Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Działający poradnik wycięcia karty sim>micro sim


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomciopaluch123

tomciopaluch123
  • 988 postów
  • SkądEarth

Napisano 15 listopada 2010 - 23:26

Siema mam takie pytanie na dniach zaopatrzę się w iPhone'a 4 i moje pytanie jest gdzieś poradnik w internecie jak wyciąć samemu kartę ale żeby to działało ? . Widziałem wiele filmików ale prosił bym o jakiś sprawdzony sposób/link z góry thx ; ):roll:

#2 michasz

michasz

  • 2 914 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopada 2010 - 23:48

Nie prościej po prostu wymienić u operatora? :) W chwili obecnej zrobisz to u każdego operatora w Polsce, a tak tylko ryzykujesz trwałe uszkodzenie karty SIM.

#3 tomciopaluch123

tomciopaluch123
  • 988 postów
  • SkądEarth

Napisano 16 listopada 2010 - 00:00

tylko mam to w plusie koszt 60 zł ... no to nie uśmiecha mi się to ... jeśli kupie telefon z ery bez simlocka w lombardzie ( pudełko zafoliowane itp) znajde w środku micro sim zeby wgl. go aktywować bądź taki mały plastik przeźroczysty jak to było w iphone 3G w miejscu na karte sim był plasticzek w kształcie karty jak to z tym jest?

#4 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 16 listopada 2010 - 00:48

Nie chciałbym zakładać nowego wątku, ale jak uzyskać nową kartę MicroSIM w Play ? U mnie w mieście mówią, że nie udało im się sprzedać jeszcze żadnego iPhone'a bo "jest to sprzet za kosmiczne pieniadze" i ze nie maja tych kart , a na stronie internetowej gdzie chciałbym zamówić sobie Play Fresh na kartę + Internet ten pakiet to tak samo te startery wyglądają jak w sklepie, a po moich ostatnich kurpiowskich wycinankach Ery to wolę już tego nie robić :) (Działa ale jak sie poruszy to juz nie bo jest krzywo przycieta...) PS.Zapytaj się kolesia który pracuje w tym lombardzie, ale wątpię że go dostaniesz...

#5 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 16 listopada 2010 - 11:55

Idź do salonu Playa w jakimś większym mieście.

#6 azta

azta
  • 122 postów

Napisano 16 listopada 2010 - 12:29

pajace z Ery raz mówią na infolinii, że microsim kosztuje 25zł, a raz że 45zł :/ krótko mówiąc zaopatrują mnie w telefon i naliczają abonament za coś do czego nie chcą mi dać za free podstawowego, nic ich nie kosztującego praktycznie narzędzia :???: więc niewiele w niedzielny kacowy poranek myśląc wziąłem moją 11 letnią kartę sim w jedną rękę, w drugą nożyczki i po prostu przyciąłem ją najpierw z grubsza dookoła złotych styków, a następnie dopiłowałem pilnikiem do paznokci do rozmiaru który mieścił się w tej ramce wyjętej z iP4 - zwracając uwagę na to by styki były równo widoczne w okienku ramki wszystko pięknie działa, oszczędziłem ileśtam złotych i czas wycieczki do salonu a era niech mnie cmoknie pod ogonem

#7 michsony

michsony
  • 181 postów
  • SkądOpole

Napisano 16 listopada 2010 - 16:21

Ja wymieniłem swoją kartę Play FRESH w malutkim punkcie PLAY w empiku, nie żadnym wielkim salonie, gość zrobił to w 5 minut.
Gość wyciągnął z szuflady kopertę z "pustą" kartą sim, zeskanował jej kod kreskowy, poprosił mnie o dowód i numer telefonu. PO chwili dostałem nową kartę, starej nie musiałem nawet wyjmować z telefonu, nową mogłem wyłamać do mini sim lub microsim wiec jeśli ktoś jeszcze nie ma iPhona 4, śmiało może iśc wymienić kartę wczesniej bo da sie jej używać w zwykłym telefonie, po zakupie iP4 wyłamałem do microsim, karta którą dostałem wyglądała mniej więcej tak
http://pasted.pl/wp-...sim-600x371.jpg

Jak odszedłem od jego stolika i wciągnąłem telefon ze starą karta, nie miała już ona zasięgu, od razu włożyłem nowo otrzymanego mikrosima i wszystko działało.

Miejsce: Opole ul. Wrocławska punkt w EMPIKU
Czas zmiany około 5-7 minut
Cena: 0 zł
Obsługa: idealne, bez problemu szybko i sprawnie, kompetentny Pan od razu wiedział o co chodzi.

PS: Karta trzeba zarejestrować, jeśli nie masz zarejestrowanej karty zabierz ze sobą do salonu ta kartę z której wyłamałeś minisima masz tam kod puk, pin itd. jest to potrzebne do zarejestrowania karty. Jeśli masz ją już zarejestrowaną wystarczy dowód osobisty. Nie ma tak że nie wymieniają, moim zdaniem jest to kwestia kompetencji lub niekompetencji pracownika salonu.

#8 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 16 listopada 2010 - 16:26

porazka... kupuje telefon za 3000 a zal mu 60zl ... pozatym oplata chyba jest tylko przy zgubieniu karty, a nie wymianie ?

#9 robertk572

robertk572
  • 1 109 postów
  • SkądNEW YORK

Napisano 16 listopada 2010 - 16:47

-niezawodną metodą jest użycie
[url=http://www.microsimcutter.com/]Cut your SIM safe and easy to micro SIM dimensions - MicroSIMCutter.com[/url]

#10 michsony

michsony
  • 181 postów
  • SkądOpole

Napisano 16 listopada 2010 - 16:50

porazka... kupuje telefon za 3000 a zal mu 60zl ...
pozatym oplata chyba jest tylko przy zgubieniu karty, a nie wymianie ?


Myślę że nie chodzi mu o to że aż 60 zł i pewnie nie żal mu tych pieniędzy, ale ja również uważam że to skandal, że płacąc abonament nie chcą mu wymienić za free, koszt wyprodukowania takiej karty to pewnie grosze są. Poza tym kupujesz u nich telefon jak sam powiedziałeś za 3000 zł, co jest złodziejską ceną zwłaszcza, że płacisz jeszcze abonament to taka karta powinna Ci się należeć!!

#11 robertk572

robertk572
  • 1 109 postów
  • SkądNEW YORK

Napisano 16 listopada 2010 - 17:03

...płacisz jeszcze abonament to taka karta powinna Ci się należeć!!


-Jestem dokladnie tego samego zdania.

#12 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 16 listopada 2010 - 17:17

-Jestem dokladnie tego samego zdania.


ale on NIE kupuje tego w salonie

tylko mam to w plusie koszt 60 zł ... no to nie uśmiecha mi się to ...
jeśli kupie telefon z ery bez simlocka w lombardzie ( pudełko zafoliowane itp)....


nie, no ja rozumiem ze kazde wydane niepotrzebnie pieniadze sa zmarnowane i zal... ale w takim przypadku powinien to uwzglednic w cenie telefonu. operator powinien wymienic, ale moze nie ma abonamentu tylko prepay ? w takim wypadku operator zarabia na czym moze...

p.s. nieudane wycinanie moze kosztowac go wiecej :)

#13 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 16 listopada 2010 - 17:25

Idź do salonu Playa w jakimś większym mieście.

Nie widzi mi się jazda 120 km do najbliższego "dużego miasta" zwanego Warszawą lub Białegostoku też 110 km... choć za tydzień będę w Wawie to gdzie dokładniej taką kartę mogę dostać ? Zajdę pewnie do jakiejś galerii zjeść jakiegoś mcdonalda i przy okazji bym to kupił. W takiej arkadii coś takiego będzie albo gdzieś nie daleko ?
@down
dzięki niestety nie mogę pisać bo dosięgnął mnie "GNIEW KRAKERSA"

#14 nicp2

nicp2
  • 336 postów
  • Skądinąnd

Napisano 16 listopada 2010 - 17:29

Nie widzi mi się jazda 120 km do najbliższego "dużego miasta" zwanego Warszawą lub Białegostoku też 110 km... choć za tydzień będę w Wawie to gdzie dokładniej taką kartę mogę dostać ? Zajdę pewnie do jakiejś galerii zjeść jakiegoś mcdonalda i przy okazji bym to kupił. W takiej arkadii coś takiego będzie albo gdzieś nie daleko ?


W arkadii na pewno dostaniesz w Play'u. Byłem, widziałem i z resztą zaraz sam po nią idę :)

#15 straubus

straubus
  • 390 postów
  • SkądOpole/ Prudnik

Napisano 16 listopada 2010 - 17:30

Najlepiej iść do salonu firmowego. Tam Ci to załatwią. Ja również w Erze wziąłem na abonament IP4 za nie małe pieniądze. Na szczęście Pan obsługujący był bardzo miły i wymienił mi bez problemu kartę na microsim mimo iż umowę przedłużałem telefonicznie, twierdząc iż niedorzecznością by było, gdybym musiał jeszcze za to płacić. I chcę nadmienić że nie mam kosmicznego abonamentu ani firmy. Po prostu w salonie trzeba trafic na człowieka a nie sępa. Karte wymieniałem w Opolu. Pozdrawiam

#16 Lashe

Lashe
  • 232 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 listopada 2010 - 18:03

Jeśli bardzo chcesz przycinać kartę sim to polecam link do szablonu Osobiście przerobiłem kilka kart sim przy pomocy tego szablonu i za każdym razem wszystko przebiegło sprawnie i skutecznie.

#17 Pablowej

Pablowej
  • 531 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 marca 2011 - 21:11

Mam taką starą karte sim z mega dużym chipem. Czy ktoś podpowie mi w jakim miejscu mam ją przyciąć?

#18 summerinparis33

summerinparis33
  • 210 postów

Napisano 11 marca 2011 - 21:16

Lashe słusznie rzecze-lepiej według szablonu. Ja robiłem na czuja, dopasowałem idealnie, ale nie rozpoznał przeróbki-w salonie gość stwierdził, że zabrakło mi 1mm z jednej strony...

#19 Pablowej

Pablowej
  • 531 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 marca 2011 - 22:58

Ale wtedy przytnę sporo tej metalowej części u dołu. Czy będzie działała?

---------- Wpis dodano o 22:58 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:36 ----------

Przycięte wg szablonu i działa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych