Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Koszt przesyłki iMaca 24" z USA do PL kupionego na eBay.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 eL_

eL_
  • 16 postów

Napisano 22 czerwca 2010 - 02:27

Witam,

chciałbym się dowiedzieć, jaki jest koszt wysyłki iMaca z USA do PL. Otóż zakupiłem używanego maka na ebay'u i tam widniał taki oto napis: "Postage: US $60.00 USPS First Class Mail International" $40 jest do USA, a $60 do pozostałych krajów. Więc oczywiście zapłaciłem to wszystko, ale pani od aukcji wysłała mi maila, że Polska i UK nie obsługują tego typu wysyłek i musi dopłacić kolejne 119$ (tak to zrozumiałem), tutaj jest fragment: "

But, I am having a problem with the shipping. I was going to mail the computer parcel post, but it seems Poland and the U.K. do not accept that method of shipment. If that is the case I have under estimated shipping by more than $119. I'm really sorry for making this mistake. Are you willing to pay the difference? I really can not afford to pay it. I hope you understand. I would really appreciate it if you would allow me to cancel this sell if you are not willing to pay the difference. I'm so sorry"

Czy to możliwe, że za wysyłkę aż tyle chcą? 60$ + 119$ = 179$ Czy chodzi o różnice, czyli 119 - 60 = 59$ i to własnie te 59$ mam przesłać. Jeżeli tak, to nie ma problemu, bo jednak 179$ za przesyłkę to trochę drogo, a przynajmniej tak mi się wydaję.
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

#2 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 czerwca 2010 - 03:48

Raczej różnice powinieneś dopłacić ale to ptanie kieruj do Niego nie do Nas i sam sprawdz ceny na stornce kuriera czy poczty byś wiedział na pewno lub ewentualnie napisz do nich. Nie jestem pewien ale chyba jest nawet mala mozliwosc ze cło dolicza na granicy.

#3 rafals

rafals
  • 418 postów

Napisano 22 czerwca 2010 - 04:07

Tam masz napisane ze koszt całkowity to 119$ czyli masz dopłacić różnice. Dowiedz się skąd jest sprzedający bo jak z nowego jorka albo z chickago to moze za ok 90$ wysłać przez polskiego kuriera. Jak będziesz miał pecha to doplacisz jeszcze clo. Jakieś 600zl

#4 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 czerwca 2010 - 06:16

a nie może się ta kubita z nimi skontaktować?

Polamer, Inc. - paczki do Polski, kwiaty do Polski, sprz

może będzie taniej?

#5 czarny_kot

czarny_kot
  • 67 postów
  • SkądBytom

Napisano 29 czerwca 2010 - 23:08

Z tego co czytałem, to na elektronikę z USA nie ma już żadnego cła, tylko w większości przypadków dochodzi VAT. A 22% kwoty to niestety już nie tak bajecznie. Tutaj krótki tekst z gazety: "Na gdańskim lotnisku wpadają laptopy Niemal codziennie celnicy z gdańskiego lotniska zatrzymują pasażerów z laptopami. Od kilku miesięcy to jeden z najbardziej popularnych towarów "przemycanych" przez granicę. "Przemytnik" to najczęściej student wracający ze studenckiej praktyki. Do Gdańska przylatuje z Kopenhagi lub Frankfurtu, przesiadając się tam z samolotu ze Stanów Zjednoczonych. Wychodząc z samolotu, wybiera bramkę "nic do oclenia". To błąd. - Możemy kontrolować i takich pasażerów. Prześwietlając ich bagaż, trafiamy na komputery, najczęściej są zapakowane w firmowe opakowania - opowiada Jolanta Twardowska, rzecznik Izby Celnej w Gdyni. To błąd numer dwa. Kolorowy kartonik wzbudza podejrzenia wśród celników. - Celnicy szukają dalej i najczęściej znajdują rachunki za komputery, gwarancje. To podstawa do zatrzymania, bo mamy wtedy dowód, gdzie i za ile ktoś kupił komputer - mówi rzecznik. Według celników, komputery pochodzą najczęściej ze Stanów Zjednoczonych. Tam dobrego laptopa można kupić już za 500-600 dolarów. I takie najczęściej "wpadają" na gdańskim lotnisku. Ostatnio niemal codziennie. "Przemytnicy" nie przywożą byle czego, kupują markowy sprzęt znanych światowych firm - Toshiba, Dell, Sony, HP. - Zjawisko nasiliło się po naszym wejściu do Unii Europejskiej. Przepisy unijne mówią, że bez cła spoza obszaru unijnego można przywieźć upominki o maksymalnej wartości 175 euro. Komputery są droższe - twierdzi Twardowska. - Nie prowadzimy dokładnej analizy, ale wydaje nam się, że zwiększony przemyt to również efekt niskiego kursu dolara. Celnicy zatrzymują komputery, ale nie na długo. Pasażer płaci kilkusetzłotowy mandat za złamanie przepisów. - Paradoksem jest to, że na komputery nie ma cła, ale tylko 22-procentowy VAT. Pasażer po opłaceniu podatku zatrzymuje laptopa - mówi rzecznik Twardowska. Gdyby nie było opakowania i rachunku za komputer, celnicy nie mieliby zbyt dużych podstaw do interwencji. - W takich sytuacjach żądamy od pasażera oświadczenia, czy to świeżo zakupiony komputer, czy jego własny. Jeżeli mówi, że własny, to możemy sprawdzić, czy deklarował jego wywóz, wyjeżdżając z Polski. Ostatecznie więc może lepiej zapłacić VAT - tłumaczy rzecznik celników. Sławomir Sowula."

#6 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 czerwca 2010 - 23:43

za przesylke wielkosci iMaca placilem kiedys okolo 120$. cena wiec sie zgadza. skontaktuj sie z polamerem i uzgodnij sobie wysylke zakupionego sprzetu do nich, oni ci przepakuja i wysla do polski taniej.

#7 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 czerwca 2010 - 00:46

Nie ma cła jest tylko VAT.

#8 robertk572

robertk572
  • 1 109 postów
  • SkądNEW YORK

Napisano 30 czerwca 2010 - 01:29

If that is the case I have under estimated shipping by more than $119.

Czy to możliwe, że za wysyłkę aż tyle chcą? 60$ + 119$ = 179$ , bo jednak 179$ za przesyłkę to trochę drogo.


-niestety dobrze to zrozumiales-kobita chce extra $119.
W zadnym wypadku nie powinienes sie zzgodzic na taki "deal"! $179 za przesylke do RP.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych