Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone nie chce się włączyć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 vers294

vers294
  • 5 postów

Napisano 28 września 2010 - 13:58

Witam tak jak w temacie jabłuszko mnie zawiodło =( kupiłem go jakiś miesiąc temu i wsadziłem mu juz dość ztyraną życiem karte play. Telefon czasem się wyłączał w jak najmniej odpowiednich sytuacjach. Wyczytałem że najlepiej było by ją zmienić jednak że Ip zdarzało się to jakiś raz na tydzień zlekceważyłem to. Po podpięciu pod komputer czy ładowarkę telefon się włączał i działał normalnie ( kasowała sie data). Kiedyś jednak wyłączył się i juz nie chciał włączyć -> pokazywało się jabłuszko i po jakiś 30s urywało mu zasilanie (jabłko znikało powoli bez podświetlania), lecz wtedy jakoś się uruchomił więc odrazu restore... Teraz już niestety się tak nie da.. telefon uruchamia się tylko przy ładowarce i nie uruchomi się.. tak samo jak wtedy znika jabłuszko. Przy ładowarce da się go wprowadzić w tryb DFU, niesety po odpięciu kabla obraz znika tak jak nieszczęsne jabłuszko. Udało mi się go raz wprowadzic w tryb dfu przy komputerze, lecz przy restore wyskoczył bląd 23... niewiem co się stało... proszę o szybką pomoc! =(

Nazwa tematu poprawiona. ;)
Nie piszemy z włączonym Caps Lockiem.


#2 jawe83

jawe83
  • 630 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2010 - 14:05

Bateria, albo płyta główna.... sprawdzałeś, czy iPhone nie był zalany? Sprawdzałeś także dock-connector, czy wszystko jest tam na swoim miejscu?

#3 vers294

vers294
  • 5 postów

Napisano 28 września 2010 - 14:09

niemam pojęcia, czy był zalany wiem ze byla wymieniana szybka albo ekranik baterie wczoraj sprawdzalem ma 3.3V wczoraj wlaczylem ip na chwile wprowadzając go w tryb dfu i zostawilem na parenaście minut. byl z tylu cieply, myslę więc ze bateria działa dock connector- o gniazdo ladowania chodzi? jest troche przykurzone ale skoro przy ladowarce dziala... nie mialem stycznosci wczesniej z IP.

#4 jawe83

jawe83
  • 630 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2010 - 14:14

coś jest nie tak z baterią, skoro na podłączonej ładowarce się uruchamia, a po odłączeniu od razu pada. Możesz spróbować przejść się do serwisu i poprosić o wymianę. To, że bateria ma napięcie, wcale nie znaczy, że jest w 100% sprawna. Dlaczego tak się dzieje, nie wiadomo, w końcu nie znasz przeszłości aparatu, samemu też raczej się nie zabieraj za rozkręcanie iP, łatwo coś uszkodzić.

#5 vers294

vers294
  • 5 postów

Napisano 28 września 2010 - 14:18

tak zrobię.. w zaszdzie bateria i tak byla bardzo cienka... przy normalnym uzytkowaniu musze ladowac codziennie... myslalem ze poczekam z tym do wymiany obudowy....(gosc ktory mi go sprzedal mowil ze telefon siedzial rok w szufladzie - niemam powodow zeby mu nie wierzyc bo byl dosc kasiasty... w kieszeni mial 3gsa a w aucie drugiego 3g z rozwaloną szybką.. mowil ze dziewczyny.. "ojciec ma firme.. juz kazdy w rodzinie ma IP" heh:P)

#6 jawe83

jawe83
  • 630 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2010 - 14:20

Słuszna decyzja! I tak off-topowo - nie zdziwię się, jak się okaże przy okazji, że iP przeżył kąpiel :)

#7 Stivo

Stivo
  • 1 232 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 28 września 2010 - 15:25

albo kilka napraw serwisowych xD

#8 vers294

vers294
  • 5 postów

Napisano 28 września 2010 - 19:12

złapałem jakiegoś gościa ze szkoły mowi że ma 3g na części mamy cos pokombinowac on takze mowi ze to jednak bateria =)

#9 vers294

vers294
  • 5 postów

Napisano 05 października 2010 - 19:02

Co może oznaczać błąd 23? telefon powoli wraca do życia, lecz wyskakuje cos takiego przy próbie przywrócenia

#10 Empiryczny

Empiryczny
  • 525 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 października 2010 - 19:06

Tak na szybko wygooglowane: Code 23 is an error connecting to Itunes so the best way is to narrow down what coule be causing the problem. #1 Itunes corrupt software #2 Corrupt USB drivers or a bad usb port. #3 A bad Iphone usb cable #4 A bad data port on the IPhone the cable was connecting to. A i jeszcze przywracaj go z DFU.

#11 iMaks

iMaks
  • 1 323 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 października 2010 - 19:17

Co może oznaczać błąd 23? telefon powoli wraca do życia, lecz wyskakuje cos takiego przy próbie przywrócenia


Tak na szybko wygooglowane:

Code 23 is an error connecting to Itunes so the best way is to narrow down what coule be causing the problem.

#1 Itunes corrupt software
#2 Corrupt USB drivers or a bad usb port.
#3 A bad Iphone usb cable
#4 A bad data port on the IPhone the cable was connecting to.


A i jeszcze przywracaj go z DFU.


Najczęściej niestety jest to uszkodzona płyta główna - przy błędach 2x rzecz jasna ;)

#12 marcin1995

marcin1995
  • 161 postów
  • SkądKielce, PL

Napisano 09 października 2010 - 22:48

Sorry, że tak się dołączam, mam problem mały. Jakieś 20 minut temu wyłączyłem mojego iPhona, bo cydia się coś zacinała, potem go włączyłem i do tej pory się włącza (świeci się jabłko). iTunes nie wykrywa, co mam robić ? :( Nie mogłem znaleźć nic podobnego na forum, wersja 3.1.3. edit. sorry, już wszystko ok.

#13 lemonix

lemonix
  • 4 postów

Napisano 10 października 2010 - 20:59

Witam, Sorki że się podłączam ale korzystałem z szukajki i nic nie znalazłem podobnego do mojego przypadku. Niestety 7 dni temu utopiłem mojego ipka 3GS 32 Gb 3.1.3 w zlewie. Po 6 dniach suszenia łącznie z rozkręceniem postanowiłem go włączyc. Ku mojemu zdziwieniu włączył się, 3 krotnie wpisałem zły PIN, następnie PUK i działa! Jedynie problem miałem z głośnikiem, iPhone myślał że ma podłączone słuchawki cały czas. Po 4 godzinach rozładował się i włącza się do dzisiaj :(. Po naciśnięciu przycisku power pojawia się jabłuszko, potem również słoneczko pełniące funkcję klepsydry, i nic się nie dzieje. Po podłączeniu do kompa iTunes wykrywa ip, mogę kopiowa zdjęcia. Nie mogę zrobi restore z powodu błędu 3194. Nie mogę zrozumie dlaczego tel działał i nagle przestał. Stan DFU włącza się bez problemu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych