Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak uruchomić Windows 7 Live CD z USB?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 października 2010 - 19:25

Witam! Chciałbym zrobić z pendrive o pojemności 2GB dysk Live CD, niestety kiedy trzymam 'option' przy włączaniu komputera to pojawia mi się tylko Macintosh HD :/ Jak stworzyć pendrive, który będzie bootowalny?

#2 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 03 października 2010 - 20:43

Tutaj coś chyba jest. Jak masz tam bana, a chyba masz, to jeszcze tutaj coś wiedzą.

#3 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 października 2010 - 21:37

Sorry, ale dużo mi to nie pomogło, ponieważ nie wiem jak zrobić to krok po kroku na macu. Już szukałem na forum i w goglach, ale po kilku nieudolnych próbach stwierdziłem, że prościej będzie zapytać tutaj starych wyjadaczy... Da się w ogóle zbootować z USB na Macu?

---------- Wpis dodano o 22:37 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:04 ----------

Już sobie poradziłem. Rozwiązaniem było ściągnięcie programu rEFIt, aby dało się wybrać bootowanie z USB.

#4 kraxz

kraxz
  • 341 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 28 października 2010 - 18:28

Ja szukam za to podobnego sposobu ale na zainstalowanie Win7 przez bootcamp/refit. Mam rEFIt i zrobilem sobie USB do bootowania Win7 - uzylem Microsoft Windows 7 usb dvd creator tool. Wszystko niby ladnie ale po bootowaniu z USB dostaje "Not bootable device..." Probowalem zrobic USB boot drive samemu: 1. diskpart 2. select disk 1 3. clean 4. create partition primary 5. select partition 1 6. active 7. format fs=ntsf 8. assign 9. exit I przekopiowalem zawartosc DVD i ten sam problem. Znalazlem sposob zeby zrobic bootowalne USB spod Mac: Using Diskutil (Mac OS X only) Download the desired .img file Open a Terminal (under Utilities) Run diskutil list to get the current list of devices Insert your flash media Run diskutil list again and determine the device node assigned to your flash media (e.g. /dev/disk2) Run diskutil unmountDisk /dev/diskN Execute sudo dd if=/path/to/downloaded.img of=/dev/diskN bs=1m Run diskutil eject /dev/diskN and remove your flash media when the command completes I udalo mi sie to zrobic - ale szczerze nie probowalem bootowac bo nie o to chodzi. Wydaje mi sie ze to moze miec cos wspolnego z formatem NTSF lub 64bit Win7. Posiadam partycje BootCamp 50gb, USB stick 8gb i obraz Win7 jest AIO (all in one) z wszystkimi wersjami x86 i x64.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych