Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Poczta Onet przez IMAP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 pietrzkiewicz

pietrzkiewicz
  • 67 postów
  • SkądWarszawa / Kraków

Napisano 27 października 2010 - 13:20

Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników Onet Poczty na urządzeniach mobilnych. Udostępniono wreszcie protokół IMAP.

Adresy serwerów dla kont darmowych:
Serwer poczty przychodzącej: imap.poczta.onet.pl port:143 lub 993 (z SSL/TLS)
Serwer poczty wychodzącej: smtp.poczta.onet.pl port: 587 lub 465 (z SSL/TLS)

Adresy serwerów dla kont płatnych:
Serwer poczty przychodzącej: imap.poczta.onet.pl port: 143 lub 993 (z SSL/TLS)
Serwer poczty wychodzącej: poczta.onet.pl port: 587 lub 465 z (z SSL/TLS)

Jeśli komuś nie zadziała, trzeba dzwonić na infolinię. Włączają usługę sukcesywnie na wszystkich kontach. U mnie po telofonie do BOK usługa ruszyła w 10 min.

#2 meeron

meeron
  • 504 postów

Napisano 28 października 2010 - 12:42

Pytanie mam dość zawiłe, postaram się to przejrzyście opisać. Mam na serwerze około 4000 starych, nieprzeczytanych maili oraz 55009 maili przeczytanych. Czy jak skonfiguruję pocztę przez imap to iphone pobierze mi nagłówki z: a). wszystskich maili B). tylko nieprzeczytanych c). nie pobierze żadnego, dopiero nowe, które pojawią się po konfiguracji poczty w telefonie (data konfiguracji - data otrzymania wiadomości).

#3 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 28 października 2010 - 14:52

pobierze nagłówki najnowszych kilkudziesięciu (40-50?) z Inbox'u. Starsze dopiero po kliknięciu 'wczytaj dalsze...' //T

#4 meeron

meeron
  • 504 postów

Napisano 28 października 2010 - 16:42

dzięki :) konfigurowałem akurat poczte o2 po IMAP, szkoda ze nie maja pusha ;)

#5 meeron

meeron
  • 504 postów

Napisano 17 listopada 2010 - 07:01

ma tu ktoś skonfigurowany imap z o2 ? próbuje jeszcze raz skonfigurowac te konto i cos mi nie działa :((

#6 Babidi

Babidi
  • 330 postów
  • SkądJeżyce Terrorists

Napisano 17 listopada 2010 - 09:05

Dzięki wielkie ! Wreszcie wszystkie konta śmigają na imapku :)

#7 meeron

meeron
  • 504 postów

Napisano 17 listopada 2010 - 09:06

możesz mi napisac krok po kroku jak skonfigurowałes te o2 ? mecze sie z tym i mi nie dzialą :( najlepiej zrzuty ekranu czy cos ;)

#8 Babidi

Babidi
  • 330 postów
  • SkądJeżyce Terrorists

Napisano 17 listopada 2010 - 09:18

Wątek jest o Onecie nie o o2. Mi działa na onecie.

#9 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 17 listopada 2010 - 12:39

możesz mi napisac krok po kroku jak skonfigurowałes te o2 ?
mecze sie z tym i mi nie dzialą :(
najlepiej zrzuty ekranu czy cos ;)


Przecież jest informacja, że IMAP w O2 jest w fazie testów. Dostęp przez IMAP wymaga rejestracji i jest wyraźnie napisane, że nie działa to jeszcze stabilnie.

//T

#10 meeron

meeron
  • 504 postów

Napisano 17 listopada 2010 - 12:46

może faktycznie mieli problemy, bo teraz mi sie udalo ;)

#11 Babidi

Babidi
  • 330 postów
  • SkądJeżyce Terrorists

Napisano 17 listopada 2010 - 18:02

No i jest problem. Jak dostaję maila w SL w Mail aplikacji i chce usunąć to wywala błąd że nie nie można przenieść wiadomości (null) coś tam. Ktoś wie jak to naprawić ?

#12 Snt

Snt
  • 73 postów

Napisano 03 lutego 2011 - 22:53

A ja mam problem ze skonfigurowaniem poczty onet na Iphonie, wbijam wszystkie dane i pokazuje sie komunikat" serwer IMAP "imap.poczta.onet.pl' nie odpowiada. sprawdz polączeniez siecią lub czy dane w polu serwer poczty przychodzącej sa poprawne"
Czy jesli mam konto xxx@onet.eu to serwer poczty przychodzącej tez jest imap.poczta.onet.pl??

I jeszcze pytanie, jak sie zmienia port??

#13 Pine

Pine
  • 42 postów

Napisano 12 września 2011 - 12:17

Witam, Ja odkryłem dzisiaj taki problem że nie zawsze pobierają mi się maile na IPHONE 4 z konta ONET.EU działającym przez IMAP Mianowicie pobierają się tylko meile w momencie jak wysyłam meila wtedy trwa wysyłanie i jednocześnie pobieranie nowych wiadomości. Jeśli załanczam MAIL to piszę UAKTUALNIONE na daną godzinę odświeżam i nic. Mimo że meile są na IMAP ONET jak wchodzę na stronę ONET. Poczta przychodząca i wychodząca ustawiona z SSL czy bez , działa tak samo.

#14 fisza

fisza
  • 1 postów

Napisano 21 lutego 2012 - 21:17

Witam wszystkich, Mam serdeczną prośbę o pomoc z kontem onetu bo totalnie się pogubiłem. Mam konto płatne onet i postanowiłem sobie skonfigurować iphona pod to konto. Poczta przychodząca jest ok zarówno po imap i pop3, ale mam fundamentalny problem z pocztą wychodzącą smtp. Maile wysłane z komputera nie są widziane na iphonie jak równeż te z iphona nie pojawiają się na komputerze. Telefon na infolinię oczywiście nic nie dał, w związku z tym mam pytanie czy jest jakiś sposób aby skonfigurować dostęp w taki sposób aby synchronizowała się skrzynka wysłane- dziś dwie osoby poddały to w wątpliwość, ale nie chce mi się wierzyć że się nie da. Serdeczne dzięki za wszelkie sugestie.

#15 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 lutego 2012 - 10:30

Nie da sie (chyba). Znaczy IMAP powinien to umozliwic, jesli serwer to umozliwia. Powiedz nam najpierw jaki masz komputer i jakiego klienta poczty. To choc przetestowac moglbym jesli mam podobny zestaw i wtedy szansa pomóc by byla, a tak to nijak nie jestem w stanie.

#16 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 22 lutego 2012 - 11:06

Nie prawda, sync wysłanych jest jak najbardziej możliwy po IMAP, przy czym folder 'wysłane' może być dowolny - ten sam na kompie i iphone jak i mogą mieć do tego rózne foldery. Oczywiście po pop3 się to nie uda - bo z tego poziomu mamy dostęp tylko do inboxa. W każdym przypadku po imap trzeba zaznaczyć aby elementy wysyłane były zapisywane we właściwym zdalnym folderze. Prawidłowa konfiguracja to IMAP i odpowiednio zdefiniowane foldery dotyczące elementów wysłanych.

#17 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 lutego 2012 - 11:19

Pamietam, ze nawet gmail mial z tym problemy (o ile to nawet, bo generalnie jest mnostwo bugow w tej poczcie) w iOSie. Teraz mam exchange (choc to wlasnie zdaje sie rozszerzony imap jest) gmaila i tam to dziala.
Nie wiem wlasnie czy jak piszesz "i odpowiednio zdefiniowane foldery dotyczące elementów wysłanych" to nie problem w mobilnych klientach poczty (tak jak nijak kasowanie w kliencie poczty w gmailu nie kasuje na serwerze).

#18 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 22 lutego 2012 - 11:31

gmail to jest osobna bajka - przede wszystkim gmail sam umieszcza wysyłaną wiadomość w jakimś folderze - jest to o tyle ciekawe że nie musimy wiadomości uploadować dwukrotnie (raz na smtp, drugi raz na folder imap) ale ogólnie sam gmail rodzi sporo nowych problemów - np statycznie zdefiniowane różne dziwne foldery tak jak to lubi gmail, a nie jak user. Problem z kasowaniem to domena w ogóle imapa - wiele serwerów skrzynek ma takie metody że zamiast kasowania przenosi do trasha (zamiast tą funkcje pozostawić userowi który może to zrobić per klient i taka ingerencja czasami zaburza działania klienta poczty). Czasami kasowanie odbywa się do niewidocznego trasha (w wielu korpo np). Exchange ogólnie jest podobny do IMAP (funkcjonalnie), ale sesja danych jest na protokole bardziej zbliżonym do https.

#19 adamoel

adamoel
  • 30 postów
  • SkądElbląg

Napisano 22 lutego 2012 - 11:50

Witam wszystkich,

Mam serdeczną prośbę o pomoc z kontem onetu bo totalnie się pogubiłem. Mam konto płatne onet i postanowiłem sobie skonfigurować iphona pod to konto. Poczta przychodząca jest ok zarówno po imap i pop3, ale mam fundamentalny problem z pocztą wychodzącą smtp. Maile wysłane z komputera nie są widziane na iphonie jak równeż te z iphona nie pojawiają się na komputerze. Telefon na infolinię oczywiście nic nie dał, w związku z tym mam pytanie czy jest jakiś sposób aby skonfigurować dostęp w taki sposób aby synchronizowała się skrzynka wysłane- dziś dwie osoby poddały to w wątpliwość, ale nie chce mi się wierzyć że się nie da. Serdeczne dzięki za wszelkie sugestie.



U mnie działa (płatne konto onet), żeby ci pomóc mam trochę za mało informacji. Czy wysyłając mail z iPhone pojawia się w wysłanych w kliencie onetu (poprzez stronę)? Druga sprawa czy wysyłając z komputera mail pojawia się w wysłanych na stronie? jaki klient poczty na komputerze? Gdzieś jest coś skopane z konfiguracją, ale na pewno wszystko działa.

#20 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 lutego 2012 - 11:55

Moze niech kolega usunie tego POPa z telefonu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych