Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z Safari 5 podczas otwierania onet.pl wyswietla sie bialy ekran


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 koobcam

koobcam
  • 5 postów

Napisano 23 lipca 2010 - 23:11

Witam, mam problem z otwieraniem onet.pl, problem ktorego nie moge rozwiazac od dluzszego czasu.
Podczas odwierania onet.pl w Safari 5.0 na macbook pro Snow Leopard strona zaczyna sie ladowac wyswietla wszystkie ikony i tekst i pod koniec ladowania nastepuje przerwa i wyswietla sie bialy ekran, co smieszniejsze identyczny problem mam na windows xp na 2 innych komputerach ktore sa podloaczone do tego samego lacza internetowego. Na windows xp uzywam firefox i podczas ladowania onet wyswietla sie [url]http://www.jsc.google-analytics.com/[/url] w lewym dolnym rogu i na tym koniec strona identycznie jak w Safari na macu przestaje sie ladowac i jest baly ekran.Jedynie Internet Explorer w win xp otwiera prawidlowo onet.pl. Kompletnie nie wiem co mam robic ten sam problem na 3 komputerach w tym na nowym macbooku pro. Na windows xp w firefox zainstalowalem program No Script i pomoglo, kiedy program zablokowal [url]http://www.jsc.google-analytics.com/[/url] problem znikna ale to rozwiazanie nie zadowala mnie chce zeby wszystko dzialalo tak jak nalezy oczywiscie nie prosze tu o pomoc w usunieciu problemu w windows tylko w macu. Pozdrawiam

#2 koobcam

koobcam
  • 5 postów

Napisano 25 lipca 2010 - 12:35

Jeszcze jedna ciekawostka dotyczaca mojego problemu z wyswietlaniem onet.pl, dzisiaj zaowazylem, ze jezeli podlaczam komputer do iternetu sasiada problem znika. Czy jest mozliwe zeby jakis wirus atakowal moje polaczenie internetowe??? i to wszystko dzieje sie na Macu hm... niby takie bezpieczne komputery mam nadzieje, ze ktos mi pomoze rozwiazac ten problem, pozdrawiam

#3 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 25 lipca 2010 - 12:48

Powiem tak, bo nie wiem co masz zamontowane, co chodzi w tle itepe: -mam zablokowane otwieranie wszystkich reklam, zablokowane otwieranie wszystkich śmieci w tle, na stronie i ogólnie wszędzie. -mam dość szybkie, ale bez przesady łącze - 6/10mb- i po zablokowanie tego wszystkiego, strony otwierają sie szybko, bez problemów i bez tych wszystkich śmieci. I wszystko działa normalnie! :) I IMHO, żaden wirus, trojan czy inny robak nie zablokował ci łącza, jeżeli już to komputer, albo IP :) Taki objaw jak opisałeś pojawia się na ogol jeżeli masz właśnie włączonego nieustawionego ad blocka lub firewalla, albo inne filtry nie do końca działające.

#4 koobcam

koobcam
  • 5 postów

Napisano 25 lipca 2010 - 14:14

Powiem tak, bo nie wiem co masz zamontowane, co chodzi w tle itepe:
-mam zablokowane otwieranie wszystkich reklam, zablokowane otwieranie wszystkich śmieci w tle, na stronie i ogólnie wszędzie.
-mam dość szybkie, ale bez przesady łącze - 6/10mb- i po zablokowanie tego wszystkiego, strony otwierają sie szybko, bez problemów i bez tych wszystkich śmieci.
I wszystko działa normalnie! :)
I IMHO, żaden wirus, trojan czy inny robak nie zablokował ci łącza, jeżeli już to komputer, albo IP :)
Taki objaw jak opisałeś pojawia się na ogol jeżeli masz właśnie włączonego nieustawionego ad blocka lub firewalla, albo inne filtry nie do końca działające.


Czy zatem powinienem jakos szczegolnie na samym poczatku ustawic firewalla, problem ten pojawil sie juz podczas pierwszego uruchomienia nowego maca oczywiscie zrobilem update oprogramowania ktore dostalem orginalnie w zestawie. Nie posiadam ad blocka na macu. Dziekuje za pomoc bede probowal to jakos ustawic. Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje

#5 trenneman

trenneman
  • 845 postów

Napisano 25 lipca 2010 - 16:02

Jeszcze jedna ciekawostka dotyczaca mojego problemu z wyswietlaniem onet.pl, dzisiaj zaowazylem, ze jezeli podlaczam komputer do iternetu sasiada problem znika. Czy jest mozliwe zeby jakis wirus atakowal moje polaczenie internetowe??? i to wszystko dzieje sie na Macu hm... niby takie bezpieczne komputery mam nadzieje, ze ktos mi pomoze rozwiazac ten problem, pozdrawiam


A co to, przepraszam, ma do rzeczy? Masz jakiś problem z DNS, być może z powodu trojana pod Windows lub coś nie tak z firewallem, może na routerze?. Nie napisałeś jak się łączysz z siecią a jak sąsiad...

#6 koobcam

koobcam
  • 5 postów

Napisano 25 lipca 2010 - 17:54

Ok, dostawca internetu jest kablowka, jest to szybkie lacze, obecnie uzywam tylko jednego komputera macbooka pro ktory jest podlaczony do internetu za pomoca wifi, mam taki router [url=http://www.dlink.com/products/?pid=226]D-Link Wireless 2.4GHz (802.11b) Router[/url] ktory podlaczylem do kablowki a z sasiadem lacze sie rowniez przez wifi i on prawdopodobnie posiada internet od tego samoego dostawcy poniewaz caly blok ma internet z tej samej sieci kablowej. Jezeli mam wirusa na windowsie to i tak komputer jest odlaczony a problem nie znika. Natomiast jak wylaczylem w Safari java script to onet sie wyswietla na moim laczu internetowym wiec moze to problem z java, komputer ma wszystkie najnowsze uaktualnienia i niczego nie zmienialem w ustawieniach mam zablokowane okienka pop. Jezeli chodzi o dns to kompletnie nie wiem co tam robic nie znam sie pozdrawiam

#7 trenneman

trenneman
  • 845 postów

Napisano 25 lipca 2010 - 18:20

A firewall masz w routerze włączony? Jeśli chodzi o DNS to spróbuj w panelu konfiguracji routera wpisać na stałe DNS twojego dostawcy. Problem polega na tym, że nie ładuje się prawidłowo javascript, dlatego dodatki typu NoScript powodują że strona się załaduje ale właśnie bez tego skryptu.

#8 koobcam

koobcam
  • 5 postów

Napisano 26 lipca 2010 - 00:52

Juz dziala uffffffffff przywrocilem ustawienia fabryczne routera i sie naprawilo dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)))))




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych