Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Find my iPhone / Znajdź mój iPhone - sensowność aplikacji i usługi.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
72 odpowiedzi w tym temacie

#1 CeBeeR

CeBeeR
  • 1 362 postów
  • SkądUK

Napisano 23 listopada 2010 - 12:23

Witam,

Zastanawiałem się przez pewien czas, gdzie należałoby założyć ten temat. Nazwa aplikacji sugeruje, że jest ona dedykowana dla iPhone, lecz również działa na innych urządzeniach.

Z przykrością muszę stwierdzić, że na tym forum niejednokrotnie spotykałem się z prośbami o pomoc w PRZYWŁASZCZANIU cudzych urządzeń. Na szczęście pomoc administracji była bardzo szybka, a posty / tematy zakładane przez takowych delikwentów były niezwłocznie usuwane.

Owa aplikacja ma sens tylko wtedy, kiedy telefon (lub inne urządzenie) połączone jest z internetem, jest zalogowane do MobileME - czy możemy spodziewać się tego, że "uczciwy znalazca" będzie czekał na sygnał właściciela by oddać mu owo urządzenie?
Możemy przyjąć, że jedynie iPhone (z grupy wszystkich mobilnych urządzeń) jest stale podłączony do internetu (możemy zastanowić się, czy iPad 3G również zalicza się do tej grupy). Możemy założyć, że urządzenie pozostanie włączone przez jakiś czas po tym jak je zgubimy... i co wtedy?

Oczywiście, możemy coś zrobić... ale... potrzebujemy dostępu do innego urządzenia obsługującego tą aplikację. Jeżeli jesteśmy posiadaczem iPhone i nikt z otoczenia nie ma ani iPhone, ani iPoda Touch (od wersji 4) lub iPada... jesteśmy z przysłowiową "ręką w nocniku". Moglibyśmy - korzystając z forum tematycznego, jak te - poprosić kogoś o pomoc - podając jednocześnie swój login i hasło do MobileME - czy jest to bezpieczne?
Jeżeli nawet uda nam się "namierzyć" nasze urządzenie i okaże się, że z dokładnością do 20 metrów, znajduje się ono przy ulicy Drapieżnej 8 lub 10 (wskazania są nieprecyzyjne), gdzie owe budynki są blokami z wieloma rodzinami... co wtedy? Udajemy się w takie miejsce z transparentem licząc na to, że zostaniemy zauważeni?

Innym zastosowaniem jest szpiegowanie właścicieli urządzeń. Przykładem może być zakup urządzenia dla partnera i sprawdzanie, gdzie on przebywa. Zastosowaniem praktycznym, może być wyposażenie dziecka w iUrządzenie i możliwość monitorowania jego przemieszczania się.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

#2 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 listopada 2010 - 12:31

Urządzenie możesz śledzić z poziomu komputera na stronie me.com Oczywiście jak złodziej wyłaczy telefon/iPoda/iPada to po ptokach, ale kiedyś go sprzeda i nowy właściciel ponownie go uruchomi i bedziesz mogł znowu śledzić zgubę. Nie jest to co prawda narzędzie do kopania złodzieja prądem ale w 10% przypadków może pomóc w odzyskaniu telefonu/iPoda/iPada. A co do dokładności pozycjonowania, mozesz w okolicy porozwieszać ogłoszenie "jeśli Wasz sąsiad wszedł niedawno w posiadanie iPhone 4/iPoda/iPada zgłoście sie szybko na numer xxxxxxxxx czeka nagroda"

#3 xrey

xrey
  • 190 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 listopada 2010 - 12:34

Oczywiście, możemy coś zrobić... ale... potrzebujemy dostępu do innego urządzenia obsługującego tą aplikację. Jeżeli jesteśmy posiadaczem iPhone i nikt z otoczenia nie ma ani iPhone, ani iPoda Touch (od wersji 4) lub iPada... jesteśmy z przysłowiową "ręką w nocniku". Moglibyśmy - korzystając z forum tematycznego, jak te - poprosić kogoś o pomoc - podając jednocześnie swój login i hasło do MobileME - czy jest to bezpieczne?


Nie ogarniam co Ty piszesz, przecież wystarczy każde urządzenie (komputer, smartphone, itp) z dostępem do internetu aby zalogować się na mobileme.com i sprawdzić gdzie jest, skasować zawartość lub zablokować iPhone czy iPada...

#4 zientekk

zientekk
  • 66 postów

Napisano 23 listopada 2010 - 12:48

dokładnie www i szukasz, a jak CI znajdzie 20m na ul takiej to lipa, ale bierzesz laptopa z netem i czekasz jak ktos wyjdzie tylko na zew pomieszczenia to namierzy go z dokładnością do 1-2m co już pozwoli ustalić kto go ma. Testowałem u siebie w domu to niestety jest sygnał tylko z BTS-a za to w pracy siedząc w budynku namierza go idealnie, poczekałbym na 16:00 aż ludzie opuszczą budynek i wtedy namierzał ponownie. wiadomo że 100% Ci nie da na znalezienie ale zwiększa szanse, niż bez tej usługi. wskazówki: dziś dokonałem kilka zmian które miały by na celu wzrost tego właśnie % na znalezienie telefonu: - wyłączyłem blokadę na kod po odblokowaniu telefonu, (jak ktoś znalazłby telefon który jest zablokowany i nie możliwy do używania to wyłączy go ew. zmieni soft i nici z naszego namierzania. Działający telefon przerobi na swój albo komuś sprzeda i tamten może go poużywa > % na to. - zabezpieczyłem zmiany na kontach na hasło żeby nie wyłączył usługi - zabezpieczyłem wył usług lokalizacyjnych ---//--- wiem że to i tak nigdy nie 100% ale zawsze zwiększa % i czas na namierzenia telefonu. Pozdrawiam.

#5 CeBeeR

CeBeeR
  • 1 362 postów
  • SkądUK

Napisano 23 listopada 2010 - 12:50

Nie ogarniam co Ty piszesz, przecież wystarczy każde urządzenie (komputer, smartphone, itp) z dostępem do internetu aby zalogować się na mobileme.com i sprawdzić gdzie jest, skasować zawartość lub zablokować iPhone czy iPada...


Teraz już o tym wiem.

Oczywiście jak złodziej (...) kiedyś go sprzeda i nowy właściciel ponownie go uruchomi i bedziesz mogł znowu śledzić zgubę.


Nie do końca mogę się z tym zgodzić... ponieważ przecież do poprawnego działania tej usługi konieczne jest posiadanie aktywnego konta na MobileME. Jeżeli nowy właściciel ponownie go uruchomi (jako sprzęt przywrócony do stanu fabrycznego) - były właściciel może zapomnieć o odzyskaniu zguby.

#6 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 listopada 2010 - 13:13

Nie do końca mogę się z tym zgodzić... ponieważ przecież do poprawnego działania tej usługi konieczne jest posiadanie aktywnego konta na MobileME. Jeżeli nowy właściciel ponownie go uruchomi (jako sprzęt przywrócony do stanu fabrycznego) - były właściciel może zapomnieć o odzyskaniu zguby.


Masz rację, wg mnie po wysłaniu zdalnej blokady telefonu nie powinno dać się go przywrócić do fabrycznych ustawien ani nawet wprowadzić w DFU. Przed chwilą to sprawdziłem i niestety bez problemu można zerować iPhone i wprowadzać w DFU. Można liczyć tylko na to, że złodziej nie wie co ukradł i o restore nigdy nie słyszał :P

#7 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 23 listopada 2010 - 13:23

Oczywiście usługa nie daje gwarancji odzyskania takiego telefonu, ale czasem może po prostu pomóc szczególnie jeżeli telefon dostanie się w ręce nieświadomej tego osoby. Poza tym ja mam nadzieję, że wreszcie będzie jakiś użytek z tych wszystkich onetów, które napiszą o tym i pewnie też odstraszy co mniej inteligentnych od próby kradzieży. Za darmo, więc nie ma co narzekać :) P.S Temat dam jednak do rozmów ogólnych :)

#8 CeBeeR

CeBeeR
  • 1 362 postów
  • SkądUK

Napisano 23 listopada 2010 - 14:36

Należy przyznać, że jest to zdecydowane udogodnienie. Darmowość usługi może sprawić, że stanie się bardziej popularna, ogólnie dostępna... ale czy możemy mieć nadzieję, że złodziej pomyśli dwa razy zanim ukradnie nasze iUrządzenie?

#9 olafejs

olafejs
  • 1 035 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 23 listopada 2010 - 15:00

w/g mnie powini zrobić tą usługę nie przypisaną do kont me.com tylko do S/N którego nie można zmienić.

#10 zientekk

zientekk
  • 66 postów

Napisano 23 listopada 2010 - 15:11

w/g mnie powini zrobić tą usługę nie przypisaną do kont me.com tylko do S/N którego nie można zmienić.


też tak uważam, ale wtedy nie kradli by IP4 i by może tak nie schodziły :] //żart ;]

#11 Stivo

Stivo
  • 1 232 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 23 listopada 2010 - 17:11

Dlatego dajcie 5Euro za aplikacje iLocalis i macie spokój. Nawet jak właściciel wyłączy telefon możecie na bierząco go lokalizować. Wysyłać wiadomości z i dzwonić bezpośrednio z waszego telefonu. Gdy złodziej zmieni karte dostaniecie SMSem jego numer. Wszystko robicie przez stronke WWW. Włączacie internet 3g lokalizacje itp normalnie cudo :) Pokazuje również całą historie w którym miejscu był iPhone i o której godzinie :)

#12 worrek

worrek
  • 64 postów

Napisano 23 listopada 2010 - 18:25

A żeby to działało to trzeba ściągnąć mobileme? czy find my iphone ? Bo nie wiem czy to integralne oprogramowanie ME czy osobne a używa się tego samego loginu...

#13 zientekk

zientekk
  • 66 postów

Napisano 24 listopada 2010 - 00:00

Dlatego dajcie 5Euro za aplikacje iLocalis i macie spokój. Nawet jak właściciel wyłączy telefon możecie na bierząco go lokalizować. Wysyłać wiadomości z i dzwonić bezpośrednio z waszego telefonu. Gdy złodziej zmieni karte dostaniecie SMSem jego numer. Wszystko robicie przez stronke WWW. Włączacie internet 3g lokalizacje itp normalnie cudo :) Pokazuje również całą historie w którym miejscu był iPhone i o której godzinie :)


Stivo mialem ilocalis i dziala tak samo, wylacz tel i pozegnaj sie z namierzaniem. Nie ma cudow bez wl tel, sieci, i wl gpsa nic nie namierzysz.

Pzdr

#14 CeBeeR

CeBeeR
  • 1 362 postów
  • SkądUK

Napisano 24 listopada 2010 - 02:20

Z przymrużeniem oka...

Dołączona grafika

#15 Stivo

Stivo
  • 1 232 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 24 listopada 2010 - 08:03

Jak masz wykupioną licencję w ustawieniach możesz zdalnie włączać i wyłączać GPSa jak i całą resztę :)

#16 CeBeeR

CeBeeR
  • 1 362 postów
  • SkądUK

Napisano 24 listopada 2010 - 09:01

W dniu wczorajszym przeprowadziłem test z moim iPadem (wersja WiFi). Z internetu korzystałem na nim przez przenośny router WiFi i zauważyłem, że usługa ta nie mogła mnie "namierzyć". Próbowałem kilkakrotnie, z takim samym skutkiem. Oczywiście liczę się z tym, że dedykowane jest to dla urządzeń 3G (iPhone, iPad) - jednak, w opisie możemy również przeczytać o możliwości korzystania z tego na iPodzie Touch (nowa wersja). Chcę zaznaczyć, że w dniu wczorajszym korzystałem z namierzania za pomocą mojego domowego WiFi, co działało bez problemów. Być może były to chwilowe problemy związane z samą usługą - spróbuję raz jeszcze.

#17 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 listopada 2010 - 09:32

Find my iPhone ma sens nie do lapania zlodzieja czy uczciwego znalazcy, ale do wyczyszczenia zgubionego telefonu z danych. Ewentualnie do sprawdzenia czy telefon zostawiliscie w pracy czy w domu, czy w samochodzie. Znalazca odbierze telefon, gdy zadzwonicie do niego - badz nawet sam zadzwoni pod najczesciej uzywany numer (jesli nie macie telefonu na kod). Zlodziej oczywiscie nie odbierze. Problem w naszym kraju polega na tym, ze znalazcow jest niewielu. A zlodziejska argumentacja "znalezione nie kradzione" uznawana jest za norme. Niestety nawet wystarczy przesledzic to forum (jak wspomnial tworca watku) by zobaczyc, ze zlodziei wcale nie brakuje.

#18 CeBeeR

CeBeeR
  • 1 362 postów
  • SkądUK

Napisano 24 listopada 2010 - 11:03

Find my iPhone ma sens nie do lapania zlodzieja czy uczciwego znalazcy, ale do wyczyszczenia zgubionego telefonu z danych. Ewentualnie do sprawdzenia czy telefon zostawiliscie w pracy czy w domu, czy w samochodzie.


Właśnie... chyba kluczowym słowem powinien być TELEFON (czy urządzenie z kartą SIM). Czy mogę liczyć na to, że "znalazca" czym prędzej pobiegnie z iPodem Touch / iPadem WiFi aby połączyć się z siecią WiFi i tym samym pozwolić (właścicielowi) się znaleźć?
Chociaż... z drugiej strony, patrząc na inteligencję "znalazców" - czytając ich posty na tym forum, gdzie prosili o pomoc w przywłaszczaniu cudzego sprzętu... może można mieć nadzieję, że przynajmniej czasami "dosięgnie ich sprawiedliwość".

Znalazca odbierze telefon, gdy zadzwonicie do niego - badz nawet sam zadzwoni pod najczesciej uzywany numer (jesli nie macie telefonu na kod). Zlodziej oczywiscie nie odbierze.


Nie mogę powiedzieć jak zachowa się iPhone, jednak mam iPada zablokowanego na kod i wiadomość z Find My iPhone pojawia się na ekranie mimo blokady. "Znalazca" nie musi znać kodu ani mieć możliwości odblokować urządzenia.


Problem w naszym kraju polega na tym, ze znalazcow jest niewielu. A zlodziejska argumentacja "znalezione nie kradzione" uznawana jest za norme. Niestety nawet wystarczy przesledzic to forum (jak wspomnial tworca watku) by zobaczyc, ze zlodziei wcale nie brakuje.


Smutne... lecz prawdziwe. Smutniejsze jeszcze jest to, że owi znalazcy reprezentują postawę roszczeniową, wręcz domagają się na forach by udzielono im pomocy z konfiguracją sprzętu (czytaj: usunięciem danych prawowitego właściciela) a kiedy spotykają się z odmową - zaczynają się stawiać.
Nie chcę się chwalić, ponieważ nie jest to powodem do chwalenia się, ale normą - ale niejednokrotnie znajdywałem wartościowe przedmioty, czy to w miejscach publicznych, środkach transportu - wliczając w to również telefony - to zawsze trafiały one (były oddawane) do prawowitego właściciela. Mało tego, spotykałem się nierzadko z podobnymi zachowaniami ludzi żyjących wokół mnie.
Mąż pewnej mojej dalekiej, dalekiej znajomej jest kierowcą autobusu w Londynie i owa kobieta nie kryje tego, że z przyjemnością wchodzi w posiadanie przedmiotów "znajdywanych" przez jej męża. Mało tego, owe przedmioty - telefony w szczególności - z upodobaniem wywozi do Polski. Wyrażałem swoją dezaprobatę co do jej postępowania... ale niestety, ona nie widziała w tym co robi nic nagannego.

Mam nadzieję, że dzięki tej usłudze chociaż jakiś mały procent zagubionych urządzeń się znajdzie. A Wam wszystkim życzę, abyście mieli jak najmniej do czynienia ze "znajdowaczami".

#19 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 25 listopada 2010 - 13:30

Jak mogę ten program ustawić jeśli nie mam MobileMe (skąd wziąc ipple id i haslo)? Czyli rozumiem, że nadaje się to tylko do wyczyszczenia takiego telefonu? Czy jeśli ktos usunie z telefonu find my iphone to juz nic w nim nie zrobie? iLocalis pobralam w wersji na poczatku darmowej ale nie bardzo chciala dzialac :/

#20 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 25 listopada 2010 - 13:48

Jak mogę ten program ustawić jeśli nie mam MobileMe (skąd wziąc ipple id i haslo)? Czyli rozumiem, że nadaje się to tylko do wyczyszczenia takiego telefonu? Czy jeśli ktos usunie z telefonu find my iphone to juz nic w nim nie zrobie? iLocalis pobralam w wersji na poczatku darmowej ale nie bardzo chciala dzialac :/


Wpisz login i hasło, na które kupujesz aplikacje w iTunes. Nie trzeba mieć tej aplikacji w ogóle na telefonie.
PS. Czy Ty na prawdę nic sama nie potrafisz zrobić i o wszystko musisz zapytać?

#21 goodall

goodall
  • 369 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 13:56

Niestety (ubolewam nad tym) ale najlepiej mieć kogoś w policji i telefonik się znajduje natychmiast prawie...

#22 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 25 listopada 2010 - 14:00

narkoman - nie musisz odpowiadac. Nie dziala, chce bym aktywowala konto

#23 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 25 listopada 2010 - 14:39

@alicjag3:
A masz iPhone 4 w ogóle? Gdzie wpisujesz te dane?

#24 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 25 listopada 2010 - 15:06

no mam, no na stronie tytulowej programu

#25 proxx

proxx
  • 1 264 postów

Napisano 25 listopada 2010 - 15:16

a moze nie masz softu 4.2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych