Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gmail: wyświetlanie nieprzeczytanych w etykietach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopada 2010 - 20:24

Po wejściu do Maila i po odświeżeniu, chciałbym widzieć ilość nieprzeczytanych wiadomości - nie tylko w "Odebrane", ale również w każdej innej, stworzonej przeze mnie, etykiecie. Aktualnie muszę wchodzić do danej etykiety i odświeżać - BEZSENS. Jest na to jakaś rada? Nie wierzę, że nie ma - musi być...

#2 pkobierecki

pkobierecki
  • 1 239 postów

Napisano 06 listopada 2010 - 20:30

oooo... dobrze prawisz, też tak chcę. To chyba wynika z tego, że iPhone pobiera sam z siebie tylko folder wiadomości odebranych.ALE... wtedy przy każdym połączeniu z gmailem będzie pobierał wszystko podwójnie, bo w gmailu jest skrzynka odebranych (pobierana standartowo) oraz(!)skrzynka "wszystkie" gdzie znajdują się wszystkie przychodzące wiadomości łącze ze spamem itp. To spowoduje podwojenie danych przesyłanych z serwera, co ma znaczenie w przypadku połączenia przez 3G.

#3 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopada 2010 - 20:34

"Wszystkie" to etykieta, którą można ukryć w kliencie IMAP (wszystko jest do skonfigurowania w Laboratorium). Dodatkowo, filtry można ustawić tak, by dane wiadomości wędrowały do wybranej skrzynki, bez zapisywania w "Odebrane". Problem podwójnego pobierania jest do rozwiązania i z tym już się uporałem, natomiast "globalnego odświeżania" nie mogę uzyskać w żaden sposób. :)

#4 h7wk

h7wk
  • 43 postów

Napisano 07 listopada 2010 - 13:02

Tzn. masz ustawione filtry, które omijają inbox i maile od razu wpadaja do folderów? To musisz ustawić pusha w gmailu (czyli skonfigurować go jako Exchange), wtedy wybierasz foldery które mają być "push" - inaczej chyba się nie da.

#5 pkobierecki

pkobierecki
  • 1 239 postów

Napisano 07 listopada 2010 - 14:10

dzięki Davvido, pogrzebię w tym :) teraz tylko pozostała kwestia "globalnego odświeżania"

#6 Lukaszmaly1

Lukaszmaly1
  • 243 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 listopada 2010 - 14:41

A nie chodzi czasami o to ze jak wejdziemy w ustawienia konta google (musi byc wpisany jako exchange) mamy mozliwosc zaznaczenia folderow ktore maja obsługiwac push? Ja mam tak ustwaione, działa bez zazutow i przy kazdym z foderow wyswietla sie liczba nieprzeczytanych wiadomosci. O to ci chodzi Davvido?

#7 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 listopada 2010 - 16:23

Tak, o to, ale wolałem uniknąć konfiguracji głównego konta jako Exchange. Problem z brakiem polskich znaków zmalał, ale dalej występuje, a to dla mnie ogromna wada.

---------- Wpis dodano o 16:23 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:14 ----------

Pamiętam jeszcze, że po konfiguracji konta jako Exchange miałem problem z etykietami - były w języku angielskim (All Mail, Starred, Drafts) i część z nich wyglądała jak "podetykiety" etykiety [Gmail]. Mógłbyś pokazać jak to wygląda u Ciebie?

#8 Lukaszmaly1

Lukaszmaly1
  • 243 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 listopada 2010 - 16:37

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#9 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 listopada 2010 - 16:41

Dzięki - jest tak jak kiedyś. Powiedz mi jeszcze jedno - jak dostaniesz maila przypisanego do jednej z etykiet (np. Facebook) to na ikonie Maila pojawia się "badge" czy słyszysz jedynie dźwięk nowej wiadomości?

#10 Lukaszmaly1

Lukaszmaly1
  • 243 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 listopada 2010 - 18:24

przy etykietach nie pojawia sie liczba nieprzeczytanych, ale nad ikonka mail tak




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych