Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Filmy do Ipada - Jak i czym konwertować ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 armani

armani
  • 182 postów

Napisano 17 października 2010 - 09:25

Witam, wiem jak wrzucać filmiki lecz no nie mogę skonwertować żadnego filmiku. Przeczytałem dużo materiałów , ale zawsze znajduje wersje programów płatne ;/ Znalazłem sposób na przerabianie najpierw na mov. a potem w itunesie do formatu ipada ale nie działa (nie ma obrazu). Więc do rzeczy: -Jak przerobić film avi, mov, na format działający z itunes i ipadem (chodzi mi o wersje darmowe)? -System Snow leopard albo windows Xp z tym że wolałbym maca. - Pytanie dodatkowe: Jak film z napisami wstawić na ipada? Ipad bez Jb.

#2 klopersss

klopersss
  • 733 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 17 października 2010 - 09:41

Ja polecam HandBrake HandBrake działa na macu i na windowsie skonwertuj do MP4 :)

#3 michas86

michas86
  • 380 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 października 2010 - 09:49

iskysoft video converter - mase opcji i na kompa i iPoda/iPhone'a

#4 armani

armani
  • 182 postów

Napisano 17 października 2010 - 09:51

Wielkie dzieki:) Teledysk przerobiła bezbłędnie. Teraz konwertuje film pełnometrażowy, zobacze co z tego będzie. A teraz pytanie dodatkowe: Jak wkleić napisy w film (wtopić je)? Może moje pytania wydają się dla was głupie ale jestem posiadaczem maka od niedawna więc nie kojarzę jeszcze tych wszystkich programów.

#5 Paweł Hać

Paweł Hać

    iMagazine.pl Team

  • 3 177 postów

Napisano 17 października 2010 - 09:56

W Handbrake wkleja się prosto, musisz mieć tylko napisy w .srt. Wybierasz "Subtitles", tam "Add External SRT", wybierasz plik. Dalej ustawiasz kodowanie znaków (UTF-8 u mnie działa), język napisów na "Any". Resztę zostawiasz bez zmian.

#6 szymonvader

szymonvader
  • 557 postów
  • SkądBędzin

Napisano 17 października 2010 - 10:26

ja używam Oplayer i sobie chwalę. W systemowym video mam jedynie koncert Comy.

#7 armani

armani
  • 182 postów

Napisano 17 października 2010 - 10:52

W Handbrake wkleja się prosto, musisz mieć tylko napisy w .srt. Wybierasz "Subtitles", tam "Add External SRT", wybierasz plik. Dalej ustawiasz kodowanie znaków (UTF-8 u mnie działa), język napisów na "Any". Resztę zostawiasz bez zmian.


Dziekuje za odpowiedz, wszystko dziala. Proponuje przeniesc temat do poradniki gdyz napewno nie jeden swiezy nabywca ipada bedzie potrzebowal takiej rady. Pozdrawiam Jakub

#8 MichAelis

MichAelis
  • 98 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 października 2010 - 13:20

Ile taki 700mb film zajmuje na ipadzie po konwersji mniej wiecej?

#9 Paweł Hać

Paweł Hać

    iMagazine.pl Team

  • 3 177 postów

Napisano 17 października 2010 - 13:32

Jeżeli chcesz zachować jakość, to tyle samo. Dopiero jeżeli konwertujemy film o wyższej rozdzielczości niż ekran iPada będzie on w efekcie mniejszy niż plik źródłowy.

#10 marek_92

marek_92
  • 93 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 17 października 2010 - 13:37

a ja osobiście polecam: QuickTime X(jeśli ktoś ma Snow Leo) konwertuje większość formatów łącznie z flv. Wystarczy odtworzyć filmik wejść w Udostępnij/iTunes a potem wybrać czy ma być dostępny dla iPhone'a, Apple TV czy komputera i voila, gotowe.

#11 Paweł Hać

Paweł Hać

    iMagazine.pl Team

  • 3 177 postów

Napisano 17 października 2010 - 13:49

marek_92 - testowałem QuickTime'a, jednak miał problemy z niektórymi wideo. Handbrake konwertuje wszystko jak trzeba, chociaż flv chyba nie obsługuje.

#12 armani

armani
  • 182 postów

Napisano 17 października 2010 - 14:26

Ile taki 700mb film zajmuje na ipadzie po konwersji mniej wiecej?


0.5 gb :)

#13 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 17 października 2010 - 15:25

Jeżeli nie potrzebujesz koniecznie rozdzielczości HD, to wypróbuj eksport filmu z napisami z PYM Playera do iPada/iPhone'a.

#14 Beck

Beck
  • 237 postów
  • SkądUK

Napisano 17 października 2010 - 16:00

Ja również bawię się HandBrake już od paru lat i nigdy nie miałem z nim kłopotów, co prawda nigdy nie wklejałem napisów ale konwertowałem najdziwniejsze formaty i zazwyczaj wszystko działa bez problemów.

#15 cd1

cd1
  • 186 postów

Napisano 19 października 2010 - 20:32

ja używam videora ipad converter

#16 dzidzius

dzidzius
  • 53 postów

Napisano 20 października 2010 - 09:18

ja uzywam PYM player latwy szybki sam szuka napisow dla mnie idealny

#17 cyanide_pl

cyanide_pl
  • 59 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 października 2010 - 09:39

Ja też polecam PYM Playera, bardzo wygodny sofcik. Oprócz tego klient torrentów Vuze posiada też opcję eksportu do formatów mobilnych.

#18 armani

armani
  • 182 postów

Napisano 20 października 2010 - 10:15

Zdecydowalem sie na handbreake poniewaz spelnia to co mial spelniac a ponadto jest tak banalny interfejs ze glowa boli ;) a lubie rzeczy proste;)

#19 tomkierz

tomkierz
  • 270 postów

Napisano 22 października 2010 - 15:40

Dla zainteresowanych wklejam link do artykułu, w którym opisana jest po krótce konwersja filmów dla iphone'a i ipada w programie handbrake. Do tego zamieszczone są tam 3 presety. Jak się okazuje iphone bez problemu radzi sobie z filmami w 720p. Dwu godzinny film w mkv po konwersji ma niecałe 3gb, nie ma problemów z napisami. Świetne ustawienia do najlepszego (przynajmniej moim zdaniem) konwertera wideo dla potrzeb iphone'a. Optimized Handbrake Presets to Encode Video for Your New iPad or iPhone 4

#20 MichAelis

MichAelis
  • 98 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 października 2010 - 17:48

A jest jakis program na ktorym mozna odpalic filmy bez konwersji i z napisami w osobnym pliku?

#21 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2010 - 17:54

Darmowy VLC.

#22 m4rtin3k

m4rtin3k
  • 31 postów
  • SkądGliwice

Napisano 25 czerwca 2013 - 21:27

Powiedzcie, dlaczego jak używam HandrBreak'a i skonwertuję film to dźwięk rozbiega się z obrazem ? Co źle ustawiam? Wszystko program ustawia sam.. Wrzuciłem film HD (bo w sumie tylko takie mam na kompie) i jest masakra ://




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych