Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z przycięciem karty do microSIM


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 artur7

artur7
  • 89 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 lipca 2010 - 12:31

Witam
Mam taki problem : otóż wydrukowałęm sobie wzór jak wyciąć kartę microSIM ze zwykłej SIM.
Na mojej karcie SIM z Orange w miejscu, które wg. tutoriala należy odciąć (góra karty), są już te złote styki od karty (zaznaczone na czerwono na zdjęciu). Również z lewej strony karty, gdybym odciął zaznaczoną część, złote styki od karty byłyby zupełnie na brzegu nowo powstałej karty microSIM. Czy tak można? Czy nacięcie styków na karcie nie równa się jej natychmiastowemu uszkodzeniu?
Dołączona grafika

#2 szczep

szczep
  • 180 postów
  • SkądKrk

Napisano 01 lipca 2010 - 12:36

Pod zadnym pozorem nie nacinaj ukladu, karta pojdzie do kosza. Przytnij wiecej plastiku z przeciwnej strony.


Edit: Napisalem zebys nie nacinal jednak na tym tutorialu jest inaczej :) Jesli tak to robisz to na wlasna odpowiedzialnosc :P

http://www.johnbenso...at_Cleaver.html

#3 artur7

artur7
  • 89 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 lipca 2010 - 12:43

Czyli oznacza to ze karta microSIM musi mieć odpowiednie wymiary, ale bez znaczenia jest czy ten złoty układ jest przesunięty lekko w lewo czy w prawo? Czy może jest ściśle określone ile milimetrow musi być pomiędzy układem a krańcem karty

#4 szczep

szczep
  • 180 postów
  • SkądKrk

Napisano 01 lipca 2010 - 13:09

Uklad music byc idealnie przyciety zeby czytnik w urzadzeniu ja wykryl. Wydaje mi sie ze musisz ja przyciac tak jak na Twoim zdjeciu czyli po ukladzie. Najlepiej wez jakas inna karte z Orange na probe i zobacz czy bedzie dzialac.

#5 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 01 lipca 2010 - 13:25

Uklad music byc idealnie przyciety zeby czytnik w urzadzeniu ja wykryl. Wydaje mi sie ze musisz ja przyciac tak jak na Twoim zdjeciu czyli po ukladzie. Najlepiej wez jakas inna karte z Orange na probe i zobacz czy bedzie dzialac.

E tam, ja moja karte tak przycialem, ze z checia obale twoja teze jak tylko dostane microSIMa (teraz jej nie wyciagam, bo moze nie zadzialac :D), bo takiej sztuki juz dawno nie zrobilem. Dosyc, ze z kazdej strony zrobilem "zabek" bo nie bylem pewien jak karta ma lezec, a rece sie trzasly po zakupie iPhona, to jeszcze jest mniejsza niz powinna i na dodatek scialem kawalek metalowej plytki, bo inaczej sie nie dalo.

Autorowi tematu proponuje zaczac operacje jak najszybciej, z przycinania kart SIM nie robi sie doktoratu, najwazniejsze sa te 3 wytarte miejsca, musza byc na srodku docietej katry, te dwie blaszki co sa pod i trzy blaszki nad nimi moga byc sciete.

---------- Wpis dodano o 13:25 ---------- Poprzedni wpis dodano o 13:17 ----------

Podsumowujac:

Dołączona grafika

#6 szczep

szczep
  • 180 postów
  • SkądKrk

Napisano 01 lipca 2010 - 13:26

Piszac 'uklad musi byc idealnie przyciety' mialem na mysli wlasnie te 3 wytarte miejsca o ktyrych wspominasz :)

#7 kleskus

kleskus
  • 821 postów

Napisano 01 lipca 2010 - 13:28

Tylko się nie zdziw jak w połowie połączenia Ci będzie rozłączać, jak jej utniesz niewłaściwą część :P

#8 tuniu

tuniu
  • 139 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 01 lipca 2010 - 13:41

Tnij te złote styki, moja po takiej operacji działa bez problemów.

#9 artur7

artur7
  • 89 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 lipca 2010 - 13:56

Zrobiłem operację na starej karcie IDEA. Co prawda jeszcze iPhone 4 do mnie nie przyszedł, ale oceńcie czy tak byłoby dobrze. Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem : najlepiej tak dociąć kartę, żeby ten złoty układ (najlepiej cały) był dokładnie pośrodku karty MicroSIM, tak?
Dołączona grafika

#10 szczep

szczep
  • 180 postów
  • SkądKrk

Napisano 01 lipca 2010 - 14:06

Dołączona grafika

Patrz na fotke i na te 3 linie/styki. Wg mnie zle przyciales karte.

#11 womanizer

womanizer
  • 426 postów
  • SkądLublin

Napisano 01 lipca 2010 - 14:23

Nie zamierzam miec iphone 4, ale ktora karta bylaby najlepsza do przyciecia ?
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

#12 artur7

artur7
  • 89 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 lipca 2010 - 14:31

Czyli najlepiej po prostu położyć ją na tym szablonie i ciąć według podanych tam linii, tak?

#13 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 01 lipca 2010 - 14:36

Nie zamierzam miec iphone 4, ale ktora karta bylaby najlepsza do przyciecia ?
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us


2010 czerwiec, nie musisz ciac blachy
2009 musialbys sciac po lewej stronie ta jedna linijke, a w 2010 styczen z dwoch strone metal

#14 artur7

artur7
  • 89 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 lipca 2010 - 14:53

Czyli podsumowując - najlepiej przyłożyć kartę do tego szablonu i po prostu uciąć to co wystaje (można obciąć trochę tego złotego, byleby te 3 paski ze środka pozostały nieruszone,tak?)

#15 szczep

szczep
  • 180 postów
  • SkądKrk

Napisano 01 lipca 2010 - 15:06

Czyli podsumowując - najlepiej przyłożyć kartę do tego szablonu i po prostu uciąć to co wystaje (można obciąć trochę tego złotego, byleby te 3 paski ze środka pozostały nieruszone,tak?)


Byle te 3 styki byly w tym samym miejscu co na oryginalnej karcie microsim.

#16 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 01 lipca 2010 - 15:10

Moze cos takiego, skoro taki strach :D
~New~ Convert Sim to Micro Sim Card Cutter + 2x Adapter - eBay (item 400131851435 end time Jul-01-10 10:56:46 PDT)

#17 kleskus

kleskus
  • 821 postów

Napisano 01 lipca 2010 - 15:54

Byle te 3 styki byly w tym samym miejscu co na oryginalnej karcie microsim.

Jak nie będą? Przerywanie połączeń itp? Myślisz że to możliwe?

#18 artur7

artur7
  • 89 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 lipca 2010 - 16:04

Czyli przyłożyć i ciąć? ;-)

#19 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 01 lipca 2010 - 16:28

Moja wyglądała tak, przyciąłem tak jak widać i działa bezproblemowo:
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#20 barteks75

barteks75
  • 43 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 lipca 2010 - 11:44

Witam! Również miałem taki dylemat, ale udało się, w sumie przyciąłem własnoręcznie już 3 karty i to bez żadnych szablonów :) Miałem tylko za wzór oryginalną microsim, która była z iPhone'm 4. Moim zdaniem, powinieneś wymienić kartę na nowy model, obecne karty już mają dużo mniejszy "obszar aktywny", poza tym, jest duże prawdopodobieństwo, że Twój iPhone 4 nie zadziała ze "starą" sim, u mnie właśnie tak było. Wymiana karty to jakieś grosze, a więc chyba warto ;) Pozdrawiam!

#21 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 lipca 2010 - 12:36

miałem starą SIM, przyciąłem tuż przy "części aktywnej" i działa

#22 Br0k3R

Br0k3R
  • 120 postów

Napisano 04 lipca 2010 - 21:35

ludzie proszę was... weźcie sobie jakąś starą sim i wydłubcie blaszki te złote i zobaczcie co pod nimi jest - mały scalaczek 2x2mm. Wycinasz i albo karta działa albo nie a nie jak ktoś wymyśla jakieś teorie mongolskie o przerywaniu połączeń itp.. Jak nie wiesz to nie wymyślaj, daj się wypowiedzieć innym którzy wiedzą o czym piszą...

#23 arturbesciak

arturbesciak
  • 27 postów

Napisano 04 lipca 2010 - 21:55

Czyli widze, ze Era jest dosc popularna. Uzywacie pakietu za 9 zł. Działa może w iPadzie? Planuje kupno iPada i zastanawialem sie czy dziala on z kartami takimi jak do modemów (tu Play ma fajna oferte) czy dedykowanymi to telefnow (i tu Era).

#24 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 04 lipca 2010 - 23:08

Czyli widze, ze Era jest dosc popularna. Uzywacie pakietu za 9 zł. Działa może w iPadzie? Planuje kupno iPada i zastanawialem sie czy dziala on z kartami takimi jak do modemów (tu Play ma fajna oferte) czy dedykowanymi to telefnow (i tu Era).


To jest dokładnie to samo, kupujesz to, co jest bardziej opłacalne. A co do Play to pamiętaj, że nie wszędzie ma on swój zasięg.

#25 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 sierpnia 2010 - 10:56

Ja mam taką samą kartę jak @narkoman i cały czas się zastanawiam jak ją wyciąć :) Bo narkoman wyciął idealnie przy tym chipie a ten wzór w pdfie z pierwszego postu mówi mi, że mam kawałek tego złotego obciąć... W ogóle ten wzór co wydrukowałem na kartce A4 mnie coś myli bo on nie jest dokładnie wielkości karty SIM... jest troszeczkę mniejszy. Przyciąłem wg niego już dwie karty testowe i działają ale jednak mam obawy jak będę swoją ciął (nie mam możliwości w tej chwili wyrobienia duplikatu) ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych