Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iOS 4.2.1 iPhone 4 - problem z MMS w PLAY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qper

Qper
  • 194 postów

Napisano 23 listopada 2010 - 16:02

Witam, wczoraj wgrałem nowy soft 4.2.1 Oczywiście standardowo wymazały się ustawienia APN związane z Internetem i ustawienia MMS. Wszystkie ustawienia wprowadziłem ponownie. - MMSów nie da się wysyłać Mogę natomiast: - MMSy mogę odbierać - Internet działa ok ustawienia mam prawidłowe - poniżej zdjęcie. Czy ktoś ma podobny problem w Play z iPhone? Przed aktualizacją wszystko działało.

#2 Madoxxxe

Madoxxxe
  • 65 postów

Napisano 23 listopada 2010 - 16:17

Mam to samo, chcialem zakladac juz temat. Internet nie dziala, mmsow nie sprawdzalem. Internet dziala tylko na wifi, ustawienia mam dokladnie takie same jak Ty. Wczesniej ustawienia byly identyczne a internet dzialal bez problemu. Tak mialem po cichu nadzieje ze jesli 4.2 bylo przesuwane to nie bedzie z nim problemow - mylilem sie. Podlaczam sie z prosba o pomoc.

#3 Qper

Qper
  • 194 postów

Napisano 23 listopada 2010 - 16:37

Zobacz czy masz w APN internetu wpisane tylko słowo internet. Po wpisaniu wyłącz i włącz telefon. Wyskakuje ci jakiś komunikat przy otworzeniu przeglądarki? (jak nie ma wifi)

#4 emil0076

emil0076
  • 13 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 23 listopada 2010 - 16:58

(...)
Po wpisaniu wyłącz i włącz telefon.
(...)

Tak jak kolega pisze, u mnie zadziałało.

#5 Madoxxxe

Madoxxxe
  • 65 postów

Napisano 23 listopada 2010 - 17:01

Wlasciwie juz sobie poradzilem i dziala chyba wszystko. Pogrzebalem w ustawieniach, poresetowalem i smiga. Takze moga sprawe mozna uznac za zakonczona.

#6 Qper

Qper
  • 194 postów

Napisano 23 listopada 2010 - 18:26

Niestety u mnie sprawa nie jest zakończona. Jeżeli chce wysłać mms ze zdjęciem to się nie da. Mogę natomiast wysłać mms z kontaktem z książki telefonicznej. I o co tutaj chodzi?

#7 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 listopada 2010 - 18:40

Opisz co zrobiłeś, bo mi wszystko poza MMS'ami działa, resetowałem ustawienia sieciowe, wpisałem na nowo (te same co Ty), zreebotowałem i dalej nie mogę wysłać MMS. Począwszy od 3.0 do 4.2 mmsy mi działały a na 4.2.1 nie ;/

Dołączona grafika

#8 Madoxxxe

Madoxxxe
  • 65 postów

Napisano 23 listopada 2010 - 18:58

Ja wyzerowalem ustawienia sieci, zrobilem kilka razy restart i jakos dziala. Wlasnie zrobilem test mmsa i tez dziala, wiec uporalem sie.
Nie opisze dokladnie mojego toku dzialania bo go nie pamietam, po prostu kombinowalem troche, korzystajac z:
- Konfiguracja iPhone'a w Play | Bushman Editing
- http://myapple.pl/ip...operatorow.html

#9 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 listopada 2010 - 21:55

Wielokrotny restart nic nie daje. MMS ani drgnie, może jest to spowodowane JB redns0w.

#10 Qper

Qper
  • 194 postów

Napisano 23 listopada 2010 - 22:23

Już wam powiem co zrobiłem. Wpiszcie dokładnie te ustawienia co na moim screenie. Są to te same co na poprzednich softach. Po wpisaniu restart telefonu. Po restarcie będziecie mogli już odbierać MMS a to połowa sukcesu. Jeżeli chodzi o wysyłanie to jest ewidentny problem. Testowałem i zauważyłem, że jak otrzymam MMS-a z innego telefonu, następnie zapisze zdjęcie i wyśle własnego sms z tym zdjęciem to MMS spokojnie zostanie wysłany. Problem pojawia się kiedy wybieramy z galerii zdjęcie zrobione iPhone i dodajemy je do MMS. Wtedy się nie wyśle, bo według mnie iPhone nie może zmienić jego rozmiaru do jakości zdjęcia dla MMS. Albo jest problem w sofcie (co jest prawdopodobne) ale zmieniło się coś w ustawieniach wielkości MMSa. Jeżeli ktoś ma możliwość napisania jak jest w Erze czy Orange wiedzielibyśmy gdzie leży problem. Czekam na info PS podobno 13 grudnia wyjdzie nowy soft 4.3 Tak jak już pisałem powyżej wizytówki za pomocą MMSa wysyłają się również prawidłowo.

#11 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 listopada 2010 - 22:40

Ja pierdziele 4.3 4.4 4.5 co oni odwalają?? Ze niby jak dodadzą 5 dzwonków to już wszystko inne co do tej pory osiągneli przestaje działać?? Jestem cierpliwy, mogę nie wysyłać MMS'ów do grudnia, ale to jakaś kpina jest. Po prostu od pojawienia się iPhone 4 apple wystawia swoich klientów na pośmiewisko.

#12 Qper

Qper
  • 194 postów

Napisano 23 listopada 2010 - 22:43

Napakowali dużo nowych technologii i teraz będzie masowe testowanie. Najważniejsze żeby ustalić co jest powodem. Może zmieniła się wielkość tych MMS i wystarczy zmieniać tą liczbę. Jeżeli inni użytkownicy z Ery czy Orange mogą wysyłać to kwestia jest po stronie konfiguracji.

#13 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 listopada 2010 - 22:51

Napakowali dużo nowych technologii i teraz będzie masowe testowanie.

Najważniejsze żeby ustalić co jest powodem. Może zmieniła się wielkość tych MMS i wystarczy zmieniać tą liczbę.

Jeżeli inni użytkownicy z Ery czy Orange mogą wysyłać to kwestia jest po stronie konfiguracji.


Od testowania nie są end-userzy.
Mam nadzieję, że Twoja teoria sie potwierdzi i wystarczy tylko zmienić wielkość MMS'a :P
Sprawdziłbym to nawet sam dla Ery, ale microsim ma mój tata, niestety siedzi teraz w drugim domu.

btw. Twoj macbook pro ma identyko specyfikację jak moj laps ;)

#14 Qper

Qper
  • 194 postów

Napisano 23 listopada 2010 - 22:56

Zgadzam się z Tobą. Rzeczywistość jest niestety inna. Nie ma idealnego oprogramowania i zawsze jakiś bug się pojawia. Szukam pomocy w rozwiązaniu problem i jak coś się dowiem to oczywiście napiszę :). PS. Lubię swojego macbooka, wiem, że przepłaciłem... ;)

#15 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 listopada 2010 - 23:02

Właśnie przed chwila wysłałem MMS'a!! Zrobiłem zdjęcie przednią kamerą, ale przedtem zmieniłem maks wielkość MMS'a do 1228800 czyli 2x tyle. Zaraz sprawdze czy z tylej kamery też sie wyśle :)

#16 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 listopada 2010 - 23:05

No niestety nie wysyła się. Na chwile obecną tylko przednia kamera pozostaje do MMS'ów.

#17 lukbah

lukbah
  • 6 postów

Napisano 23 listopada 2010 - 23:05

Mam Play, takie same ustawienia jak wy, ale wielkość mms na 307200 i wysyła wszystkie zdjęcia. Więc nie sądzę, że w tym tkwi problem.

#18 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 listopada 2010 - 23:12

Mam Play, takie same ustawienia jak wy, ale wielkość mms na 307200 i wysyła wszystkie zdjęcia. Więc nie sądzę, że w tym tkwi problem.


Dziękujemy. Już wszystko działa. Qper miałeś nosa ;)

#19 Qper

Qper
  • 194 postów

Napisano 23 listopada 2010 - 23:18

Potwierdzam, że działa. Swoją drogą ciekawa ta zmiana. @lukbah - gdzie wyczytałeś taką konfigurację ? sam próbowałeś?

#20 lukbah

lukbah
  • 6 postów

Napisano 23 listopada 2010 - 23:53

Sam miałem z tym problem po upgreadzie do 4.1. [URL="http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1677214.html#8118611"]Link [/URL]do konfiguracji.

#21 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 24 listopada 2010 - 00:10

Mam Play, takie same ustawienia jak wy, ale wielkość mms na 307200 i wysyła wszystkie zdjęcia. Więc nie sądzę, że w tym tkwi problem.


A internet dziala ?

#22 Qper

Qper
  • 194 postów

Napisano 24 listopada 2010 - 12:47

A internet dziala ?


Z internetem nie było problemu.

Wystarczyło wpisać w APN internetu słowo internet, zrestartować i wszystko działało.

#23 ravenns

ravenns
  • 47 postów
  • SkądSosnowiec, Poland, Poland

Napisano 25 listopada 2010 - 21:11

Potwierdzam , funkcja wysylania mms na ip4 na sofcie 4.2 padla... :(

#24 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 listopada 2010 - 21:32

Zobacz co napisał lukbah na 2 stronie, wszystkim pomogło.

#25 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 grudnia 2010 - 01:18

mi narazie sie nie udało mimo poprawnych ustawien. Ciagle dostaje komunikat: nie udało sie uaktywnic sieci komorkowej. - zerowane byly ustawieie i resety. I takie pytanie do mms musi byc wlaczona opcja dane sieci kom i roaming danych czy tylko 1 czy nie trzeba zaznaczac? dostep do edytowania mam caly czas.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych