Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ustawienie internetu w sieci PLUS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fisher325

Fisher325
  • 18 postów

Napisano 12 listopada 2010 - 12:51

Witam. Mam taką prośbę. Otóż na początku, gdy kupiłem iPhone'a, pobierał mi kasę z konta, więc za pomocą iPhone'a wszedłem na stronę [url=http://www.iphonenodata.com]Disable EDGE/3G data on iPhone - iphonenodata.com - for free[/url] i wyłączyłem EDGE/3G. Więc już mi nie pobiera, ale chodzi o to, że chciałbym w dowolnym momencie wejść na neta (nie tylko przez wifi), no ale wyłączyłem neta i nie mogę. Chcę wykupić pakiet w PLUSIE na internet, ale nie chcę, żeby mi pobierał co chwile KB z pakietu, bo mu się coś zamarzy z neta pobrać (np. zaktualizować pocztę czy coś), więc chciałbym abyście pomogli mi ustawić mojego iPhone'a tak, żeby po wykupieniu pakietu, gdy wchodzę na neta, pobierał KB, a nie kasę z konta i żeby nie łączył się z netem co 2 minuty, żeby np. sprawdzić e-maila. Jak wy macie to poustawiane? Dzięki z góry za pomoc.

P.S- Jak jest coś niezrozumiałego w tym poście (bo chaotycznie dosyć napisałem) to przepraszam i wytłumaczę jeszcze raz.

#2 skatmen27

skatmen27
  • 34 postów
  • SkądWrocLOVE

Napisano 12 listopada 2010 - 13:36

według mnie lepszym sposobem byłoby zainstalowanie sbsettings z cydi , dzięki niemu możesz w każdej chwili włączyć/wyłączyć edge wifi lub inne bajery. Co do ustawień sprawdź jak masz ustawione APN ,ja mam ww.plusgsm.pl użytkownik i hasło to 'internet' . przy takim ustawieniu pobiera mi kb z pakietu a nie z konta.

#3 Fisher325

Fisher325
  • 18 postów

Napisano 12 listopada 2010 - 14:00

APN mam disabled-EDGE-3G użytkownik i hasło mam blank. A ile wykupujesz pakietu i na ile Ci to starcza?

#4 skatmen27

skatmen27
  • 34 postów
  • SkądWrocLOVE

Napisano 12 listopada 2010 - 14:08

przeważnie 20mb to mi starcza na około tydzień tyle ze sprawdzę maila raz góra dwa razy dziennie. facebook'a i ewentualnie coś na Wikipedii jak dobrze pójdzie to jeszcze jeden filmik z YT się zmieści :)

#5 Fisher325

Fisher325
  • 18 postów

Napisano 12 listopada 2010 - 14:23

A powiedz mi jeszcze co się dzieje, jak skończy się pakiet i będzie chciało coś pobrać z neta automatycznie? I czy masz włączone usługi lokalizacji? Po niektóre programy tego wymagają. Te usługi jakoś coś automatycznie pobierają czy jak? Wytłumacz mi bo ja laik jestem jeśli chodzi o internet w iPhonie. I jeszcze czy wystarczy, że wpiszę odpowiednie rzeczy do APN, wykupie pakiet i już będzie OK czy jeszcze coś trzeba? Tu na forum jest podana konfiguracja dla polskich operatorów, czy to o to chodzi?

#6 KolczyQ

KolczyQ
  • 291 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 listopada 2010 - 19:00

1. Wejdź w Ustawienia > Ogólne i wyłącz usługi lokalizacji (jest to na pryszcz potrzebne tak naprawdę, jak będziesz potrzebował to włącz i potem wyłącz. Możesz mi powiedzieć jakie aplikacje u ciebie żądają lokalizacji bo ja się z takimi nie spotkałem jeszcze poza GPS'em).
2. Wejdź w Ustawienia > Poczta, kontakty, inne > Pobieraj nowe dane i ustaw Ręcznie
3. Ściągnij SBSettings z Cydi i będziesz mieć kontrolę nad tym co ma być włączone, a co nie.

Ja nie mam w ogóle ustawionego APN i mi pakiet działa. Mam w Plusie pakiet 250MB za całe 10zł (Nowe Pakiety internetowe - strona z pakietami) i mi to na razie wystarcza przy odbieraniu maili 10 razy dziennie, łażeniu po necie na EDGE i wielu wielu innych rzeczach. Jak chcesz wykupić pakiet to wysyłasz im SMS'a na 2601 o podanej treści (w zależności od pakietu) i po 5-10 minutach przysyłają odpowiedź, że pakiet został aktywowany.

#7 lazer17

lazer17
  • 1 postów

Napisano 08 grudnia 2010 - 23:36

Witam. Ja również mam podobny problem. Dzisiaj wykupiłem pakiet internetowy w plusie 100 MB za 5 zł. Niestety z tego co widzę to kase mi pobiera z konta, a nie z pakietu. Wiadomość, że pakiet aktywowano mi przyszła parę minut po zapytaniu. Sprawdzałem pakiety pod numerem 2580 o treści p to mi pokazuje tylko Pak.90min/270 SMS-MMS: pozostało 42 m. Wysyłając pod ten numer pusty sms mam pokazany abonament: 55 zł, sume juz 57 zł i GPRS:2zł. Z tego wynika, że mi żre kase z konta, wcale mi tu tych 5 zł za pakiet nie uwzględniło. Może ktoś wie o co chodzi albo jak to powinno wyglądać?

#8 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 09 grudnia 2010 - 01:43

Mi z tego wynika co napisałeś, że ten pakiet jednak nie jest włączony - ale Plusa nigdy nie miałem i nie dam sobie za to ręki uciąć ;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych