Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak odblokować opcję "Dane przez sieć komórkową"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 boniuss

boniuss
  • 37 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 24 czerwca 2010 - 22:13

Witam,

W iPhone'ach 3GS występuje problem z opcją "Dane przez sieć komórkową". Opcja ta znajduje się w Ustawienia/Ogólne/Sieć.
Wiele osób nie ma jej i nie może zmienić w każdej chwili swoich ustawień APN czy MMS, więc jeśli jej u siebie nie widzisz to przeczytaj tutorial i odblokuj ;)
Pokaże jak w prosty i bezpieczny sposób "ujawnić ją", żeby wyglądało to u nas w ten sposób:

Dołączona grafika

UWAGA! Jeśli próbowałeś ustawiać APN przez unlockitz to musisz usunąć profil, który jest włączony (Profile znajdują się w Ustawienia/Ogólne na samym dole.


I. Czego nam potrzeba?
- iPhone 3GS po JB (z tego co wiem to w iP 3G ta opcja jest widoczna a nie ukryta).
Soft 3.X.X - 4.0.0 (Nie wiem czy zadziała na niższych)
- Program do wrzucania plików (iPhone Browser) bądź i-FunBox
- plist Editor w przypadku Windowsa (do pobrania tutaj (click!))


II. Krok po kroku
1. Wchodzimy w nasz program do przesyłania plików w moim przypadku jest to iPhone Browser. Wchodzimy w System/Library/Carrier Bundles/Folder_z_nazwą_naszego_operatora.bundle (Dla Orange jest to Orange_pl.bundle, dla Ery jest to TMobile_pl.bundle, a dla innych operatorów (Play, Plus itp.) będzie to Unknown.bundle).
2. Widzimy plik carrier.plist. Kopiujemy na pulpit.
3. Przyjmuję, że plist editor jest zainstalowany. Odpalamy nim nasz plik carrier.plist.
4. Ujrzymy coś takiego:
Dołączona grafika
5. Teraz musimy dodać 2 linie kodu:

AllowEDGEEditing


Ma to wyglądać tak:
Dołączona grafika.
6. Zapisujemy plik.
7. Podmieniamy ze starym carrier.plist.
8. Restartujemy iP.
9. Edytujemy APN/MMS jak nam się tylko podoba :)
Dla przykładu:
Dołączona grafika
;)

#2 mirogster

mirogster
  • 27 postów

Napisano 26 czerwca 2010 - 14:50

Dla tych, ktorzy brzydza sie grzebania w plikach ;) Sciagamy Winterboard, dodatek Supreme Preferences. Teraz w Ustawieniach powinna pojawic sie grupa Supreme Preferences > A w nich Applications-->Phone--->Cellular data editing (wlaczamy) i voila gotowe. Mozemy jeszcze ustawic tutaj dane albo zrobic to w Ustawienia>Ogolne>Siec>Dane przez siec komorkowa ;).

#3 pziemczyk

pziemczyk
  • 3 postów

Napisano 27 czerwca 2010 - 23:19

Niestety nie mogę tego dodać, program wywala jakiś error gdy chce zapisać plik.
Generalnie posiadam ios 4, więc nie wiem czy ta metoda zadziała też :/


Już okej

#4 Poloo

Poloo
  • 24 postów

Napisano 28 czerwca 2010 - 20:27

powiedzcie mi do ktorego .plist'a dodac te komendy jesli korzystam z karty heyah ? .. . mecze sie juz z tym bite kilka godzin ... znalazlem gdzies w necie gotowego plista ... niby pojawili mi sie te dane przez siec komorkowa ... wpisalem wszystko jak nalezy a safari dalej wywala mi "safari nie moze otworzyc tej strony gdyz nie ma polaczenia internetowego" czasem jest tak ze strona np zaladuje sie do polowy .. . i koniec ... chce ja odswierzyc to komunikat o braku polaczenia ( jak wyzej ) Nie mam pojecia jak Skonfigurowac ten apn ... prosze o pomoc . a jesli chodzi o supreme preference to z tego co zrozumialem nie dziala on na OS 4.0 przynajmniej u mnie nie chcial sie zainstalowac...

#5 boniuss

boniuss
  • 37 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 28 czerwca 2010 - 20:37

unknown.bundle/carrier.plist probowales?

spróbuj też wejść na Skonfiguruj Mobilny Internet w swoim telefonie - Konfiguracja - Mobilny Internet - Heyah.pl . Wysłać tego darmowego smsa i może w ten sposób załaduje Ci profil tak jak robi to unlockitz.

#6 Poloo

Poloo
  • 24 postów

Napisano 28 czerwca 2010 - 20:53

ta ... robilem w unknown...
tylko mowie . opcje danych sieci komorkowych juz mam ... ale jak je ustawiam to internet dalej nie dziala ... :|
a co do smsa to przysyla mi ze nie znany model telefonu ;) :P


znowu w unknow w carrier
mam tylko tyle :

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple Computer//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0" converted-by="ifunbox.com">
<dict>
</dict>
</plist>


#7 Poloo

Poloo
  • 24 postów

Napisano 29 czerwca 2010 - 10:54

Odświeżam i zarazem zwracam się z prośbą.

Czy mogłby mi ktoś skonfigurować carrier.plist dla heyah/Era ( TMobile_pl.bundle ) [iphone simlock ERA - karta wsadzona z HEYAH]
nie wiem dlaczego ale po sciagnieciu z telefonu TMobile_pl.bundle/carrier.plist nie moge go edytować w "plist editor" jakiś błąd wyskakuje i truje coś o xml ( nie pamietam juz a nie mam przed soba tego bledu) probowalem edytować carrier'a za pomoca word pada ( otwiera sie normalnie - zmiany wprowadzone zapisane ) ale po wrzuceniu na telefon nie ujawnia sie pożądana opcja "dane sieci komorkowych ".

wiec bylbym wdzieczny o gotowego carrier.plist dla mojego iP'ka [iphone simlock ERA - inside karta HEYAH]

z gory dziekuje i pozdrawiam.


---Edit----

No WIec... wszystko juz poustawialem w koncu.

jesli chodzi o internet. to zrobilem restore z trybu DFU ... bez wgrywania kopii zapasowej.
nawet nie musialem pozniej wpisywac specjalnie ustawien dla heyah. internet dziala sam z siebie ... dziwne .. ale no coz ;)


po drodze zauwazylem jeszcze ze w wiadomosciach zniknela mi ikonka od dodawania obrazkow ( wysylania mms'ow jak zwal tak zwal )

zrobilem restore ... i Jailbreaka redsn0wem ale ta starsza wersja 0.9.5b5-3. wszystko hula jak nalezy :)

pozdrawiam.

#8 Krukct

Krukct
  • 936 postów

Napisano 03 lipca 2010 - 20:55

Niestety u mnie sposób nie działa. Mam 3GS's iOS 4.0 z Jailbreakiem, dodaną odpowiednią linijkę do pliku carrier.plist (miałem ją już wcześniej) i nadal nie mogę edytować danych Sieci. Mogę tylko włączyć/wyłączyć dane sieci komórkowej. MMSy też nie działają. Mam Play. BossPrefs wysypuje się przy próbie uruchomienia. Macie jakieś pomysły?

#9 rafalek

rafalek
  • 37 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lipca 2010 - 03:01

Witam,

Posiadam iPhone'a 3G z softem 4.0, rowniez zrobilem wszytsko zgodnie z powyzsza instrukcja i objawy mam identyczne, jak te opisane przez Krukct.
U mnie rozniez w pliku carrier.plist byla juz opisywana wartosc. Czy ktos testowal ten poradnik na OS 4.0?

Pozdrawiam!


Witam ponownie,

Pomogl czysty jailbreak bez przywracania z kopii.

Pozdraiwam,

Raf

#10 szkodnik85

szkodnik85
  • 107 postów

Napisano 04 lipca 2010 - 10:45

witam wszystko zrobiłem według tego poradnika opcja sie odblokowała, wpisałem wszystkie dane sieci dla orange i neta jak nie było tak nie ma full zasieg 3g telefon 3gs soft 3.1.3 JB Na innych telefonach typu N97 HD2 HTC Desire samsung Wave internet smiga bez problemu a na iphonie nie chce. zna ktos moze rozwiazanie tego problemu ?

#11 Bobby

Bobby
  • 16 postów
  • SkądLodz

Napisano 04 lipca 2010 - 19:22

Miałem już tę linijke w moim pliku i nic. 3G 4.0 OS po jailbreaku redsn0wem.

#12 honciv

honciv
  • 2 postów

Napisano 11 lipca 2010 - 12:50

Witam,
miałem podobny problem, Iphone 3gs z kartą play z internetem Play Online śmigającym bez zarzutu, po aktualizacji za pomocą sn0wbreeze, zniknęło menu "dane przez sieć komórkową" Zassałem kilka programów które to menu włączało, ale mimo to net nie działał :-(
Znalazłem na to prosty sposób:

1. Ustawienia/ogólne/wyzeruj/wyzeruj ustawienia sieciowe
2. Restartujemy iPhone
3. Wchodzimy przez Safari w iPhonie na stronę [url=http://www.unlockit.co.nz]Unlockit - APN Changer for your iPhone[/url] następnie klikamy Continue potem Custom APN i wpisujemy tam dane potrzebne do korzystania z netu naszego operatora. Następnie klikamy email profile, wpisujemy tam adres naszej poczty email i klikamy profil email (profil zostanie wysłany na naszą pocztę)
4. wchodzimy na naszą pocztę z iPhone przez jakiś program pocztowy, może być seryjny czyli Mail, wchodzimy w otrzymanego maila, klikamy na załącznik, klikamy zainstaluj i gotowe.
5. Restartujemy iPhone, włączamy dane sieci komórkowej (E) i 3g i cieszymy się internetem :-)

W razie pytań proszę o kontakt

Pzdr Tomy

#13 tomit

tomit
  • 140 postów
  • SkądCzęstochowa / Kraków

Napisano 12 lipca 2010 - 03:07

Potwierdzam, ww sposób działa idealnie ;) Z tym że nadal pozostaje problem braku mms-ów. (sieć Era)

#14 wieniu26

wieniu26
  • 61 postów

Napisano 12 lipca 2010 - 21:37

hmmm witam Ja mam orange i nie mam możliwości wpania . isania APN. Wkładając karte np Play pojawia sie możliwość wpisywania. Wkładam moja orange i klapa. Jest jakiś pewny sposób na te MMSy?? P.S. Dodam, ze opisy w poradnikach odnośnie modyfikacji pliku nie daa rezultatu bo po restarcie dane wcześniej wpisane znikaja :(

#15 Aiwe

Aiwe
  • 6 postów

Napisano 13 lipca 2010 - 14:08

[URL="http://myapple.pl/iphone-pytania-i-problemy/144261-jb-play-online-tethering.html#post1301015"]Ja znalazłem takie rozwiązanie[/URL]

#16 wieniu26

wieniu26
  • 61 postów

Napisano 15 lipca 2010 - 08:31

Dzięki ale u mnie cały czas jest brak "Dane przez sieć komórkową". Jednak nie ma na to rozwiązania, może nowy firmware załatwi problem. Dziwne, że wkładając kartę PLAY jest ta opcja :(, a na moim Orange znika :(

#17 kamil3344

kamil3344
  • 58 postów

Napisano 16 lipca 2010 - 09:39

a co jesli ktos nie ma JB, u mnie w 3gs po wraniu 4.0 jestwlasnie tylko "wlacz 3g" "dane sieci kom" "roaming danych" i "vpn" i nie ma miejsca na zadne ustawianie iowszem internet dziala ale kiedy wlaczy sie "dane sieci kom" - jest to przelacznik - jednak nie dzialaja mmsy bo nie ma gdzie wpisac ich konfiguracji... dodam \ze tel pochodzi i dziala w orange.

#18 delorjan

delorjan
  • 136 postów

Napisano 16 lipca 2010 - 21:28

dziękuję, u mnie również metoda Honciva zadziałała :) niestety mms są nadal nieskonfigurowane...

#19 depe

depe
  • 484 postów

Napisano 16 lipca 2010 - 22:06

Mi pomogło: Ustawienia-->Ogólne-->Wyzeruj-->Wyzeruj ustawienia sieciowe

#20 adamwwa

adamwwa
  • 7 postów

Napisano 20 lipca 2010 - 11:55

po wgraniu iOS4 zaczął się cyrk i trochę nie wiem co zrobić, świeżo po restore i JB robię edycję, pojawia się możliwość edycji ustawień i wszystko pięknie działa, ale po kilku dniach ta opcja znika(3 raz) i mmsy/3g/edge przestają działać, pomimo, że fizycznie pliki w IPku dalej są takie jak były po edycji... ktoś ma jakiś pomysł?

#21 majkool

majkool
  • 4 385 postów
  • SkądPolice

Napisano 20 lipca 2010 - 12:29

Panowie, dzisiaj pomogłem potrzebującemu http://myapple.pl/ip...-z-netem-2.html .

Ma 3GS z 4.0.1 bez JB, i udało mi się włączyć szczegóły zakładki "Dane przez sieć komórkową", jest to stary oldschoolow'y sposób,
więc jakby ktoś potrzebował to pisać do mnie na PW, bo tutaj musiałbym się sporo rozpisywać.

Pozdrawiam

#22 ciochu

ciochu
  • 176 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 05 listopada 2010 - 18:20

Siema, czy fakt że mam iphone 4 a nie 3g robi różnice w odblokowywaniu tych ustawień?

#23 robertk572

robertk572
  • 1 109 postów
  • SkądNEW YORK

Napisano 05 listopada 2010 - 18:28

-jest to bez znaczenia.

#24 sonicgt

sonicgt
  • 1 321 postów

Napisano 07 listopada 2010 - 22:25

U mnie wyżej wymieniony sposób nie działał na iPhone 4 z iOS4.1 po jailbreak'u limera1n, natomiast ten spisał się idealnie i wszystko działa jak należy. Może komuś się przyda: 1. w Cydia dodajemy: cydia.pushfix.info 2. Instalujemy ‘Carrier Reset fix’ 3. Wyjmujemy i wkładamy spowrotem karte SIM 4. GOTOWE Pozdrawiam

#25 nailyy

nailyy
  • 1 postów

Napisano 10 listopada 2010 - 15:05

jesteś super, pomogło w 100% WIELKIE dzięki:)))

---------- Wpis dodano o 15:05 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:02 ----------

honciv jesteś super! pomogło. WIELKIE dzięki!:)

Witam,
miałem podobny problem, Iphone 3gs z kartą play z internetem Play Online śmigającym bez zarzutu, po aktualizacji za pomocą sn0wbreeze, zniknęło menu "dane przez sieć komórkową" Zassałem kilka programów które to menu włączało, ale mimo to net nie działał :-(
Znalazłem na to prosty sposób:

1. Ustawienia/ogólne/wyzeruj/wyzeruj ustawienia sieciowe
2. Restartujemy iPhone
3. Wchodzimy przez Safari w iPhonie na stronę [url=http://www.unlockit.co.nz]Unlockit - APN Changer for your iPhone[/url] następnie klikamy Continue potem Custom APN i wpisujemy tam dane potrzebne do korzystania z netu naszego operatora. Następnie klikamy email profile, wpisujemy tam adres naszej poczty email i klikamy profil email (profil zostanie wysłany na naszą pocztę)
4. wchodzimy na naszą pocztę z iPhone przez jakiś program pocztowy, może być seryjny czyli Mail, wchodzimy w otrzymanego maila, klikamy na załącznik, klikamy zainstaluj i gotowe.
5. Restartujemy iPhone, włączamy dane sieci komórkowej (E) i 3g i cieszymy się internetem :-)

W razie pytań proszę o kontakt

Pzdr Tomy






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych