Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Słuchawki - które wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2851 odpowiedzi w tym temacie

#1 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 października 2009 - 19:26

Ponieważ na forum, zarówno w dziale iPhone, jak i komputerów Apple ciągle pojawiają się pytania o to, jakie słuchawki wybrać, więc wątek zostaje podklejony. Od tej pory w tym wątku proszę dyskutować i nie powielać pytań w innych wątkach.

Przy okazji, proponuję się zapoznać dostępnymi w sieci zestawieniami, chociażby Shootout: 107 Portable Headphones Reviewed (Astrotec AS-100HD & AS-200HD added 12/02/12) lub InnerFidelity's "Wall of Fame" | InnerFidelity

#2 pavlak

pavlak
  • 32 postów

Napisano 08 października 2009 - 20:56

u mnie każde słuchawki trzymały góra pół roku, łącze z Sennheiser'ami CX500, zazwyczaj działo sie tak chyba przez niedbalstwo

#3 kurtis

kurtis
  • 26 postów

Napisano 08 października 2009 - 22:56

ja mam Griffin TuneBuds mobile i póki co (pół roku) sprawują się bardzo dobrze

#4 ferrari

ferrari
  • 818 postów

Napisano 16 października 2009 - 15:30

Szukam jakis dobrych sluchaweczek za 300zł do iphona z microfonem lub bez, lepiej z ;) Może coś polecacie ?

#5 jardins

jardins
  • 160 postów

Napisano 16 października 2009 - 16:42

Creative Aurvana Live!
Żywotność: 9 miesięcy, wymienione na nóweczki w ramach gwarancji.
Słuchawki bajka, nie miałem lepszych.

#6 jgasieniec

jgasieniec
  • 141 postów

Napisano 16 października 2009 - 16:47

Jardins podaj jakis link gdzie mozna je kupic ...:-)

#7 ferrari

ferrari
  • 818 postów

Napisano 16 października 2009 - 16:48

Ja wolę douszne, dynamiczne, zamknięte ;)

#8 just.tomasz

just.tomasz
  • 82 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 16 października 2009 - 17:05

a moje Creative EP-630i działają już 1 rok i jestem z nich bardzo zadowolony ;)

#9 ferrari_enzo

ferrari_enzo
  • 365 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki, 50km to Woodź

Napisano 16 października 2009 - 17:08

@Ferrari: Mogą być takie? Nie testowałem ich i nie wiem ile działają.

#10 ferrari

ferrari
  • 818 postów

Napisano 16 października 2009 - 17:08

a zapomniałem dodać żeby nie były to snnheiser mm50 i creative ep630i. Nic do nich nie mam , ale są to popularne modele a chciałbym zobaczyć jakieś inne fajne ;)

#11 ssaint2k

ssaint2k
  • 33 postów
  • SkądChorzów

Napisano 16 października 2009 - 19:06

Apple In-Ear - używam od kilku dni, dość ciekawe słuchawki, jeżeli ktoś nie lubi mocnego basu. zalety: dobry design, jakość wykonania, pilot i mikrofon, prosty wtyk wady: brak bass'u i z powodu braku bass'u zakupiłem: Sennheiser MM50 - po prostu rewelacja zalety - jakosc wykonania 2 lata gwarancj, mikrofon, prosty wtyk

#12 LeYahoo

LeYahoo
  • 22 postów

Napisano 17 października 2009 - 10:46

Ja szukam słuchawek, które mają mikrofon z przyciskiem do sterowania iPhonem. Miałem Sennheiser MM50 - jakość dźwięku jest b. dobra, ale niestety występuje w nich klasyczny problem: prosty wtyk powoduje, że po jakimś czasie (ok. 3 mies.) kabelek przy nim się psuje i dźwięk płynie tylko do jednej słuchawki. Ten problem miałem ja i mój kumpel. Miałem macally TunePal - ten sam problem co z Sennheiserami. Szukam teraz innych słuchawek, bo nie mam zamiaru wydawać kasy na to samo, żeby po jakimś czasie mieć ten sam problem. W iSpocie słyszałem, że dobre są słuchawki z wtykiem w kształcie L - kabel wtedy się tak mocno nie zgina, gdy jest w kieszeni. Zna ktoś takie z mikrofonem do iPhone'a?

#13 pablobanani

pablobanani
  • 142 postów
  • SkądProstki, Poland

Napisano 18 października 2009 - 19:04

@Ferrari: Mogą być takie? Nie testowałem ich i nie wiem ile działają.


kolega podal link do calkiem wiarygodnie wygladajacych sluchawek[podobaja mi sie wizualnie]. tylko czy te sluchawki nie maja takiego samego piskliwego dzwieku jak te w standardzie co dostajemy z iphonem ??

sluchawki ktorych ja uzywam i jestem zadowolony z dzwieku
JBL Home Audio

#14 jgasieniec

jgasieniec
  • 141 postów

Napisano 18 października 2009 - 19:09

A ja polecam shure. Po prostu bajka :-)

#15 jackolus

jackolus
  • 256 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 października 2009 - 19:09

1) Aurvana LIVE! - nie mylić z Aurvaną dokanałową. Te pierwsze: bajka, te drugie śmiech na sali

2)EP-630 najprzyjemniejsze w noszeniu słuchawki, w uchu masz uczucie "budyniu" :lol:
walory dźwiękowe: bas, bas, bas, masaż mózgu basem i nic poza tym. Grają wąsko, góra nie istnieje, bas przysłania całą scenę

3) Apple IN-EAR bas powinny mieć... przyzwyczaiłeś się do słuchawek z "dynamicznym driverem" czyli po ludzku ze zwykłym głośnikiem który ma totalnie inną charakterystykę niż armatura która nigdy tak głęboko grać nie będzie, za to ma dziesiątki innych zalet.

4) MM50 są naprawdę w porządku, słowem: absolutnie warte swojej ceny. Co do prostego wtyku to bym się kłócił bo w kieszeni łatwiej go urwać niż L-kę

5) JBL Refference - to jest coś na wzór "takie powinny być EP630" czyli scena szersza, góra jakaś jest, jak na moje gusta zdecydowanie za dużo basu, ale nie przysłania już on całej reszty sceny jak Creativy. Wiadomo że gusta są różne, jeśli słuchasz hip-hopu czy innego łubudubu to mogą się podobać i to rozumiem.

6) @jgasieniec - rzuciłeś hasłem "Shure" (czyt. Snob) i tyle... owszem wyższe modele są w ścisłej światowej czołówce ale przykładowo SE110 i SE210 to totalna porażka względem cenowej konkurencji


Co polecam ?

DOKANAŁOWE:

Ile masz kasy - tyle możesz wydać...

- jeśli nie boisz się zakupów przez ocean polecałbym sprawdzić Ultimate Ears 700, co prawda nie miałem ich na uszach ale z tego co mi wiadomo to najmniejsze słuchawki DWU driverowe na klasycznych głośnikach na świecie, zapowiadają się oszałamiająco + cena jest jeszcze w granicy przyzwoitości ( 229 $ )

- po cichu faworyt z najlepszym stosunkiem cena / jakość

Sony MDR-EX85LP

fenomenalne słuchawki w tych pieniądzach. UWAGA NA PODRÓBKI !! Patrzeć TYLKO za 85, 82 i 90 to zupełnie inne (gorsze) modele.
Cena powinna oscylować w okolicach 150-200zł

P.S.
jeśli chcesz dobrej jakości za niską cenę - kup słuchawki nauszne
wiadomo że bylejaki głośnik średnicy 40mm zagra lepiej niż dobry głośnik 10mm

i tą sentencją kończymy dzisiejszy wykład :lol:

#16 LeYahoo

LeYahoo
  • 22 postów

Napisano 21 października 2009 - 10:53

Dzięki za te wszystkie informacje, ale czy moglibyście napisać jeszcze ile czasu które mieliście? Bo jak na ten moment to w kategorii "najlepiej spożyć przed" wygrywają Creative EP-630i. Polecałbym wpisywanie możliwie największej ilości cech ze schematu: Producent - model - czas życia - jakość dźwięku - typ (np. dokanałowe) - czy mają pilota (wg mnie bardzo ważne w iPhone'nie) - rodzaj wtyku - cena. U mnie: macally - TunePal - 4-5 mies. - średnia - dokanałowe - pilot jest - wtyk prosty - 60zł Sennheiser - MM50 - 3mies. - dobra - dokanałowe - pilot jest - wtyk prosty - 90zł Z góry wielkie dzięki.

#17 jackolus

jackolus
  • 256 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 października 2009 - 18:01

UltimateEars super.Fi 4vi - 5miesięcy + - świetna minus (bas nie schodzi nisko) - dokanałowe - pilot jest - wtyk prosty - ok. 550zł (zależnie od $)

Creative EP630 - 6miesięcy + - średnia minus (bas przysłania wszystko) - dokanałowe - pilot brak - wtyk prosty - cena ok. 60zł

Creative Zen Aurvana - 1miesiąc - średnia minus (brak basu, brak góry, płaska scena) - dokanałowe - brak - prosty - cena ok. 200zł

AKG K512 - 10miesięcy + - bardzo dobra (mega poprawne w dobrej cenie) - nauszne - brak - cena ok. 150zł

Motorola S9 Bluetooth - 12miesięcy - średnia (brak basu przez konstrukcję)- pchełki/douszne - pilot jest - cena ok. 200zł

Denon AH-C351 - 1tydzień + - dobre (ładny bas, trochę zasłania ale o niebo lepiej niż ep630) - douszne - brak - 180zł

Apple Earphones v2 - 1tydzień + - mierna - pchełki - jest - prosty - darmowo z telefonem


PLUSEM + zaznaczone które mam dalej, reszta sprzedana lub wyeksploatowana / zniszczona

#18 MSQ.

MSQ.
  • 187 postów

Napisano 22 października 2009 - 15:44

SoundMagic MP21 - 2 dni + - jakość jak za tą cenę, świetna - dokanałowe - pilot z mikrofonem jest (baa, dołączają przejściówkę, która umożliwia używanie mikrofonu na PC'cie) - wtyk kątowy, kabel symetryczny - cena ~90 zł

W tej kategorii cenowej ciężko cokolwiek lepszego znaleźć. Polecam.

#19 ferrari

ferrari
  • 818 postów

Napisano 22 października 2009 - 18:12

Więc które polecacie ... mam kase w przedziale 200-500 zł, ale wolałbym jednak nie za drogie. Słucham Hiphop/Rap. Lubie wsłuchiwać się w basy, ale także chcę słyszeć dźwięk piosenki.

#20 pablobanani

pablobanani
  • 142 postów
  • SkądProstki, Poland

Napisano 22 października 2009 - 19:34

dylemat z tymi sluchawkami. najlepiej bedzie sprawdzic samemu !!

#21 typowy1

typowy1
  • 148 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 22 października 2009 - 19:50

Ja używam Sennheiser Street II, kupiłem za 25 Euro w MM. Działają ślicznie, jak dla mnie za taką cenę nie do pobicia jest jakość dźwięku. Do tego wersja biała (czyli moje :P) wyglądają bardzo iPodowo. Nie testowałem ich w ekstremalnych sytuacjach, ale można zauważyć że jak się je nosi zwinięte, to kabel zaczyna "falować". Ja je noszę właśnie zwinięte w metalowej puszce po Marlboro :P a jak wracam do domu to ładnie rozwieszam żeby się prostowały. Jeśli chodzi o słuchawki pancerne, to miałem Logitech Play Gear Stealth - kilka prań w pralce wytrzymały, kąpiel w wannie i basenie, były ze mną w upałach Tunezji (gdzie rozkleiła mi się nokia N93i :P) i dalej grają jak nówki. Tylko że też mają tendencję do zniekształcania kabla :/ Z nausznych poleciłbym Sennheisery HD202, używam ich raczej w domu, ale grają ładnie i czysto (ale Street'y lepiej). Za małe trochę nauszniki. Można słuchać godzinami i nic nie czujesz, aż do momentu kiedy je zdejmiesz - tak wtedy uszy nap********ą, że OMG. EDIT: Sennheisery Street II mają wtyk w kształcie litery "L" i muszę powiedzieć że to świetne rozwiązanie, żadnych problemów z kabelkiem. Zastanawiałem się nawet nad MM50, były 5 euro droższe, ale były tylko czarne (chciałem białe) i ten mikrofon wyglądał tak oscentacyjnie jak neon "MADE IN CHINA"... Street'y nie mają micro. EDIT2: Moje Sennki to dokładnie model CX200

#22 LeYahoo

LeYahoo
  • 22 postów

Napisano 22 października 2009 - 23:07

Jeśli chodzi o pilota, to chodzi mi właśnie o to rozwiązanie Apple: pilot do odbierania rozmów (czyli z mikrofonem) i do sterowania iPodem.

#23 Churchill

Churchill
  • 81 postów

Napisano 24 października 2009 - 16:11

Ja akurat podłączę się do tematu by nie zakładać nowego: poszukuję słuchawek do iPhona 2G z mikrofonem i pilotem. Kryteria: - koniecznie pchełki albo nauszne - wygodne - cena (do 100? No może 150) - sensownej długości kabel - tak z 1m - jak jeszcze do tego będzie dobrze wyglądać to ekstra :) Słuchawki potrzebne mi są głównie do rozmów. Muzyka od czasu do czasu....

#24 d3tr000

d3tr000
  • 1 712 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 października 2009 - 16:51

musisz sprawdzić sam czy wejdą lub dopytać osobe która używa takich słuchawek z tym modelem telefonu 2G ma konstrukcyjnie wejście na jacka ograniczone obudową, większość słuchawek nie wchodzi do końca przykładem są np. creative EP, trzeba je mocno docisnąć a i tak lekkie poruszenie i masz muzyke na głośniku mam pod ręką hpm-70 i hpm-85 od walkmana sony ericssona i te wcale nie stykają rada ? chyba tylko nóż w ręke i przycięcie gumki wokół końcówki jack od słuchawek by ten wszedł głębiej i działało

#25 ferrari

ferrari
  • 818 postów

Napisano 24 października 2009 - 17:50

albo zakup przejściówki ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych