Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Stylus/rysik - czy używacie? Który wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#51 Attiss

Attiss
  • 594 postów

Napisano 25 sierpnia 2011 - 21:33

Wszystko zależu ile chce się wydać
PURO za 39 zl PURO Smartpen - Rysik dotykowy (czarny)
Hard Candy dodatkowo z wbudoawanym długopisem Hard Candy iPad Stylus rysik i długopis (biały) iShock.pl - Sklep z produktami marki Apple - iPhone, iPod, MacBook, iMac, Mac Mini, MobileMe, iLife, iWork, Mac OS X | iShock.pl - Zapraszamy |

#52 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 sierpnia 2011 - 23:05

tzn? lag jest bardziej zależny od rysika niż od aplikacji? mam Targusa i nie wiem czy droższy dwa razy cokolwiek zmieni...

#53 goferzyca

goferzyca
  • 7 postów

Napisano 18 października 2011 - 19:16

A czy znacie taka aplikacje do notowania gdzie notujemy ręcznie a tekst nam się przerabia na tekst komputerowy?

#54 zabuza46

zabuza46
  • 12 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 16 stycznia 2012 - 17:14

Odkopuje!! :) Jaki rysik/stylus polecacie do rysowania?:D

#55 mikol

mikol
  • 159 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 17 stycznia 2012 - 22:33

Bamboo Stylus ;) Świetna rzecz

#56 miyamoto

miyamoto
  • 26 postów

Napisano 27 stycznia 2012 - 15:08

A ma ktoś może rysik Adonit Jot? Jot Pro | Adonit Zastanawiam się, czy jest lepszy od Bamboo, chciałbym taki kupić. Ktoś chętny? Zaoszczędzimy na przesyłce. :)

#57 czaku

czaku
  • 285 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 31 stycznia 2012 - 09:55

Czy ktokolwiek kto używał obu, tj. Targusa i Bamboo może dokonać subiektywno-obiektywnej oceny? :)

#58 e200

e200
  • 237 postów

Napisano 04 lutego 2012 - 18:41

Ja jestem wstepnie zainteresowany jot'em ale zwyklym nie pro

#59 Beck

Beck
  • 237 postów
  • SkądUK

Napisano 26 lutego 2012 - 12:38

A ja kupilem na ebay-u 10 stylusow za £6,50 z wysylka. Uzywalem juz wielu stylusow i musze przyznac ze te tanie z ebaya sa w czolowce! Nie roznia sie niczym od bamboo wiec polecam taka opcje.

#60 kociak199

kociak199
  • 86 postów
  • SkądBiałystok/Islandia

Napisano 09 marca 2012 - 23:55

Czy ktoś wie kiedy będzie Ipen ?

#61 taran96

taran96
  • 96 postów
  • SkądKatowice

Napisano 18 marca 2012 - 12:41

Witam mam pytanie czy jest taki program w którym używam rysika do rysowania (np. wzory z chemii) a tekst jest wprowadzany z klawiatury ekranowej? Bawiłem się aplikacją Upad ale ma ograniczenia co do miejsca w którym wprowadzam tekst. Czy jest program który umożliwia pisanie gdzie chce nie zależnie od tego gdzie to ma być czy pod rysunkiem czy w środku bo Upad daje możliwość piasania tylko w obszarze podświetlonym ale nie da się np. wyśrodkować tekstu itp. co jest troche uciążliwe

#62 czaku

czaku
  • 285 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 20 marca 2012 - 11:28

Notability bardzo mi przypasił i ma dokładnie te funkcje o które pytasz @taran96

#63 Nikczemny

Nikczemny
  • 12 postów

Napisano 20 marca 2012 - 11:53

zgadzam się z @Czaku

#64 taran96

taran96
  • 96 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 marca 2012 - 15:19

dzięki bardzo pytałem bo mam problem z odczytaniem się w zeszycie

#65 Murphy

Murphy
  • 70 postów

Napisano 27 marca 2012 - 02:14

A próbował może ktoś już iPad _φ(-_- Transparent Pen Movie6 (English) (6/9) - YouTube

#66 macnow

macnow
  • 233 postów
  • SkądGdańsk/Wrocław

Napisano 31 marca 2012 - 10:26

Mam pytanie, na iPadzie mam naklejoną folię ochronną, czy używaliście tych rysików (Wacom, Targus, itp) poprzez folie? Czy to działa? Zamówiłem kiedyś tani rysik z eBaya i nie działał wcale.

#67 Murphy

Murphy
  • 70 postów

Napisano 02 kwietnia 2012 - 14:54

Mam pytanie, na iPadzie mam naklejoną folię ochronną, czy używaliście tych rysików (Wacom, Targus, itp) poprzez folie? Czy to działa?
Zamówiłem kiedyś tani rysik z eBaya i nie działał wcale.

link który wyżej podałem pokazuje jak zrobić wygodny, cienki rysik, który działa bezproblemowo mając folię, na kolejnym filmie tego autora pokazuje jak szybko zrobić taka ochronną

#68 ciochu

ciochu
  • 176 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 03 kwietnia 2012 - 17:21

Mój rysik :D
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Folia alu, opakowanie po paluszkach, ołówek - wciąż działa ;D, taśma i 30 min roboty.
Działa dobrze, chociaż nie mam porównania.
Jak będę mieć chwilę to zrobię lepszą wersję.

#69 adnet

adnet
  • 214 postów
  • SkądIrlandia

Napisano 07 kwietnia 2012 - 19:26

Witam, Przeczytałem ten temat - i linka z 2-giego posta. Szukam rysika dla Dzieci 9-11 lat, które bardzo lubią rysować na iPadzie. Mam już w koszyku Wacom Bamboo Stylus Pink, ale może ktoś ma jakieś własne zdanie albo doświadczenie ??

#70 lordon

lordon
  • 248 postów
  • SkądŁódź, Poland

Napisano 07 kwietnia 2012 - 22:53

Ma ktoś ten rysik ? jak on się sprawuje ? może dorównać BAMBOO ? Elago Design | Elago Stylus Pen With Clip - iPhone, iPad, iPod Touch, Galaxy

#71 Murphy

Murphy
  • 70 postów

Napisano 08 kwietnia 2012 - 11:43

Mój rysik :D
Folia alu, opakowanie po paluszkach, ołówek - wciąż działa ;D....

Gratuluję, ja po mojej pierwszej wersji wiele się nie spodziewałem, ale byłem zdumiony; pozytywnie. Napisz może jakiś test, jeśli zrobisz kolejny, mi brakuje czasu. Dla mnie to najlepszy rysik, a na pewno nie znajdzie się lepszego w tej kategorii cenowej :)

#72 adnet

adnet
  • 214 postów
  • SkądIrlandia

Napisano 12 kwietnia 2012 - 18:49

Kupiłem Bamboo Stylus z Wacom'a za €30.00 Gąbka (strasznie miękka) trzeba się dopasować do pisania. Nie to co rysiki z HP albo tabletów etc. Jak córka dostanie na urodziny za tydzień to napiszę recenzję. A.

#73 Mrk-WX

Mrk-WX
  • 38 postów

Napisano 13 kwietnia 2012 - 14:05

Czy jeśli chodzi o samą dokładność w przenoszeniu ruchu rysikiem po ekranie tabletu jest różnica między np. rysikiem puro a bamboo wacoma? Wg sprzedawcy z iSpotu nie, a różnica w cenie wynika z tego, że bamboo jest znacznie wygodniejszy przy długim użytkowaniu ze względu na inną budowę. Chciałem to info zweryfikować, ponieważ będę dużo rysował w sketchbooku i zastanawiam się czy warto inwestować w bamboo. Interesuje mnie jedynie dokładność urządzenia.

#74 ibizpl

ibizpl
  • 14 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 kwietnia 2012 - 09:13

Ja właśnie zaczynam się zastanawiać nad jakimś sensownym stylusem do ipada. Jedna rzecz mnie zastanawia, praktycznie wszystkie stylusy (oprócz paru dziwnych wynalazków) mają strasznie grubą końcówkę co przy szkicowaniu mniejszych detali mocno przeszkadza chociaż pewnie można się przyzwyczaić. Ciekawym wyjątkiem jest S Pen samsunga sprzedawany razem z note, ma cienką precyzyjną końcówkę a note przecież też ma ekran pojemnościowy. Czy ktoś ma możliwość sprawdzenia czy działa na ipadzie? Edit: Już wyczytałem że note ma inny digitizer wacoma dużo bardziej funkcjonalny niż zwykłe, rozpoznawanie siły nacisku itp. Te funkcje na pewno nie będą działać ale może podstawowe rysowanie będzie działać? Kosztuje podobnie do bamboo.

#75 iukasz

iukasz
  • 112 postów
  • SkądT-d

Napisano 06 maja 2012 - 19:18

Słuchajcie. Mam taki problem. Kupiłem miesiąc temu Bamboo i używało się go świetnie. Uzależniłem się od niego i mało co pluchem po iPadzie jeździłem ale z czasem zauważyłem, że końcówka robi się coraz bardziej miękka i mam wrażenie, że traci na precyzji... Byłem dzisiaj w iSferze w Lublinie, porównałem swój stylus z nowym i jest MEGA różnica w twardości. Miał ktoś podobny problem? Zwracac na gwarancji czy może to normalna sytuacja i należy wymienic po prostu samą końcówkę?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych