Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AutoMapa na iOS - oficjalnie w App Store


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
548 odpowiedzi w tym temacie

#51 literat

literat
  • 419 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 17 stycznia 2011 - 20:54

Pamiętacie jak było z Operą ? Miesiąc czy półtora się czekało ;)


Tyle, że wydaje mi się że Automapa bije właśnie rekordy długości procesu certyfikacji :( Co do Opery to Apple przynajmniej miało powód do dokładnego przeglądnięcia aplikacji (konkurencja dla Safari) - a tu ........ Może pazerność wydawcy ??? Sam już nie wiem co sądzić o tej zwłoce ...... Chyba, że wreszcie ktoś się za to wziął i Apple nie pozwoliło na wypuszczenie bubla :D

#52 Nicckus

Nicckus
  • 6 postów

Napisano 19 stycznia 2011 - 13:17

Z AM jest jak z gra duke nuken( czy jakos tak) kazdy czeka, widzial screeny i iczy ze wyjdzie a tak naprawde moze wcale sie nie pojawic ;p

#53 kojotek

kojotek
  • 112 postów
  • SkądPruszków

Napisano 19 stycznia 2011 - 13:58

Jeśli Automapa będzie działała na iPhonie 4 tak jak na HTC HD2 to chyba lepiej korzystać z Google Maps (być może zbyt duża dawka sarkazmu). :/ Zarówno TomTom jak i iGO zawsze działały rewelacyjnie na każdym Smartphonie jaki miałem/mieli znajomi... A Automapa? Pokaz slajdów na 1GHz procesorze? Przecież to kpina jest! Nigdy wyświetlanie drogi nie było zoptymalizowane... Z tego co zaobserwowałem w iSpot, to symulacja trasy jest również prezentacją obrazkową a nie płynną animacją (a symulacja zawsze działała płynniej od pokazywania trasy live). Więc ja obstawiam, że jest to pewnego rodzaju bubel a Apple widząc, jak działają inne systemy do nawigacji cały czas nie chce dopuścić naszej "rodzimej" aplikacji...

#54 Funko

Funko
  • 113 postów
  • SkądSierpc

Napisano 19 stycznia 2011 - 13:59

Duke wyjdzie na wiosnę, może AM też? :P

#55 Nicckus

Nicckus
  • 6 postów

Napisano 19 stycznia 2011 - 15:25

co roku gracze licza ze MOZE wyjdzie w tym sezonie ;p ja na AM czekam od czasu premiery 3g wiec gdzies 3 lata ?:D

#56 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 19 stycznia 2011 - 16:29

ale nikt 3 lata temu nie mowil ze bedzie automapa tym bardziej ze 3g i 3gs ma slaby gps rok temu byly pierwsze przecieki , a dopiero w listopadzie oficjalne info, teraz to kwestia akceptacji aplikacji skoro sami napisali ze dali to dali, na pewno aplikacje odrzucili , teraz pytanie czy z powodu tego ze byla kiepska ( to mozna poprawic), czy z powodu licencji automapy tylko na jedno urzadzenie , jesli apple na to sie nie zgadza to maja problem bo dostawcy map nie zgadzaja sie na instalacje na wielu urzadzeniach

#57 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 stycznia 2011 - 17:28

Nie rozumiem tekstow ze "3GS ma slaby GPS" Nigdy nie mialem problemow, ktore mialem z dedykowanymi GPSami, ze zlapaniem fixa. Niezaleznie od pogody i kraju. Mowie tutaj o aplikacjach NDrive, Navigon i od niedawna Copilot. Zrozumcie wreszcie, ze A-GPS ma przewage nad dedykowanymi GPSami. To "A" to jest korzysc. Dedykowany GPS jesli nie ma anteny czesto nie jest w stanie osiagnac podobnych efektow, pomimo modulu GPS wiekszej mocy. Po prostu trudniej mu sie odnalezc tylko i wylacznie korzystajac z sieci satelitow.

#58 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 19 stycznia 2011 - 18:16

3gs i 3g ma słaby gps tzn ze potrafi w większych miastach przy zagęszczeniu ulic skakać po równoległych ulicach obojętnie tomtom navigon w ip4 juz nie ma tego problemu jeśli tego nie zaobserwowałeś znaczy nie używałeś albo mieszkasz na wsi z jedną drogą

#59 DanielF

DanielF
  • 5 725 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 19 stycznia 2011 - 18:35

Jeśli chcecie dowiedzieć się coś więcej o nowej Automapie polecam nowy numer iMagazine

#60 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 stycznia 2011 - 18:45

3gs i 3g ma słaby gps tzn ze potrafi w większych miastach przy zagęszczeniu ulic skakać po równoległych ulicach obojętnie tomtom navigon w ip4 juz nie ma tego problemu jeśli tego nie zaobserwowałeś znaczy nie używałeś albo mieszkasz na wsi z jedną drogą


LOL.

Patrze na Twoj opis i na moj (widoczny od razu) i smiac mi sie chce.

#61 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 19 stycznia 2011 - 19:13

to najwyraźniej nie przetestowałeś nawigacji jeśli mieszkasz w Gdyni bo już jeżdżąc po Gdyni widać to jak na dłoni, a robi się to naprawdę denerwujące jak się polega na nawigacji w miastach których się nie zna ,

Jeśli chcecie dowiedzieć się coś więcej o nowej Automapie polecam nowy numer iMagazine


a napisali kiedy będzie ?

#62 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 stycznia 2011 - 19:16

Myslales nad tym ze kiedy miales 3GS to nawigacje byly pare wersji do tylu? Ja nie testuje nawigacji. Ja je uzywam, uzywam ekstensywnie praktycznie na calym swiecie i w miastach, przy ktorych i Warszawa to wies. W Gdyni nawigacji nie potrzebuje (bo do czego? - zeby do domu dojechac? LOL)

#63 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 19 stycznia 2011 - 20:27

mam jeszcze 3g wgrywam ndrive, tomtom i navigona z ciekawości zobaczę czy coś się poprawiło

#64 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 stycznia 2011 - 20:44

Przede wszystkim mapy sie poprawily (poza NDrive pewnie ;) ). Problemy o ktorych piszesz maja tez nawigacje dedykowane (i zapewne iP4), gdy jestes na drodze nie bedacej na mapie (na przyklad osiedlowej, na parkingu itp.), badz nie poruszasz sie w odpowiednim tempie - czyli na przyklad masz ustawiony w programie samochod a idziesz korzystajac z nawigacji - wtedy po prostu nawigacja ma problemy z odpowiednim umiejscowieniem Cie na mapie.

#65 pooley

pooley
  • 91 postów

Napisano 19 stycznia 2011 - 21:35

Co do modulu GPS w 3G i 3GS... uwazam ze sa fatalne, na codzien praktycznie w moim przypadku iP byl nieuzywalny jezeli chodzi o nawigacje. Czesto mialem tak, ze fixa nie lapaly mi oba nawet po 15-20 min lezenia na otwartej przestrzeni (dla przykladu, akurat bylismy na wakacjach w Portugalii i potrzebowalismy nawigacji, po pol godziny odezwal sie dopiero 3GS i tez mial problemy, by nie gubic sygnalu na autostradach). Na obrone w/w modeli moge tylko dodac ze nie mialem polaczenia internetowego w zadnej formie, ale mimo wszystko uwazam ze w takiej sytuacji powinien 'sie odnalezc' nie dluzej niz w 1-2 min., tak wiec uwazam ze te obydwa modele maja fatalny modul GPS. Z iP4 nie mam najmniejszego problemu, w koncu to chodzi tak jak powinno.

#66 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 stycznia 2011 - 21:41

A iP4 ma w ogole inny modul GPS? Ktos jest w stanie to wyszukac? Az jestem ciekaw, bo naprawde nigdzie nie doswiadczylem historii o ktorych tu piszecie. Co wiecej nie potrzebujesz internetu by "A" dzialalo, tylko zasiegu sieci komorkowej. Poza tym czy zdajecie sobie sprawe ze model samochodu moze miec wplyw (szyby ogrzewane, badz kolorowane w niektorych markach - glownie we Francuzach - dla ulatwienia dodam ze niemal wszystkie szyby w lepszych samochodach sa kolorowane)? Byc moze nie zmiana telefonu, a samochodu, badz wersji oprogramowania (o JB nie wspomne) miala wplyw na poprawe.

#67 pooley

pooley
  • 91 postów

Napisano 19 stycznia 2011 - 21:45

Tak jak pisalem, mowie o lapaniu fixa (a raczej jego braku) na otwartej przestrzeni... Co do szyb, to oczywiscie, moze tlumic sygnal, ale akurat samochod ktorym sie poruszalismy nie mial ogrzewania przedniej szyby, conajwyzej mogl miec szybe powlekana. Byc moze JB mial jakis wplyw na to, ale tego jednoznacznie okreslic nie moge, bo nie robilem testow przed i po. Teraz mam iP4, tez po JB i chodzi bezproblemowo. A wracajac do tematu, w iMagazine w sumie nie powiedzieli niczego nowego. Wiadomo tylko ze LiveDrive i sciaganie punktow z Miplo ma wejsc z przyszlymi aktualizacjami. Szkoda, bo w sumie to najwieksza zaleta Automapy, szczegolnie w Polsce. No ale mam nadzieje ze szybko sie z tym uporaja.

#68 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 19 stycznia 2011 - 23:05

http://imagazine.pl/2011/01/19/imagazine-12011-mac-app-store-automapa/
do porania za free imagazine

#69 winterfresh74

winterfresh74
  • 140 postów

Napisano 20 stycznia 2011 - 13:15

IP 3GS - żadnych problemów z GPS łapie szybko i dobrze trzyma. GPS - sprawdzony w różnych państwach. Brak JB. Pewnie to zasługa "A". Co do automapy to potwierdzam - na ipadzie wersja którą testowałem w sklepie to porażka, a do tego brak poziomego widoku i wolne działanie menu. Jeżeli dochodzi do tego brak akceptacji apple dla wersji wysłanej to zastanawiam się jak będą wyglądać update i wsparcie techniczne. i żeby nie było że mam jakąś awersję do AM to w tej chwili nie widzę nawigacji na IP która miałaby zastąpić oddzielne urządzenie. No chyba że TomTom zacznie wypuszczać mapy na całą EU.

#70 DexteroPL

DexteroPL
  • 93 postów
  • SkądMetro Warszawskie :)

Napisano 20 stycznia 2011 - 20:33

W moim starym iPhonie 3g też nawigacja pracowała bez zarzutu w Polsce i po za nią. Nie zapominajmy, że to jest aGPS. A więc jeżeli nie mamy włączonych pobierania danych z sieci, to sygnał może bardzo długo łapać. Z włączonym netem, w ciągu 30 sekund łapał zawsze satelitę. Assisted GPS (AGPS lub A-GPS) – rodzaj systemu GPS wykorzystywany w telefonach komórkowych, w którym używa się serwerów operatora sieci do skrócenia czasu potrzebnego na pierwsze znalezienie położenia. Usługa ta musi być dostępna u operatora, w przeciwnym wypadku GPS będzie działał, ale dłużej będzie trwało pierwsze "połączenie z satelitami".

#71 bormac

bormac
  • 78 postów
  • SkądSzamoni, PL

Napisano 01 lutego 2011 - 14:01

Dzisiejszy news o odrzuceniu przez AppStore wszystkich aplikacji umożliwiających zakup poza appstorem rzuca jakieś nowe światło na temat opóźnienia automapy.

#72 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 01 lutego 2011 - 19:05

Bormac - bzdura. navigon jest nadal. a też podstawą jest tam in app purchase. nawet navigon free dla użytkowników ery. Automapa leci w druta, niech się... pier...* pozdr *pierzyną okryją i dalej bawią sami.

#73 seeadv

seeadv
  • 688 postów

Napisano 01 lutego 2011 - 19:09

Automapy nie ma bo chcieli zablokować możliwość instalacji na wielu urządzeniach na jednym koncie - i to jedyny powód. Przez zastosowanie In App Purchase Apple nie blokuje przecież aplikacji, po to wprowadzili to aby deweloperzy wykorzystywali.

#74 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lutego 2011 - 19:12

Nie moga chyba zablokowac instalacji na wielu urzadzeniach bo to specyfika appstore ze aplikacje sa przypisane do konta nie do urzadzenia i na zmiane tego apple sie raczej nie zgodzi.

#75 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 01 lutego 2011 - 19:20

anyway - automapa dała dupy już dwa razy. Pierwszy raz, kiedy weszło iOS 3 i pojawiły się aplikacje do nawigacji. Potem przespali kolejne 1,5 roku... (moim zdaniem to nie tyle danie dupy, ile zwykłe gapiostwo). Następnie oznajmili, że "już za chwileczkę, już za momencik, piątek z Pankracym zacznie się kręcić". Słowa nie dotrzymali - dali dupala po raz drugi. Czekamy na raz trzeci. Może oni lubią być chłopcami do bicia?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych