Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Aktywacja bez karty sim, jailbreak, wgranie 4.1 bez podnoszenia basebandu [WINDOWS]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

#51 azi

azi
  • 141 postów
  • Płeć:
  • SkądBolesławiec

Napisano 01 grudnia 2010 - 16:05

przecież wywala iTunes błąd podczas sprawdzania firmware przez apple, nie da sie odtworzyć do 4.1, przynajmniej ja nie moge? coś robie nie tak?

#52 cespx

cespx
  • 12 postów

Napisano 01 grudnia 2010 - 16:14

Z tego co wiem to zanim się przejdzie na 4.2.1 trzeba zgrać SSH z 4.1.

#53 BOS1993

BOS1993
  • 9 postów

Napisano 01 grudnia 2010 - 17:13

witam mam iPhone 3GS 3.1.3 niegdyś potraktowanego tzw Spiritem i teraz moje pytanie czy będzie mi działać powyższy poradnik na 1 stronie bo przygotowałem sobie wszystko do powyższego poradnika ale jak pobrałem Activated custome firmware do 3GS to pisze w pliku read me miedzy innymi taka informacja: ,, I am on iPhone 3GS 3.0/3.0.1 Redsn0wed : You are in I am on iPhone 3GS 3.0/3.0.1/3.1/3.1.2/ iOS 4 GM Pwned : You are in I am on iPhone 3GS 3.1.3 Spirit : Stay Away and Wait ( use the snowbreeze custom ios that i have made ) '' z tego wynika że w moim przypadku nie zadziała a przynajmniej z custome firmware ktore pobrałem z net, mam pytanie do was czy ktoś już testował powyższy poradnik na 3GS 3.1.3 Spirit? albo może ktoś wie czy każde firmware będzie nieodpowiednie czy tylko to które znalazłem na necie? dzięki za odp pozdro;)

#54 Garces

Garces
  • 19 postów

Napisano 02 grudnia 2010 - 11:56

jak wam wywala itunes błąd przy sprawdzaniu oprogramowania to pewnie jesteście po downgrade np. z 4.0 do 3.1.3 i da się odtworzyć i upgredować tylko najnowszym ios jakie jest dostępne itp. i właśnie po to się wprowadza w dfu przez redsnow-a. ja będzie w dfu to nie powinno wywalać błędu. robić jak w poradniku i da rade. u mnie dało ale niestety pojawiają się niewielkie błędy. nowe jakie odkryłem to przy włączaniu sieci 3g nie ma ikonki przy zasięgu tak jakby wogóle niebyła włączona (i chyba nie jest) jedynie jak włączone są dane sieci komórkowej razem z 3g to wtedy ikonka się pojawia ;) dziwne. i w ustawieniach jak wcześniej wspomniałem przy> modem internetowy ciągle pojawia się kółeczko tak jakby szukał modemu. natomiast kiedy włączę dane sieci komórkowej to z napisu modem internetowy pojawia się ustawienia modemu internetowego i kółeczko znika ;) więcej błędów nie pamiętam i za wszystkie bardzo żałuję;P

#55 traffictiesto

traffictiesto
  • 13 postów

Napisano 02 grudnia 2010 - 18:01

Iphone 3gs 16gb, soft 4.1 bb 5.14.02 Robilem JB redsn0wem z opcja aktualizacji bb z ipada, ale wisial przy komunikacie "waiting for reboot". wtedy przytrzymywalem dluzej power + home i redsn0w zaskoczyl i skonczylo sie na finish. jednak jak probowalem zainstalowac z cydii ultrasn0w to echo, szuka sieci i nic( w ustawieniach telefonu jednak bb mi sie nie zaktualizowal do tego 6.15). wiec probowalem zgodnie z poradnikiem z tematu zrbic restore do CF przez Itunes'a. Niestety wyskakuje komunikat : "Nie można było odtworzyć Iphone'a ponieważ to oprogramowanie sprzętowe nie jest z nim zgodne". Ktos mial taki przypadek i wie jak mi pomóc ?? Czy musze zaktualizowac soft do 4.2 przez iTunes'a i wtedy probowac redsn0wem JB zrobic ??

#56 azi

azi
  • 141 postów
  • Płeć:
  • SkądBolesławiec

Napisano 02 grudnia 2010 - 18:22

tak... najpierw wrzucasz 4.2 a potem dopiero redsn0w, ludzie co wy robicie z tymi telefonami :D 4.2 przez iTunes, potem redsn0w i baseband z ipada, potem ultrasn0w. Ale sprawdz sobei czy nie masz nowego bootromu, polowa 3gs z nowym bootromem uwala sie przy wgrywaniu basebandu z ipada. pisz pw jakbys byl w takiej sytuacji, smialo rób jailbreaka tak jak opisalem wyzej, a jakbys uwalil zglos sie do mnie. Chyba ze masz stary bootrom to nie masz sie o co martwic.

#57 traffictiesto

traffictiesto
  • 13 postów

Napisano 02 grudnia 2010 - 20:27

no i zaktualizowalem iTunesem do 4.2. potem zrobilem redsn0wem JB i znowu wisial na "waiting for reboot" i przytrzymalem power+home az sie ukazala ikonka itunes i redsn0w zaskoczyl i napisal finish. niestety iPhone teraz chce zebym wlozyl karte wiec tak jakbym w ogole nie zrobil JB :/

#58 BOS1993

BOS1993
  • 9 postów

Napisano 02 grudnia 2010 - 23:53

witam mam iPhone 3GS 3.1.3 niegdyś potraktowanego tzw Spiritem i teraz moje pytanie czy będzie mi działać powyższy poradnik na 1 stronie bo przygotowałem sobie wszystko do powyższego poradnika ale jak pobrałem Activated custome firmware do 3GS to pisze w pliku read me miedzy innymi taka informacja:

,, I am on iPhone 3GS 3.0/3.0.1 Redsn0wed : You are in
I am on iPhone 3GS 3.0/3.0.1/3.1/3.1.2/ iOS 4 GM Pwned : You are in
I am on iPhone 3GS 3.1.3 Spirit : Stay Away and Wait ( use the snowbreeze custom ios that i have made ) ''

z tego wynika że w moim przypadku nie zadziała a przynajmniej z custome firmware ktore pobrałem z net, mam pytanie do was czy ktoś już testował powyższy poradnik na 3GS 3.1.3 Spirit? albo może ktoś wie czy każde firmware będzie nieodpowiednie czy tylko to które znalazłem na necie? dzięki za odp pozdro;)


pomoże ktoś swoją radą? ;)

#59 azi

azi
  • 141 postów
  • Płeć:
  • SkądBolesławiec

Napisano 03 grudnia 2010 - 07:42

Jeszcze raz redsnow z samym install cydia.

#60 traffictiesto

traffictiesto
  • 13 postów

Napisano 03 grudnia 2010 - 10:06

nie dziala dalej :/

#61 cespx

cespx
  • 12 postów

Napisano 03 grudnia 2010 - 19:34

tak... najpierw wrzucasz 4.2 a potem dopiero redsn0w, ludzie co wy robicie z tymi telefonami :D
4.2 przez iTunes, potem redsn0w i baseband z ipada, potem ultrasn0w.
Ale sprawdz sobei czy nie masz nowego bootromu, polowa 3gs z nowym bootromem uwala sie przy wgrywaniu basebandu z ipada.
pisz pw jakbys byl w takiej sytuacji, smialo rób jailbreaka tak jak opisalem wyzej, a jakbys uwalil zglos sie do mnie. Chyba ze masz stary bootrom to nie masz sie o co martwic.



Właśnie jestem po sukcesie wgrania 4.2.1 + JB + ominięcie Simlocka :o:o Azi nie wiem jakie problemy miałeś ale ja wgrałem czysty 4.2.1 z starym BB ( z 4.1 ) po wgraniu spytał się mnie Itunes czy chcę aktywować telefon, po naciśnięciu TAK telefon wyszukał sieć i jakimś cudem ściągnął simlocka. Zainstalowałem REDSNOWEM JB i telefon jest po JB i simlocku jestem w ciężkim szoku :-D:-D

A właśnie trzeba uruchomić REDSNOWA w zgodzie z VISTA Service Pack 2 i uruchomić jako administrator i trzeba robić JB na windows 7 ponieważ inaczej można sobie uwalić telefon na AMEN. No i cydia też mi działa beż żadnego problemu bo tam czytałem ze mieli problemy. Szybki ten soft 4.2.1 jak burza.

#62 therage

therage
  • 90 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 05 grudnia 2010 - 10:51

Właśnie jestem po sukcesie wgrania 4.2.1 + JB + ominięcie Simlocka :o:o Azi nie wiem jakie problemy miałeś ale ja wgrałem czysty 4.2.1 z starym BB ( z 4.1 ) po wgraniu spytał się mnie Itunes czy chcę aktywować telefon, po naciśnięciu TAK telefon wyszukał sieć i jakimś cudem ściągnął simlocka. Zainstalowałem REDSNOWEM JB i telefon jest po JB i simlocku jestem w ciężkim szoku :-D:-D


Czekam na screena z wersją BB na sofcie 4.2.1, póki nie zobaczę to nie uwierzę :D

#63 blasei

blasei

  • 4 postów

Napisano 05 grudnia 2010 - 13:43

Mozna wrzucic customa, bez podnoszenia bb.

#64 kisielek89rm

kisielek89rm
  • 297 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 grudnia 2010 - 18:40

W jaki sposób zrobić tym sposobem CF 4.1 (BB 5.13) tylko bez aktywacji? Wolałbym tego uniknąć, bo ponoć (wg DevTeam) to ona zżera baterię. Kartę aktywacyjną mam, ale używać będę innego operatora. Siedzę na Windzie, z Pwnage Toolem nie miałem do czynienia.

#65 Raziell

Raziell
  • 54 postów

Napisano 07 grudnia 2010 - 21:29

W jaki sposób zrobić tym sposobem CF 4.1 (BB 5.13) tylko bez aktywacji?

Użuj do tego sn0wbreeze-2.1
Program i opis:
iH8sn0w.com | Jailbreak your iPod touches and iPhones

#66 azi

azi
  • 141 postów
  • Płeć:
  • SkądBolesławiec

Napisano 09 grudnia 2010 - 17:42

sn0wbreeze to kompletnie co innego...
poszukaj cfw nieaktywowanego, jaki problem?

---------- Wpis dodano o 17:42 ---------- Poprzedni wpis dodano o 17:42 ----------

Czekam na screena z wersją BB na sofcie 4.2.1, póki nie zobaczę to nie uwierzę :D


żaden wyczyn :)

#67 Raziell

Raziell
  • 54 postów

Napisano 09 grudnia 2010 - 20:20

Mozna wrzucic customa, bez podnoszenia bb.

Tak ale na smyczy.

#68 azi

azi
  • 141 postów
  • Płeć:
  • SkądBolesławiec

Napisano 10 grudnia 2010 - 21:02

wg geohota do swiat ma byc untethered, z reszta jak sie ma shsh z 4.1 mozna odtworzyc 4.1, jakos tam tez geohot pisal

#69 iPhoneFAN

iPhoneFAN
  • 31 postów

Napisano 12 grudnia 2010 - 18:15

Może mi ktoś pomóc, bo przy próbie wgrania softa wyskakuje błąd 3194.

#70 kisielek89rm

kisielek89rm
  • 297 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 grudnia 2010 - 17:02

Działa wszystko. Sama zabawa to dosłownie 2 minuty:) Tylko na piśmie wygląda strasznie. Azi jesteś wielki.

#71 azi

azi
  • 141 postów
  • Płeć:
  • SkądBolesławiec

Napisano 13 grudnia 2010 - 19:49

no wlasnie nie wiem jakim cudem jedni mają błąd 3194 zwiazany z shsh a drugim idzie jak po maśle

#72 adamja

adamja
  • 95 postów
  • SkądWieluń

Napisano 13 grudnia 2010 - 21:22

Witam. Mam problem (ipek 3g) postąpiłem zgodnie z tutkiem (tylko mam ipsw na 3g oczywiście) i niestety nie mam w opciach przycisku OPERATOR a i tel nie znajduje sieci. Ipek był z orange z softem 2.2.1. Zrobiłem jak w tutku, przez redsnowa wrzuciłem 4.1 oryginał potem dalej z tutka 4.1 custom aktywowany przez itunsa i wystąpił ten problem. Potem zrobiłem wszystko jeszcze raz z nadzieją że ipek bedzie sprawny w 100% ale niestety kiszka. Teraz mam 4.1 bez modyfikacji, podnioslo baseband do 05.14.02 i nie ma nadal sieci, zrobiłem JB i tez nic, nie wiem już co dalej, prosze o pomoc szanownych forumowiczów.

#73 azi

azi
  • 141 postów
  • Płeć:
  • SkądBolesławiec

Napisano 13 grudnia 2010 - 22:58

reinstall ultrasn0wa

#74 dismarcin

dismarcin
  • 10 postów

Napisano 14 grudnia 2010 - 00:19

tylko że baseband 05.14.02 ultrasn0w nie dziala

#75 kisielek89rm

kisielek89rm
  • 297 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 grudnia 2010 - 01:29

Może mi ktoś pomóc, bo przy próbie wgrania softa wyskakuje błąd 3194.


Tez to mialem, musisz do pliku hosts dodac linijke apple.com.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych