Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Simlock na softach 4.1 - 11.x wszystkie modele iPhone - PRZECZYTAJ!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11474 odpowiedzi w tym temacie

#51 Axellvak

Axellvak
  • 1 938 postów
  • Płeć:
  • SkądEarth

Napisano 28 listopada 2010 - 23:37

[QUOTE=North;1428791]Z tego co czytałem za jakiś czas sami będą ściągać za opłatą, więc ja bym na twoim miejscu poczekał. Aktualnie nie ściągają, bo iPhone 4 jest za nowy, z iPhone 3GS już spokojnie ściągniesz simlocka.

Ok ale jakim sposobem? bedzie trza do angli sie wybrac? ;/ jak tak to bez sensu.. chyba ze z polski da rade przez imei..

#52 majkel.design

majkel.design
  • 24 postów
  • SkądDolnyśląsk.

Napisano 28 listopada 2010 - 23:42

A moglibyście mi przybliżyć jakie będę miał konsekwencje ze ściągnięcia za pomocą sposobu DEV-TEM na 3G ? I jeśli mam 5.14 to nie mam innej możliwości jak simlock.pl czy nowy ultrasn0w ? Aha i czy teraz mogę już wgrać 4.2.1 za pomocą redsn0w bez żadnych niepewności ?

#53 adamch

adamch
  • 497 postów

Napisano 28 listopada 2010 - 23:44

Nie jailbreak, z którym wszystko jest tak samo jak było, tylko ominięcie simlock'a.


Żeby podnieść BB musisz mieć jailbreaka (lub robisz obie rzeczy na raz). A więc iPhone 4.1 lub 4.2.1 z ominiętym simlockiem = iPhone z jailbreakiem. Późniejsza jakakolwiek aktualizacja wiąże się z wgraniem CF, czyli firmware'u z już zrobionym jailbreakiem. To samo Restore - tylko do CF. Tak już będzie do końca.

Co oznacza (i pozwole sobie to podkreślić, nie tylko dla Ciebie, ale dla wszystkich), że jeśli teraz zrobisz unlocka z podniesieniem Basebandu do 06.15, to już zawsze będziesz musiał mieć jailbreaka!

#54 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 28 listopada 2010 - 23:49

Ok, pojawiła się więc aktualizacja, która wyjaśnia nieco więcej. Na początek zacytuję to co napisałem w pierwszym poście:

DOTYCZY WYŁĄCZNIE iPhone'a 3G na Mac OS X!


1. Stracisz gwarancję na zawsze wgrywając BB 6.15 i NIE da się tego uniknąć, ani cofnąć!
2.Jeżeli Apple wyda w przyszłości poprawki dotyczące Waszego BB NIE będzie możliwa ich instalacja tak długo jak numer BB będzie niższy od 6.15
3. NIE będzie możliwe juz NIGDY wgranie oryginalnego softu!


Poniższe to tylko moje tłumaczenie i przysługa z mojej strony. Cokolwiek zrobisz, zrobisz to tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność!


1. Przeczytaj powyższe i upewnij się, że rozumiesz i jesteś świadomy ryzyka.
2. Ściągnij ten plik, oraz PwnageTool
3. Uruchom PwnageTool aby stworzyć custom firmware 4.1. Zaznacz, że chcesz użyć basebandu softu na iPada, który pobrałeś wcześniej.
4. Wgraj ten custom firmware.
5. Zainstaluj Ultrasn0w z Cydii.
6. Enjoy!
7. Jeżeli nie masz Maka poczekaj na redsn0w!

#55 Kamix

Kamix
  • 95 postów
  • SkądO-ka

Napisano 28 listopada 2010 - 23:51

@adamch: Tak, ale napisałeś to w taki sposób jak by jailbreak przestał być odwracalny. A to unlock przestał być odwracalny. Co do iPhone 4.1 - można mieć spokojnie ze starszym BB. I teraz wyszły wszystkie oszczędności na iPhone z simlockami. Nie ma jakiejkolwiek gwarancji, że w ogóle Dev-Team będzie update'ował te iPhone'y. Więc realistyczna jest teoria, że 4.2.1 to ostatni soft jaki wgracie do swojego iP z BB 6.15.

#56 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 28 listopada 2010 - 23:52

Temat dotyczący simlocka w Orange PL jest tutaj: http://myapple.pl/ip...ejmowal-20.html Tutaj go nie poruszamy więcej!

#57 majkel.design

majkel.design
  • 24 postów
  • SkądDolnyśląsk.

Napisano 28 listopada 2010 - 23:54

jeśli teraz zrobisz unlocka z podniesieniem Basebandu do 06.15, to już zawsze będziesz musiał mieć jailbreaka!

Hmm... Czyli zaczyna się era CF na iPhony ?

@Kamix: Tylko DEV-TEAM może tworzyć CF ? Są też inni, nie czujmy się od nich uzależnieni.

#58 adamch

adamch
  • 497 postów

Napisano 29 listopada 2010 - 00:11

@adamch: Tak, ale napisałeś to w taki sposób jak by jailbreak przestał być odwracalny.


Bo przestał. Jeśli podniesiesz sobie BB to nie wgrasz już nigdy czystego firmware'u, czyli zawsze będziesz musiał miec jailbreaka. Rozumiem o co Ci chodzi (że to podniesienie Basebandu a nie sam proces jailbreaku staje sie nieodwracalny), ale przez to sam jailbreak też jest już nieodwracalny.

Nie ma jakiejkolwiek gwarancji, że w ogóle Dev-Team będzie update'ował te iPhone'y.
Więc realistyczna jest teoria, że 4.2.1 to ostatni soft jaki wgracie do swojego iP z BB 6.15.


Nie przesadzałbym, sądze że mają niemałe zyski z dotacji.

Natomiast problem jest innego rodzaju - Apple może teraz wymyślić coś, co skutecznie zablokuje te iPhone'y. Przykład mielismy niedawno - iOS 4.2.1 na iPhone 4 wymaga konkretnego basebandu 03. Do tej pory było to w dół, ale teraz pewnie Apple samo jest zaskoczone i może wprowadzić, że i w górę.

Albo jeszcze lepiej - wystarczy, że Apple w jakiś sposób skutecznie zablokuje możliwość hacktywacji, i po ptakach - nigdy już nie wgramy sobie wyższego softu (bo CF wymaga hacktywacji).

---------- Wpis dodano o 02:11 ---------- Poprzedni wpis dodano o 02:09 ----------

Nie tylko Dev-Team ale wyobraź sobie taki scenariusz:
Wychodzi nowy BB 05.xx np. z iOS 4.3.
Ktoś znajduje w nim dziurę pozwalającą na ominięcie sim-locka.
Wychodzi soft, który to robi, wszyscy się cieszą i zapominamy o użytkownikach którzy mają w swoich telefonach 06.15.


Bardzo słuszna uwaga!

#59 majkel.design

majkel.design
  • 24 postów
  • SkądDolnyśląsk.

Napisano 29 listopada 2010 - 00:14

Powiedzcie mi tylko jeszcze proszę czy mogę bez strachu że nie będę miał unlock (tak jak pisali) wgrać sobie 4.2.1 na iP3G ? I czy zrzucić jakoś SHSH, dopóki mam 3.1.3 ?

#60 Axellvak

Axellvak
  • 1 938 postów
  • Płeć:
  • SkądEarth

Napisano 29 listopada 2010 - 00:16

Ok dzieki za info. jezeli wymysla taki sposob na ip4.. to ja sobie daruje... wole dalej miec drogiego ipoda..i poczekac na normalny sposob. nawet jezeli mialoby mnie to kosztowac spora sumke..

#61 adamch

adamch
  • 497 postów

Napisano 29 listopada 2010 - 00:20

Z twitta MuscleNerda wnioskuje, że w RedSn0w będzie opcja samego podniesienia BB, co pozwoliloby wgrac 06.15 również na 3GS 4.1 z nowym bootem po limera1n. Tylko czy da rade podniesc sam BB (oczywiscie w DFU) bez Restore?

#62 adamch

adamch
  • 497 postów

Napisano 29 listopada 2010 - 00:31

Nie dowiemy sie, poki nie bedzie nowego RedSn0w. Aczkolwiek sadze, ze bedzie tak jak napisalem. Edit: Na to wychodzi. "iPhone3GS users with old bootroms who want to go to 4.2.1 (...) Update to stock 4.2.1 first, then use the upcoming redsn0w to update your baseband." Czyli wychodzi na to że, dzięki RedSn0w będziemy mogli podnieść BB do 06.15 na 3G i dowolnym 3GS z softem 4.1 (bez koniecznosci uprzedniego Restore czy Up do 4.2.1), a także na 3G i 3GS ze starym bootem z softem 4.2.1. To akurat dobra wiadomość.

#63 Mariolka

Mariolka
  • 4 postów

Napisano 29 listopada 2010 - 00:37

Jeśli chcę zrobić tą metodę, muszę najpierw zaktualizować do 4.2 przez Itunes ten oryginalny soft? Mam aktualnie iOS 4.1 5.14.02 i chcę mieć te atrakcje z iOS 4.2. Musiałbym się bawić w robienie JB?

#64 MMAniak

MMAniak
  • 344 postów
  • Skądz domu

Napisano 29 listopada 2010 - 00:58

OK, zrobiłem jak kazali. Działa i nie mam zastrzeżeń. Wkońcu z iPoda mam iPhona3G,teraz czekam na unlock iPhona4:)

#65 nitroprusydek

nitroprusydek
  • 28 postów

Napisano 29 listopada 2010 - 01:16

czyli ze nie wystarczy wgrac nowego ultrasn0wa? Mam iOS 4.1 wgranego kiedys przez iTunes, zaktualizowalem w cydii ultrasnowa no i nic to nie dalo. O co z tym chodzi? Musze wgrywac jeszcze cos?

#66 sproject

sproject
  • 206 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 listopada 2010 - 01:17

Niby ugotowałem ROM, ale baseband zamiast podbić mi się do 06.15.00, podbił mi się do 05.15.04. Co to w ogóle jest, bo pierwsze słyszę o takim numerku i co powinienem zrobić żeby jakoś zdjąć locka?

#67 adamch

adamch
  • 497 postów

Napisano 29 listopada 2010 - 01:21

A nie sądzicie że jak bardzo duża liczba osób zrobi jak wymyślili to będą skupiać się właśnie na nich ?


Nie.
Prawdopodobne logiczne następstwa dzisiejszych wydarzeń:
1. Apple wprowadza blokadę zmiany Basebandu we wszystkich modelach od najblizszego softu (4.3 ?)
2. Dzisiejsza metoda przestaje działać już na najbliższym sofcie
3. Nowy Baseband będzie można złamać tylko "normalnie"
4. iPhone'y z 06.15 będą zostawione z 4.2.1

---------- Wpis dodano o 03:18 ---------- Poprzedni wpis dodano o 03:17 ----------

czyli ze nie wystarczy wgrac nowego ultrasn0wa? Mam iOS 4.1 wgranego kiedys przez iTunes, zaktualizowalem w cydii ultrasnowa no i nic to nie dalo. O co z tym chodzi? Musze wgrywac jeszcze cos?


Żartujesz, prawda?

---------- Wpis dodano o 03:21 ---------- Poprzedni wpis dodano o 03:18 ----------

Niby ugotowałem ROM, ale baseband zamiast podbić mi się do 06.15.00, podbił mi się do 05.15.04. Co to w ogóle jest, bo pierwsze słyszę o takim numerku i co powinienem zrobić żeby jakoś zdjąć locka?


"Update #1: There’s an error in the bundle for the iPhone3GS 4.1 that prevents the new baseband from being used. If you know your way around OSX, please download the fixed bundle, and unzip it if Safari hasn’t already done so. Then “Show Package Contents” of PwnageTool.app, navigate to Contents->Resources->FirmwareBundles and drop it there. Otherwise, please wait for the updated PwnageTool, or the OSX version of redsn0w coming soon."

Chyba masz ten błąd. Spróbuj zrobić jak radzą.

#68 sproject

sproject
  • 206 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 listopada 2010 - 01:40

Teraz znowu za każdym razem mam błąd 1600. :<
Dołączona grafika

#69 konrado0905

konrado0905
  • 361 postów

Napisano 29 listopada 2010 - 01:43

DFU w iP. Wyłącz iT. Ściągnij iREB, uruchom i wybierz odpowiedni model iP. Po zakończeniu włącz iT i powinno śmigać

#70 sproject

sproject
  • 206 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 listopada 2010 - 01:45

A na OS X coś jest, bo widzę że iREB tylko pod Windowsa póki co?

#71 sproject

sproject
  • 206 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 listopada 2010 - 01:49

To mi wygląda na oficjalną stronę, a wersji na Maka nie ma. :<
iH8sn0w.com | Jailbreak your iPod touches and iPhones

//To idę poszukać peceta. :)

#72 Mr.Crash

Mr.Crash
  • 660 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 listopada 2010 - 06:25

Na blogu dev teamu jest nowy redsn0w, dzięki któremu możemy podnieść bb do wersji iPada - 06.15.00 Ja już jestem po wszystkim i wkońcu nie mam simlocka ! :D

#73 adamch

adamch
  • 497 postów

Napisano 29 listopada 2010 - 08:08

Pytanie do tych, którym się udało, bo nie do końca jest to dla mnie jasne:
jeśli mam iPhone'a 3G lub 3GS (obojętnie jaki boot) po JB (nawet limera1n) i soft 4.1, to mogę po prostu właczyć RedSn0w i zrobić samą aktualizację basebandu?

---------- Wpis dodano o 10:08 ---------- Poprzedni wpis dodano o 10:05 ----------

Ok, już sam widzę że niestety chyba nie. Bo przecież w kroku 1 w RedSn0w trzeba podać soft, np. 4.1 dla 3GS. I już pojawia się uprzedzenie o tethered.
Czyli oznacza to, że iPhone'y 3GS z nowym bootem mogą mieć tego unlocka tylko poprzez jailbreak tethered?

#74 konrado0905

konrado0905
  • 361 postów

Napisano 29 listopada 2010 - 08:47

Znalazłem już odpowiedź na moje pytanie. iP musi pokazywać że ma BB w wersji 06.15. Jak komuś nie działało przez PWNAGE TOOL, to niech wgra oryginalnego iOS i zrobi do RedSn0w. Pozdro

#75 Digress

Digress
  • 0 postów

Napisano 29 listopada 2010 - 08:56

Może komuś to pomoże ;]
[url=http://www.youtube.com/watch?v=PgGyZJcu7HQ]YouTube - HOW TO Update iPhone 3GS / 3G Baseband to 06.15.00 and Unlock it[/url]

I z tego co widzę to nie trzeba wgrywać 4.2.1 można na 4.1 zrobić to ;]


@ Mam pytanie który z softów lepiej kręci ? 4.1 czy 4.2.1 czy nie ma to znaczenia ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych