Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Adium - jak usunac kontakty gg?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 skusnierczyk

skusnierczyk
  • 27 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 21 lipca 2010 - 17:07

Witam Czy ktoś wie jak usunąc kontakty gg aby po restarcie nie powróciły? Robię na kilka sposobow od godziny , dostaje szewskiej pasji i dalej nic Prosze o pomoc Dzieki z gory

#2 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2010 - 17:18

Nie da się i tyle. Nawet w GG na Windows też się nie da za cholerę. Wbij na google, poczytaj i zrezygnujesz z walki jako i ja zrezygnowałem ;)

#3 nitr0

nitr0
  • 850 postów
  • SkądGryfino, Poland

Napisano 21 lipca 2010 - 17:26

jakbys usunal wszystkie i taka pusta liste zapisal na serwerze to wątpię żeby powróciły ;)

#4 skusnierczyk

skusnierczyk
  • 27 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 21 lipca 2010 - 19:41

powalczylem i faktycznie nie znalazlem nic mam 320 kontaktow z czego 250 to same smieci no ale jakos przeboleje a nie chce mi sie wracac na kadu

#5 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 21 lipca 2010 - 23:23

Sam od kilku tygodni z tym walczę ale bezskutecznie, chciałem zrobić porządki listy kontaktów a tutaj taki fikołek :/

#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2010 - 09:17

E no, 'nie da się' tych nowoczesnych infobotów i innego szitu. Normalne się da 'normalnie'. A jak nie, to przez webgadu może?

#7 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 lipca 2010 - 09:56

been there, done that próbowałem usunąć chyba wczoraj jeden normalny kontakt przez web gadu zmiany się zapisują (zmiana nicku, etc), ale usuwanie ignoruje - z powrotem się zaloguję przez web gadu i kontakt nadal jest.

#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2010 - 10:23

A próbowaliście rozmawiać z helpdeskiem GG? ;-)

#9 Siro

Siro
  • 53 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lipca 2010 - 11:50

Helpdesk GG "średnio istnieje" nawet dla klientów korporacyjnych (dla produktu GG Biznes), więc sobie nie wyobrażam jak musi pracować dla przeciętnego użytkownika. ;)

#10 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 22 lipca 2010 - 11:52

To napisz najzwyklejszego maila do nich, też nie istnieje?

#11 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lipca 2010 - 11:54

Ja to zrobilem w ten sposób: odinstalowałem Adium appzaperem (aby mi smieci po nim nie zostały) zainstalowałem tlena w nim pokasowałem kontakty wyeksportowałem listę skasowałem tlena appzaperem zainstalowałem Adium i się udało :)

#12 TG

TG
  • 151 postów
  • SkądJawor

Napisano 22 lipca 2010 - 16:09

lets see... faktycznie, na 400 kontaktow potrafi jeden byc ktory uwiera w oko i za cholere nie idzie go usunac... zaraz sprobuje z tlenem :) edit: nic nie dalo.

#13 majkelo

majkelo
  • 160 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lipca 2010 - 16:28

Tak jak Ci pisali powyżej - wywal listę lub pozostaw tylko te, które sa Ci potrzebne i wyeksportuj to na server. Nawet jak będzie chciał coś dłubnąć samemu to z servera zaczyta poprawiona listę. Opcja nr 2 (lokalna). Redukcja kontaktów w Adium, potem eksport do pliku. I z pliku zaczytujesz kontakty. Poweinno pomóc. Ja zrobiłem pożądek ze swoją listą sposobem nr 1.

#14 zubel

zubel
  • 1 194 postów
  • SkądWodzisław Śląski / Opole / Katowice

Napisano 22 lipca 2010 - 17:01

njapierw trzeba ta liste wywalic, ale sie nie da - w miejsce sloneczka gg robia sie znaki zapytania nie wysyla tez na serwer... zrobilem sobie porzadek tlenem... wyeksportowalo, itd... wgralem sobie kontakty z pliku - stare sie usunely; wgralem te nowe z serwera, te stare g***a powrocily moglbym zmienic numer, ale za duzo jest z tym problemow.... =edit= wczytywanie z pliku dziala, ale przy kazdym wlaczaniu adium sciaga je z serwera.. .po 3 dniach juz mi sie nie chce

#15 TG

TG
  • 151 postów
  • SkądJawor

Napisano 22 lipca 2010 - 19:08

napisalem ze SIE NIE DALO, czyli probowalem wszystkiego co opisaliscie.

znalazlem dzialajace rozwiazanie, sciagnelem NOWE GADU GADU (8.0) w nim zrobilem porzadek na liscie, skasowalem z jego poziomu liste z serwera, nastepnie wyexportowalem, nastepnie skasowalem adiumowy plik listy, a nastepnie polaczylem sie w adium - teraz cud miod i orzeszki :)

---------- Wpis dodano o 20:08 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:49 ----------

opisałem jak to zadziałało u mnie, może się przyda :) Robimy porz

#16 adrianek274

adrianek274
  • 110 postów

Napisano 22 lipca 2010 - 21:45

Widzę, że ten problem coraz częściej się pojawia- także i u mnie. Rozwiązałem go troche niekompletnie- po prostu zrobiłem nową grupę i tam dałem wszystkie niechciane kontakty (numery) oraz listę tę ukryłem. Nie uwiera tak w oczy :) Oby poprawiono to w następnych wersjach Adium.

#17 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 lipca 2010 - 21:50

adrianek274 - tak na serio - naprawdę sądzisz, że do Adium jest tutaj głównym winnym, skoro przez (oficjalne!) web gadu też nie idzie takich rzeczy zrobić?

#18 JasioS

JasioS
  • 69 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 lipca 2010 - 02:38

Wyłącz adium, wywal z /Users/nazwausera/Library/Application Support/Adium 2.0/Users/Default/libpurple plik blist.xml. Następnie zaloguj się na gg.pl, tam powywalaj niepotrzebne kontakty, włącz adium. Nie powinno ich już być, przynajmniej w moim przypadku nigdy niema.

#19 logico8869

logico8869
  • 79 postów
  • SkądMollet Del Valles

Napisano 24 lipca 2010 - 05:55

Możesz zrobić to tak jak ja to zrobiłem. Zapisałem kontakty, których potrzebowałem (w txt manualnie znaczy klawiaturą). Wywaliłem wszystko i założyłem nowy numer. Powysyłałem znajomym wiadomości i pozamiatane. Jak Ci zależy to i ten sposób będzie dobry. Pozdrawiam

#20 skc

skc
  • 925 postów

Napisano 25 lipca 2010 - 09:30

Nic wam to nie da. GG teraz ma automatyczna synchronizacje kontaktow zaraz po połączeniu sie z serwerem a za nic nie mozna wyeksportować zadnych kontaktów. Jedyny sposób na to GG przez Jabbera. (pożądek na liście, brak info botów)

#21 robertpatryk

robertpatryk
  • 372 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 lipca 2010 - 22:16

dziś w końcu usunąłem wszystkie niechciane kontakty przez GG10. Nie ma tam co prawda usunięcia listy z serwera, bo automatycznie taką na nim zapisuje ;)

#22 zacharofm

zacharofm
  • 15 postów

Napisano 18 lutego 2011 - 13:45

Witam. Trochę "wody w Wiśle upłynęło" od ostatniej wypowiedzi tutaj, a odnoszącej się do usuwania kontaktów z Adium, a raczej z ich kłopotliwym wracaniem. Otóż, miałem ten sam problem i czytając wcześniejsze wypowiedzi, zrobiłem tak: 1. zalogowałem się w necie na str. gg.pl do swojej "skrytki", 2. wywaliłem niepotrzebne mi kontakty (tam po lewej stronie pokaże się kolumna z kontaktami. Trzeba najechać na edytuj profil - do usunięcia - z prawe strony on się ukaże i tam jest "śmietniczek", dzięŻi któremu go usuniemy), 3. odpalamy na komputerze Adium (nie robić tego z włączonym komunikatorem!) i jak się zaloguje, usuwamy ze swej listy te same, niechciane, kontakty - ale w tej właśnie kolejności, to WAŻNE!, 4. zamykamy nasz komunikator i ponownie go włączamy... I voila, niechcianych kontaktów nie ma. U mnie zadziałało na 100 proc. Warte spróbowania. Pozdrawiam i życzę sukcesu na tym polu.

#23 Olek4

Olek4
  • 592 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 lutego 2011 - 22:10

Nic z tego, kontakty dalej wracają.

#24 zacharofm

zacharofm
  • 15 postów

Napisano 19 lutego 2011 - 09:50

Do Olek4: Miałem ten sam problem, wracały kontakty. Trudno mi powiedzieć dokładnie: jak i co?, ale trzeba czasem i kilka raazy powtózyć "proceder". Ja właśnie tak się pozbyłem niechcianych kontaktów. Jednak widzę, że nie zawsze to działa. Nie jestem tego "misterium" w stanie wytłumaczyć. Mimo wszystko życzę wytrwałości, no i powodzenia.

---------- Wpis dodano o 09:50 ---------- Poprzedni wpis dodano o 09:49 ----------

soory za czeski błą∂: oczywiście: "powtórzyć"

#25 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 19 lutego 2011 - 16:13

najpierw radze usunac profil z adium, pozniej pod gg na windzie usuwac to co sie nie chce, a nastepnie wyeksportowac kontakty na serwer lub do pliku, pozniej zrobic w adium swoj profil i kontakty importowac. powinno zadzialac.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych