Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Tutorial: Aktualizacja do iOS 4.1 bez podnoszenia basebandu + ominięcie simlocka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#1 Liberty

Liberty
  • 804 postów
  • Skądjesteś mała ?

Napisano 10 października 2010 - 17:48

Witam. Poniższy poradnik skierowany jest do użytkowników TYLKO iPhone'a 4, którzy chcieliby mieć wgrany najnowszy soft 4.1, jednocześnie zrobić JB przez limera1n i ominąć simlocka.


Twój iPhone 4 nie może posiadać najnowszego BB (02.10.04) dlatego, że program ultrasn0w jeszcze na nim nie działa. Tak więc jeżeli masz już wgrany soft 4.1 możesz sobie podarować dalsze czytanie tego poradnika dlatego, że BB nie da się obniżyć. Nie musisz posiadać oryginalnej karty SIM do aktywowania telefonu. Limera1n zrobi to za Ciebie.

WSZYSTKO ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!


Jeżeli spełniasz powyższe wymagania możesz kontynuować czytanie tego posta.


Potrzebne będą dwie rzeczy:
- Program TinyUmbrella w wersji 4.1.6
LINK: http://cache.firmwar...rella-4.1.6.exe
- iOS dla iPhone'a 4 w wersji 4.1
LINK: http://appldnld.appl...17_Restore.ipsw

Instrukcja:

1. Odpal program TinyUmbrella jako administrator.

Dołączona grafika

2. Jeżeli wyskoczy poniższy komunikat, zaznacz opcję jak poniżej i kliknij na przycisk "Allow acces".

Dołączona grafika

3. Upewnij się, że Twój iPhone jest podłączony do PC, a program TinyUmbrella go wykrył.

Dołączona grafika

4. Sprawdź czy masz pliki SHSH aktualnego softu. Jeżeli nie, kliknij na przycisk "Save My SHSH", a następnie "Start TSS Server". Jeżeli pojawi się błąd uruchom program ponownie, podłącz iPhone'a od nowa i powtórz zapisywanie plików. NIE ZAMYKAJ PROGRAMU.

Dołączona grafika

5. Odpal iTunes z podłączonym telefonem i użyj klawisza SHIFT + ODTWÓRZ. Wyskoczy okienko w którym będziesz musiał wskazać soft do przywrócenia.

Dołączona grafika

6. W iTunes powinien pojawić się błąd 1004. Nie przejmuj się nim, tak ma być.

Dołączona grafika

7. Powróć do programu TinyUmbrella i użyj przycisku "Kick Device Out of Recovery".

Dołączona grafika

Twój iPhone powinien zostać przywrócony do softu 4.1 bez podniesionego basebandu.

Dołączona grafika

Robisz JB programem limera1n (limera1n) na swoim iPhonie 4, następnie instalujesz Cydię z ikonki limera1n. Po instalacji odpalasz Cydię przechodzisz do zakładki Manage -> Sources -> repo666.ultrasn0w.com -> zainstaluj program i ciesz się iPhonem 4 z iOS 4.1, jailbreakiem oraz ominiętym simlockiem.

Pozdrawiam.

#2 michasz

michasz

  • 2 914 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2010 - 20:15

Zatwierdziłem wątek. Z pewnością przyda się niektórym. :)

#3 DiTus

DiTus
  • 2 postów

Napisano 10 października 2010 - 20:31

wszystko OK... tylko, że ja akurat z siecią nie mogę się połączyć po GSMie, po WiFi jest OK.. gdzie są jakieś ustawienia? co trzeba dograć?

już wszystko gra... iPhone pociągnął skądś ustawienia sobie sam


no i mała uwaga... nie trzeba mieć oryginalnego SIMa operatora!! aktywacja następuje po JB bez problemu

#4 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 10 października 2010 - 20:32

Warto podkreślić iż w momencie robienia tej operacji trzeba mieć BB w wersji 01.59.00.

Dodatkowo trzeba legalnie aktywować iPhone'a (tzn. z kartą sieci na którą ma simlock'a)

Poradnik został sprawdzony na moim iPhone 4 i działa bez problemu, jedyna uwaga do pkt. 7, gdy wybudzenie nie zadziała zamknijcie TU (TinyUmbrella), uruchomcie raz jeszcze i wybudźcie iPhone ponownie :).

#5 Liberty

Liberty
  • 804 postów
  • Skądjesteś mała ?

Napisano 10 października 2010 - 20:38

No napisałem, że nie można mieć najnowszego BB.

#6 DiTus

DiTus
  • 2 postów

Napisano 10 października 2010 - 20:56

No napisałem, że nie można mieć najnowszego BB i trzeba posiadać kartę sim do aktywowania. Chyba aż tak mocno rozdrabniać się nie muszę, że oryginalną ;)


Dodatkowo trzeba legalnie aktywować iPhone'a (tzn. z kartą sieci na którą ma simlock'a)

raz jeszcze napiszę, że nie trzeba mieć oryginalnej karty - ja takowej nie miałem i mi poszło... najpierw JB 4.0.2 i unlock, później powyższa metoda i znou JB oraz unlock

#7 Zonni

Zonni
  • 58 postów
  • SkądKalisz

Napisano 11 października 2010 - 00:58

Hmm.... albo coś robię źle albo już sam nie wiem, kiedy jestem na Kickaniu iPhone to on mi sie wykłada i dupa blada :| Nic nie działa :( Tzn. czekam 10 minut i nadal nie kicka... Oczywiście mam iPhone 4 16GB z tym baseband tylko ze bez simlocka... (tak sie zastanawiam czy moge bez problemu podnieść poprzez zwykłe restore ale chyba lepiej nie ryzykować... tak przynajmniej mnie się zdaje) Wróć, za 3 razem wszystko śmiga (nie wiem czemu no ale działa :D) Bardzo dobry poradnik Pozdrawiam, Zonni

#8 Liberty

Liberty
  • 804 postów
  • Skądjesteś mała ?

Napisano 11 października 2010 - 09:55

Poprawiłem tutorial. Limera1n aktywuje iPhone. Potwierdzone i sprawdzone.

#9 neonfx

neonfx
  • 154 postów

Napisano 11 października 2010 - 12:29

a mi TinyUmbrella nie wykrywa ipka 4 dlaczego??

#10 Liberty

Liberty
  • 804 postów
  • Skądjesteś mała ?

Napisano 11 października 2010 - 13:15

Próbowałeś zmienić port USB, zresetować PC lub sprawdzić na innym?

#11 denverjery

denverjery
  • 16 postów
  • SkądŻary, Poland

Napisano 11 października 2010 - 13:17

a jak zrobić to na MAC-u

#12 neonfx

neonfx
  • 154 postów

Napisano 11 października 2010 - 13:21

tak probowalem inic z tego

#13 Liberty

Liberty
  • 804 postów
  • Skądjesteś mała ?

Napisano 11 października 2010 - 13:22

Identycznie jak tutaj tylko, że trzeba posiadać TinyUmbrella na MAC. Poniżej link do programu.

http://cache.firmwar...rella-4.1.6.dmg

Ewentualnie możecie się wspomóc tym tutem. Jest w języku angielskim, ale za pomocą tego umieszczonego tutaj bardzo łatwo jest to zrobić.
http://www.iclarifie....php?enid=12136

#14 denverjery

denverjery
  • 16 postów
  • SkądŻary, Poland

Napisano 11 października 2010 - 14:28

dzięki zabieram się do pracy

---------- Wpis dodano o 13:28 ---------- Poprzedni wpis dodano o 12:38 ----------

Robię tak jak to jest w opisie. Wyskakuje mi błąd 1004 powracam wtedy do programu TinyUmbrella i używam przycisku "Kick Device Out of Recovery" ale na iphonie jest nadal widoczny kabel z podłączeniem do i tunes. Program TinyUmbrella ciągle "mieli". To tak ma być? Jak długo trzeba czekać aż zakończy.

#15 rafik1976

rafik1976
  • 1 postów

Napisano 11 października 2010 - 16:01

buuu mam to samo co denverjery...wyskakuje mi błąd 1004,powracam doTinyUmbrella używam Kick Device a na Iphone wciąż jest widoczny kabelek z podłączeniem do Itunes.Jak sobie z tym poradzić?

---------- Wpis dodano o 15:01 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:21 ----------

ok,poradziłem sobie sam :) po trzech powtórkach z Restore wyłączyłem i ponownie uruchomiłem TU.Wszystko poszło OK !
teraz mam IP4 z 4.1 i starym basebandem 01.59.00

#16 Liberty

Liberty
  • 804 postów
  • Skądjesteś mała ?

Napisano 11 października 2010 - 17:39

Próbować do skutku. Jak widać działa.

#17 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 11 października 2010 - 19:42

Dołączona grafika
Wyskakuje mi coś takiego i nie mogę wgrać plików SHSH na ten serwer , ale z tego co zrozumiałem to chyba wszystko jest ok i mogę dalej ?

#18 Filip80

Filip80
  • 9 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 października 2010 - 20:20

problem w momencie restora. Pkt. 6 Mam ip4 32GB z BB 10.59.00 i ver. 4.0.2 i w momencie restora w itunes (pkt.6) po ok. 20 min dalej nie mam ikonki z errorem 1004. Zawiesił się na jabłku w 3/4 aktualizacji. Co zrobić dalej??

#19 Liberty

Liberty
  • 804 postów
  • Skądjesteś mała ?

Napisano 11 października 2010 - 20:27

Tak jak koledzy wcześniej. Próbuj do bólu. Sposób działa na 100%. Serwer Saurika na Cydii ma dzisiaj jakieś dziwne jazdy. Niektórym nie pokazuje plików SHSH w Cydii, innym się nie ładuje strona domowa.

#20 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 11 października 2010 - 20:41

Co zrobić z tym portem 80 ? Cały czas pisze , że coś musi go używać , odinstalowałem właśnie nortona i wyłączyłem wszystkie komunikatory i wszystko i nic to nie daja! W tej zaporze ustawiłem zezwalaj na wszystko temu programowi i zawsze odpalam jako administrator i nic! Jak mnie to zawsze irytuje do granic możliwości... Czy trzeba wysyłać te SHSH na ten TSServer ? Bo udaje mi się je zdumpować na kompa , ale nie mogę ich wgrać na ten serwer... Powie mogę aktualizować bez wysyłania tego SHSH na ten TTServer , bo te pliki mam na kompie , ale nie na tym serwerze.

#21 Filip80

Filip80
  • 9 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 października 2010 - 21:17

Udało się za drugim razem. Jeżeli się komuś zawieci na jabłku bez pokazania jeszcze ikonki o błędzie to poprostu odłączyć i zacząć od nowa. Potwierdzam, że ipone 4 32GB kupiony w us (simlock at&t) z softem 4.0.2 przeszedł pomyślnie całą procedurę i działa bez simlocka. Dziękuję i pozdrawiam:)

#22 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 11 października 2010 - 21:49

Powie mi ktoś czy mogę robić to bez wgrania tego na ten TSServer z którym po prostu moje życiowe szczęście nie pozwala mi się połączyć.Wchodziłem już na 10 stron , sprawdzałem przez cmd komendą statnet -aon wszystkie połączenia , wychodzi że NIC NIE UŻYWA TEGO CHOLERNEGO PORTU. Desperacko odinstalowałem antywiursa + firewalla , wyłączyłem zaporę windows , nawet odinstalowałem skype i sprawdzałem uważnie w procesach co mogłoby oddziaływać na nie korzyść i wchodzi oczywiście , że nic! Wszystko powinno być ok , ale oczywiście nie jest.Jestem już na skraju moich nerwów zmarnowałem 2 godziny na to i nadal żadnych efektów , przez to że ten syf nie może się połączyć...

#23 Zonni

Zonni
  • 58 postów
  • SkądKalisz

Napisano 11 października 2010 - 21:55

Eee.... Sprawdź czy nie masz uruchomionego serwera HTTP :)

#24 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 11 października 2010 - 21:59

A jak to zrobić ? Nie powinien mieć , bo wszystko powyłączałem.

#25 tytkins

tytkins
  • 31 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 października 2010 - 08:52

da sie tą metodą , podwyższyć soft 4.1 np. w 3gs ? a BB zostaje stary ? ..i potwierdzam za 2 razem udało mi sie na iP 4 32GB, bb pozostał 01.59.00 i soft 4.1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych