Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przycinanie karty SIM


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
83 odpowiedzi w tym temacie

#1 aravalboy

aravalboy
  • 105 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 czerwca 2010 - 09:26

Już niedługo dotrze do mniej iPad. Zamówiłem wersje z 3G. Ostatnio pofatygowalem się do Oragne po starter (Free na kartę). W związku a tym mam pytanie do osób które już orzycinały swoje karty. Jak to robiliście? Są w Internecie jakieś szablony?

#2 kugi

kugi
  • 315 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 06 czerwca 2010 - 09:28

w orange przeciez mozna dostac microsim. jest kilka filmow na YT jak to zrobic ;) wystarczy uzyc google

#3 aravalboy

aravalboy
  • 105 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 czerwca 2010 - 09:38

o YT nie pomyślałem. Dzięki. Co do orange, karty microSIM dostępne są tylko w ofercie na abonament.

#4 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 06 czerwca 2010 - 13:11

W iPadzie jest wetknięta karta microSIM AT&T, więc będziesz mieć wzór. Ja przycinałem zwykłymi nożyczkami i później wyrównałem pilnikiem. Okazało się to łatwiejsze niż myślałem. Tylko pamiętaj, że jak przytniesz za mało, to zawsze możesz poprawić, a jak za dużo, to już nie ;)

#5 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 czerwca 2010 - 13:29

pobaw się w przycięcie wg wskazówek kolegów jak wyżej zawsze kartę będziesz mógł wymienić w Orange jakbyś przesadził z tym przycieciem. będziesz musiał tylko wybrać się do salonu Orange i wymienić przyciętego sima na microsim. ;-)

#6 aravalboy

aravalboy
  • 105 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 czerwca 2010 - 14:10

Wielkie dzięki. W filmikach na YT albo mają wzór karty albo jakieś "maszynki" do przycinania. Nie wiedziałem, że iPad ma już kartę. Ale jak będę miał wzór to nie widze problemu. Co do microSIM od orange - one są dostępne tylko w ofercie na abonament.

#7 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 czerwca 2010 - 14:13

cierpliwość.... jest domeną użytkowników produktów Apple ;-) będą i inne do popów i mixów

#8 aravalboy

aravalboy
  • 105 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 czerwca 2010 - 14:16

Pewnie tak, pytałem w Orange to uzyskałem info że na razie nie planują mniejszych SIM-ów w ofertach pre-paid. Mają natomiast zamiar obserwować sprzedaż obecnie dostępnych i na podstawie tego podejmą decyzję. Pan powiedział także, że ich wprowadzenie może przyspieszyć nowy iPhone.

#9 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 czerwca 2010 - 14:24

o własnie. jest to czysty biznes. Orange się porozumie z Apple aby ten drugi swoje produkty /nowe oczywiście typu iP4 czy iPad/ wpuścić z simlockiem tam gdzie ten pierwszy panuje. kumasz chyba bo tak to napisałem że sam się zastanawiam czy dobrze. więc tnij waść i nie martw się że coś spieprzysz, tylko na numerach nie zacinaj gdyż w przypadku wymiany na nowy sim to w salonie Orange będą mieli ciut kłopot ale dadzą radę. zrób sobie wcześniej zdjęcie swojej karty tak na wszelki wypadek. tnij i nie oszczedzaj.... jak to mówił mój tato.... jak nie spróbujesz to nie zaznasz satysfakcji lub bólu... hahahahaha

#10 aravalboy

aravalboy
  • 105 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 czerwca 2010 - 14:26

Mam starter z oferty FREE na karte. Jak spieprzę to kupię drugi. Żaden problem. :)

#11 tomusio2

tomusio2
  • 3 postów

Napisano 07 czerwca 2010 - 13:30

No to co ? Tnij i nie patrz na konsekwencje tego ;p Zawsze mozesz kupic starter za 5 zl a to przecież nie majątek .

#12 Turbo

Turbo
  • 526 postów

Napisano 12 czerwca 2010 - 11:41

A przycinanie kart abonamentowych blueconnct z ERY działa ?

#13 Topek

Topek
  • 755 postów

Napisano 13 czerwca 2010 - 09:49

A przycinanie kart abonamentowych blueconnct z ERY działa ?




Tak, tylko licz sie z tym, ze takiej karty bedziesz mogl ponownie uzywac tylko w iPadzie.

#14 Turbo

Turbo
  • 526 postów

Napisano 25 czerwca 2010 - 12:25

Przycięcie karty SIM

Witam!

Czytam te tematy na forum, ale nigdzie konkretnie nie ma opisu jak to zrobić.

Chciałbym, może zrobić jakiś tutorial na ten temat, ale wpierw muszę sam wiedzieć jak to zrobić.
Mam kartę blueconnect z ERY, którą dostałem wraz z Modemem HUAWEI E160G (mały czarno-niebieski styk USB).
Poniżej dołączam zdjęcia tej karty i jednocześnie chciałbym zapytać, czy taką kartę można przyciąć:

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Pozdrawiam serdecznie i prosze nie odsyłajcie mnie na youtube, bo tam wszędzie mają te obcinarki....

PS: Mam iPada z UK i nie miałem w środku żadnej karty "na wzór".

#15 podkowa

podkowa
  • 169 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 czerwca 2010 - 12:29

Google - how to made microsim

#16 Turbo

Turbo
  • 526 postów

Napisano 25 czerwca 2010 - 12:44

How to make your own iPad or iPhone 4 micro SIM | News | TechRadar UK

Mam zamiar zrobić to według tego tutorialu, jednakże, proszę spójrzcie, układ tej metalowej płytki, jej wygląd, jest inny na zdjęciach na tej stronie od mojej karty SIM.
Czy napewno ta karta z ERY będzie działać? Czy ktoś może już taką przycinał?

#17 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 25 czerwca 2010 - 13:04

Może masz jakąś starą kartę? Moja wygląda inaczej... Z kolei jest mniejsza niż ta w tutorialu.
Dołączona grafika
Wydaje mi się, że najpierw musisz wymienić kartę na nową, a dopiero potem przycinać. Tak na oko byś musiał przycinać w miejscu styków a to pewnie ja ubije skutecznie.
F***! Moja karta od tak taka też jest taka wielka... ide do Ery może mają mniejsze i mi dadzą nową... nie będę miał czego docinać inaczej jutro :-D

#18 Turbo

Turbo
  • 526 postów

Napisano 25 czerwca 2010 - 13:11

Karta jest nowa. Umowa była podpisywana nie później niż 3 miesiące temu... Właśnie wymierzyłem linijką, że da radę ją uciąć, nie tnąć po metalowym złączu. Twoim zdaniem ciąć, będzie działać? Ma to znaczenie jak wygląda ten chip?

#19 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 25 czerwca 2010 - 13:18

Na styk, tylko pytanie czy styki będą pasować... zauważ, że w tej w tutka są na środku a w naszej wyjdą z boku jak dotnie się przy brzegach chipu... Jak złapią będzie git, jak nie będzie ekhm, problem.

Dobra, przyłożyłem swoją do obrazka z tego linka niżej, i jak się dotnie prawie zupełnie po brzegach chipu to powinno być dobrze, te zbędne styki są w miarę z boku, tylko minimalnie się przesuwa wszystko... powinno być dobrze jednak.
Ale żeś mi tym odkryciem ciśnienie podniósł :-P
http://www.boygenius...ith-micro-sims/

Wiesz.. moim zdaniem tnij :-D masz inny wybór? Najwyżej pójdziesz do Ery po nową kartę a ja nie zniszczę jutro swojej bazując na Twoich doświadczeniach ;-)

#20 Turbo

Turbo
  • 526 postów

Napisano 25 czerwca 2010 - 13:23

W sumie może być problem, ponieważ w tej tacce na micro sim w iPadzie jest taka że tak powiem jeszcze "zasłonka" chodzi mi o ten pasek metalu, w środku, który w naszym przypadku będzie zasłaniał trochę metalowego chipu, wiesz o czym mówię? Kurde i jest problem, mam iPada z 3G a nie mogę z niego korzystać....

#21 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 czerwca 2010 - 13:28

Wieczorem wrzucę zdjęcie jak wygląda micro SIm od Orange

#22 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 25 czerwca 2010 - 13:37

Wiem o co chodzi, można próbować delikatnie! przyciąć na styku - prześwietliłem kartę pod ostrym światłem i nie wygląda jakby tam było coś, czego by potrzebowała do życia - chip raczej widać od środka... Fakt, że to tylko domysły, bo a nóż coś tam jest jednak ;-)
W sumie róg blaszki i tak jest zaokrąglony więc dużo nie trzeba by tego ruszać, tylko wyprostować zaokrąglenie.
Dołączona grafika

#23 Turbo

Turbo
  • 526 postów

Napisano 25 czerwca 2010 - 13:40

Bardzo prosilbym o to zdjecie micro sim z orange. Twoim zdaniem powinienem ciac po styku? Ja bym wycial tak zeby chip/metal byl caly...

#24 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 25 czerwca 2010 - 13:46

Moim zdaniem dotnij tak, żeby jak najwięcej wolnej przestrzeni zostało w tym rogu właśnie, może wtedy uda się uniknąć docinania styków i jakoś wejdzie Mój chip na wymiary 12mm (czyli jak w tutku) na 13mm długości. Jakby przyciąć równo od dołu a od góry zostawić więcej plastiku? Oj jutro kupię najpierw najtańszy starter tak taka i jego dotnę, a potem wezmę się za mój numer... Tobie też tak radzę zrobić ;-)

#25 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 czerwca 2010 - 13:58

Styki mozna smialo ciac z jednej strony bo sa nie uzywane, zreszta ostatnio byl identyczny watek. Wsytarczy poczytac, zamiast znow dywagowac o tym samym...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych