Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Simlock na softach 4.1 - 11.x wszystkie modele iPhone - PRZECZYTAJ!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11474 odpowiedzi w tym temacie

#1 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 22 listopada 2010 - 22:59

.

Aktualizacja! -Ominięcie simlocka na 3G/3GS jest już możliwe!

Zanim zaczniesz robisz cokolwiek przeczytaj!



WARNING — YOU DO THIS AT YOUR OWN RISK! PLEASE UNDERSTAND THE CONSEQUENCES OF UPDATING TO 06.15.

1.There is no way to come back down from 06.15, and there’s no hiding the baseband version from Apple. You’ll be voiding your warranty in a very obvious way.
2. If some future baseband comes out with a critical fix, you won’t be able to update to it if it remains down in the 05.xx sequence (then again, you wouldn’t update to it if you wanted to keep your unlock anyway).
3.Starting with FW 4.2.1 if you have 06.15 on your iPhone you won’t ever be able to restore to stock firmware (it will fail). You’ll need to only restore to custom IPSWs (then again, if you’re unlocker you should already be doing that).

Co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że:
1. Stracisz gwarancję wgrywając BB 6.15 i NIE da się tego uniknąć!
2.Jeżeli Apple wyda w przyszłości poprawki dotyczące Waszego BB NIE będzie możliwa ich instalacja tak długo jak numer BB będzie niższy od 6.15
3. NIE będzie możliwe juz NIGDY wgranie oryginalnego softu!


AKTUALIZACJA: Obniżenie BB 06.15 jest już możliwe.
Dyskusja w http://myapple.pl/ip...tml#post1902852



Biorąc pod uwagę to co się dzieje na forum doszliśmy do wniosku, że garstka osób, która "zaoszczędziła" kilka zł nie może dezorganizować całego działu dziesiątkami tematów o simlocku tygodniowo. Znając życie nikt tego nie przeczyta, więc zaznaczę na czerwono najważniejsze kwestie żeby nie było "bo ja nie zauważyłem". Oto co następuje:

Wszystkie kwestie dotyczące simlocka od tego momentu poruszamy tylko i wyłącznie w TYM temacie. Zabronione jest zakładanie tematów z pytaniami jak simlocka zdjąć/ominąć, a w szczególności kiedy to będzie możliwe. Wszystko będzie w tym temacie.

Baseband można sprawdzić bezpośrednio w iPhonie. Należy wejść w Ustawienia>Ogólne>To urządzenie... i tam sprawdzić numer znajdujący się przy "Firmware modemu".
Jeżeli z jakiegoś powodu nie możecie włączyć telefonu, BB można sprawdzić programem f0recast - więcej informacji tutaj: http://myapple.pl/ip...adzenia___.html




A więc co się tyczy:

iPhone 2G

Wiem, że nie ma dla niego iOS 4.1, ale rękę sobie dam uciąć, że takie pytania by się pojawiły. Wszystko jest opisane w tym temacie http://myapple.pl/ip...ja-redsn0w.html i w tym temacie kwestii nie poruszamy.


iPhone 4 z basebandem 02.10.04 i wyższymi

Na chwilę obecną NIE MA możliwości ominięcia simlocka z tym BB. Nie należy również robić aktualizacji do 4.2.1, 4.3, ani 4.3.1 ponieważ prawdopodobnie nadchodzący unlock nam nie pomoże!


Aktualizacja!
jak informują użytkownicy forum pojawiły się karty gevey, które pozwalają już poradzić sobie z simlockiem na iPhone 4. Więcej informacji w tym wątku od postu #1761






Podsumowując:
  • Od tej pory temat simlocka poruszamy WYŁĄCZNIE w tym temacie.
  • Czekamy cierpliwie na informacje o unlocku w tym temacie i nie pytamy co pół godziny.
  • Staramy się pisać konkretnie i wyłącznie na temat.

To Wam - czekającym na unlock - powinno zależeć na łatwym znalezieniu istotnych dla Was informacji, a my chcemy uniknąć setki tematów z tym samym pytaniem.

Jeżeli pominę jakieś ważne wieści proszę o PW, będę aktualizował.


  • Mardok lubi to

#2 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopada 2010 - 23:15

Od tej pory nie ma tu pytań, na które jest odpowiedź w poradniku:

- masz telefon z sim-lockiem na zagraniczną sieć i nie wiesz, czy da się z niego odpłatnie zdjąć blokadę przez serwisy simlock.cośtam?

- masz sim-locka i nie wiesz czy da się w nim ominąć blokadę metodą softwarową?

- nie wiesz na jaką sieć masz sim-locka?

tamten poradnik jest dla Ciebie.


#3 adrianchudek

adrianchudek
  • 40 postów
  • SkądReda, PL

Napisano 23 listopada 2010 - 07:23

Czy ktoś wie czy jest możliwość trwałego, odpłatnego ściągnięcia simlocka z iPhone 4 O2 UK?

#4 neoteamm

neoteamm
  • 173 postów
  • SkądNidzica

Napisano 23 listopada 2010 - 08:33

Tak kup na ebayu unlock O2 UK i po sprawie, chyba ze masz dojścia lub kontakty w UK

#5 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 23 listopada 2010 - 08:37

Jedyna firma sciagajaca simlocki to simlock.pl, a oni niestety nie maja mozliwosci

#6 adrianchudek

adrianchudek
  • 40 postów
  • SkądReda, PL

Napisano 23 listopada 2010 - 09:07

Jedyna firma sciagajaca simlocki to simlock.pl, a oni niestety nie maja mozliwosci

A z zagrancznych serwisów?

#7 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 23 listopada 2010 - 09:58

Tak więc jeżeli chodzi o O2-UK:

Unlocking iPhone 4

To make sure our iPhone 4 stock is reserved exclusively for genuine O2 customers during launch, we won't unlock iPhone 4 until after the launch period. Please check back here for the latest information on unlocking iPhone 4.


Unlocking 2G, 3G & 3GS

Pay Monthly and Business customers

Your iPhone 2G, 3G and 3GS can be unlocked at anytime free of charge. If you unlock your handset and put a non-O2 sim into it, you will still have to honour the remainder of the minimum term of your contract.


Pay & Go customers

You can unlock your iPhone 2G, 3G or 3GS for a one-off cost of £15. The payment for this will come from the money topped-up on your phone.

But if you unlock your iPhone less than 12 months after you bought it, we'll take off the free Web & Wi-Fi Bolt On that we added for the first 12 months.

Reszta na stronie O2 O2 | iPhone Unlocking | Find out about unlocking your iPhone
Poza tym na forum można znaleźć więcej m.in w tych tematach:
http://myapple.pl/ip...kiej-sieci.html
http://myapple.pl/ip...2-sim-lock.html
http://myapple.pl/ip...lii-2010-a.html

Jeżeli chodzi o polski Orange
http://myapple.pl/ip...ejmowal-20.html


Nic mi nie wiadomo, aby inne sieci poza oczywiście naszą Erą zdejmowały simlocka, więc pozostaje simlock.pl lub czekanie na Ultrasn0w.

#8 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 23 listopada 2010 - 11:16

to rozwiązanie wygląda całkiem realnie i przede wszystkim najtańsze, muszę kupić kilka kart z uk bo nawet nie wiem z jakiej mam sieci

Moja historia jest taka:
1. Kupilem starter O2 na Allegro, przyszla do mnie zafoliowana nowka w kopercie
2. Wlozylem do innnego telefonu - zglosil sie roaming Ery - czyli karta dzialala
3. Na Ebay kupilem voucher za 20funtow - podalem sprzedawcy moj numer i mi doladowal - od razu dostalem smsa o moim stanie konta - w tym momencie moglem sie dodzwonic na ten numer z O2 oraz z niego zrobic
4. wykonalem dwa polaczenia z karty o2 i na karte o2, wyslalem tez ze dwa smsy
5. wypelnilem przez proxy formularz w O2
6. po dwoch dniach dostalem smsa ze nie moga zrobic unlocka
7. znalazlem formularz kontaktowy i napisalem do O2 Uk dlaczego nie moga zrobic - w odpowiedzi otrzymalem informacje - ze nie jest karta z telefonem powiazana i polecaja mi zrobic dwa polaczenia (bedac w Polsce) oraz podlaczyc do iTunes'a a oni powinni zobaczyc ten telefon,
8. Napisalem w odpowiedzi ze tak zrobilem i ze moj ballance jest powyzej 15 funtow.
9. W odpowiedzi dostalem ze mam sie nie denerwowac bo mi odblokuja telefon i ze juz pobrali z konta 15L zebym nie byl zaskoczony mniejszym ballancem
10.Nastepnego dnia rano zmienilem karte z o2 na Ere i podlaczylem IP do iTunes'a - otrzymalem komunikat z gratulacjami o odblokowaniu telefonu.
11. koszt operacji w sumie 90 zl - pozostala mi karta oraz 3,5 funta na rozmowy

W zolnierskich slowach, dla tych którzy rozumieją trochę inaczej:
Mozna odblokowac IP z sieci O2 nie bedac w UK, nie aktywujac karty na terenie UK a wszystko załatwić z Polski. Całość zajęła około 5 dni, ogolny koszt okolo 90 zl!



#9 adrianchudek

adrianchudek
  • 40 postów
  • SkądReda, PL

Napisano 23 listopada 2010 - 11:46

to rozwiązanie wygląda całkiem realnie i przede wszystkim najtańsze, muszę kupić kilka kart z uk bo nawet nie wiem z jakiej mam sieci


Dziękuję Ci bardzo za te instrukcje. Ja już w piątek zamówiłem starter O2 i mam nadzieję, że mi się tak samo jak Tobie. ;)

#10 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 23 listopada 2010 - 12:33

Jailbreak to nie unlock!

#11 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 23 listopada 2010 - 13:32

pozostaje jeszcze jeden problem: Aktualizacja do iOS 4.2 bez podnoszenia basebandu + ominięcie simlocka

#12 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 23 listopada 2010 - 13:34

Dokładnie. Tutaj trzeba poczekać na PwnageTool ewentualnie Sn0wbreeze.

#13 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 23 listopada 2010 - 15:11

pozostaje jeszcze jeden problem:
Aktualizacja do iOS 4.2 bez podnoszenia basebandu + ominięcie simlocka


To sie niestety raczej nie uda... Przed chwilą notcom na Twitterze napisał, że w oprogramowaniu 4.2.1 zaimplementowano mechanizm weryfikacji BB. Jeśli BB nie jest w wersji w której być powinien telefon pozostaje w recovery i NIE DA się go z tego wybudzić :-(

//T

#14 krzyzak

krzyzak
  • 90 postów
  • SkądZabrze

Napisano 23 listopada 2010 - 19:39

ja mam troszkę bardziej ogólne pytanie dotyczące simlocka. Otóż kupiłem ip4, który ponoć jest fabrycznie bez simlocka. Po przycięciu karty do formatu microsim otrzymywałem napis "brak karty sim" - więc pewno podczas przycinania ją uszkodziłem. Dzisiaj w orange wyrobiłem kartę micro sim, gdzie prosi mnie na starcie o pin karty i w zasadzie tyle... nie mam zasięgu, nie łączy mnie z siecią. Czy to jest kwestia aktywacji karty (standardowo ponoć godzina, ale operator zastrzega do 7 dni...), czy to jest kwestia simlocka? (Tzn: czy przy simlocku wyskakuje jakaś informacja na ten temat? da się sprawdzić,czy telefon ma simlocka? )

#15 Toxigen

Toxigen
  • 4 postów
  • SkądŚwiebodzice Dublin

Napisano 23 listopada 2010 - 20:58

telefon masz aktywny ? jest opcja zdjęcia sim locka z sieci o2 w salonie wystarczy załadować konto za 150E i automatycznie sim lock zostanie ściągnięty mowa tu o pre-pay w bill payu można ściągnąć za darmo :)

#16 krzyzak

krzyzak
  • 90 postów
  • SkądZabrze

Napisano 23 listopada 2010 - 23:11

tak, sprawdziłem nawet sbsettings - funkcja telefonu jest włączona.

#17 KuKocz

KuKocz
  • 121 postów
  • SkądJastrzębie Zdrój / Gliwice

Napisano 24 listopada 2010 - 02:19

Tak więc jeżeli chodzi o O2-UK:


Reszta na stronie O2 O2 | iPhone Unlocking | Find out about unlocking your iPhone
Poza tym na forum można znaleźć więcej m.in w tych tematach:
http://myapple.pl/ip...kiej-sieci.html
http://myapple.pl/ip...2-sim-lock.html
http://myapple.pl/ip...lii-2010-a.html

Jeżeli chodzi o polski Orange
http://myapple.pl/ip...ejmowal-20.html


Nic mi nie wiadomo, aby inne sieci poza oczywiście naszą Erą zdejmowały simlocka, więc pozostaje simlock.pl lub czekanie na Ultrasn0w.


Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. W okresie wakacyjnym kilka razt próbowałem zdjąć w ten sposób simlocka ze swojego iphone 3GS i za każdym razem po 2 dniach dostawałem smsa, że simlock nie może być zdjęty.
Jak się okazało (po dość obfitej korespondencji) - żeby telefon został przypisany do karty sim O2, połączenia muszą być wykonane na terenie UK inaczej nie ma takiej możliwości.
Zatem póki co, zostałem z kartą załadowaną za 20 funtów i czekam na możliwość pobytu w UK, żeby móc sobie zdjąć legalnie simlocka.
A na chwile obecną pozostają mi jedynie dobrodziejstwa softwarowe...

#18 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 24 listopada 2010 - 09:56

To ile dobrze pamiętam w którymś z podanych tam tematów było napisane, że z karty musiało być wykonane jakieś połączenie z terenu UK.

#19 knodr

knodr
  • 529 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 listopada 2010 - 10:30

JB - SIMLOCK 3GS Witam mam iphona z softem 4.0.1 BB 05.13.04 Chce wgrać sobie 4.1 badz 4.2 z działajaca cydia Co muszę zrobić , czy będę mógł ominąć blokadę Simlock ?i zrobic JB Telefon mam z orange

#20 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 24 listopada 2010 - 10:59

4.2 na chwilę obecną nie możesz wgrać. 4.1... na pewno tak jeżeli masz pliki SHSH dla tego softu bo nie wiem czy Apple podpisuje jeszcze soft 4.1. Skoro masz obecnie Cydię pewnie masz te pliki SHSH, ale dla pewności otwórz ją i sprawdź, będzie na dole napisane. Jeżeli tak musisz zmodyfikować plik hosts(nie pamiętam co trzeba dopisać, poszukaj na forum), bądź użyć TinyUmbrella i skorzystać z tego poradnika: http://myapple.pl/ip...du-windows.html (Przeczytaj go lepiej 3 razy zanim sobie problemów narobisz)

#21 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 24 listopada 2010 - 11:21

Apple jeszcze podpisuje 4.1 - sprawdzałem przed momentem. //T

#22 radko93

radko93
  • 949 postów
  • SkądWrocLove

Napisano 24 listopada 2010 - 20:18

Uwaga: Apple zablokowało omijanie aktualizacji basebandu w iOS 4.2.1. Nie da się już oszukać Apple poprzez TinyUmbrella na iPhone 4 - telefon nie uruchomi się bez nowego basebandu, będzie możliwe tylko przywrócenie 4.1 jeśli posiada się shsh lub update do nowego basebandu z 4.2 i utrata możliwości ściągnięcia simlocka. Z góry przepraszam za powtórzenia związane ze słowem "baseband" ;)

#23 yatering

yatering
  • 6 postów

Napisano 24 listopada 2010 - 21:29

hej mam pytanko mam IP 4 z 4.1 i 2.10.04 Czy powinienem tez zapisac shsh blobs ? wiem ze jeszcze zdjecia blokady nie ma ale jb chyba juz mozna zrobic prawda ?? jestem kompletnie nowy dopiero co aktywowalem telefon greenpointem i pierwszy raz sie bawie IP.

#24 radko93

radko93
  • 949 postów
  • SkądWrocLove

Napisano 24 listopada 2010 - 21:41

tak powinieneś to zrobić póki jest możliwość, pobierz program TinyUmbrella i kliknij Save all shshs ;)

#25 Kasia1990

Kasia1990
  • 1 postów

Napisano 24 listopada 2010 - 23:03

pomocy, ratunku. Witajcie, Zachęcona opiniami o prawdopodobnie mniej zamulającym iphonie 3g ściągnęłam dzisiaj nowy soft 4.2.1 przez itunes. (oh ja głupia, nierozsądna, nieodpowiedzialna i zła, że wcześniej nie wpadłam na to forum) Telefon jest teraz zablokowany, itunes żąda oryginalnej karty.:sad: Co mogę zrobić w tym momencie? Czy wyjdzie jakiś program do zdjęcia tego nieszczęsnego simlocka? Czy jest jakiś inny sposób na, chociaż, przywrócenie do starej wersji? Czy jeśli znajdę gdzieś 'oryginalną', brytyjską kartę, to będę mogła aktywować telefon? Pomocy!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych