Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Stylus/rysik - czy używacie? Który wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#26 AdiGITAL

AdiGITAL
  • 400 postów

Napisano 05 czerwca 2011 - 23:21

Ten dokument nie wydaje się być napisany na iPadzie dlatego, że został stworzony w trybie powiększenia. Poniżej masz krótkie (tak na szybko i z wolnej ręki bo późno) nagranie z aplikacji Noteshelf. Daje mniej więcej pojęcie jak sie tym pisze.

#27 kociak199

kociak199
  • 86 postów
  • SkądBiałystok/Islandia

Napisano 05 czerwca 2011 - 23:42

No to warto dać 30 euro za tego stylusa. Super sprawa. Ja wydałam już masę pieniędzy na rysiki i żaden mi nie odpowiada.

#28 AdiGITAL

AdiGITAL
  • 400 postów

Napisano 06 czerwca 2011 - 10:21

Warto jeszcze dodać, że dobry stylus to jedno. Przyzwoity program do notatek jest moim zdaniem nie mniej ważny. Ja z kolei wydałem sporo pieniędzy jego poszukiwanie. W/g mnie aplikacje takie jak właśnie Note Taker (i podobne) nie dają najlepszego wrażenia przy pisaniu. Trudno to opisać ale linie są łamane, reakcja nie jest natychmiastowa. Nie ma się wrażenia, że rysowana linia odpowiada w 100% prowadzonej po ekranie ścieżce pisaka. Efektem są gryzmoły. Dodatkową kwestią jest wsparcie dla dłoni. Przesuwane "podkładki" nie sprawdza się zbytnio. Jeśli weźmiemy pod uwagę okoliczności, w jakich sporządzamy notatki, kiedy szybko musimy "zrzucić" treść wykładu na "papier", niewiele czasu zostaje na zwracanie uwagi na pozycję "podkładki" i ręczne jej przesuwanie. Penultimate rozwiązał to genialnie poprzez dość dobry algorytm ignorowania dotknięć nadgarstka. Niestety po ostatniej aktualizacji coś im nie wyszło i jest gorzej. W chwili obecnej używam Noteshelf, który w prawdzie działa na zasadzie martwego obszaru na nadgarstek, ale robi to w dość wygodny sposób. Na prawym marginesie jest znacznik, który przesuwa się w dół w miarę zapełniania kartki tekstem. Można to oczywiście wyłączyć. Wtedy aktywny jest cały obszar ekranu. Mam jednak wrażenie, że nawet w tym trybie działa jakiś mechanizm ignorowania nadgarstka. Wacom wprawdzie obiecał darmową aplikację Bumblepaper, która w pełni ma wykorzystywać ten stylus, ale jakoś jej jeszcze nie widać na horyzoncie. Póki co Noteshelf jest aplikacją, która najlepiej się (dla mnie) sprawdza.

#29 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 06 czerwca 2011 - 10:36

Nie moglbym sie z tym bardziej zgodzic, ja do dzisiaj nie znalazlem programu ktory by mnie zadowalal :( A propos rwanych linii, sprobuj uPad - jest wersja lite. Moim zdaniem ma najlepszy zoom ze wszystkich programow w app store, niestety nie nagrywa audio w trakcie notowania, dla mnie to automatyczna dyskwalifikacja, bo szukam czegos zeby zastapic moj Livescribe. Notes plus wydaje mi sie jedynym rozsadnym rozwiazaniem, niestety potrafi brutalnie zamulac.

#30 AdiGITAL

AdiGITAL
  • 400 postów

Napisano 06 czerwca 2011 - 14:49

Tak, próbowałem uPad i bardzo mi sie podobał. Ma bardzo funkcjonalne menu i bardzo cenną opcje nanoszenia notatek na PDF. Niestety o ile da się wytrzymać z koniecznością ręcznego przesuwania podkładki pod nadgarstek (przy zwykłym pisaniu), o tyle nie da sie zbytnio pracować z bez niej. Mam na myśli sytuacje, kiedy tworzę notatki całostronicowe, np. rysunki czy diagramy. Trzeba rękę trzymać w powietrzu. Noteshelf daje radę w takiej sytuacji, zostawiając przy tym bardzo małą ilość "śmieci". Czasem wcale. Gdyby nie to, pewnie pracowałbym na uPad. Jego "pismo"/linie są tylko niewiele gorsze od Noteshelf czy Penultimate.

#31 kociak199

kociak199
  • 86 postów
  • SkądBiałystok/Islandia

Napisano 06 czerwca 2011 - 18:46

Ja ostatnio przeszłam z Notes Plus do Ghostwriter. Prosty funkcjonalny , szybki w obsłudze i dobrze powiększa pisany obraz. Notes Plus jak dla mnie ma za dużo tego wszystkiego, ciężko usuwa się strony. Teraz tylko dobry rysik i piszemy. Zainstalowałam tego Upada Lite i muszę przyznać, że super sprawa. O wiele łatwiej się pisze niż w tym moim ghostwriter na szczęście wiele nie zainwestowałam w swój program , bo aż całe 2 euro :) hihi. Na drugi raz poproszę o radę zanim coś kupię.

#32 kociak199

kociak199
  • 86 postów
  • SkądBiałystok/Islandia

Napisano 16 czerwca 2011 - 22:03

Właśnie dziś wyszła darmowa aplikacja dla Bamboo Stylus i tak się właśnie nazywa. Także do roboty Panowie i Panie :) Ja niestety muszę na swojego Bamboo poczekać do urlopu :)

#33 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 czerwca 2011 - 22:05

Już jest oficjalna aplikacja, notes, do Rysia Bamboo. Do końca czerwca za darmo. Pisze z iPada dlatego bez linka. Ściągajcie. Bamboo Paper, tak się nazywa. Spózniłem sie ;)

#34 kociak199

kociak199
  • 86 postów
  • SkądBiałystok/Islandia

Napisano 16 czerwca 2011 - 22:22

Tylko 2 minuty :) Byłam szybsza :) Po wczorajszym użytkowaniu Bamboo Stylus ( Notes) mogę stwierdzic jedno: darmowy tak , płatny nie. Moim skromnym zdaniem Wacom powinien dawać ten program jako darmowy do rysika, bo i tak cena jego nie jest na polskie warunki mała. Po drugie można posiadać tylko jeden zeszyt w którym będzie się tworzyło strony , a już aplikacja DukePen pozwala na posiadanie i 50 zeszytów. Poza tym jest mało opcji piasnia, nie ma powiększenia. Mam nadzieję, że w płatnym programie będzie to naprawione. Kolejna sprawa to brak możliwosci odwrócenia obrazu, można pisać tylko w pionie , a ja akurat lubię poziomo. Nie ma opcji dla leworęcznych ( chociaż ja nie jestem leworęczna) i nie ma możliwości oparcia ręki o ipada, bo zaczynamy rysować ręką.

#35 AdiGITAL

AdiGITAL
  • 400 postów

Napisano 17 czerwca 2011 - 16:19

@Kociak199 - Piszesz o Bamboo Paper? Zoom jest i wsparcie nadgarstka również.

#36 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 17 czerwca 2011 - 17:14

Dzieki za informacje, przegapilbym :) @Kociak199 masz calkowicie racje, program jest funkcjonalnie ograniczony, przez brak wielu zeszytow rowniez w tej chwili bym za niego nie zaplacil. Jednakze jest tu sporo potencjalu. - zaimplementowany "wrist-rejection", co prawda nie jest idealny bo nadal moze pozostawiac niewielkie slady, ale jest. - Szybkosc pojawiania sie linii w trakcie pisania jest aktualnie najlepsza ze wszystkich programow jakie przetestowalem lacznie z uPadem - w locie poprawia tworzone linie - czasem dobrze a czasem zle, bo zdarza mu sie usunac akcent z niektorych moich literek. Gdyby to poprawianie odbywalo sie w sposob inteligentny, gdzie mielibysmy zaimplementowany OCR tak jak w OneNote, w locie, wtedy zaplacilbym za ten program kazde pieniadze :) Tym niemniej jakosc linii jest rewelacyjna, jestem zachwycony. - Powiekszenie jest o tyle ze mozna sobie dwoma palcami powiekszyc fragment "kartki" do rysunkow i wykresow super, do pisania niewygodne, pewnie lepsze byloby cos w stylu uPada, ale to jest niepotrzbne, jesli poprawia jeszcze troszke wrist rejection to pisze sie tu po prostu jak na kartce papieru i to jest faktycznie pierwszy program ktory na to pozwala bez dodatkowych opcji w stylu zoom. - prezentacje... jeszcze nie przetestowalem bo juz drugi tydzien czekam na adapter VGA, ale do prezentacji na rzutniku ten program bedzie genialny, czysty, skromny interfejs, genialna jakosc bez nieeleganckich porwanych linii. Jestem zachwycony, jak na darmowy program rewelka. Wszyscy ktorzy planuja w przyszlosci Stylusa powinni go w tej chwili zassac, szkoda potem placic. Mysle ze bedzie darmowy dla kupujacych Bamboo Stylus, prawdopodobnie zalatwia to jako in-App upgrade po numerze seryjnym rysika.

#37 kociak199

kociak199
  • 86 postów
  • SkądBiałystok/Islandia

Napisano 17 czerwca 2011 - 21:09

W którym miejscu?

#38 Endi

Endi
  • 414 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2011 - 10:32

Nie orientujecie się może gdzie (w jakiej sieci sklepów) w USA można kupić Bamboo Stylus? Bo znalazłem tylko możliwość kupna przez internet

#39 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 18 czerwca 2011 - 10:44

Tu masz pelna liste
Global Sites

#40 Endi

Endi
  • 414 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2011 - 11:01

Tu masz pelna liste
Global Sites


Dzięki wielkie

#41 kris1992

kris1992
  • 663 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 18 czerwca 2011 - 14:18

hmm a jest taka aplikacja w której można na prezentacjach zaznaczać w obręcz np jakiś rysunek w PDF który chciałbym zaznaczyć w obręcz i pokazać i mówić to i tamto... wiecie o co mi chodzi?

#42 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 czerwca 2011 - 14:20

@kris1992: masz osobny wątek do szukania aplikacji, po co robisz syf w tym?

#43 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2011 - 15:52

http://myapple.pl/ap...likacji___.html

#44 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 19 czerwca 2011 - 16:00

Jesli ktos ma ochote to w tej chwili jest przecena o 60% na NotesPlus, w lepszej cenie sie tego nie kupi.
itms://itunes.apple.com/us/app/notes/id374211477?mt=8

Jakosc pisma z Bamboo Paper jest lepsza, ale ilosc opcji w tym Notes+ jest nie do pobicia. Do tego Viet Tran (autor) obiecal nowa wersje programu pod koniec lipca ktora ma wprowadzic ogromne usprawnienia w tym wektorowa grafike (w tej chwili program potrafi lagowac przy duzej ilosci notatek).

Tak przy okazji, facet ma ambicje i niezla inspiracje do pisania tego programu, jesli Apple nie wstrzeli sie z jakims oszalamiajacym konceptem rysika to wydaje mi sie ze pod wzgledem mozliwosci Notes+ bedzie nie do pobicia: http://viettran.com/

#45 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 22 czerwca 2011 - 20:25

hmm.. nie moge wyedytowac poprzedniego posta... :/

Naskrobalem z ciekawosci do Wacom odnosnie Bamboo Paper, nie przyznali sie do zbyt wielu rzeczy, ale przynajmniej potwierdzili ze bedzie wiele zeszytow ;)
Przynajmniej teraz wiadomo, ze aktywnie pracuja nad aplikacja co dobrze wrozy na przyszlosc.

Hello,

and thanks for your mail!

We are currently working on an update of Bamboo Paper. The new version will, beside from other nice features, also include multiple notebooks.

I think the new version of Bamboo Paper will be available in a few couple of month.


Enjoy your day!

Mit freundlichen Grüßen
Kind regards


Thomas Freiherr
Community Manager



Wacom Europe GmbH
Europark Fichtenhain A9
47807 Krefeld
Germany
Web
Wacom Europe GmbH


PS. Aby pozostac w temacie rysikow - jestem co prawda sceptycznie nastawiony do tego rysika, ale wyglada ciekawie:
Artistree

#46 kociak199

kociak199
  • 86 postów
  • SkądBiałystok/Islandia

Napisano 22 czerwca 2011 - 21:35

To dobrze. Ja kupię ten rysik Wacom na pewno. Nauczyłam się już, ze inwestycja w drogi sprzęt przynosi efekty na lata. Co do programu to tylko brakuje mi tych kilku zeszytów. Fajnie, ze napisałeś do nich. Dzięki! Co dot ego rysika który przedstawiłeś to...jak dla mnie wygląda okropnie.

#47 Cubat

Cubat
  • 4 postów

Napisano 01 lipca 2011 - 01:42

[url]http://apple-tuning.com/en/iphone/204-high-sensitive-cell-phone-stylus-touch-pen-for-apple-iphone-ipad-brown.html[/url] Polecam ten, malutki i mega praktyczny, jak ide na spotkanie to biore coś większego, ale na codzień do notatek ten jest idealny.

#48 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 04 lipca 2011 - 21:55

Jesli macie ochote wyprobowac ciekawy program do notatek to wlasnie zauwazylem ze Noterize jest dzisiaj do pobrania za darmo.

#49 MarcelP

MarcelP
  • 4 postów

Napisano 02 sierpnia 2011 - 10:39

Wyglada OK i jest tani :)

#50 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 sierpnia 2011 - 17:59

witam wszystkich mam pytanie - czy lag przy pisaniu rysikiem jest zawsze i trzeba się do niego przyzwyczaić, czy są aplikacje, które starają się go redukować i nie przeszkadza tak bardzo?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych