Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Po wymianie baterii iPhone sie resetuje


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 djrafax

djrafax
  • 81 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 lipca 2010 - 14:35

Witam.
Mam problem z moim iphonem 3g. Zaraz po wymianie baterii chcac wlaczyc telefon, pokazuje sie jabluszko, chwile sie laduje i ekran poprostu nagle przygasa i sie wylaczac. Po podlaczeniu do ladowania jest podobnie tyle ze po chwili ladowania iphone sie resetuje i laduje od nowa. Co moznabylo uszkodzic, lub co jest tego przyczyna. Bardzo prosze o jakies propozycje. bede wdzieczny

---------- Wpis dodano o 15:35 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:09 ----------

Ok. Juz wiem ze jest to najprawdopodobniej wina baterii. Po przelozeniu na stara. Iphone uruchamia sie normalnie. Tylko nie bardzo rozumiem jak nowa bateria moze tak wplywac na to.

#2 Alex007

Alex007
  • 820 postów

Napisano 28 lipca 2010 - 15:17

Bateria może mieć za małe napecie.

#3 djrafax

djrafax
  • 81 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 lipca 2010 - 15:20

przetrzymalem ja pod ladowaniem dluzej i telefon sie wlaczyl. Moze poprostu byka za bardzo rozladowana zeby sie rozchulac. zobaczymy jak bedzie dalej

#4 djrafax

djrafax
  • 81 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 lipca 2010 - 11:59

Jednak nadal dzieje sie to samo. Czyli wychodzi na to ze jest slabe napiecie? Gdy ladowalem telefon po 8 godzinach byl 90% po odpieciu spadlo do 85 i telefon sie wylaczyl, jaakby mu braklo pradu. teraz podczas uruchamiania sie znowu gasnie...

#5 untaztood

untaztood
  • 564 postów

Napisano 29 lipca 2010 - 12:51

Wygląda to na uszkodzoną elektronikę baterii. Nie zrobiłeś przypadkiem zwarcia przy wymianie?

#6 imarge_

imarge_
  • 78 postów

Napisano 29 lipca 2010 - 13:07

Jeśli na starej ci dobrze działa, to znaczy że nowa ma wadę fabryczną. Oddaj/odeślij ją tam gdzie ją kupiłeś. Sam kiedyś miałem podobny problem, tylko na w810i. Nowa bateria trzymała nie cały dzień. niestety koleś zwiał a allegro zablokowało mu konto... i na tym się skończyło :(

#7 djrafax

djrafax
  • 81 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 lipca 2010 - 14:37

Wygląda to na uszkodzoną elektronikę baterii. Nie zrobiłeś przypadkiem zwarcia przy wymianie?


zwarcia napewno nie zrobilem. Rozebralem telefon wyciagnalem stara baterie, a nastepnie nowa wyciagnalem z folii i odrazu wsadzilem na miejsce. (niepotrzebnie odklejalem tasme, moglem najpierw sprawdzic). I odrazu po dokladnym skreceniu wlaczylem telefon. Dzialo sie tak od poczatku. Teraz musialem wrocic do starej bo inaczej nie mam iphona. A do sprzedajacego napisalem juz wiadomosc. Zobaczymy co z tego wyniknie. To niby tylko 30zl ale to zawsze cos. I zastanawiam sie teraz czy jakby cos to wymieniac u niego czy prosic o zwrot pieniedzy i kupic od kogos innego.

#8 untaztood

untaztood
  • 564 postów

Napisano 29 lipca 2010 - 18:03

Podejrzewam, że za 30zł to nie kupiłeś oryginalnej baterii.

#9 djrafax

djrafax
  • 81 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 lipca 2010 - 18:31

zacznijmy ze oryginalnych dostac nie idzie. No pomijajac serwisy. Ale moj telefon jest juz po gwarancji. A moze mi ktos doradzic gdzie w okolicach Krakowa, Nowego Sącz, Buska Zdroju mozna niedrogo i pewnie wymienic baterie w iphonie 3G. Noi za ile? (wymiana z nowa bateria), albo sama bateria, byle pewna bo wymienic dla mnie to nie problem.

#10 untaztood

untaztood
  • 564 postów

Napisano 29 lipca 2010 - 21:50

ja kupowałem baterię w iSense w Warszawie. Na 99% jest to oryginał.

#11 djrafax

djrafax
  • 81 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 lipca 2010 - 00:03

ale u nich mozna chyba tylko wyslac zeby wymienili, bo samej baterii znalezc nie moge. A nie oplaca mi sie placic za wysylke i robote jak sam moge sobie to zrobic. Chodzi najlepiej o sama PEWNĄ baterie.

#12 untaztood

untaztood
  • 564 postów

Napisano 01 sierpnia 2010 - 16:49

ale u nich mozna chyba tylko wyslac zeby wymienili, bo samej baterii znalezc nie moge. A nie oplaca mi sie placic za wysylke i robote jak sam moge sobie to zrobic. Chodzi najlepiej o sama PEWNĄ baterie.


Ja kupiłem u nich (a raczej "Jego", bo firma chyba jest jedno-osobowa;) ) i sam wymieniałem.

#13 dario_79

dario_79
  • 14 postów

Napisano 06 października 2011 - 17:06

resetowanie po wymianie baterii Wiem, że odgrzewane ziemniaki, ale chyba nadal aktualne. Wymieniłem baterię w iphone 3gs. Dziwne rzeczy się dzieją, mianowicie co mniej więcej 3 minuty tel się resetuje. :( Bateria się nie ładuje w ogóle. Cały czas utrzymuje się na poziomie 28%, pokazuje ikonę ładowania i tyle. Miał ktoś taki przypadek? Gdzie tkwi problem?

#14 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 06 października 2011 - 17:35

Niekontakt na styku bateria - płyta. Telefon może być źle złożony po wymianie.

#15 dario_79

dario_79
  • 14 postów

Napisano 06 października 2011 - 17:55

Niekontakt na styku bateria - płyta. Telefon może być źle złożony po wymianie.


No kurcze raczej nie. Jestem elektronikiem i raczej patrzę na pewne szczegóły. Sprawdziłem jeszcze raz, tak jak pisałeś i nie bardzo mi się wydaje, żeby tam w ogóle nie mogło nie być styku. To raczej odpada. Natomiast dziwi mnie jeden fakt. Bateria ma 4 styki. Na nowej, która ma 20 parę % na iphone na stykach 1,2 i 4 ma 3,86V. Natomiast stara, która ma ponad 80% naładowanie (na iphone) na stykach 1 i 2 ma 1,47V a na stykach 1 i 4 3,83V. Dziwne trochę. Na logikę, powinno być na odwrót :) No i ten restart co 3 minuty. Można tel "rzucać o ścianę" i nie nie wyłączy. Gdy nadchodzi pora restartu - wyłacza się choćby leżał bez ruchu na stole. I tak na okrągło. :(

#16 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 06 października 2011 - 18:04

To może bateria jest niesprawna.

#17 dario_79

dario_79
  • 14 postów

Napisano 06 października 2011 - 18:08

Okej. Błąd rozwiązany. Niesprawna bateria. Prawdopodobnie elektronika. Założyłem oryginalną starą i wszystko działa. Czyli ładuje, nie resetuje się. Dzięki za podpowiedzi. Mam nadzieję, że ten pościk komuś pomoże, bo naprawdę można się spocić jak takie jajka wychodzą. :) Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych