Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Stylus/rysik - czy używacie? Który wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#101 piotrrz

piotrrz
  • 13 postów

Napisano 03 grudnia 2012 - 12:42

[url=http://akcesoria.ramsat.pl/rysik-do-ekranu-pojemnosciowego.html]rysik do ekranu pojemnościowego[/url]

Co sądzicie o tym rysiku Samsunga? końcówka wydaje się cienka. Będzie to dobra alternatywa dla Wacoma? Mogę ten rysik powyżej mieć za 75zł :)

#102 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 grudnia 2012 - 17:31

Przewagą wacoma jest idealne wyważenie - jak ten samsung ma rozłożoną masę to musisz chwycić i sam zobaczyć...

#103 dao

dao
  • 348 postów
  • SkądwAmA

Napisano 06 grudnia 2012 - 12:13

A czy ktoś używał Adonit Jot Pro ? Jakie wrażenia ? Plusy i minusy ? Czy nadaje się do robienia notatek ?

#104 Foxter

Foxter
  • 59 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 20:47

ja osobiście używam wacoma, nie ma co oczekiwać cudów od iPada. Dla mnie osobiście był to dobry wybór, bo spełnia oczekiwania - szybkie notatki + uzupełnianie formularzy - wstępny zarys layout/logo - no i przede wszystkim, jak to nazwać - chmurka strzałeczka, chmurka :P Czyli dla blogerów, jak znalazł. :) Krążąc po sieci i czytając recenzje, to właśnie wacom zbiera bardzo dobre opinie. O pisaniu ręką w powietrzu można zapomnieć. :D Jeżeli chce ktoś pisać długie teksty, to raczej preferuje program do tego dostosowany i wbudowaną klawiaturę. O dokładnym szkicowaniu nie ma mowy, od tego są tablety do komputerów :D

#105 Czumulungus

Czumulungus
  • 12 postów

Napisano 07 lutego 2013 - 15:41

Witam. Ja się wogole zastanawiam bo nigdy nie używaniem rysikow,czy nada się on do notowania notatek np z wykładu na uczelni ,czy lepiej sobie odpuścić i próbować pisać na klawiaturze w iPad mini ,czy tez całkowicie sobie odpuścić i pisać po prostu nakartkach po staremu:) Czekam na jakaś podpowiedź.... Pozdro

#106 groszekbmx

groszekbmx
  • 8 postów
  • SkądManhattan, United States

Napisano 21 lutego 2013 - 23:53

Ja polecam bamboo stylusa, jednakże jego gumka jest za miękka, poza tym z czasem robi się jeszcze bardziej rozciągnięta, jest możliwość kupienia na stronie wacoma "twardych gumek" które jako tako w cale nie są twarde bo po 3 dniach robią się takie same jak te miękkie.

#107 harte222

harte222
  • 1 postów

Napisano 22 lutego 2013 - 20:20

studio pen

czy ktoś z was testował ten produkt??

[url=http://www.by-zero.com]byzero ( Mobile Digital Pen )[/url]

#108 RPAnimation

RPAnimation
  • 387 postów
  • Płeć:
  • SkądCzęstochowa

Napisano 22 lutego 2013 - 21:54

Ja polecam wacom stylus duo. Osobiście używam go do rysowania (tylko szkic), bardzo wygodna alternatywa dla profesjonalnych cintiq... ale wiadomo nie ma szału... Ale jeśli przyjdzie mi szkicować lub animować do wyższych celów, muszę skorzystać z normalnego tabletu...

#109 skc

skc
  • 925 postów

Napisano 22 lutego 2013 - 22:12

Adonit Jot Touch Pro wersja 2 z Bluetooth 4.0, którą zaraz wydadzą, wydaje się być super.

#110 Skoczek135

Skoczek135
  • 45 postów

Napisano 28 marca 2013 - 08:33

Co możecie polecić do w miare dokładnego rysowania schematów i wykresów na studiach technicznych? I czy jst jakiś program który szybko pozwoli zmieniać między pisaniem na klawiaturze, a rysowaniem oraz ma możliwość wrzucania plików na dropboxa?

#111 Leo13

Leo13
  • 20 postów

Napisano 25 czerwca 2013 - 21:47

Szczerze mówiąc corzz mniej korzystam z forum i coraz mniej ciekawych informacji tutaj znajduje ale "dołoże" swoją opinię o rysikach bo w końcu każde forum jest tyle warte ile wkład jego uczestników. Większość chwali Wacom Bamboo - rozumiem, że łatwo go kupić w Polsce sam stylus należy do dobrej klasy rysików i jest często polecany - ale na pewno nie jest na "szczycie" - ani ceną, ani wlaściwościmi. Najważniejsze pytanie co do rysików: do czego maja służyć? Do rysowania nadaje sie niemal kazdy, natomiast do łatwego i przyjemnego pisania - tutaj zakres dobrych rysków sie zawęża. Używałem kilkanaście, róznych firm i rodzajów. Powiem krótko: najlepsze są firmy Stylu-R-Us np. Terminator lub iWand. Podobny poziom reprezentuje GoSmart - 200 lub 300 bez róznicy (inna rączka). Dopiero za nimi mozna wymienic 4tą wersję Adonit Jot Touch Pro. Jeżeli kogoś interesują szczegóły - chetnie odpowiem.

#112 xzlepek

xzlepek
  • 13 postów

Napisano 04 września 2013 - 08:17

Jeśli ktoś poluje na Wacom Bamboo, ale odstrasza go cena i nie boi się uszkodzonych pudełek, to polecam przejść się do stacjonarnych sklepów Media Markt. Wczoraj wybrałam się z zamiarem zakupu rysika do MM Warszawa Bemowo i żałowałam, że Bamboo jest taki drogi (cena na stronie: 129 PLN), więc zamierzałam kupić coś tańszego. Jednak w sklepie okazało się, że wszystkie egzemplarze od Wacoma mają uszkodzone pudełka i tym samym rysiki przecenione są na 89 PLN. Wydaje mi się to bardzo korzystną opcją, warto jedynie uważnie przejrzeć zawartość opakowania, czy wszystko jest na miejscu i sam rysik nie jest uszkodzony. Rozmawiałam jeszcze z Panami z obsługi i pytałam, czy przy takim (dość mocno zdezelowanym) stanie pudełek mam gwarancję, że jeśli coś będzie nie tak, to czy będę mogła zwrócić produkt lub go zareklamować. Powiedzieli, że nie ma problemu, trzeba jednak zachować paragon. A jeśli chodzi o sam rysik - cudo! Bardzo pewnie leży w ręce i dobrze sprawuje się na Penultimate; muszę jedynie dobrze opanować ruchy nadgarstka :D Enjoy :)

#113 opa_pl

opa_pl
  • 411 postów

Napisano 11 września 2013 - 23:55

Czy do ipada są dostępne stylusy na wzór Wacom Bamboo Stylus Feel, Biały - Akcesoria - Komputronik notebooki, komputery i elektronika ?
Chodzi mi o jak najcieńszą końcówkę piórka celem sporządzania odręcznych notatek z zajęć etc.

#114 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 września 2013 - 00:27

Nie ma s pena na ipada, są zwykłe stylusy i takie komunikujące sie przez bluetooth, ale o notatkach raczej zapomnij, chyba, ze to takie zajęcia, że można pisać wolno i niewiele... Zaden tablet i stylus nie oferuje jeszcze komfortu i szybkości pisania na papierze

#115 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 12 września 2013 - 07:39

nie no oczywiście że nie... żaden... taki jeden żaden jak ten na przykład od 2011 roku ;)
byzero ( Mobile Digital Pen )

#116 opa_pl

opa_pl
  • 411 postów

Napisano 12 września 2013 - 08:15

Nie ma s pena na ipada, są zwykłe stylusy i takie komunikujące sie przez bluetooth, ale o notatkach raczej zapomnij, chyba, ze to takie zajęcia, że można pisać wolno i niewiele... Zaden tablet i stylus nie oferuje jeszcze komfortu i szybkości pisania na papierze


Na zajęciach na których trzeba dużo pisać używam klawiatury. Stylusa potrzebuje na zajęcia gdzie są wzory i wszelkiej maści wyliczenia, a tempo pisania nie jest porażające. Co prawda mam bamboo stylus, ale się nie sprawdza.


Ostatnio zainteresował mnie Go Smart. Wygląda interesująco.... Ktoś posiada, jakie wady i zalety? Btw jestem leworęczny - to tak na wszelki

#117 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 września 2013 - 09:02

nie no oczywiście że nie... żaden... taki jeden żaden jak ten na przykład od 2011 roku ;)
byzero ( Mobile Digital Pen )


Chciałeś zabłysnąc i ci nie wyszło... :) jak byś się przyjrzał, to byzero wymaga odbiornika, nie działa samodzielnie i tak jak w przypadku innych stylusów czy s penów - tez nie jest tak samo szybki jak zwykly długopis..

#118 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 12 września 2013 - 09:37

Błyskanie to chyba jednak twoja specjalność, szczególnie jak ci wytknąć błąd, ale nie chcę o to robić flejma, więc się nie spierajmy. Odbiornik jest oczywiście faktem, i nie widzę problemu, a szybkość jest pojęciem względnym - ja używając tego rysika piszę tak samo szybko jak na kartce papieru, opóźnienie jest tylko milisekundowe w wyświetleniu tego co napisałem na ekranie ale to nie wpływa na moją zdolność pisania w żadnym stopniu.

#119 Michiyo

Michiyo
  • 9 postów
  • SkądRosocha, Kalisz, Poland, Poland

Napisano 04 grudnia 2013 - 13:59

Hej. Szukam rysika, który nie stawiałby oporu przy przesuwaniu po ekranie. Chodzi o to żeby reagował na delikatne muśnięcie(tak jak palec). Wypróbowałam bamboo stylus ale pod tym względem dla mnie jest beznadziejny...:( Waga oczywiście też się liczy. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź. ;)

#120 flypek

flypek
  • 118 postów

Napisano 20 grudnia 2013 - 17:22

Czy ktoś ma lub miał ten rysik i może coś o nim powiedzieć edit. Ewentualnie tego Czy nie rysuje taka końcówka iPada? Czy końcówki są wymienne ?

#121 chliszcz

chliszcz
  • 6 postów

Napisano 20 stycznia 2014 - 22:08

Pochwalę się rysikiem którego wykonałem ręcznie - [url=http://www.youtube.com/watch?v=MShIk2brJLo]very precise stylus pen DIY handmade for touch screen iphone and ipad - YouTube[/url]
Gdyby miał jeszcze możliwość stopniowania nacisku - he he.

#122 chliszcz

chliszcz
  • 6 postów

Napisano 11 kwietnia 2014 - 08:57

Bardzo polecam Wacom Intuos Creative Stylus + Mod w przypadku iPada Air

Zapraszam [url]http://myapple.pl/ipad/298856-wacom-intuos-creative-stylus-ipad-air.html[/url]

Pozdrawiam

#123 Jelithe

Jelithe
  • 4 postów

Napisano 16 kwietnia 2014 - 14:29

Ja się zdecydowałam na Wacom Bamboo Solo 2 z 5mm gumową końcówką i jestem bardzo zadowolona. Rysik jest niewielkich rozmiarów, ale ani za duży ani za mały, dobrze leży w ręce, a mała końcówka pozwala na większą precyzję. Tak więc jeżeli ktoś szuka czegoś do zabawy, robienia notatek, "bazgrania" po ekranie, to jest idealny. Do tego kupiłam go w 50% przecenie, więc cena też była atrakcyjna :-D

#124 geekboy68k

geekboy68k
  • 45 postów

Napisano 16 listopada 2014 - 08:12

122 odpowiedzi... Uh... :) Może więc zapytam - poleci mi ktoś stylus do iPada w przyzwoitej cenie? Chodzi o notowanie (wyłącznie wykresy, wzory matematyczne), stąd musi być w miarę precyzyjny/z cienką kreską. Jednocześnie chciałbym, aby nie "rył po ekranie" (nie używam folii) i był zgodny z więcej niż dedykowaną aplikacją (w tej kwestii - Notability).

#125 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 26 marca 2018 - 21:25

Temat jest podpięty więc napiszę w nim. Szukam rysika wygodnego i dobrego do iPada mini 4. Cena nie gra roli aby był dobry, wygodny do pisania notatek ręcznie. 


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych