reintalowac sobie system co 1,5 roku albo czesciej ?
KUP WINDOWS

Ccesz przez połowe czasu spedzac na szukaniu przyczyny niedziałania systemu win kup windows - ja wole skupiac sie na pracy


...a jak na Waszej planecie rozwiązaliście problemy ze wzrostem zanieczyszczenia środowiska?

Pozdrawiam,
Tomek

#14 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 listopada 2010 - 20:28

...a jak na Waszej planecie rozwiązaliście problemy ze wzrostem zanieczyszczenia środowiska?

Pozdrawiam,
Tomek


No wiesz ;)

#15 cyrylski

cyrylski
  • 5 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 21:19

@all: dzieki wielkie za rzeczowy wklad! to pomoze mi podjac decyzje! oczywiscie ze Windows ma swoje wady i trzeba umiec z niego korzystac (byc dobrym kierowcą ;)). Z XP przez ostatnie dwa lata korzystalem bez najmniejszych problemow, a nawet bez wirusow, kwestia higieny. Uwazam, ze Windows moze byc dobrym systemem jesli sie z niego korzysta z rozumem i zna sie go od podszewki. Przekonuje mnie temat 32/64 bity, jesli ktos moglby to rozwinac bede wdzieczny. Faktycznie tak jest problematycznie z Windą? O ile wiem, nie wykorzystam 4GB pamieci bez 64bit systemu. Jesli mozna w Macu zmieniac to w locie, to jest to faktycznie sporo na plus... @iro: Vostro 3700 odpada. Nie chce wiecej niz 15" bo nie wloze tego do plecaka, a noszenie tego w walizce na kolkach mi sie nie podoba :D sprawdzilem wymiary, komp ktory ma 40x35 cm to o wiele za duzo. Musi miesci sie do plecaka. Znowu model 3500 ma te badziewna rozdzielczosc 768 w pionie i to go dyskwalifikuje. Jedna za cos place w Lenovo (display) :) offtop: po co wszedzie pakuja te durne anti-glare? Jedyne co slysze od profesjonalnych uzytkownikow to ze bardzo duzo odblaskow to powoduje i nieraz utrudnia prace. Prawda? a tak ogolnie: tragiczny system forum, pol godziny pisalem odpowiedz i mi ja wcielo, a kazdemu praktycznie cos odpisalem :/ niby sie wyslala, ale po odswiezeniu nie widze jej w watku... Dziekuje za wklad, bede sledzil watek! Pozdrawiam, Cyrylski

#16 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 21:22

imielski - ale bzdury po raz kolejny wypisujesz, 15 letni informatyku.

#17 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 21:28

mac radzi sobie z tym wspaniale [url=http://www.apple.com/macbookpro/environment.html]Apple - MacBook Pro - The world’s greenest lineup of notebooks.[/url] :)

---------- Wpis dodano o 21:25 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:24 ----------

pozdrawiam 20 letiego informatyka (Macieks72)

Przy okazji 20 letni inormatyku odpowedz mi jak w windows przełączyc sie miedzy trybem 32 i 64 bitowym ?
i jak zmienić wersję językową systemu bez reinstalacji ?

jak otworzyc pdf bez instalowaia aplikacji i jak dokonac podstawowej edycji w windzie, jak otworzyc .doc, docx, jak zapisać dokumenty w formcie .pdf bez instalacjidodatkowych aplikacji ?
jak zmienic format stu zdjęć w formacie np. tiff , wiele rzeczy zrobisz na macu po wyjeciu go z pudełka , a windoza ?
problem z .pdf, problem z plikami .raw, problem z dokumentami worda - dziwne, że mac otwiera je na dzien dobry a w windowzie nie jest to mozliwe. Jest cos takiego jak quickLook na macu - jesli o tym nie wiesz

Skoro napisałem bzdury to wyprowadz mnie z bledu
jak to robisz w windzie 20-letni informatyku ? kupujesz office za 400-800zł bo ja w macu robie to za darmo
jak edytujesz rawy - ja na macu mam iPhoto (łącznie z podgladem .raw w finderze) - problem w windzie ?
jak edytujesz pdfy (sciagasz jakies badziewie z internetu czy kupujesz Adobe Pro ?) bo ja wciskam spacje zaznaczając kursorem pdf

jak są obsługiwane w windzie wideokonferencje ? na macu mam iChata

A co do bepieczenstwa może mi wmówisz, że na macu jest wiecej wirusów i ż windoza jest bezpieczniejsza ?
Wirusa w windzie załapujesz czesto przez siec juz w trakcie instalacji systemu - nagminne zjawisko.

Panie 20-letni informatyku (Macku) odpowiedz

#18 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 21:32

Podaję "ciekawy argument" dla autora tematu, który mówi naprawdę wszystko:

#19 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 21:37

@imielski, przestań robić z siebie głupka.

#20 Heniutek

Heniutek
  • 423 postów
  • Płeć:

Napisano 25 listopada 2010 - 21:38

@all: dzieki wielkie za rzeczowy wklad! to pomoze mi podjac decyzje!


Nikt Ci w niczym nie pomoże. Ty po prostu chcesz maca.
Mam wrażenie, że jesteś kolejną osobą która chce aby ją utwierdzić w podjęciu nie koniecznie racjonalnej decyzji.

Piszesz, że chcesz 15" a nie lubisz 13".
No to po co ta dyskusja?

To jakbyś potrzebował kombi ale szukał potwierdzenia, że może warto kupić ładniejszego sedana. Tak to widzę:-)

Całe szczęście, że wiesz iż oba systemy operacyjne są równie funkcjonalne.

Pozdrawiam,
Tomek

#21 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 21:42

imielski mac również ma swoje wady :) np. brak kompatybilności jeśli chodzi o programy do edycji tekstu... zapisze coś w Pages - w Wordzie na Win będzie wyglądało inaczej, zapisze coś w Word Mac 2008 - w Word 2007 na Win będzie wyglądało inaczej... może ten problem zostanie rozwiązany wraz z Office 2011 for Mac ale jak na razie jestem zmuszony do odpalania Worda 2003/2007 pod XP-kiem na Paralleles :)

#22 Heniutek

Heniutek
  • 423 postów
  • Płeć:

Napisano 25 listopada 2010 - 21:42

Podaję "ciekawy argument" dla autora tematu, który mówi naprawdę wszystko:


Chodzi o to, że obydwa się popsuły ale ten z jabłkami jest ładniejszy?

Pozdrawiam,
Tomek

#23 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 21:43

Pewnie o to, bo o co innego.

#24 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 21:44

Nie - przypatrzcie się uważnie jeszcze raz na spokojnie z detalami (może w powiększeniu).

#25 Heniutek

Heniutek
  • 423 postów
  • Płeć:

Napisano 25 listopada 2010 - 21:52

Nie - przypatrzcie się uważnie jeszcze raz na spokojnie z detalami (może w powiększeniu).


Dobra. Masz racje:-)
Ten od jabłka ma tak umieszczony włącznik, że zamknięcie maski unieruchamia całość!

Coś wygrałem?

Tomek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych